Skocz do zawartości

Kopułkowy Średniak z grą w "Szybę "


yasica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Potrzebuję waszych Informacji, przemyśleń na temat charakteru grania kopułkowego średniaka, np DLS Up2,5i z deski rozdzielczej w stronę szyby w systemie 3 Way...Pacjent dla przykładu to Golf 3, na montaż średniaków zostały by użyte Oryginalne miejsca w desce , wiadomo, prawa strona skorygowana w stosunku do lewej ( jak ktoś nie wie z prawej strony deska jest nieco niżej i pod lekkim kątem w stronę kabiny), Głośnik grał by w 3 way-u z Morelem MT-23 ( osadzonym w słupku, ewentualnie w osłonie bocznych lusterek ) i DLS R6, lub Focalem 165 KR Zamontowanych na dystansach które są już zrobione w ten sposób że głośniki grają jakby na drążek zmiany biegów. Dlaczego tak a nie w słupku?? Ponieważ Auto stoi pod blokiem w nieciekawym miejscu, a instalacja ma być mało rzucająca się w oczy, dodatkowo w Golfie 3 jest wąski i płytki słupek,a to by brzydko i mało praktycznie wyglądało.

 

Czy Waszym zdaniem jest sens robić taka instalację i brnąć w 3 way ( Na ewentualne strojenie które ma być full pasive udał bym się do odpowiedniego stroiciela z wiedzą i doświadczeniem ) czy lepiej zarzucić ten pomysł i pozostać przy 2 drogach na Morelu MT-23 + np Focalu 165 KR ??

 

Czy w takiej instalacji ( 3 way ) to co zyskujemy na średnicy poprzez dodanie 3 drogi nie zostanie zatracone przez taki oto montaż(średniak w desce ) + czy nie dojdą problemy z odpowiednim zfazowaniem poszczególnych przetworników co może skutkować mało stabilną sceną i " pływaniem " poszczególnych instrumentów na scenie jak i słabymi " skupieniami" ??

 

Proszę o Wasze przemyślenia jak i o udzielenie się osób które już coś takiego ćwiczyły u Siebie.

Za rady typu : " sprawdź sam " dziękuję , gdybym miał techniczne i fizyczne możliwości nie zakładał bym tego tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Marcin ,jak łysy koń :) co rano inna koncepcja, może po 2 latach obietnic dla żony, że system wkoncu w tym roku zagra na zawodach na wiosnę zdążę zamknąć temat mojej żółwiny, bo już się zaczyna ze mnie śmiać z tego ciągłego dłubania :)

 

Ok, DJ Darecki, czyli u Ciebie za takim montażem w desce na plus głównie przemówił aspekt wizualny, nie zwracałeś uwagi na efekty brzmieniowe, tak ??

 

Marcin, Pasywnie pocięty system + nabite czasy z radia, taka jest koncepcja .

 

Co do Tweetera to jeżeli chodzi o 2 drogi jest jeszcze pod uwagę brana opcja z Morelem Picollo zamiast mt-23 ( w połączeniu z Focalem 165 KR )

 

Ja wsadziłem średniaki CDM 54 w miejsca pod szybą golfa 3 tylko że ustawiłem na maxa jak sie dało w stronę kabiny :)

 

Mam inne maskownice robione przez Pioneera pasujące w miejsca oryginalnych . Sa bardziej wypókłe

 

Ale czy siedząc za kierownicą widzisz głośnik ( membranę ) czy jest ona schowana w desce ?? i co zrobiłeś z prawą stroną ( jest jak wiesz niżej i pod kątem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że myślałem, tak też zagra :)

Głównie to schowanie głośnika . Bez szpachlowania , szlifowania , obszywania

 

Ps. tweeter to też mt-23 ......

A na dole co siedzi ?? i jak zrealizowane cięcia ( aktywnie, pasywnie, masz czasówki do tego ?? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak a nie w słupku?? Ponieważ Auto stoi pod blokiem w nieciekawym miejscu, a instalacja ma być mało rzucająca się w oczy, dodatkowo w Golfie 3 jest wąski i płytki słupek,a to by brzydko i mało praktycznie wyglądało.

 

U mnie na słupku o szerokości 60 mm u podstawy i głębokości kilka mm, wygląda tak pierścień o średnicy ~98 mm pod średniak. Sam oceń, jak to wygląda. Niestety, nie mam zdjęć ostatecznego wykończenia na czarno (mniej rzucają się w oczy). U ciebie przy bardziej sympatycznym słupku, mniej będzie rzucało się to w oczy.

IMAG1105.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomoMadej, jak dla mnie to takie słupki są nieakceptowalne ;) ale dziękuje za propozycję i zainteresowanie tematem .

Wolał bym,żeby wypowiedzi skupiły się na zagadnieniu : 3 Way ze średniakiem w desce czy 2-way z tweterem w słupku/osłonie zew lusterek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golfie 3 jest wąski i płytki słupek,a to by brzydko i mało praktycznie wyglądało.

Wkładałem kilka razy do G3 2,5" średniaki z tweeterem,nie wyglądało to źle.Dasz Morela cdm88,mt23 oraz czarne wykończenie i nie będzie się w oczy rzucać.

Wkładanie średniaka pod ori siatki w deskę mija się z celem,kto Ci to ogarnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie będzie Morela cdm 88, bo jest DLS up2,5 i :)

,kto Ci to ogarnie?

 

Pytasz do kogo mam zamiar odstawić samochód na strojenie, czy z ironią że tego nie da się ogarnąć ?? :)

 

W deskę pokusił bym się o większego średniaka

Jezeli miał bym zmieniać DLS kopułkowego na coś większego, to tylko na stożek, i był by to na 90 % TEC LS 120 Revelator, z tym że tak nie będzie z powodów czysto finansowych ;)

 

Dodam że słyszałem taki system ( pug 308, tweeter w słupku Lotusa, średniak w desce - tec LS 120 revelator, woofer w drzwiach : Lotus) i wiem jak to może zagrać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko większy średniak kopułka np.iridium to cena nie wiele większa od up.2,5 a ty wyskakujesz z Tec który nie jest kopułkom i jest cena 4 krotnie większa , głośnik który nic nie wnosi do tematu :wink:

na pewno nie tylko ty wiesz jak Ls 120 gra :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P-A-B-S1, Odpowiadając na wasze propozycję miałem na myśli to że nie mam zamiaru sprzedawać swoich nowych DLS--ów żeby zamienić je na troszkeę większą kopułkę ( chocaż CDM-88 gabarytowo jest mniejszy i teoretycznie papierowo lepiej przenosi poza osią jak i szerzej ) na jakąś inną używaną/nową do której znowu trzeba dokładać, choć nie koniecznie zagra w konfigu z " deski " lepiej od tej którą mam.

 

Wróćmy do sedna tematu, 3-way ze średniakiem z deski czy klasyczny 2-way z mt-23/supremo picollo na górze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że słyszałem taki system ( pug 308, tweeter w słupku Lotusa, średniak w desce - tec LS 120 revelator, woofer w drzwiach : Lotus) i wiem jak to może zagrać .

A jak może ? To zielony peugeot?

 

taki mały średniak trzeba jednak na siebie ukierunkować przerabiałem

a z jakich to powodów na siebie nakierowac/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...