Skocz do zawartości

Problem z masą?


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wiem że podobnych tematów było sporo ale niestety po przeczytaniu ich dalej nie wiem jak sprawdzić...

Ale od początku.

 

po ostatnich modyfikacjach u siebie pojawił mi sie gwizd w głosnikach...

Sprawdziłem wszyskie łaczenia - nie pomogło

Wymieniłem kable rca - nie pomogło.

 

Dodatkowo na dołkach doszło pukniecie - jakby się coś zwierało...

A dzisiaj w trasie zupełnie coś strzeliło... zaczeło strasznie buczeć... nawet na wyłaczonym silniku...

Jak sprawdzic czy masa we wzmacniaczu jest ok?

Jak biorę miernikiem miedzy masą samochodu a masą RCA we wzmacniaczu to pojawia się napiecie ok 2v...co chyba nie powinno mieć miejsca.

Dodatkowo jak biorę drugi wzmacniacz to miedzy masą samochodu a jego obudową pojawia sie napiecie 4v

Ale ten wzmacniacz gra poprawnie - nie ma żadnych zakłóceń...

O co chodzi?

Nie mam radia tylko procek h600...

 

Pozdr

Pawels

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tego nie sprawdzałem...

ale jak podłącze jeden tylko wzmacniacz to nie ma zadnych obijawów... poza strzałem przy właczaniu

 

JEdną rzecz zaobserwowałem na szwankującym wzmacniaczu - masy rca na gniazdach są lużne... lekko sie kręcą o pewien kąt... myśle ze to jest glównym problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekko sie kręcą o pewien kąt.

w pewnym stopniu jest to przyczyną tą masę między aku a karoserią popraw jak masz kilka wzmacniaczy wpięte dolicz sobie każdy odbiornik w samochodzie co leci z karoserii a pewno nie jest na jakimś za bogatym przewodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wez miernik i sprawdz przejscie masy obudowy na mase zasilania

jak nie bedzie przejscia to rozkrecaj wzmacniacz bo moga byc 2 opcje

 

jeżeli chodzi o miernik to dla mnie czarna magia...

Co i jak dokładnie mam sprawdzić?

Poprosze łopatologicznie...

 

Serio, nie masz 5m byle jakiego przewodu, nawet głośnikowego? Od razu się nie zagotuje.

 

Nie no taki mam, znajdzie sie gdzies 10mm2

Myślałem że chodzi o grubasa 50mm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o miernik to dla mnie czarna magia...

Co i jak dokładnie mam sprawdzić?

Poprosze łopatologicznie...

ustaw na "piszczek" i dotknij obudowy RCA i masy zasilania (gniazdo wzmacniacza a nie samochod)

 

 

skoro drugi wzmacniacz tutaj gra dobrze to oczywiste jest ze winny jest wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustaw na "piszczek" i dotknij obudowy RCA i masy zasilania (gniazdo wzmacniacza a nie samochod)

 

 

skoro drugi wzmacniacz tutaj gra dobrze to oczywiste jest ze winny jest wzmacniacz

 

A jak nie mam miernika z piszczkiem?

da sie to sprawdzić inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz Ci kolega mkgustav powiedzial, rozkrecaj wzmaka i lutuj, bo jak gniazda Ci sie ruszaja to na bank masz powylamywane, RCA nie maja prawa sie ruszac, no chyba ze sa na kablach, a jak nie masz piszczka to jeszcze omomierzem mozesz sprawdzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...