Skocz do zawartości

Szum w głośnikach na radiu Clarion CZ702E


Rav
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Konfiguracja: radio, kable sygnałowe HAMA podwójnie ekranowane, wzmacniacz Audison VR206 na Hertz HV165, Audio ART 140.4 na Tang banda i morela MT12, kable głośnikowe miedziane thomson i hama - normalne miedziane, zasilanie w lewym progu + i - do akumulatora, reszta w prawym progu. Gainy są na minimum.

 

może ktoś z Was będzie w stanie pomóc z następującym problemem:

 

Po zmianie radia z Alpine 9855r na Clariona CZ702E pojawił się szum w głośnikach - dość wyczuwalny przy cichych partiach muzyki. Pojawia się po przejściu głośności z 0 na 1, szum wydaje się mieć stałe natężenie. Więc subiektywnie muzyka zaczyna go zagłuszać przy głośności 15-20...jednak w momencie cichych partii słychać że szumi...

  1. Sprawdzałem już podpięcie starego radia - nie szumi.
  2. Podpinałem kablem sygnałowym holywood PRO (też podwójnie ekranowany) środkiem auta - szumi
  3. sprawdzałem dowolną konfigurację sygnałów na głośniki - szumi
  4. łączyłem masy RCA na wzmakach - szumi
  5. podłączyłem minus radia do akumulatora - szumi
  6. kręciłem gainami - szum się wzmaga

Może macie jeszcze jakieś pomysły przed odsyłaniem radia? Pytałem sprzedawcę - zasugerował żeby nie słuchać szumu...tylko muzyki :kwasny: no i sugerował że radio zbiera zakłócenia z instalacji...a argument porównania instalacji na Alpine 9855r - że to przepaść pod kątem jakości i nie można ich porównać...

Niestety nie mam "gorszego" radia żeby porównać ale też nie wydaje mi się żeby miała być aż taka różnica.

 

Oczywiście nie chodzi mi o pomoc ze sprzedawcą - bardziej zależy mi na rozwiązaniu problemu, radio wydaje się być bardzo fajne tylko szum przeszkadza...

 

Parę osób ma te radia u siebie - ktoś stwierdził taki problem w swoich instalkach?

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nic raczej z instalką nie zrobisz, radio szumi dokladnie tak jak piszesz, po przejdciu z 0 na 1 w glosnosci.

 

Sprzedawca pewnie wie o problemie, ja bym albo oddal radio do skelpu albo jesli ci zalezy zadzwonil do clariona zapytal co sie dzieje z problemem. Btw radyjko fajne i ładnie gra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwonil do clariona zapytal co sie dzieje z problemem.

 

Jak znam życie to nic... Bo co mają niby zrobić? Przyznać się ,że skopali w jakimś punkcie konstrukcję radia? A na magazynach w Europie i chinach już leżakują pewnie tysiące jeszcze nie sprzedanych...

Ale już jak się tylko pojawiło wspominali koledzy ,że z tym radiem mimo oczywistych zalet (cena/aktywka) nie do końca jest halo... To po co się w to pchać?

Ja bym oddał towar sprzedawcy jako wadliwy i za odzyskane pieniądze zakupił jakąś używkę wyższej klasy.. Bez efektów specjalnych w postaci szumofonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja podlacze sie pod posta ze swoim problemem:

Mianowicie rowniez chodzi o szum z tego radyja,wszystko objawia sie tym ze po zmianie z Alpine cde-113bt na clarka pojawily sie szumy.Nie bylo by w tym nic zlego ale u mnie oprocz szumow pojawily sie dziwieki "czytania plyty przez laser".Jak jest cicho volum tak do 3-4 to slychac jak laser zczytuje plyte przy wiekszym volumie jest ok.Kolejna porazka jest to iz przy zmianie utworu na nastepny w glosnikach pojawia sie charakterystyczny dzwiek przeskakiwania lasera na kolejny utwor.Probowalem prawie kazdej metody eliminacji tego dzwieku (do szumow juz sie przyzwyczailem i ich nie slysze) bo doprowadza mnie to do nerwicy.Jak by kto z forumowiczow mial patent na te dzwieki "czytania plyty i przeskakiwania utworow bede dozgonnie nisko dzwięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już jak się tylko pojawiło wspominali koledzy ,że z tym radiem mimo oczywistych zalet (cena/aktywka) nie do końca jest halo...

Ale nikt nie wspominał, że radio "dodaje" coś od siebie. Do publicznej wiadomości trafiło info o gubieniu pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no kurde...Panowie...ściągnąłem z Anglii końcówkę do Clariona do sterowania z kierownicy... :kwasny:

 

Powalla - słuchałem chyba kiedyś Twojego zestawu - grał jak żyleta...nie wiem czy nie mylę w VW Transporterze...używasz teraz tego Clariona? Nie przeszkadza Ci ten szum?

