Skocz do zawartości

Chevrolet HHR - CASKP


CASKP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 664
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

17 minut temu, CASKP napisał:

Dopłacę, żebyś mnie uwolnił od pierożków z mięsem, arni i 7 innych wcieleń Grzesia o których nic nie wiem. Nie kieruj go do mnie na priv. Nie zamierzam go niczego uczyć, objaśniać , tłumaczyć , nakierowywać. Tak było przez ostatnie lata. Pass. 

To, że Grzesiu mówi, że coś jest albo ktoś coś zrobił to oznacza tylko - że Grzesio mówi. 

To samo tyczy się sterownika i modułów regulacji głośności.  To że ktoś taką śpiewkę puścił a Grzesio powtarza jak mantrę - to jego problem nie mój . 

Jak pisałem wcześniej - wszystkie te wzmacniacze mam na stole. Klasyczny przegląd plus punkty pracy i dwie zmiany zgodnie z życzeniem zawodnika.

Kto chce - może wpaść posłuchać.

Epopeja pierogów z mięsem - zamknięta. 

Grześ - nie prowokuj. Nie śmieć w temacie. Zaistniałeś. Wystarczy

Pawełku paweleczku. 

 

Specjalnie dla Ciebie odkopie screeny w których wspominasz o nowej dostawie od Michaila. Sam dałem Ci kontakt do Jerzego który jest łącznikiem z Michałem. Może niech on się wypowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem ci żebyś odpuścił .  

Michail do Master Analog Volume Control nie ma nic jak i do wzmacniaczy z samochodu Steve . Wiesz że gdzieś dzwony biły ale totalnie nie ogarniasz kierunku . 

Zacznij może w końcu robić coś w swojej instalacji, zajmij się samochodem bo w twoim temacie jest galeria klocków i nic poza tym .

Proszę Administrację o usunięcie tej żenady z mojego wątku . Skończ trolowanie bo wątek nie jest Twój ani o Tobie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd ta przypadłość przypisywania komuś jakoby "wynalazł" analogowy volume. To było już dawno, tylko nie jest powszechnie używane, zwłaszcza w klockach CA. Chwila logicznego myślenia powoduje jasny wniosek, że z tym cyfrowym ściszaniem musi być coś nie tak. Teorie są różne. Finalnie trza posłuchać 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, CASKP napisał:

Mówiłem ci żebyś odpuścił .  

Michail do Master Analog Volume Control nie ma nic jak i do wzmacniaczy z samochodu Steve . Wiesz że gdzieś dzwony biły ale totalnie nie ogarniasz kierunku . 

Zacznij może w końcu robić coś w swojej instalacji, zajmij się samochodem bo w twoim temacie jest galeria klocków i nic poza tym .

Proszę Administrację o usunięcie tej żenady z mojego wątku . Skończ trolowanie bo wątek nie jest Twój ani o Tobie .

Michalil robił Ci płytki Direct do vrx tak czy nie :) mieszasz Pawełku sprawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Various napisał:

Nie wiem skąd ta przypadłość przypisywania komuś jakoby "wynalazł" analogowy volume. To było już dawno, tylko nie jest powszechnie używane, zwłaszcza w klockach CA. Chwila logicznego myślenia..........

Oj , oj oj .......

Było , nawet bez potrzeby sięgania do klasy referencyjnej . Alpine PXA-H 600 , popularna 700 toż to pracuje właśnie z oddzielną analogowa regulacją poziomu . Pioneer P9 i ODR . Sony Z 50 , Sony XDP -4000 to samo . Potem "chłopaki" zeszli z drogi cnoty i zawierzyli cyfrowej regulacji w jednym chipie z DAC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, nakamichi napisał:

Potem "chłopaki" zeszli z drogi cnoty i zawierzyli cyfrowej regulacji w jednym chipie z DAC .

image.thumb.png.37672357fdb1b8e0ca175b21646ab91f.png

"Chłopaki" z ESS wiedzą. Ale chyba księgowe nie. Nie wiadomo. 🤷‍♂️

No i w/w traktuje tylko SNR. Ale brzmienia się nie zmierzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Various napisał:

Nie wiem skąd ta przypadłość przypisywania komuś jakoby "wynalazł" analogowy volume. To było już dawno, tylko nie jest powszechnie używane, zwłaszcza w klockach CA. Chwila logicznego myślenia powoduje jasny wniosek, że z tym cyfrowym ściszaniem musi być coś nie tak. Teorie są różne. Finalnie trza posłuchać 😉


Samo stosowanie a kompletne użycie dopasowane do toru to zupełnie inna kwestia. Separacja, zasilanie, logika, sterowanie... nie powstaną z niczego na kolanie.

