Skocz do zawartości

Ocena sprzedaży


tbrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zrobcie system komentarzy w profilu, klient pisze tam opinie co i jak powiedzmy do ilus tam znakow by to nie byly wypracowania, opisywany ma mozliwosc odpowiedzi do tego (jak na alledrogo). Zadnych syfow typu zakladanei tematu bo i po co. Dodatkowo przy nicku moglo by sie pojawic jakies oznaczenie powiedzmy +n na zielono jak ktos kupil i jest zadowolony i dodatkowo -n jak ktos kupil i nie jest zadowolony.

Widzac nick powiezmy +2 -9 gosc klika nick i widzi co i jak i podejmuje decyzje. Unikamy w ten sposob bezsensownego wielostronicowego OT.

Sprawa spomplikowana ale do zrobienie pytanie tylko po co? Czy to jest forum czy allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ... giełda miała być dodatkiem i miejscem na "pozbycie" się klocków , które nam leżakują , a za chwilę okaże się że bez niej rozwali się nam forum ... tragedia .

 

Słowa padają takie same, niezależnie od tego, w której części forum.

Jesteś pewien? Przecież nie można by było komentować :hyhy:

 

Przecież jeśliby ww. Bury22 i Truck zamiast dochodzić prawdy i się tłumaczyć , to po pierwszym poście napisaliby do Kamila i "poprosili" o usunięcie tematu , to On musiałby zgodnie z prawem to zrobić . Im jednak zależało na wytłumaczeniu się ale niekoniecznie każdemu by się chciało , bo prościej napisać PW do Kamila i "poprosić" o kasację posta ...dalej nie rozumiecie że on to będzie MUSIAŁ zrobić ?

Plusy i minusy przy nicku ? Kto je będzie rozdawał ? Wszyscy wszystkim? Jak mamy stwierdzić , czy ktoś w ogóle coś sprzedał lub kupił?

Nasza giełda to tylko nośnik informacji (jak bezpłatne ogłoszenie w gazecie o sprzedaży auta ) i teraz jak ktoś kogoś oszuka (np. auto okaże się kradzione ) , to logiczne, że nie pójdzie potem do gazety szukać sprawiedliwości i poskarżyć że koleś X dający ogłoszenie jest oszustem , a załatwi sprawę z właściwym organem do tego celu powołanym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jezeli juz powstanie jakis temat to bedzie to raczej Zrobiłem interes polecam: "nick", bez komentów i opisów.

 

Tematu o oszustwach nie bedzie(jest juz czarna lista- wystarczy)... Nie bedzie bo pieniaczy jest wiele, kłótni jeszcze wiecej a NIKT jeszcze nei ruszył tyłka na policje i doprowadził sprawy do końca... I dodatkowego tematu nam tu juz nie potrzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja popieram zdanie powalla, niech forum pozostanie forum a handel niech bedzie załatwniany np. poprzez allegro. Sam chętnie korzystam z naszej giełdy i przeglądam co akurat "na stanie". jednak zawsze staram sie poczytać lub popytać znajomych mi forumowiczów o opinię o sprzedawcy. Pisanie opinii, komentarzy, plusy i minusy to wszystko tylko komplikuje sprawe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz podaję...

Oj powalla na epistoły Ci się zebrało w ostatnich postach :) ale... jest niestety dużo prawdy w tym co piszesz, gorzkiej niestety...

Chyba jednak sposób funkcjonowania forum w obecnej formie, boirąc pod uwagę jego popularność, jest optymalny, może to trochę inna... ale też prawda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam sposób!

W regulaminie pojawił by sie zapis, ze ogłoszenia będę tylko akceptowane z linkiem do aukcji na Allegro.

 

I wtedy możesz sobie przeczytać opinie/komentarze o sprzedającym.

 

Admina/modow nie interesuje jak została załatwiona sprawa bo reklamacje i komentarz negatywny pojawia sie na Allegro.

