Skocz do zawartości

Dlaczego zamknięty?


BasslineR69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Truck, czy ja kogoś bronię ? Ja też nie chcę na forum śmietnika. Chodzi mi tylko o obiektywizm i uzasadnienie zamknięcia dla jasnej sutuacji. Czy to za wiele ?

 

Zniechęcić nowych nie problem, podać na tacy też nie bardzo. Zmusić do szukania i myślenia o wiele trudniej, wiem o tym.

 

Ale czy nowi o tym wiedzą ? Raczej nie. Co zrobić aby się dowiedzieli ? Opisywać powód zamknięcia. To wszystko.

 

I wcale nie mam na myśli raportu na całą stronę z IP włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mnie się nie widzi aby modzi mieli jakieś raporty klepać. Na czym miałby polegać taki raport? Krótkim wyjaśnieniu powodu zamknięcia, czy też wgłębianiu się w temat? Przy "prostych tematach" często sami użytkownicy udzielają odpowiedzi nadmieniając, że temat niebawem zostanie zamknięty. To już wystarczające ostrzeżenie. Może prędzej się sprawdzi jakaś przymusowa wiadomość powitalna. Wyświetlająca się cyklicznie. Żeby nie było, że klik i problem z głowy z akceptacją warunków forum itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety , ale na forum coraz więcej leni i obrażalskich

 

Tak samo jak w zyciu, dam przyklad, kolezanka ma knajpe/pizzerie, przyjela sie laska na kelnerke, w pierwszy dzien gdy zbierala taleze ze stolu dala telefon mojej kolezance/ wlascicielce lokalu z prosba, tu cytat dialogu:

"czy moze mi Pani zrobic zdjecie?

Tak, ale po co?

Chce mamie pokazac jak sprzatam ze stolu bo jeszcze nigdy tego nie robilam..."

 

Troskliwosc rodzicow nie zna granic, ale za niedlugo bedzie trzeba sie spodziewac tego ze pelnoletni smarkacz nie bedzie umial sobie sam dupy podetrzec... I bedzie wolal obsluge/moderatora/bywalcow :/ przyklad może nie za bardzo smaczny, ale tak teraz wygladaja realia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mam wrażenie że lepiej nie pisać za dużo czy za bardzo dogłębnych przemyśleń,mimo że mogą być błędne ( chociaż dla osoby która to pisze mogą się wydawać właściwe ) bo starsi użytkownicy jadą jak po burej suce, a jak się chce coś dowiedzieć konkretnie, to zapada cisza w temacie, zostaje tylko prv, tam dostaje się o wiele więcej info. O i chodź by moja wymiana zdań z Dan124, która uważam nic nie wniosła do tematu Rojasa, i chyba nie miała sensu. A zaczeła się z du.y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź człowiecze już się nie pogrążaj.

 

Ciągle powołujesz się na mityczne info.

 

Którego nie wykorzystujesz to raz a skoro takie posiadasz to POWINIENEŚ się nim podzielić.

 

Zresztą takie osoby jak ty Ty przekonane o swojej super nieomylności dużo tu nie wnoszą.

Edytowane przez dan124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nigdzie nie napisałem że jestem nieomylny.

Nie wiem co masz na myśli pisząc mityczne info

 

Może  to, że Morel jest do bani , bo nie chce grać ...oczywiście grać tylko na Twoim kondku 4,7uF i są lepsze od niego . Jednak Ty testując kilka TW uzyskałeś jedynie info* który lepiej gra na takim cięciu , a nie który lepiej może zagrać o ile się przyłoży do zaprojektowania mu zwrotnicy .

 

*jeszcze wielce subiektywne (własne preferencje brzmieniowe) i na dodatek obarczone sugestią stosunku cena/jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proste, jak napisałem coś o sposobie porównania tweterów, to zjechałeś mnie ogólnie, nie pisząc konkretnie jak powinienem je uciąć żeby według Ciebie taka opinia była miarodajna. A na prv czy więcej na gg kilka osób napisało co dokładnie źle zrobiłem i jak powinienem zrobić żeby było lepiej. 

