Skocz do zawartości

Szum w głośnikach na radiu Clarion CZ702E


Rav
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Woferek do 250 jeszcze obleci ale.... średniak od 250 tu już jest ból ;)

 

No i nie masz HPF dla woferka , a w cz702 jest .

 

Aaaaaa.... teraz kumam, otworzyłeś mi oczy :) Nigdy nie bawiłem się w 3-way, jakoś tak wystarcza mi 2-way (i to pasywnie) + sub :)

Czyli w zasadzie w pionku ten 3-way to się w praktyce nadaje na 2-way aktywnie + sub.

 

A co do bolączek sprzętu, to w 80PRS odkryłem, że przy obrotach silnika o okolicy 1500 w wibracje wpadają te łopatki do zmiany utworu (leveler) i najnormalniej brzęczy to i wku... podczas słuchania muzy.

A ile ja się tego brzęczydła naszukałem (w foce co jakiś czas coś brzęczy i przestaje). Aż kiedyś jechałem przez chwilę z otwartym panelem (nie brzęczy), zamykam i znowu zaczyna. Trzymam panel paluchem - nie brzęczy, puszczam brzęczy. Potem przyciski i wreszcie złapałem te łopatki :)

No i weź takie coś reklamuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja bym chętnie porównał granie CZ702 do mojego pionka 80PRS. Jest ktoś z Wrocka, kto ma CZ7202 i by się chciał np. na tydzień zamienić?

 

Zapytaj Gazownika, on porównywał Clariona do Pionka, z tego co wiem i pamiętam gdyby nie szum Clariona to Pionka już by nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj Gazownika, on porównywał Clariona do Pionka, z tego co wiem i pamiętam gdyby nie szum Clariona to Pionka już by nie miał.

 

Ale on ma P88, a chyba jednak 80PRS to nie jest dokładnie to samo. Widziałem na ruskim forum jak je porównywali (nawet zdjęcia bebechów były). Ale zdania co do jakości grania były podzielone - jedni twierdzili, że gra tak sam jak P88 inni, że inaczej. Ktoś nawet porównywał, że bliżej mu do DEX-P99RS.

 

Dla mnie wielki plus dla tego pionka to wav i USB 1A, bo podłączam twardziela i nie muszę z płytami latać.

 

No dobra, nie smęce już o pionku, bo temat o clarku :)

 

Poduszki pod silnikiem zmien :)

 

Myślisz, że nie byłem z tym u mechaniora?

TTTM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

dzięki bardzo za zainteresowanie i pomoc w temacie.

 

Odnośnie pytań o inne urządzenia - zależało mi na zwrotnicy i ustawianiu czasów...całą resztę BT, USB...traktuję jako zbędne gadżety. Miałem okazję posłuchać radia bardzo krótko (...i w generalnie nie ustawionym aucie...a że pamiętam po ostatnim wkładzie Morfiego w mój setup - że to duża różnica) ale po tym odsłuchu brzmienie mi się podoba...dodatkowo dochodzi kwestia ekstremalnej prostoty radia...jest tam raptem 6 pozycji w menu, które się ustawia...a wszystko śmiga, przy okazji radio wygląda bidnie na co zwracał uwagę Powalla - i to też traktuję jako atut.

 

Przeszkadza tylko szum...

 

Trochę przetrawiłem ten temat...bo myślałem że moja instalacja szumi (do czego zresztą przekonuje sprzedawca i taką linie obrony przyjmuje) okazuje się że jest inaczej.

 

Odnośnie zwracania sprzętu...ewidentnie żeby zrobić zwrot na "szumy" musiałby być kupiony w większym sklepie, żeby nie było z tym bólu. Ja kupiłem przez Allegro w CAR AUDIO DOMAIN (CARADO) w Krakowie...i sprzedawca generalnie odmawia jakiejkolwiek odpowiedzialności za sprzedany towar i "odsyła" do dystrybutora (nie dziwię się zresztą)...

W moim przypadku plomba po jednym prawie włożeniu i jednym wyjęciu radia z auta wygląda "dyskusyjnie" ... i przypuszczam że bez sądu się nie obejdzie. (Swoją drogą nie wiem kto wpadł na pomysł naklejania plomby na krawędzi radia, zamiast na śrubach na tyle...no chyba że moja ramka jakoś ciaśniej siedzi...)

