Skocz do zawartości

Kopułkowy Średniak z grą w "Szybę "


yasica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz z ironią,nie jest to proste rozwiązanie choć wiem że były takie auta.

Przeoczyłem czy nie powiedziałeś jaki zamierzasz podział zastosować?

 

Dobry Ton w Lublinie, Pan Wiesław Brzyszko, mam ich pod nosem, cena dogadana, Wszystko pocięte pasywnie + nabicie czasów z radia( ale czasówki to już w mojej gestii )

Samochód zostaje u nich na pewien czas, pomiary w aucie, przyjeżdzam na odsłuch, podoba sie to składamy na sztywno, nie to poprawiamy i tak do bólu bez dopłat.

 

A jak może ? To zielony peugeot?

 

a z jakich to powodów na siebie nakierowac/

 

Tak, zielony Pug Adasia, mojego kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dobry Ton w Lublinie, Pan Wiesław Brzyszko, mam ich pod nosem, cena dogadana, Wszystko pocięte pasywnie + nabicie czasów z radia( ale czasówki to już w mojej gestii )

Samochód zostaje u nich na pewien czas, pomiary w aucie, przyjeżdzam na odsłuch, podoba sie to składamy na sztywno, nie to poprawiamy i tak do bólu bez dopłat.

A tak z ciekawosci - ile taka przyjemnosc kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zielony Pug Adasia, mojego kolegi.

I Niby tam góra ze srodkiem to wzór do nasladowania :)?

 

 

Dodam że słyszałem taki system ( pug 308, tweeter w słupku Lotusa, średniak w desce - tec LS 120 revelator, woofer w drzwiach : Lotus) i wiem jak to może zagrać .

Tak z tego wnioskuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci - ile taka przyjemnosc kosztuje?

 

Za 2-Way z dobrymi elementami ( najczęściej Jantzen, Mundorf,/Cewki Polink) : 400-500zł

Za 3 - Way : Ustalane indywidualne, za dużo zmiennych.

 

Myślę że cena podobna do cen innych Stroicieli.

 

Więcej Informacji uzyskasz używając wynalazku Pana Aleksandra Bella, wystukując na swej klawiaturze jeden z poniższych numerów :

 

DobryTon.pl - Kontakt

 

Pan Wiesław to bardzo sympatyczny, kontaktowy człowiek i napewno wyczerpująco udzieli Ci odpowiedzi na wszystkie tematy.

 

Szymon, ja tego nie powiedziałem :)

Po prostu ze stożkowych średniaków podoba mi sie Tec LS 120 i już, a że tam jest tak a nie inaczej zestrojony i zaaplikowany to co innego.

Jak wiesz gra system, nie głośnik ;)

 

Jeżeli ktoś coś ma jeszcze do dodania to proszę o wpisy, jeżeli nie to proszę o zamknięcie tematu, Decyzja podjęta, dziękuje udzielającym się za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie system.... z cała sympatia do Adasia ale ten system ma daleko do tego aby ujawnic jak dobrze potrafi zagrac ten sredniak. Co do Pana Wiesława człowiek godny polecenia

 

Może Dlatego że Adaś raczej sam "walczy" z aplikacją tego głośnika w swoim systemie, nie wspomagając się wiedzą/ doświadczeniem ludzi którzy naprawdę mają o wiele większe pojęcie o Tym głośniku ( mam na myśli np Pana Siwego, czy np Pana Nakamichi etc ) :) No ale głośnik zacny :)

 

Myślę że powinieneś ustalić umiejscowienie głośników z osobą odpowiedzialną za finalny dźwięk systemu.

 

I tak właśnie też temat się potoczył.

 

Zbierając wszystkie za i przeciw, przeliczając koszty monetarne, czasowe, dyskrecje zabudowy, jak i możliwości miejscowe / lokalowe samego dokonania zabudowy, zdecydowałem się na Klasyczny 2 Way zamiast 3-Way ze średniakiem w desce.