 

powalla, nigdzie nie napisałem że Morel jest do bani. Generalnie zgadzam się że to nie było miarodajne porównanie, ale jakoś to trzeba było zrobić mając niewiele czasu.

Na pewno dzisiaj nie napisał by w tamtym temacie tego co napisałem, myślę że ograniczył bym się do kilku słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że za mało wiem, żeby samemu przepisywać czyjeś słowa, może te osoby sobie tego nie życzą?? Jak będą chciały to same napiszą.

Co do merytorycznych info to głównie miałem na myśli sam sposób strojenia, doboru cięć, gdzie np na diyaudio jest to o wiele szerzej opisane niż na SCA.

Zabolał mnie sposób w jaki odpisywałeś, zdawał się być mało elegancki, może i ja też przesadziłem. Sam dobrze wiesz jak skończyła się nasza wymiana zdań na gg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu moj temat zostal zamkniety? Nie zdazylem (nie mam obowiazku siedziec all the time na forum) troglodycie o nick'u "kminio" wytlumaczyc "na okolo", ze slowo "wywalic" znaczy pozbyc sie w roznoraki sposob, ale widze "totalitaryzm" ma sie dobrze... A barany moga pisac co im sie podoba, bez konsekwencji, bo najlepiej zamknac temat. To jest chore...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie,

 

Co prawda jestem nowy na tym forum. Ale generalnie z forami wszelkiego typu mam do czynienia długi czas. Zawsze jest tak że człek szuka jakiś informacji, trafia na forum i czyta...przynajmniej ja tak mam.

Szuka informacji jakie go interesują. Jak chcę zadać jakieś konkretne pytanie to rejestruję się i stosuje do zasad panujących na forum. Przeczytałem FAQ, wszystkie tematy podczepione pod niego oraz grzecznie przywitałem się ze społecznością forum. Czyli teoretycznie staję się członkiem Waszej społeczności, przynajmniej ja tak to rozumiem...bo forum to przecież ludzie którzy którzy zadają pytania i Ci którzy na nie odpowiadają dzieląc się swoja wiedzą. 

 

Tutaj na forum spotkała mnie niezbyt miła niespodzianka. 

Dwa dni po przywitaniu postanowiłem, odważyłem się zadać pytanie, poradzić się Was w pewnej kwestii http://www.strefacaraudio.pl/topic/40503-grand-scenic-ii-ph-ii-zmiany-zmiany/ i już po kilku minutach mój watek został zamknięty :( z mało mówiącym mi komentarzem.

 

Postanowiłem napisać do moderatora z prośbą o wyjaśnienie mi nowemu dlaczego tak się stało. Moja wiadomość poniżej:

 

"Witaj,

Zamknąłeś mój temat po 8 minutach od pojawienia się go na forum. Gratuluję skuteczności! 
Czy jednak mógł byś mi napisać coś więcej na temat powodów dla których to zrobiłeś? 
- Sytuacja którą mam starałem się opisać w sposób jak najbardziej przejżysty i klarowny. Dodając wszystkie potrzebne informacje. 
- Przywitałem się z Wami kilka dni wcześniej w odpowiednim wątku i od tego czasu czytałem forum regularnie korzystając właśnie z wyszukiwarki próbując znaleźć informacje jakie mnie interesują.

Myślę że zadałem pytania sensowne, szczególnie pierwsze o koszty wytłumienia drzwi. Być może ktoś z moich okolic zadeklarował by się pomóc, podpowiedzieć co i jak zrobić. Takie jest chyba zadanie tego typu forów prawda?

Bardzo ciekawy jestem Twego na ten temat zdania.
Z Pozdrowieniem
Acidmk"

 

Moja wiadomość została chyba zignorowana, do teraz nie uzyskałem żadnej informacji :( To spowodowało że postanowiłem napisać tutaj.  