A znowu szarpanie się przez sąd zajmie mi z pół roku...więc musiałbym kupować teraz kolejne radio...itp. A że jest problem jakie...no ewentualnie ten Eclipse w takiej kasie...

 

Więc biorąc pod uwagę + i - olałem sprawę i zostawiam to radio...

 

Wydaje mi się dobrze że temat jest treściwy - warto żeby kolejne osoby była świadome wszystkich aspektów pracy tego odtwarzacza. Postaram się jeszcze zdobyć jakieś informacje z Clariona - w końcu to ich "topowy" model 1 DIN w Polsce, wkleję jak się coś dowiem.

 

Jeszcze raz dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clark musi się wyróżniać na rynku od takich np. nudnych Alpinek ;) Jakże bowiem inne są takie "dotykalskie" 958 i 948 i takie futurystyczne 778 i 788 , no i czym mieli się tu wyróżnić w "takim zwykłym, bidnym z wyglądu" cz702 ? Coś czuję, że ten szum nie jest przypadkiem ? :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze bo to bardzo fajnie grające radio

Hehe...u mnie recenzentem grania w aucie jest Żona, która na chwilę obecną doceniła prostotę i kolorystykę radia, odbiór fal FM...w zwrotnice, czasówki nawet nie wnika...ale śmieje ze mnie że radio szumi. To tak pod kątem odbioru laika (ja się zresztą do tej grupy również zaliczam - nie kręcą mnie "bebechy" liczy się efekt)

Swoją drogą muszę Ją zabrać na następnego spota - posłucha "porządnych" aut :)

 

Też mnie to dziwi że "topowy" model ma takie "dodatki"...nie wiem czy czasem usunięcie tego błędu kosztowałoby więcej jak 100-200 na jedno radio...ale może Powalla ma rację że zabieg ten nie do końca jest przypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe...u mnie recenzentem grania w aucie jest Żona

 

A u mnie 5-cio letnia córka - jak zaczyna śpiewać teksty (czyli uczy się na pamięć ze słuchu), tzn. że wokale są czyste i czytelne i że reszta pasma ich nie maskuje :)

I to jest dla mnie sygnał, że system jest zgrany :)

 

Tomek kiedyś mi podesłał całą litanię "życzeń/wad" które chce przedstawić w 2everpolu aby jeśli to możliwe w następnych wydaniach softu w miarę możliwości zmienili (szum też już wpisał) ;)

 

Niech dopisze jeszcze:

- odczyt wav, a najlepiej flac :hyhy:

- USB 1A,

- i sortowanie katalogów alfabetycznie (bo clarki, tak jak pionki wyświetlają idiotycznie wg daty zapisu)

 

wtedy to dopiero będzie super mega wypas :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio za 800zł .. , a co powiecie o stacji za 3000zł , która szumi i to chyba bardziej niż 702 ??

http://www.pioneer.eu/pl/products/25/111/241/AVIC-F40BT/index.html

W tym ,, wypasionym modelu '' jest szumofon gratis ,..mówię to na podstawie przypadku montażu , klient nakręcony na Pioneera i bajery animacje kolory tęczy.. na szczęście 0 wiedzy w temacie.. poza szumem który rzucił się po 5min słuchania przy BT menu zwalniało i działało straaszniee wooolllnoooo..

Natomiast żeby byc sprawiedliwym , nowe tanie stacje Alpiny się sypią .. na 2 zamówione sztuki jedna była fabrycznie walnięta w drugiej padła matryca...

coś ostatnio chybą tną koszta i jakość nie idzie w parze japońską technologią ...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niech dopisze jeszcze:

- odczyt wav, a najlepiej flac :hyhy:

- USB 1A,

- i sortowanie katalogów alfabetycznie (bo clarki, tak jak pionki wyświetlają idiotycznie wg daty zapisu)

 

wtedy to dopiero będzie super mega wypas :rotfl:

 

I ekspres do kawy w gratisie, przy oczywiście obniżonej do 399zł cenie....

 

Chcecie dobrego i nie szumiącego Clariona, do tego mającego 3way active + sub, dlaczego nie kupicie HXD2, tylko rzucacie się na "topowy" odtwarzacz w klasie budżet i są potem problemy.

