Skocz do zawartości

Ocena sprzedaży


tbrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może warto by było dodać moderatorów forum?

To niech zgłaszają się chętni.

Swoją drogą takie odoby należało by eliminować z forum, choć ktoś może zapytać na jakiej podstawie.

Więc może należało by umieścij jakiś zapis w regulaminie, który tyczył by się takich zachowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin - ja rozumiem, nie mniej jednak są fora gdzie o dziwo takie coś się sprawdza ( też nie wiem jakim cudem, ale co tam :D )

 

To zróbmy wybory. :wink:

 

wybory robią obecni modowie + admini, to jest najlepszy sposób na wyłonienie dobrych kandydatów, bardziej obiektywna forma, niż rzucanie nickami i itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin - ja rozumiem, nie mniej jednak są fora gdzie o dziwo takie coś się sprawdza ( też nie wiem jakim cudem, ale co tam :D )

 

 

 

wybory robią obecni modowie + admini, to jest najlepszy sposób na wyłonienie dobrych kandydatów, bardziej obiektywna forma, niż rzucanie nickami i itp.

 

Jak najbardziej może się to czy inny sposób sprawdzić ... ale nie o to tu chodzi.

Kamil już ma dość giełdy i już nie jest daleko do przebrania miarki. Po prostu ją wywali i tyle. Wtedy będzie płacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjęcie takiej czy innej decyzji, nie załatwi sprawy.

Mendy które chcą dymać innych będą robili to dalej,a my pojęcia a tym mieć nie będziemy.

Czy załatwi to ocena sprzedaży, myślę, że nie, ale warto było by coś w tym temacie wspólnie wikombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mendy które chcą dymać innych będą robili to dalej,a my pojęcia a tym mieć nie będziemy.

 

Jak widać pojawiają się takie tematy i idzie wychwycić takowe osoby. Tylko mija miesiąc dwa pokryją się nowymi tematami a dane osoby posiedzą cicho i znowu wracają do procederu.

Według mnie jeśli jawnie widać ,że dany użytkownik wykorzystuje reputację forum( dobrą reputację) do tego aby zajmować się oszustwami i wyłudzeniami. To po udokumentowaniu kilku takich przypadków, powinno się je usuwać. Nie potrzeba być Sherlockiem Holmesem aby przesiać ziarna od plew, bo co innego jakiś tam zgrzyt typu brak ramki, bezpieczników czy jakiegoś innego drobiazgu a co innego jak w temacie jednej osoby na przestrzeni 2 lat pojawiło się co najmniej kilkanaście osób oszukanych na poważne kwoty. To już ciężko nazwać przypadkiem, lub zdarzeniem losowym.

Oczywiście można powiedzieć ,że to nie inkwizycja, ale skoro można wylecieć z forum na pseudoreklamę, czy też "bogate" słownictwo, to co trzeba zrobić lub ilu ludzi wywalić na kasę aby zarobić na bana? Forum to ludzie, nie maszyny, tworzy je grupa pasjonatów skupiona wokoł forum Kamila i chyba nikt nie będzie płakał jeśli paru oszustów wyleci z tego grona.

Natomiast bezczynność skończy się kolejnymi oszukanymi osobami, i jak znam życie trafi na początkujących w CA, bo "starych" już się nie da wydymać za dużo wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można powiedzieć ,że to nie inkwizycja, ale skoro można wylecieć z forum na pseudoreklamę, czy też "bogate" słownictwo, to co trzeba zrobić lub ilu ludzi wywalić na kasę aby zarobić na bana?

