Skocz do zawartości

Potrzebuję pomysły na 150 db


rafael19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

20KW 28 szt aku w bagaju , 6x12" PB 3XXL i dobra ściana :D , Marbella przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać :D

:rotfl: miło że o mnie myślisz :rotfl: ale troszkę cie poniosło to jest przepis na 160db :wink::hyhy:

 

A co do tematu to napisz kolego przy jakiej częstotliwości chciałbyś to osiągnąć? czy niema jakiś odgórnych założeń.

 

Swoja droga... Kocham taka swiadomosc... Ze przeskok miedzy 145 a 150 jest taki sam jak miedzy 125 a 135

tylko że na przeskok 125-135 wystarczy 1000zł a z 145-150 potrzeba 10x1000 :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Bardziej bym pomyślał nad zastosowaniem zmiany p1222 na re audio. Tutaj bardziej przyda się skok xmax z 14mm na coś bardziej skocznego.

14mm a 18mm to już da lepszy skok.

145dB to pamiętam że miało jakieś stare kombi z firmy "KIA" z rockfordem T2 12". Ale mocowo był zasilany 1.2-1.4kW.

Skok na 150dB to nie na taką moc, nie na takie głośniki. Ewentualnie jak chcesz spróbować to zmiana skrzyni, ale 145dB to już naprawdę dobry wynik i zapewne skrzynia jest dobrana perfect (ewentualne możliwosci to 146-147). Możesz mi wrzucić na priv wymiarki skrzyni (kompletne) to ci zweryfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ale jak ty chcesz zweryfikowac czy da sie 146 nop zrobic virtualnie ?

po podaniu wymiarow heheheh

 

Może na podstawie obecnej skrzyni, która ukarze pewne różnice..Na temat skrzyni nic nie wiemy, a jak by się okazało że to była skrzynia zawierajaca tylko port rurowy fi 100mm? Zmiana na szczelinę może być lepsza..

Trzeba zebrać więcej informacji.. Hrabio :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że tu kilka osób niezrozumiało o co mi chodzi i sie posmiewa. NIEMAM na myśli z dwóch p1222 wycisnąć 150 db bo to nie logiczne chodzi o to że myśle o 4x p1222 i orionie 5000d lub jednym głośniku do max 3000 zł który pod odpowiednim piecem dał by mi to. jeżeli o prąd chodzi to na dniach zamawiam Kinetik KHC-1400 także myśle powinno być w miare ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jeżeli chodzi o ustawienie skrzyni to faktycznie ma cholerne znaczenie niedawno się o tym przekonałem. a np takie cuś jak 4x p1222 na 0,5ohma i do tego 2 2kw piecyki? tylko teraz pytanie jakie skoro orion 5000d jest kiepski??? bo zmiana auta bądz zakup drugiego np seja nie wchodzi w gre. :) poza tym ten wynik jest uzyskany za zwykłym aku a spadek jest do 10V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jeżeli chodzi o ustawienie skrzyni to faktycznie ma cholerne znaczenie niedawno się o tym przekonałem. a np takie cuś jak 4x p1222 na 0,5ohma i do tego 2 2kw piecyki? tylko teraz pytanie jakie skoro orion 5000d jest kiepski??? bo zmiana auta bądz zakup drugiego np seja nie wchodzi w gre. :) poza tym ten wynik jest uzyskany za zwykłym aku a spadek jest do 10V.

łatwiej bedzie zrobic sciane oraz z 4 głosników nie zrobisz 0,5ohm no chyba ze z kazdego po jednej cewce podepniesz wiec lepiej 2 sztuki zostawic i do tego 16V, no chyba ze wzmacniacze tanszym kosztem chcesz to polecam http://www.automelodia.pl/kicx-1900-p-2028.html i jeden wzmacnaicz na 2 głosniki i wtedy mozesz dac 4 głosniki i 2 takie wzmacniacze

 

a co do litrów skrzyni to nie tak łatwo, nie ma na to gotowego przepisu. najpierw trzeba pomyśleć od podstaw czyli od prądu i co ma on ociągnąć a później myslec o przygotowaniu choć by w jakimś stopniu wygłoszeniu, usztywnienia auta i dopiero jak będzie konkretny pomysł ile głośników i w jaka strone skierowane, czy to ściana czy to osobne skrzynki czy jedna dużą. wyżej stroisz to skrzynka mniejsza a niżej stroisz to większa, tak mi sie wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...