Skocz do zawartości

Jakość sygnału optycznego


tbrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Grających paneli nie słyszałem, ale ograniczenie softem dość łatwo zrobić, producenci stosują to często zamiast otwierać kolejne fabryki.

Co było teza ( moją ) w stosownym temacie .

 

Wiem że widac tu panel. Mnie raczej interesuje czemu mogli słyszeć różnice? Czy to rzeczywiście tylko soft?

Np załączono lub wyłączono resampler ( gdyby był ) .

Można dokonać wielu zmian w obróbce sygnału , ale jaki to ma związek z tym tematem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w temacie optyka dalej nic ciekawego nie wiemy :)

Tak naprawdę, żeby mieć 100% pewność należałoby tych jednostek słuchać jedna po drugiej odrazu (na zasadzie przepięcia samego światełka), a najlepiej to zmierzyć, zgrać wejście jednego i drugiego światełka i porównać, chociaż...czy warto - ja tam nie słyszałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 2 minut temu

czyli w temacie optyka dalej nic ciekawego nie wiemy :)

Tak naprawdę, żeby mieć 100% pewność należałoby tych jednostek słuchać jedna po drugiej odrazu (na zasadzie przepięcia samego światełka), a najlepiej to zmierzyć, zgrać wejście jednego i drugiego światełka i porównać, chociaż...czy warto - ja tam nie słyszałem ;)

Ciągle zakładasz jednak . ze jest to powiązane ze źródłem , ale "prawda " nie musi taką być :wink: , gdy rozmowa tyczy Pioneera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za problem zrobić przełacznik zródeł i porównać.................

 

ale o jaki problem Ci chodzi? Przełącznik źródła jest w radiu, taki magiczny przycisk "source" ;)

 

Problem polega na tym, że auto nie gra "jeszcze" w ogóle :)

 

Na pewno będzie okazja żeby to zweryfikować u mnie, tylko pytanie - kiedy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a jeśli mówimy już o sygnale cyfrowym w przypadku pioneera, różnica też jest pomiędzy jednostką a zmieniarką, oba sygnaly idą drogą cyfrową, są różne napędy, ale nadal ten sam materiał, i różnica w dzwięku tez jest, stąd dużo osób na zawodach emmy płytę testową wkładali własnie do zmieniarki.

To można przyrównać do zamiany jednostek odtwarzających z tym samym wyjściem do procesora.

 

Mało tego, zrobiliśmy małe doświadczenie zamieniając "tyły" pionków zostawiając ten sam panel, bo jak już wiadomo panel sam w sobie coś zmienia, jak wytłumaczyć tu różnice, skoro z radia wychodzi typowy sygnał cyfrowy i to procesor ma za zadanie nad nim zapanować. To samo robił Tomek Załęski w epice, chcieli wybrać najlepszy transport.

Najlepsze jest to (moja opinia) że w moim aucie i pewnie to co mi osobiście odpowiada, to tył P9 z panelem ODR, a nie nawet cały ODR. A mam do zamian 3 jednostki i zmiana każdej to 2min pracy.

 

Kiedyś byłem tego samego zdania co Pavliq, nawet dośc mocno przy tym stałem, ale teraz już tak mocno przy tym nie obstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymonowi raczej chodziło o o jedno źródło z coaxem i optykiem, a do tego na tym samym nośniku (CD) zrobić operację przełączania. A wnoskuję, że Ancy myśli tu o przełączaniu między źródłami dźwięku jednostka/zmieniarka?? ale to nie o to przecież chodzi...??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymonowi raczej chodziło o o jedno źródło z coaxem i optykiem, a do tego na tym samym nośniku (CD) zrobić operację przełączania.

 

To juz pisał lklukasz, ma taki transport w domu, podpięty do wzmacniacza, wpięty coax, s/pdif i rca, najlepiej (wg. niego) gra na coax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 9 minut temu

No dobra, a jeśli mówimy już o sygnale cyfrowym w przypadku pioneera, różnica też jest pomiędzy jednostką a zmieniarką, oba sygnaly idą drogą cyfrową, są różne napędy, ale nadal ten sam materiał, i różnica w dzwięku tez jest, stąd dużo osób na zawodach emmy płytę testową wkładali własnie do zmieniarki.

To można przyrównać do zamiany jednostek odtwarzających z tym samym wyjściem do procesora.

 

Mało tego, zrobiliśmy małe doświadczenie zamieniając "tyły" pionków zostawiając ten sam panel, bo jak już wiadomo panel sam w sobie coś zmienia, jak wytłumaczyć tu różnice, skoro z radia wychodzi typowy sygnał cyfrowy i to procesor ma za zadanie nad nim zapanować. To samo robił Tomek Załęski w epice, chcieli wybrać najlepszy transport.

Najlepsze jest to (moja opinia) że w moim aucie i pewnie to co mi osobiście odpowiada, to tył P9 z panelem ODR, a nie nawet cały ODR. A mam do zamian 3 jednostki i zmiana każdej to 2min pracy.

 

Kiedyś byłem tego samego zdania co Pavliq, nawet dośc mocno przy tym stałem, ale teraz już tak mocno przy tym nie obstaje.

Pisałem juz wyzej , tak można do wiosny , tył tego , przód tamtego połaczony srebrem lewoskretnym .

Taki problem sprawdzic jakiego rodzaju jest przesyłany sygnał , ulega zmianom czy nie ?

Ale to jest chyba ulubione zajęcie , ile osób tyle opinii i licytacja kto więcej usłyszał , a nikt nie zna przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki problem sprawdzic jakiego rodzaju jest przesyłany sygnał , ulega zmianom czy nie ?

 

No to wiem, w naszych realiach można to sprawdzić tylko słuchem, i ew. wziąć poprawkę na autosugestię.

 

Ale żeby to zrobić "praktycznie" to jakie są opcje? bo ja mam 3 jednostki a za chwilę powinienem mieć 4tą czyli RS-D7rII , Przyjazd do Gliwic rozwiązał by sprawę?

 

Do tego mam proca P90, a mogę mieć P70x i możliwe że P90, w Gliwicach zapewne znalazłby się starszy (mój) P9 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiem, w naszych realiach można to sprawdzić tylko słuchem, i ew. wziąć poprawkę na autosugestię.

 

Ale żeby to zrobić "praktycznie" to jakie są opcje? bo ja mam 3 jednostki a za chwilę powinienem mieć 4tą czyli RS-D7rII , Przyjazd do Gliwic rozwiązał by sprawę?

 

Do tego mam proca P90, a mogę mieć P70x i możliwe że P90, w Gliwicach zapewne znalazłby się starszy (mój) P9 :)

 

Nie rozwiąże problemu , bo mam ciekawsze zajęcia .

Mam gotowe systemy ( realne zbudowane w pojazdach ) gdzie mogę porównać ten sam materiał czytany z płyty wewnętrznym napędem z dowolnym zewnętrznym źródłem sygnału PCM w dowolnym momencie.

W warunkach domowych można użyć DACa z rozbudowana sekcją wejściową .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możesz opisać rozwiązania u siebie jeśli chodzi o źródło? Bo coś wspominałeś o DAC'u?

 

Ha Ha Ha :) ja jeśli chodzi o rozwiązania źródła to "patrz mój podpis", przedwczoraj to dopiero odpaliłem i to jest najaktualniejsze rozwiązanie jakie mam:) reszta to na razie tylko gdybania/rozmowy poszukiwania... swego czasu nabyłem Nakamichi DAC-111, co dalej z tym zrobię zobaczymy. :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...