 

Pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zarejestrowałem się na forum o wędkarstwie. Miałem na sprzedaż troszkę ciekawego i niedostępnego sprzętu ze sklepu. Wpierw zapytałem się admina o zgodę a potem w treści ogłoszenia napisałem, że jako niepewny użytkownik (z zerową aktywnością) mogę do każdej transakcji wystawić aukcję. Niekoniecznie za całą kwotę, byle by był "papierek". Wolałem to, niż wysyłanie za pobraniem. Pobranie przecież też kosztuje a kasa dużo później.

 

Jak widać można sobie poradzić i zawsze dogadać.

 

Jest zapotrzebowanie na wątek polecam/nie polecam, to moderatorzy powinni się troszkę zastanowić, a nie marudzić o tym, ile to pracy mają:). Zresztą zgłosiło się już kilka osób do pomocy:)

 

Może wątek "nie polecam" byłby ciężki ale "polecam" łatwy, prosty i przyjemny. Skoro ktoś szukał takiego, znaczy, że jest potrzebny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wątek "nie polecam" byłby ciężki ale "polecam" łatwy, prosty i przyjemny. Skoro ktoś szukał takiego, znaczy, że jest potrzebny.

 

Na forum motoryzacyjnym gdzie moderuję jest to właśnie tak rozwiązane - istnieje temat 'polecam', gdzie każdy dobrowolnie ma prawo polecić kogoś na podstawie udanej transakcji. Obsługa forum sprawdza ten wątek jak każdy inny, bez weryfikacji sensu wpisów, nie pośredniczy w rozwiązywaniu sporów, nie bierze też odpowiedzialności za zawartość tego wątku (w końcu, dwóch 'trefnych', żeby zwiększyć swoją wiarygodność, też może sobie wzajemnie posłodzić - w spiskowej teorii dziejów). W przypadku zgłoszenia wałka (potwierdzonego) do obsługi forum, osoba 'przekraczająca' ma określony czas na wyjaśnienie sprawy, w tym czasie defaultowo urlop od giełdy. Zgłoszenie sprawy na policję bądź przekroczenie terminu wyjaśnienia (info od pokrzywdzonego) = defaultowy ban na giełdę, bodajże na 6 m-cy.

Powyższe dotyczy sytuacji 'kasa wysłana, towaru brak', natomiast kwestie typu 'miał być czerwony, jest niebieski', czy 'rysa miała być jedna, a są trzy' mają być załatwiane przez strony na PW. Obsługa forum nie pośredniczy w transakcjach, nie jest wyrocznią, forum w tej kwestii jest tylko tablicą ogłoszeniową, nie ma ochrony kupujących. Nikt stronom nie broni fizycznie załatwiać transakcji przez allegro, czyli medium do tego stworzone - to kwestia decyzji kupującego czy dodatkowe 5/10zł prowizji warte jest ryzyka.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę podobnie jak COBER, to kupujący ma dbać o możliwie jak najlepiej zabezpieczoną transakcję, a nie forum. Giełda, to tylko dodatek do forum. Jest wiele tematów gdzie sprzedający jest pozytywnie oceniany przez kupującego więc w pewien sposób takie pozytywne/polecające opinie już są obecne na forum, w sam też miałem okazję napisać kilka pozytywnych słów, we własnym temacie, o kupionym wzmaku. Gdy sprzedający leci w kulki, to wieści o jego poczynaiach i tak trafiają na forum. Tak więc i pozytywy i negatywy mamy już dostępne, tylko aby je poznać trzeba czedoś więcej niż pobieżne przeglądanie topików, a z tym wiele osób ma niestety spory kłopot.

 

Niekoniecznie za całą kwotę, byle by był "papierek".

Takie rozwiązanie może przynieść skutek zupełnie odwrotny do zamierzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej dziwi fakt, że takie tematy jak fotki wnętrz wzmacniaczy, czy przedstaw się, są podwieszone, a kolejny do czarnej listy nie.

 

Wg mnie powinien on wisieć na pierwszym miejscu w przy piwie, a nie błąkać się czasem kilka stron dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej dziwi fakt, że takie tematy jak fotki wnętrz wzmacniaczy, czy przedstaw się, są podwieszone, a kolejny do czarnej listy nie.

 

Wg mnie powinien on wisieć na pierwszym miejscu w przy piwie, a nie błąkać się czasem kilka stron dalej.

 

x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...