 

Czy Wy również uważacie że takie podejście jest fair? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czy Wy również uważacie że takie podejście jest fair? 
Takich tematów jest naprawdę sporo, niekoniecznie muszą to być tematy z grand scenikiem, ale temat się powiela.

Przeczytaj od samej góry podwieszone tematy i wiele Ci się rozjaśni

http://www.strefacaraudio.pl/forum/28-jestem-tu-nowy-dzia%C5%82-dla-poczatkuj%C4%85cych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest fair ponieważ gdybyś rzeczywiście poświęcił kilka chwil na poczytanie forum i FAQ to wiedziałbyś że....

 

- nie ma znaczenia jakie głośniki z przedziału cenowego >300zł kupisz ponieważ te wszystkie grają na jedno kopyto- badziewnie. Za 200-300zł to  grają twoje fabryczne głośniki.

 

- Dobre audio (a tylko takie tu tolerujemy) słucha się w stereo a nie quadrofonii- z tyłu co najwyżej możesz zamontować suba w kufrze.

 

- tematów nt realnych kosztów rzetelnego wytłumienia drzwi przewinęło się również kilka. ( podpowiem Ci ze 600zł to jest mało)

 

 

I na koniec... forum z definicji to platforma dla ludzi, którzy wymieniają się własnymi doświadczeniami mając podstawową wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie,

 

Takich tematów jest naprawdę sporo, niekoniecznie muszą to być tematy z grand scenikiem, ale temat się powiela.

Przeczytaj od samej góry podwieszone tematy i wiele Ci się rozjaśni

http://www.strefacaraudio.pl/forum/28-jestem-tu-nowy-dzia%C5%82-dla-poczatkuj%C4%85cych/

 

 

Wiem że tematów związanych z innymi autami jest wiele, wiele jest na nie tez odpowiedzi. Przejrzałem lwią część tematów z działu początkujący i tam też umieściłem swoje pytanie. 

Zapytałem o te konkretne auto (bo może ma to znaczenie) wielkość auta umiejscowienie głośników w tym typie auta oraz radio które mam. Te czynniki staja się unikalne dla każdego typu instalacji.

Rozumiem jednak że po jakimś czasie każde takie pytanie zaczyna drażnić uczestników forum.

 

 

Tak, jest fair ponieważ gdybyś rzeczywiście poświęcił kilka chwil na poczytanie forum i FAQ to wiedziałbyś że....

 

- nie ma znaczenia jakie głośniki z przedziału cenowego >300zł kupisz ponieważ te wszystkie grają na jedno kopyto- badziewnie. Za 200-300zł to  grają twoje fabryczne głośniki.

 

- Dobre audio (a tylko takie tu tolerujemy) słucha się w stereo a nie quadrofonii- z tyłu co najwyżej możesz zamontować suba w kufrze.

 

- tematów nt realnych kosztów rzetelnego wytłumienia drzwi przewinęło się również kilka. ( podpowiem Ci ze 600zł to jest mało)

 

 

I na koniec... forum z definicji to platforma dla ludzi, którzy wymieniają się własnymi doświadczeniami mając podstawową wiedzę.

 

Odnosząc się do tego co napisałeś Mehow.

- Brakowało mi własnie tej informacji, że każde tanie głośniki zagrają tak samo źle :( Oczekiwałem jednak że ktoś z Was podpowie mi co jeśli nie te wybrane prze ze mnie założyć aby miało to ręce i nogi.

- Mam tez świadomość że dobre audio to tylko w stereo, wierzyłem jednak że jest tak w domu przy odsłuchu z adaptera, płyty cd lub sacd.

- Temat kosztów to tak przy okazji padł. Bo może któryś z kolegów sam robi takie rzeczy i chciał by pomóc, może zarobić.

 

Generalnie widać pomyliłem się zadając pytanie w dziale dla początkujących. Podstawową wiedzę kiedyś trzeba nabyć, można oczywiście na własnych błędach, ale te bywają kosztowne.

 

Pozdrawiam Was serdecznie

Acidmk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...