 

Jeszcze raz Podziękował za Pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak jak mówiłem. Picolaków słuchałem i wiem czego sie po nich spodziewać, natomiast co do Fok, to właściwie tylko Twoja opinia była jakby na nie z tego co zrozumiałem podczas naszej rozmowy, reszta osób z którymi rozmawiałem pozytywnie się o nich wypowiadała ( nowej jak i starszej serii, 2 i 4 ohmowej ) i myślę że to są przetworniki które najbardziej odpowiadają brzemieniu ktrórego poszukuję i do którego dążę w swoim aucie. Mam nadzieję że to będzie koniec moich poszukiwań. Co do Suba to Helix P10W :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę autor zaniechał pomysłu, ale z czystej ciekawości pociągnę sobie temat dalej.

Jakie są plusy i minusy wspomnianego montażu średniotonowca względem konwencjonalnego montażu w słupku? Czy różnice, zakładając zmianę przenoszenia charakterystyki przetwornika uregulowaną odchyleniem od osi i uwzględniając poprawne zgranie fazowe z głośnikami odpowiedzialnymi za odtworzenie reszty pasma, objawiają się jedynie różnicami brzmieniowymi? Jeśli nie to jak kształtują się inne parametry, na które zwracamy uwagę przy tworzeniu naszych systemów, tj. lokacja pozornych źródeł dźwięku, "głębokość" i "szerokość sceny"? Doskonale zdaje sobie sprawę, że dwa problemy mają po części wspólne rozwiązania, ale może ktoś ośmieliłby się w telegraficznym skrócie zaprezentować namacalne, a raczej nasłyszalne efekty poszczególnych rozwiązań na korzyść wspomnianych aspektów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balcer, właśnie liczyłem że forumowicze bardziej techniczne opiszą różnice między tymi 2-ma rodzajami aplikacji, rozwijając bardziej temat w kierunku Twoich zagadnień i pytań napisanych w ww poście ., no ale nie udało się ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, miał ktoś kiedyś do czynienia z takim średniakiem : Beyma SD-35 ??

Kopułkowiec, małe wymiary, cena też ciekawa...

 

http://www.beyma.de/...udio/SD35-I.pdf

 

Picture 1 of 5 for Beyma SD-35

 

SD-35 :: ELMUZ & BEYMA PL

 

Pytam w kontekście 3-way w celu jak najbardziej dyskretnej aplikacji w słupku.

Reszta ewentualnego zestawu to wspomniany wcześniej Focal 165 KR + Morel MT-23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Hertz HD-500 ?? Czy nie ta liga do pozostałych komponentów ... ??

 

Vendo coppia di medi a cupola 7cm Hertz HD500

 

Link do forum Audiocaru CAKP-a, gdzie Wolf prezentował taką instalację u Siebie :

 

Car Audio System :: Zobacz temat - Polo 6n2 by Wolf - tak by�o kiedy� ;

)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdzenie że sie nieda zrobić 3way ze średniakiem kopolkowym grającym w szybe moim zdaniem jest nieco chybione.z tego co pamiętam byly co namniej dwa auta na naszym podworku z takim ukierunkowaniem średniakow .te dwa zapamiętałem bo zostaly vicemistrzmai europy w swoich kategoriach.Audi A6 Janusza Bożyka i Nissan Primiera z firmy ESSA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Hertz HD-500 ?? Czy nie ta liga do pozostałych komponentów ... ??

 

Vendo coppia di medi a cupola 7cm Hertz HD500

 

Link do forum Audiocaru CAKP-a, gdzie Wolf prezentował taką instalację u Siebie :

 

Car Audio System :: Zobacz temat - Polo 6n2 by Wolf - tak by�o kiedy� ;

)

 

Do HD500 musisz mieć woofer który poradzi sobie dobrze też ze średnicą... u mnie w połączeniu z HV165L była dziura w okolicy 300-700Hz której ni jak nie dawało się wyrównać przy tym ustawieniu woofera i myślę że też samym typie woofera. Gdyby zamiast HV165L dać to co wymyślili sobie specjaliści z Hertz'a czyli przetwornik midbasowy z linii Mille tak jak średniak i wysokotonowy to napewno było by lepiej. Bardzo miło wspominam te przetworniki. A Polk Audio DB10 też robił fajną robotę w małej obudowie w kole zapasowym...

Więcej ewolucji mojego systemu na przetwornikach HERTZ'a http://www.audiocar.pl/wasze_inst/polo/polo.htm Masz tam też charakterystyki średniaka i tweetera u mnie w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...