 

Bo tak jak piszę - to że jest szum między 0 a 1...to w sumie pikuś...tylko że cichych kawałkach to taka "bida" trochę się robi...

 

p.s. z pamięcią nie mam problemów - nawet trzyma ustawienia kilka minut po odcięciu zasilania.

 

a co polecicie jako alternatywę? z aktywną zwrotką i czasówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co polecicie jako alternatywę? z aktywną zwrotką i czasówką?

 

Pioneer DEH-P88RS.....

 

A może tak do całej tej listy dopiszesz ile za to g..o zapłaciłeś i wtedy wyjdzie że za 800 zł masz wszystkomający kombajn wraz z zestawem głośnomówiącym.... To nie radio dla audiofila, pozciwy kowalski na to uwagi nie zwraca.

 

Ciekawe czy wtedy alpine rulez też bedzie, jak dokonają takiego radia w cenie >/= 800zł.... bo jak na razie konkurencyjna alternatywa kosztuje od 2 x w góre.

 

Moje też szumi, ale ja nie słucham muzyki na poziomie 0/1 tak więc nie widzę już tego problemu, gdyż od poziomu 3 problem zaczyna zanikać, kolejną sprawą jest jego całkowite zniknięcie przy prędkości 20km/h gdzie lekki szum opon robi więcej hałasu jak radio.

 

p.s. z pamięcią nie mam problemów - nawet trzyma ustawienia kilka minut po odcięciu zasilania.

 

To się ciesz, bo to oficjalny problem tego modelu pojawiajacy się w 99,999999999999999999999999999999999999999999999999999% wyprodukowanych egzemplarzy, nawet jest zalecenie aby suba jeśli ma grać w przeciwfazie - zostawić w fazie na procku a zamienić na przewodach... Pracują nad tym mankamentem, pewnie wyjdzie poprawka softu.

 

Jak by kto z forumowiczow mial patent na te dzwieki "czytania plyty i przeskakiwania utworow bede dozgonnie nisko dzwięczny.

 

Kupić porządne oryginały ? ja tak mam na płytach CDR wypalanych x48 oraz z MM, na wszelkich "markowych" tego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje też szumi, ale ja nie słucham muzyki na poziomie 0/1 tak więc nie widzę już tego problemu, gdyż od poziomu 3 problem zaczyna zanikać, kolejną sprawą jest jego całkowite zniknięcie przy prędkości 20km/h gdzie lekki szum opon robi więcej hałasu jak radio.

Dobrze że mamy to jasno napisane - może następne osoby się zastanowią nad wyborem...nie uważam się za audiofila...jednak mnie takie szumienie przeszkadza...używałem kiedyś zwykłego blaupunkta i nie szumiało nic...no rozumiem że porównanie z Alpine jest nie adekwatne.

 

pewnie wyjdzie poprawka softu

No jest poprawka na stronie Clariona - być może ona wszystko załatwiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to "szumienie" odkrylem po ...zapytaniu Tomka na PW i wtedy dopiero przetestowalem 0..1 :) Radio to nie jest cudem swiata ale za 800 ciezko znalezc klocek z takim wyposazeniem i z takim "graniem" , a ze szumi ? Mam wiecej problemow w aucie niz ten szum , no i na takim poziomie na ogol nie slucham ;)

 

PS: do pelni szczescia brakuje powiadomienia o nadejsciu esa ...no chyba ze tego jeszcze nie obczailem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się stało z Alpinką, że ją zmieniasz?

Nie - działa bez zarzutu - chciałem pociąć aktywnie w trzech drogach, a w tym Alpine granica bass/mid jest na poziomie 200 Hz...

 

No ja niestety na razie miałem okazję słuchać tylko na postoju...u mnie jeszcze radio FM padło - zobaczymy co z tego będzie...

 

no i na takim poziomie na ogol nie slucham ;)

Nie no jasne mnie też nie chodzi o sam fakt szumienia między 0 a 1...chociaż śmieszy mnie że dużo "słabsze" i tańsze radia nie szumiały...tylko mnie to w takim razie przeszkadza ? Moje szumi tak do 10-15...powiedzmy że powyżej treść muzyczna zagłusza ten szum no ale wtedy nie rażą Was ciche partie utworów ?

 

Może te radia też szumią - w różnym stopniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy wtedy alpine rulez też bedzie, jak dokonają takiego radia w cenie >/= 800zł.... bo jak na razie konkurencyjna alternatywa kosztuje od 2 x w góre.

 

 

Alpine ostatnimi czasy ostro pogrzało w głowę robią gołe radia,grające na dodatek coraz gorzej z modelu na model, a za każde udogodnienie typu Bluetoth... Każą sobie słono płacić (głupi interfejs kosztuje 400-500 zł).