No własnie, to mnie też boli... Pokaz mi JEDEN oficjalny wyrok a ja gwarantuje ze nawrzucam banów jak mrówków...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie takie rozwiązanie jak ocena sprzedaży jest mądrą rzeczą pod warunkiem że właśnie nie będzie obrzucania się błotem. Argument że to kolejny temat do moderowania a tych i tak jest aż nad to jest troszkę dziwny bo wygląda to tak jakbyśmy nie mieli zakładać tematów bo i tak jest ich za dużo. Niestety ale sądząc po tym z jaką ironią i sarkazmem i uszczypliwością wypowiadacie się w takim temacie jak zwykłe dyskutowanie "za i przeciw" dochodzę do wniosku że bardzo wiele osób nie powstrzyma języka bo zamiast napisać coś normalnie i neutralnie. Decyzja i tak należy do administracji tego forum więc nie sądzę że domaganie się czegoś za wszelką cenę jest dobrym rozwiązaniem. Mogę się mylić ale z tego co wiem na diyam.com czy jakoś tak taki system punktowania jest wprowadzony ale nie w formie tematu a raczej jakieś głosy które się daje na kogoś kto coś sprzedał lub kupił i chyba to jakoś tam normalnie działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22 ja wiem o co chodzi myślę że jakieś szare komórki jeszcze w głowie mam :P bardziej mi chodzi o to że to jest trochę taka samonapędzająca się machina bo od słowa do słowa powstaje konflikt czy tam jakaś "spina" mimo że na początku rozmowy nikt nic do nikogo nie miał :) Jeden żart zrozumie a drugi nie i tak to się nakręca w dodatku w temacie gdzie jedna osoba będzie drugą w pewien sposób komentowała ( a wiadomo my Polacy nie lubimy negatywnych opinii o własnej osobie) to po prostu według mnie powstanie duża zagroda do obrzucania się błotem :D Mimo to według mnie warto spróbować najwyżej temat się usunie i będzie po staremu :) Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale sądząc po tym z jaką ironią i sarkazmem i uszczypliwością wypowiadacie się

Mnie taki ton wypowiedzi modów nie dziwi, rzekłbym że się wypowiadaja nad wyraz spokojnie. Ty Vincent zdaje się nie do końca łapiesz istotę funkcji moda i jej konsekwencje, szczególnie na tym forum. Jakiekolwiek ruchy w kierunku rozbudowy lub poszerzenia diałalności giełdy sprawi tylko to, że forum stanie się bardziej komercyjne, a modzi jeszcze bardziej "po łbie" od różnej maści userów będą zbierać. Ten kto zamierza kantować i tak swój zamiar doprowadzi do skutku, bez względu na kształt giełdy forumowej.

Można nawet powiedzieć, że taki kanciarz wcale nie musi z niej korzystać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia z której strony się na to spojrzy ale nie zmienia to faktu że masz dużo racji Sinoff i fakt co do funkcji moda nie wiem za dużo bo nigdy nim nie byłem. Fakt z drugiej strony rozumiem i w sumie im się nie dziwie że czasami naprawdę ich jasny szlag trafia. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modzi jeszcze bardziej "po łbie" od różnej maści userów będą zbierać.

 

Teraz podaję przykład takiego postu w temacie "ocena sprzedawców" na przykładzie tego tematu Kolejny do czarnej listy, bury22 - StrefaCarAudio.pl - Forum Car Audio

 

 

Tak więc w nowym temacie tony_tr napisze

" Mam nadzieję, że następna osoba chcąca kupić coś od Ciebie bury22 zastanowi się nad tym 2 razy. Nie lubisz odpisywać na Pw oraz rozmowy przez telefon to może tu mi w końcu odpiszesz."

 

Panowie teraz jak Bury22 ma się do tego odnieść?

 

Sytuacja podobna

 

"Truck wcisnął mi swojego A7 jako nówka , a był CAŁY porysowany > nie polecam"

 

No i co? Każdy czytający forum wie o co chodziło w tych 2 przypadkach ale ...w temacie "ocena sprzedaży" pozostałyby 2 negatywne opinie . Już widzę te lamenty na PW że usunąć , że nie prawda , że do sądu za szarganie swojego imienia pójdą jak się nie usunie nicka ... wiecie że bez wyroku nie można nikogo nazwać oszustem , a do tego się to sprowadza ? Pamiętacie Frankowskiego ? Każdy admin dostał wezwanie do usunięcia szkalujących jego dobre imię postów / tematów i najśmieszniejsze że miał do tego prawo (Kamil świadkiem , bo wezwanie też dostał i MUSIAŁ usunąć ). Myślicie że będzie po sądach i prawnikach chodził , bo jeden z drugim obsmarują kogoś na forum? Przecież taki szkalujący post Kamil MUSI usunąć , bo inaczej jeden z drugim pójdzie do prawnika i zaskarży forum ... myślicie że to jest anonimowe? Przykład?

