Skocz do zawartości

Potrzebuję pomysły na 150 db


rafael19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

bo 150 jak na amatora to już coś

 

a znasz jakiegos ktory tyle wycisnol?

ja jedengo i nie wiem czy do konca mozna mowic o nim amator heheh

raz mu sie udalo nigdy tego nie powtorzyl

i nie mial tak gownianego sprzetu ;) tylko wpakowal x tysiecy

 

 

 

dla amatora na takim sprzeciku jak podales 140 bedzie wyczynem z ktorego powinien byc dumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla amatora na takim sprzeciku jak podales 140 bedzie wyczynem z ktorego powinien byc dumny

hmm to dziwne bo 139 dB miałem na jakimś pedzingu 2-kanałowym w rms miał podobno 380 i alphardzie yakuza 12.skrzynie do tego sam zrobiłem i tamten sprzęt mnie kosztował 600 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to dziwne bo 139 dB miałem na jakimś pedzingu 2-kanałowym w rms miał podobno 380 i alphardzie yakuza 12.skrzynie do tego sam zrobiłem i tamten sprzęt mnie kosztował 600 zł.

 

139db - miałem na skrzyni closed. Mało kto mi wierzył.. Ale kiedyś sie przekonali. Miałeś 139dB? A wiesz, aby uzystać 142dB - potrzeba 2 takie zestawy? To pomyśl ile potrzeba aby na takiej kofiguracji uzyskac 150..

To że pakujesz drugi taki sprzet to skok 2-3dB. Aby zrobić skok-to często jest- zmiana subwoofera na lepszy , Mocniejsze wzmaki, lepsze trwalsze skrzynie itd. Idąc dalej większa moc-większy prąd. Większy prąd to-Nowe kable, grubsze, lepsze akumulatory, wiecej pojemnosci, aby to naładować też potrzebny jest prąd itd.. To jak mnożenie- lekki zestaw to 2x2=4

lepszy zestaw to 3x3=9

Średni to 4x4=16

Lepszy średni 5x5=25

I tak dalej aż otrzymasz klase extreme 10x10 :wink:

Owszem, jest opcja że zrobisz coś jak 4-cena x 8-wyniki ale to się = doświadczenie.. A takim doświadczeniem nie każdy się chce chwalić. To bywa dużo godzin spędzonych w warsztatac, każdy ma swoje "magiczne" sposoby, których nie chce ujawniać. W prostych projektach-większość ludzi ci doradzi.

Ale ta "magia" pozostaje najczęściej u "fachury" i nikt się z tym chętnie nie dzieli.. Zapracuj na to :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę po sobie mówić

Aby mieć w Seju 145db i skrzynia dobra bo na niej MP i ME zrobiłem :)

Musiałem zapodać AQ -1000rms i do tego Vibe-1400rms i aku dodatkowe. Razem koszt : 1000zł głośnik, 600zł wzmak i 1200zł aku + 200zł kable :) i skryznia za 100zł.

Czyli mamy 3000 tyśki.

Powodzenie życzę aby zagrało na takich nisko budżetach 150db nie realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często podniesienie wyniku o 0,5 czy 1 dB to koszt kilkuset zł, albo znacznie więcej. Im wyżej pokazuje miernik i bardziej chce się podnieść wynik tym więcej pracy i kasy. Często kilka dni straconych na coś co mogło przynieść efekt a nie przyniosło:) A czasami praca pod presją czasu ze szpachlą, deskami i miernikiem może podbić o 2,5 dB na 155dB jak to było przed finałami w Bydgoszczy + inne poprawki ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tutaj się skieruję w stronę osób które uzyskały wyniki znaczące - ile razy zmiana samych konstrukcji daje nam ciut lepsze, ciut gorsze rezultaty?

Prawda jest taka że nie ma "pewnego" sposobu że coś się wymyśli i "masz wyniki"

 

słychać z kilometra albo i wcześniej!

 

Dokładnie.. Sprytna konstrukcja i kiedyś słyszałem moją konstrukcję z 2km, i myślałem że gdzieś koncert jest. Nie wspomnę o 40h wcześniejszej pracy, powroty do domu o 3 rano..

Chcesz 150dB? Poznaj smak pracy. Ten sam zestaw wrzucisz do innego auta i różnica jest nawet o 3-4 dB.

Nie ma opcji że masz gotowy system, strojenie, i pakujesz do byle auta i trzaskasz 150dB (no na pewno nie w tej cenie)

Pomyśl, popracuj, poczytaj, pobaw się technicznie konstrukcjami, podejdź do tego sam - satysfakcja DUŻŻŻŻŻŻO lepsza.

Na zlotach możesz powiedzieć -

"To jest miś na miarę naszych możliwości. My tym misiem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz miś, przez nas zrobiony, i to nie jest nasze ostatnie słowo! "

Miś - znaczy wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...