Skocz do zawartości

Kabel masowy do aku ?


rainer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanko, czy taki kabel Kabel przewód spawalniczy OS 50mm2 masowy roboczy (2605855906) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. będzie dobrym wyborem do poprowadzenia masy akumulatora do karoserii ? I ewentualnie czy taki kable można zastosować na zasilanie wzmacniacza ? Poczytałem troche na temat kabli zasilających wzmacniacze i powiem szczerze nie wiem kompletnie co kupić tzn. typowy CA OFC czy spawalniczy OFC.....ile ludzi tyle opinii.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel spawalniczy może być mniej giętki od dobrych kabli CA OFC, ale nie jest to też regułą. Problem kabli spawarka vs kabel CA był na tym i chyba na każdym forum o podobnej tematyce poruszany, jak powiedziałeś, ile ludzi tyle opinii. Kabel taki możesz z powodzeniem stosować jako podłączenie masy akumulatora oraz jako zasilający wzmacniacz, tak robi spora część użytkowników tego forum. Czy będzie to dobry wybór? na pewno lepszy niż jego brak :wink: Weź pod uwagę że kable spawalnicze przenoszą dużo więcej amper podczas spawania niż podczas podpięcia nawet kilku wzmacniaczy, tak więc sam kabel jest OK, jedynie ewentualna jego sztywność oraz brak napisu CA może być kłopotem :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc

plusem typowych CA jest elastycznosc i wyglad

w przypadku spawalniczego masz elastycznosc i duzo lepsza izolacje. no i gwarancja ze to na 100% miedz ;)

 

kabel spawalniczy może być mniej giętki od dobrych kabli CA OFC

nie myl spawalniczego z LGY!

bo LGY faktycznie jest mniej elastyczny. spawalniczy jest bardzo elastyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez niedlugo bede szykowal sie do kompletnej zmiany elektryki audio , jeszcze moze kable LGY z hurtowni elektrycznej ale to prawdopodobnie to samo co spawalniczy , jak czlowiek widzi kabel hollywooda OFC 50 kwadrat za cene 60 zl za metr to sie czlowiek zniecheca troche , a taki kabel mozna sporo taniej kupic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eszcze moze kable LGY z hurtowni elektrycznej ale to prawdopodobnie to samo co spawalniczy

LGY jest taki że Jeśli go chcesz wygiąć np w literę "L" to go wygniesz. Spawalniczy jest bardziej elastyczny i nie da się go np. wygiąć w literę "L".

A i możesz sobie dobrać kolory. ja wybrałem sobie niebieski i czerwony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie myl spawalniczego z LGY!

bo LGY faktycznie jest mniej elastyczny. spawalniczy jest bardzo elastyczny

LGY to dopiero są twarde;) kabel HW 50mm kw jest bardziej elastyczny od mojej spawarki o tym samym przekroju, widać zależy jak trafi.

jak czlowiek widzi kabel hollywooda OFC 50 kwadrat za cene 60 zl za metr to sie czlowiek zniecheca troche

nie tyle za metr zniechęca co za 6m :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...