Skocz do zawartości

Wyciszanie uszczelek drzwi


tony_tr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Tbrek, czekałem na te "suche dane", bo wspominałeś w swoim wątku że będziesz miał porównanie.

 

a co ja tu napisałem:

 

 

 


ostatnio spotkałem się z kolegą co ma seryjnego Dodga (ten sam rok, silnik , skrzynia oraz opony) i porównaliśmy sobie jazdę przy 120km/h 150km/h , mając w obu autach te same opony oraz skrzynię CVT mieliśmy te same prędkości obrotowe silników. Jedyna różnica to ja mam dach otwierany który był zamknietay a klapa zasunięta, aaa i byłbym zapomniał, on ma czarnego a ja grafitowo-zielono-niebieskiego (cholera wie co to za kolor)

Jego auto przy 120km/h wskazywało 81db a moje 72, przy 150km/h moje 77 a jego już 90 przy czym jak się zamieniliśmy autami to szok obustronny.

 

 

 


Masz jeszcze więcej pomiarów przy innych prędkościach ??

 

nie było to dla mnie istotne, większość normalnych aut z zamkniętym dachem do prędkości 90 jest przyzwoicie cicha, problem się robi jak jedziesz autostradą, przynajmniej ja tocząc się w korku nie widzę potrzeby badać natężenia dzwięku. a znów to dość wysoko zawieszone auto i jazda nim 180-200 to już jest niezbyt bezpieczna, tak więc nie próbowałem.

 

 

 


Tbrek -czy zdejmowałeś deskę rozdzielczą?

 

Nie, dało się wkleić matę dość wysoko, gdzieś ponad połowę ściany grodziowej w górę.

 

 

 


I czy czy stosowaleś jakieś niekonwencjonalne aczkolwiek skuteczne metody chodzi o zbicie kosztów choć trochę?

 

Tak, zastosowałem matę nielubianego tu producenta, za to tańszego niż dynamat i stp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiem czy dostane reprymendę za odkopanie tematu.W poprzednim aucie bezskutecznie walczyłem z uszczelkami oczywiście z mizernym skutkiem ! W obecnym aucie mam ciszę przy uszczelkach ,ale znalazłem fajny filmik       http://www.youtube.com/watch?v=4XR-J7VTN80&feature=player_embedded    .Czy serwis SztukaWiciszania niestosuje tej metody?Zamiast rurek z mikrogumy(nigdzie nie mogę znaleźć) można zastosować sznur z mikrogumy 2-3 zł /m .Jak ktoś już tak robił prosił bym o informacje.10 zł a 500 jest kuszącą alternatywą dla mnie.

 

A może zastosować wąż silikonowy?

Będzie elastyczny i chyba najbardziej zblżony do węża z mikrogumy (a może i lepszy)

Też stoję przed problemem doszczelnienia uszczlek i ich wymiana na nowe jest problematyczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikonowy wąż jest doś twardy... słabo myślę że uszczelni

Już chyba lepiej jednak pełny wałek porowaty

Coś takiego http://www.uszczelki-market.pl/sklep/uszczelki-uniwersalne/uszczelka-gumowa-komorkowa-8mm-czarna-50m,,rid,93.html

Lub takiego

http://allegro.pl/guma-porowata-mikroguma-sznur-6mm-uszczelki-i3490038537.html

 

może kupie kila metrów i spróbuje jak sie sprawuje...

 

ewentualnie znalazłem coś takiego

http://www.contakt.pl/uszczelka-profil-mikrogumy-118a-p-15588.html

 

tylko nozyk i rozciąć na dwa i mamy węzyk z mikrogumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w nieco spłaszczone uszczelki wsadziłem silikonowy węzyk akwarystyczny o odpowiedniej srednicy chyba 4 mm ( ale moge się mylic) wcześniej wpuścilem silikon w sprayu i powoli wpychałem, efekt jest zadowalający, jest ciszej, widac nie ma juz szczeliny i drzwi przylegają lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

może kupie kila metrów i spróbuje jak sie sprawuje...

Pawelszu - i próbowałeś jak się sprawuje?

 

a jeszcze jedno pytanie o radę - może i trywialne ale... u mnie w aucie uszczelka jest zgrzana na końcach- jest jeden kawałek na otwór. Warto to przecinać żeby wstawiać coś w środek?

 

a czy może ktoś próbował podklejać na drzwiach dodatkową uszczelką - taką "okienną" czarną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


na razie kupilem węzyk silikonowy ale jeszcze nie próbowałem

 

Ja ostatnio miałem okazję przejechać się na tylnej kanapie w mojej M6. Strasznie tam gdzieś z tyłu drzwi szumi. U Ciebie też tak jest? Z przodu jest w miarę ok.

Daj znać jak rezultaty, to też się za to wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


gdzieś kiedyś mi powiedziano ze -12 db to tak jakby się przesiąść z malucha do audi A8... czy to prawda tbrek? Coś więcej o twoich odczuciach?

 

ściagnij apkę na androida - miernik dzwięku, ustaw sobie track 2 easca cd i ustaw 74db i za chwile 86db - będziesz wiedział co to znaczy :)

 

Ja teraz przy 130km/h mogę swobodnie rozmawiać, kiedyś nie mogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, ja w swoim od 100 w górę mam problem z rozmową ;)

Wspomniałem o Twoich wpisach odnośnie wrażeń po wyciszeniu Dodga mojej piękniejszej połówce, a dla zobrazowania puściłem jej z Easci 18 kawałek ( szum różowy ) dla poziomu 74 db i potem 82 db. - Reakcja- masz następne auto w całości wyciszyć, nie żałuj na to pieniędzy :) ( coś jej wspomniałem o 2-3 tysiach ) . Skłaniam się ku stwierdzeniu że taka inwestycja to jedna z najlepszych opcji poprawy Audio w aucie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie tak ale pewne podstawy w aucie muszą być... Bo ciężko będzie napewno wyciszyć np. takie Tico. Uszczelki to jedno. Zostają jeszcze nadkola, komora silnika, podłoga, wydech, szyby, a nawet i opony :D Najlepiej zacząć wygłuszać jakiegoś Paska albo Audiczke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 


U mnie aplikacja o nazwie Noise Meter działa w porządku.
Sory ale na jakiej podstawie tak twierdzisz? U mnie działa też, ale pokazuje bzdury... Stawiam telefon koło estradówek w pomieszczeniu które prują z siebie 120dB ponad a on pokazuje 100/101 a tyle one mają z 1W wg danych producenta... A piec gra na clipach. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem na 4 telefonach z andkiem i na każdym poziom głośności pokazywany w danym momencie był inny, więc przydało by się to skalibrować to raz a dwa że powyżej 100dB mało który telefon jeszcze pokaże.. sporo kończy na 90dB max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...