Załóżmy że ja sprzedałem Danielowi wzmacniacz i okazuje się złomem . Daniel pisze post że ja taki i owaki , że go oszukałem . Teraz ja przeczytawszy taki post wzywam Kamila do natychmiastowego usunięcia szkalującego mnie wpisu i ...on to musi zrobić zgodnie z prawem . Wpis mógłby zostać tylko gdyby Daniel mu dostarczył wyrok sądu w sprawie o oszustwo . Będzie sporo postów więc w tym nowym temacie ...

 

Może zamiast dublować oceny , opinie u nas władujemy do regulaminu że WSZYSTKIE transakcje odbywają się poprzez allegro i tam macie komentarze . To że będzie drożej (prowizja) , no cóż jeśli potrzebujecie ocen , to kilka złoty w tą lub w tamtą ...

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich przypadków pewnie byłoby skrajnie mało, ale...

 

Po pierwsze - niezależnie od tego gdzie i kto nazwie kogoś oszustem, efekt może być taki sam. Czy to będzie temat "kolejny do czarnej listy", czy wydzielony na forum. Słowa padają takie same, niezależnie od tego, w której części forum.

 

Po drugie:

Już widzę te lamenty na PW że usunąć , że nie prawda , że do sądu za szarganie swojego imienia pójdą jak się nie usunie nicka ... wiecie że bez wyroku nie można nikogo nazwać oszustem , a do tego się to sprowadza ?

 

Zdaje się, taka rola moderatora (przynajmniej z tego co obserwuję na innych forach, może się nie znam - byłem tylko modem na forum serwera do cs'a jakieś 10 lat temu ;) ). To w końcu jest pewien rodzaj pracy, obowiązek.

Każdy admin dostał wezwanie do usunięcia szkalujących jego dobre imię postów / tematów i najśmieszniejsze że miał do tego prawo (Kamil świadkiem , bo wezwanie też dostał i MUSIAŁ usunąć )

 

i co się takiego złego stało w związku z tym, bo nie rozumiem? :)

 

Teraz ja przeczytawszy taki post wzywam Kamila do natychmiastowego usunięcia szkalującego mnie wpisu i ...on to musi zrobić zgodnie z prawem

 

że niby w tej chwili nie można tego zrobić?

 

 

Nie rozumiem tego oporu i jakim cudem gdzie indziej to przechodzi, nawet na próbę, ale jak pisałem wyżej - mogę sobie tylko pooceniać, bo to prywatne forum i równie dobrze giełdy może nie być w ogóle.

 

 

 

Tak podsumowując - wydzielenie takiego tematu nie zmieniłoby nic w temacie odpowiedzialności właściciela forum, jeśli tu napiszę że ktoś jest oszustem, to będzie to samo co w wydzielonym do tego temacie.

 

Z resztą - ja już poczekam na efekt tej dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisał Powalla powinno rozwiać wszelkie wątpliwości na ten temat..Dyskusja przypomina ta o legalizacji marichuany , niby było by fajnie ale jednak mogło by to się odbic nam wszystkim czkawką...Nic lepszego nie wymyslimy a przyklady Trucka czy Burego sa najlepszym tego dowodem jak przez glupi bezpiecznik mozna kogos wpie...ic w gowno.Nie wpie...jmy modow w jakies afery bo to nam i im na zle wyjdzie..Jest dobrze jak jest i niech tak pozostanie.

 

P.s Dan nie wiedziałem ze Powalla sprzedał Ci zajechany sprzęt.Do czarnej listy go:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...