Dziwne ,że jakoś Kenwood czy JVC, wrzucają takie coś za free i wcale nie odbiegają tak brzmieniowo a są lekko patrząc o połowę jak nie lepiej tańsze.

Tak więc jeśli Alpine to starsze serie a szkoda bo firma będąca synonimem najwyższej jakości i brzmienia rozmienia to na drobne produkując masówkę g..wartą za to 2x droższą lecąc nadal na dobrej opinii sprzed lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cober, przecież pisał w pierwszym poście, że bawił się gainami...

Tak dokładnie - opisane szumy mam na gainach minimum

 

U siebie mam - wzmacniacze z zakresem czułości do ok 2,5 V...może gdyby miały czułość 5 V (takie napięcie ma radio) to nie było by tego szumu tak słychać, oczywiście zdaję sobie sprawę że to radio nie daje napięcia 5 V przy głośności "1"... Więc może to jednak kwestia "nieodpowiedniego" dobrania składników instalacji a nie samego radia?

Taka dyskusja bardziej do działu "przy piwie" traktuję Clariona jako dobrą markę (może błędnie ?) i liczyłem na proste radio ze zwrotką i czasówką...a tu takie klocki... Nawet na fabrycznych się z takim czymś nie spotkałem...a tak jak mówię nie uważam się za audiofila.

 

p.s. poza tym mam wrażenie (po niewielkich odsłuchach) że Alpine gra ostrzej od Clariona - co ja akurat odbieram jako minus dla Alpine...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam - wzmacniacze z zakresem czułości do ok 2,5 V...może gdyby miały czułość 5 V

 

Ja też mam wzmacniacze z "2V wejściem" i nie mam aktualnie na stanie czegoś nowszego (np. z 8V) , bo może tu tkwi problem ?

 

Tak Ci to przeszkadza? Przecież jadący samochód zagłusza nawet muzę do "wyświetlaczowych vol 5" , a co dopiero ten szum ...no chyba że siedzisz na parkingu w aucie i słuchasz ? :wink:

 

Kiedyś w pewnym aucie z Wodzisławia mieliśmy straszny problem , bo szumiał Pioneer i dłubaliśmy pół dnia (zasilanie , kable itp) , a wystarczyło zmienić jego Pionka na mojego Kenia i szum ustawał , no ale żeby było śmieszniej na moim wzmacniaczu nie szumiał ani Kenio ani Pionek :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam, że wcześniej miałem RF 300-4 i takie szumienie również występowało przy niższych głośnościach i było dosyć uciążliwe. Było wyraźnie słyszalne. Treaz przesiadłem się na dls a2 i ten efekt zanikł, nawet na postoju tego nie słychać. Sprawdzane oba wzmcniacze pod kenwoodem kdc bt61u-czyli bardzo "młodą" konstrukcją jak i pod starą sprawdzoną alpine 9833r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. poza tym mam wrażenie (po niewielkich odsłuchach) że Alpine gra ostrzej od Clariona - co ja akurat odbieram jako minus dla Alpine...

 

Podzielam Twoją opinię, miałem Clarka DXZ928R grało bardzo fajnie, wrzuciłem 9835r i gdyby nie to, że Piccolo słyszałem wcześniej na Pioneerze i Clarionie to bym uznał to za gówno pierwszej wody, (wsio grało pod wzmakiem Sony M1).

BTW, spróbuj wrzucić inny wzmak... może taka podmiana pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jutro wrzucę inny wzmacniacz na testy, aczkolwiek też z 2V wejściem więc na cuda się nie nastawiam ;)

 

PS: to ze obie firmy mają inny sposób "grania" , to chyba nie żadna nowość ;) Mi osobiście pasuje granie Alpiny (szczególnie dół pasma ) ale przesiądę się na ich klocki jak wyprodukują kombajn z wyposażeniem takim jak w 702 w kasie do 1kzł :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście pasuje granie Alpiny (szczególnie dół pasma ) ale przesiądę się na ich klocki jak wyprodukują kombajn z wyposażeniem takim jak w 702 w kasie do 1kzł

 

Chodzi tylko o BT czy coś jeszcze?

 

Prawie na co dzień używam Clariona CZ200, o wiele niższy model i tam nie zwróciły mojej uwagi jakieś szumy. Swoją drogą, pod nim pracuje stary wzmacniacz Pioneer 2x25 W i jest tak ustawiony, że na głośniejszych CD na końcu skali radia pojawiają się jakieś drobne zniekształcenia. Z tego powodu, nie gra ono ciszej niż 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tylko o BT czy coś jeszcze?

 

Bardziej o zwrotnicę aktywną.

Potem można wymienić BT, a także obsługę USB (1 A) pozwalającą podłączyć np twardy zamiast pena, a także obsługę po cyfrze plików WAV.

Ale tego nie mają nawet najwyższe obecne modele Alpine, więc wątpię czy wrzucą takie "extrasy" do budżetowego modelu. :suchy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...