 

Przy tej cenie, będzie trzeba zaakceptować tą jego wadę, bo raczej nikt nic nie zmieni.

 

a co do listy życzeń, poprawią tylko to co pójdzie zrobić softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juesli szumi to nie spelnia swojego podstawowego zadania, czyli grania. Co ciekawe ten sam egzemplarz w roznych instalkach sluchany raz szumial bardziej raz mniej. Jak dla mnie w c3 tbreka wogole nie szumial a poziomu glosnosci duzego nie ustawialem wcale...

 

Szumienie jest slyszalne z przejscia z 0 do 1, po 10 juz go nie slychac, niby wada radia jest ale czy przeszkadza, trudno polemizować. Sam jak dobry kawalek to na caly regulator potrafie zagrac sobie :)

 

 

 

Zapytaj Gazownika, on porównywał Clariona do Pionka, z tego co wiem i pamiętam gdyby nie szum Clariona to Pionka już by nie miał.

 

Tu nie ma co porownywac, pionier przy tym clarionie gra jak wykastrowana budzetliga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tbrek - nie wiem czemu aż tak "bronisz" tego modelu...

 

Niech Clarion poda we właściwościach że radio "szumi" i po sprawie...podejmę decyzję na podstawie pełnych danych i wtedy, tak jak piszesz jeśli uznam że ten "szum" jest dla mnie wart tych kilka tysięcy różnicy do HXD2 wtedy to będzie moja decyzja. Pomijam że w tej cenie można się już o procesor pokusić - więc nie jest to raczej jakieś jedyne słuszne wyjście.

 

Nie zrozum mnie źle - nie bierz tego personalnie, po prostu jak mi ktoś oferuje produkt z określonymi parametrami to zakładam że je spełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja go bronie? Chyba nie, śmieszy mnie tylko postawa co poniektórych , taka typowego Polaka, kupić coś za niską cenę z oczekiwaniami niebios. A jak są produkty co spełniają pewne kryteria, to oczywiście są za drogie aby je kupić.

Podchodzę raczej racjonalnie do tego tematu, coś co kosztuje ułamek ceny innych lepszych jakościowo produktów, musi gdzieś mieć jakieś wady, w tym egzemplarzu jest to szum do poziomu głośności 1.... Ja tak nie słucham, bo nie jestem też fanem różowego, wolę jak Adamu, włączyć inną płytę i odkręcić gałkę, a wtedy okazuje się że jednostki 2x droższe odpadają w przedbiegach.

Temat szumu tego radia jest znany odkąd pierwszy egzemplarz trafił na testy, pojawiły się też wpisy o tym na forum tutaj i na innych, a jednak mimo tego wiele osób go kupiło i kupuje nadal i po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- i sortowanie katalogów alfabetycznie (bo clarki, tak jak pionki wyświetlają idiotycznie wg daty zapisu)

 

To byś musiał podłączyć większego pen'a pod Alpinę 117Ri... Za każdym razem aktualizuje bank po włączeniu radia... Wiec zanim usłyszysz muzykę.. Czekasz... Czekasz ... aż włączasz z nudów RMF.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ekspres do kawy w gratisie, przy oczywiście obniżonej do 399zł cenie....

 

Ja za te 3 ficzery byłbym w stanie zapłacić za clarka tyle co za pionka 80PRS.

Nawet ten szumek (bo pewnie jest tak mały, że podczas jazdy kompletnie go nie słychać) by mi pewnie nie przeszkadzał :)

 

A czy odczyt plików flac, to jakiś problem?

Ja nie rozumiem producentów car audio. Przecież w sprzętach domowych i przenośnych już to robią.

Dlaczego w radiu samochodowym nikt jeszcze tego nie zrobił? (oprócz ruskiego urala oczywiście :))

 

Chociaż odczyt wav powinni zrobić, ile to kosztuje w produkcji? Każdy topowy model każdego producenta powinien już to mieć.

 

Albo USB 1A? JVC, Kenwood, Pioneer już to mają. Clarion jeszcze tego nie zauważył, Alpine też nie.

 

Branża "home audio" i "przenośne audio" jakoś szybciej reaguje.

