Skocz do zawartości

Magnat Xpress 15 cewka, oraz pare innych pytan.


karas3105
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakiś czas temu pisałem na tym forum jaką skrzynie zrobić do tego głośnika. Zadecydowałem że zrobię zamkniętą i tak zrobiłem. Gra a raczej grała bardzo dobrze do czasu gdy pewnego razu załączam i słyszałem dziwne dźwięki na początku myślałem że coś wchodzi w rezonans ale gdy poszedłem do bagażnika to dźwięk idzie z głośnika. Wyłączyłem radio i po wciskaniu membrany cewka ociera tzn że spalona;/. Teraz pytanie czy opłaca się dać komuś do naprawy ten głośnik? Czy lepiej kupić jakiś inny. Wzmacniacz jaki posiadam to boschmann pch 990atx. Dodam że wzmacniacz ustawiony był na około polowe mocy w mostku. Mam w domu nieużywane aktualnie głośniki jeden to peiying py-pa300f4 oraz glośnik dwu cewkowy proxium px120xe. Czy zagrały by one jakoś czy lepiej je sprzedać wszystkie i kupić jakiś jeden a konkretny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że wzmacniacz ustawiony był na około polowe mocy w mostku

 

Pierwsze slysze zeby na wzmacniaczu mozna bylo ustawiac jego moc wyjsciowa. Interpretujac miales Gain ustawiony na okolo polowe jego zakresu a to nie znaczy ze podawales glosnikowi pol mocy z wzmacniacza - ale o tym juz bylo setki razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

równie dobrze mógł się odkleić drut z cewki.

co i tak wiaze sie z jej przewijaniem... Koszt to pewnie ok 100zł plus wysyłki... Nie warto w przyp takiego głośnika...

 

Zrobiłeś zamknieta? Chciałeś troszeczke przyłoić ta hiper wytrzymała miko cewka? Masz tego efekty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak on gra? Nie lepiej dopłacic drugie tyle i kupic cos innego?

Gra dość twardo i dosadnie ale umie nisko zejść. Oczywiście jeśli chcesz możesz kupić coś innego z tym, że nie napisałeś czego słuchasz dlatego poleciłem AXX'a...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...