Skocz do zawartości

Pomoc w poprawie audio w Megane III


woytus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A nie lepiej, te oryginalne zaślepki wykleić włóknem szklanym z żywicą, albo użyć ich jako formy do wyklejenia.

http://img827.imageshack.us/img827/8761/drzwimeganeiii2.jpg

 

 

Potem te zaślepki z włókna obkleić z obu stron matą?

I zrobić takie zaślepki jak Mehow w tej lagunie: http://www.strefacaraudio.pl/topic/31960-renault-laguna-lll-auto-m-a-x-a-ma/?p=323771

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Masz nielada problem. Bardzo duzo pytan. I malo znawcow jesli cjodzi o mechanike auta. Polecam zalogowac sie na pozadne forum twojego auta i czytac czytac i czytac o dlubaniu (sciaganiu boczkow itp). Mialem podobny problem ze swoim audi. Nie wiem czy przeciagnolesbjuz kable zasilajace ale gdybys zobaczyl audi to chwycilbys sie zabglowe a mialem do przeprowadzenia 4x50mm^ :) - mozesz sprobowac przeciagnac pod autem prosto do bagaja z pewnoscia sa tam przepusty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jak dla poczatkujacego co zaklada temat typu poprawa audio to i tak duze wyzwanie. Pamietam siebie jak sie glowilem z robota a auto stalo w garazu rozebrane okolo miesiaca.

Takze kolego nie poddawaj sie i mysl i kombinuj co i jak w meganie robic. Nikt ci tutaj nie da recepty co i jak z poprowadzeniem i zezbieniem w aucie ale jesli chodzi o dobor sprzetu to jaknajbardziej. No chyba ze trafisz na kogos kto juz robil na tym samym modelu auta audio.

 

Tak jak wczesniej mowilem zarejestruj sie na forum swojego auta jest zapewne tam od groma tzeczy na temat mechaniki, chocby jak zdjac boczek od drzwi ewentualnie tam mozesz sprawdzic przepusty i dojscie do nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do właścicieli meganki III.

Od czego zacząć ściąganie boczków drzwi przednich?

Trzeba ściągać nakładkę podłokietnika?

 

Odkręcasz wszystkie śruby. Jedna chowa się pod zaślepką w klamce. Potem ciągniesz MOCNO tapicerkę do siebie, bo jest a zatrzaskach. Przed przystąpieniem do pracy zaopatrz się w kołki do tapicerki do Megane III, bo nie sposób zdjąć boczek nie urywając/ uszkadzając  jakiegoś zatrzasku mocującego.

W załączniku masz instrukcje serwisową ściągania tapicerki.

instrukcja_serwisowa_drzwi_megae_III.pdf

post-10257-0-73995800-1368737396_thumb.jpg

post-10257-0-36786300-1368737397_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojna Wasza rozczochrana, drzwi już zrobione. Nie urwałem żadnego zatrzasku, bo kupiłem zestaw do ściągania tapicerek YATO http://www.toya24.pl/panel-removal-set-5-pcs.html

Super się tym robi, podważasz tapicerkę i tylko słyszysz jak zatrzaski strzelają :) Nic się nie urywa.

 

Wieczorem wrzucę zdjęcia z roboty do działu "Instalacje"

 

Kabelek do zasilania spokojnie progiem da się puścić, gorzej dojść do akumulatora.

Przepust z wiązką kablową jest schowany za filtrem powietrza.

Dzięki woytus za tą instrukcje, masz taką ja wyciągnąć obudowę akumulatora i obudowę filtra powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam. Zapraszam na forum.megane.com. Tam juz od dawna sa zdjecia jak sie za to zabrac.

Trzeba wyjac obudowe akumulatora, wyjac sterowniki i puszke z bezpiecznikami, nastepnie odpiac przewod gumowy od obudowy filtra powietrza i na koncu na dwoch kolkach trzyma sie obudowa filtra powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam mam pytanie odnośnie podłączenia wzmacniacza pod oryginalne radio, którego nie chciałbym zmieniać z powodu tymczasowego braku funduszy,  oraz zachowanie oryginalnego wyglądu .... wzmacniacz jak i subwoofer dostałem od brata który kupił sprzęt kilka lat temu i miał go podpięty zaledwie może miesiąc dwa leżał w piwnicy ze 3 lata... sprzęt był podpięty pod oryginalne radio w LAGUNA II mk2 poprzez podłączenie HI INPUT. niestety ja nie mam zbytnio pojęcia jak to dokładnie podłaczyć tzn w jaki sposób wpiąć się w tył kostki ( czy ponacinać kable wlutowac się i zaizolować?) ,,, tzn jakim sposobem (schemat kostki już znalazłem w necie) i jak to będzie grało? poniżej załączam kilka zdjęć radia, wzmacniacza oraz schematu podłączenia z instrukcji itp. Dziękuje za pomoc

 


spędziłem pół nocy na czytaniu o tym wyjściu i z tego co zrozumialem to mam odpiąć tylne głosniki i od nich wypuścić po dwa kable + i - z prawej i lewej strony do wejścia HI INPUT??

post-4449-0-25037500-1497391223_thumb.jpg

post-4449-0-99812900-1497391252_thumb.jpg

post-4449-0-44570200-1497391287_thumb.jpg

post-4449-0-31811400-1497391300_thumb.jpg

post-4449-0-79273800-1497391343_thumb.jpg

post-4449-0-51213200-1497414586_thumb.jpg

post-4449-0-37609200-1497414619_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...