 

 

To byś musiał podłączyć większego pen'a pod Alpinę 117Ri... Za każdym razem aktualizuje bank po włączeniu radia... Wiec zanim usłyszysz muzykę.. Czekasz... Czekasz ... aż włączasz z nudów RMF.. :wink:

 

Wiem, wiem. Testowałem tą Alpine w sklepie - odczyt pena to dramat. A potem wrzuca to jeszcze do do "banków" pamięci. A sortuje wg własnego widzimisię i ciężko coś znaleźć.

 

Niech Clarion poda we właściwościach że radio "szumi" i po sprawie.

 

Clarion już to podał: :D

wg specyfikacji: odtwarzacz CD, stosunek sygnał/szum 94 dB

 

dla porównania (sekcja CD):

Alpine CDA-9855 105 dB

JVC KD-R921 102 dB

Pioneer 80PRS 105 dB

Kenwood KDC-BT92 110 dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clarion już to podał:

wg specyfikacji: odtwarzacz CD, stosunek sygnał/szum 94 dB

Nie jestem pewny ponieważ nie mam realnego porównania do innych modeli, jednak według danych producenta wszystkie Clariony 1 DIN przestawione na oficjalnej stronie mają 94dB S/N ratio...a podobno nie wszystkie szumią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny ponieważ nie mam realnego porównania do innych modeli, jednak według danych producenta wszystkie Clariony 1 DIN przestawione na oficjalnej stronie mają 94dB S/N ratio...a podobno nie wszystkie szumią...

 

Hmm, to trzeba by było zmierzyć S/N dla Twojego egzemplarza w warunkach laboratoryjnych. Jeśli jest mniejszy niż 94dB, to masz dowód na papierze, że parametr jest niezgodny ze specyfikacją.

To na wypadek, gdybyś jednak chciał oddać to radio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż odczyt wav powinni zrobić

 

Tu może nie chodzić o możliwości techniczne lecz o ... wiadomo że Flac , wav , to teoretycznie "zamienniki" płyty CD i może właśnie o to chodzi? Wiem teoria wielce spiskowa ale nie chce mi się wierzyć że prawie najtańszy Pionek ma , a top Clark i alpajn nie może mieć ? Pewnie jest drugie dno tej sprawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu może nie chodzić o możliwości techniczne lecz o ... wiadomo że Flac , wav , to teoretycznie "zamienniki" płyty CD i może właśnie o to chodzi? Wiem teoria wielce spiskowa ale nie chce mi się wierzyć że prawie najtańszy Pionek ma , a top Clark i alpajn nie może mieć ? Pewnie jest drugie dno tej sprawy ;)

 

A mi się po prostu wydaje, że całej tej maszynie korporacyjnej po prostu dupy nie chcę się ruszyć, żeby to wdrożyć - i to jest to drugie dno.

 

W home audio nie takie cuda już robią. Taki Denon np. wypuścił odtwarzacz sieciowy DNP-720AE http://www.denon.pl/...ductId=DNP720AE

Nie dość, że flac czyta, to jeszcze w wysokiej rozdzielczości 96kHz/24-bit

A jeszcze przez sieć wi-fi potrafi czytać pliki z kompa, o USB nawet nie wspominam. Oczywiście wszystko strumieniowo, cyfrowo i bezstratnie :)

 

Płyta CD pójdzie niedługo do lamusa, czy tego chcemy czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

udało mi się uzyskać odpowiedź dystrybutora:

 

Witam,

 

Na chwilę obecną mogę tylko poinformować, że Clarion zna ten problem, jednakże nie mam więcej informacji, czy jest to wyłącznie kwestia software i będzie naprawiona nowym oprogramowaniem. Jeśli tak będzie, to z pewnością pojawi się ono na stronie.

 

Pozdrawiam

Jacek Iwaniuk

 

Tak więc pozostaje nam trzymać kciuki i czekać na rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czyta wav nad czym uboleje , no ale czasowka , zwrotka (pelny 3way bez suba) i BT to i tak duzo .

 

Wav, alac (odpowiednik flac tylko w wydaniu apple'a) powinny pójść w tym radyjo z ipoda

i to cyfrowo i strumieniowo będzie szło, bo po usb

tak więc używany ipod classic 80gb lub 120gb za 400-450 PLN i po temacie :D

i masz wava w cz702 :] ...jak i w każdym innym radiu z funkcją "ipod direct"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...