 

Ilość kanałów oraz programowalne funkcje też mają ograniczenia. Jak wszystko w elektronice. Wyżej karty katalogowej nie skoczy. W realu. Bo papier czy monitor przyjmą wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, nakamichi napisał:

Oj , oj oj .......

Było , nawet bez potrzeby sięgania do klasy referencyjnej . Alpine PXA-H 600 , popularna 700 toż to pracuje właśnie z oddzielną analogowa regulacją poziomu . Pioneer P9 i ODR . Sony Z 50 , Sony XDP -4000 to samo . Potem "chłopaki" zeszli z drogi cnoty i zawierzyli cyfrowej regulacji w jednym chipie z DAC .

Jak sam wiesz, od chipsetu do zastosowania całości układu to długa droga. 

 

Tu mówimy o analogowej regulacji głośności w dwóch wersjach dla współczesnych DSP, które realizują to w cyfrze. Odseparowanej i zintegrowanej z DSP bądź Preamp.

 

Najpierw trzeba znaleźć co autor miał na myśli pisząc algorytm do regulacji głośności. Dziwnym trafem na 8 pomierzonych DSP żaden nie reagował tak samo na dokładnie to samo 3db w atenuacji:)

 

A na koniec "w praniu" przy odsłuchach też wychodzą różne kwiatki.

 

Ludziom się wydaje, że można sobie układzik złożyć  i będzie hulać z X Y Z.

 

Tak łatwo to nie ma.

 

Będzie hulać. Pytanie co to hulanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Various napisał:

image.thumb.png.37672357fdb1b8e0ca175b21646ab91f.png

"Chłopaki" z ESS wiedzą. Ale chyba księgowe nie. Nie wiadomo. 🤷‍♂️

No i w/w traktuje tylko SNR. Ale brzmienia się nie zmierzy.

 


To prawda. Umik brzmienia nie zmierzy. Ale producenci urządzeń je mierzą. Inaczej nie byliby powtarzalni i zależni od pogody czy samopoczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CASKP napisał:

Jak sam wiesz, od chipsetu do zastosowania całości układu to długa droga. 

 

Tu mówimy o analogowej regulacji głośności w dwóch wersjach dla współczesnych DSP, które realizują to w cyfrze. Odseparowanej i zintegrowanej z DSP bądź Preamp.

 

Najpierw trzeba znaleźć co autor miał na myśli pisząc algorytm do regulacji głośności. Dziwnym trafem na 8 pomierzonych DSP żaden nie reagował tak samo na dokładnie to samo 3db w atenuacji:)

 

A na koniec "w praniu" przy odsłuchach też wychodzą różne kwiatki.

 

Ludziom się wydaje, że można sobie układzik złożyć  i będzie hulać z X Y Z.

 

Tak łatwo to nie ma.

 

Będzie hulać. Pytanie co to hulanie:)

Musisz się zdecydować czy cytując mnie , prowadzisz ten dialog ze mną czy chcesz coś przekazać innym .

Bo z tego co piszesz i jak piszesz mam wrażenie ,ze chcesz coś mi wytłumaczyć . To raczej tracisz czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nakamichi napisał:

Musisz się zdecydować czy cytując mnie , prowadzisz ten dialog ze mną czy chcesz coś przekazać innym .

Bo z tego co piszesz i jak piszesz mam wrażenie ,ze chcesz coś mi wytłumaczyć . To raczej tracisz czas


Muszę wziąć głębszy oddech górskiego powietrza:) Ferie.

 

Przecież to oczywiste, że piszę szerzej skoro piszę to na... otwartym forum.

 

Nie tracąc czasu urlopu - pociągnąłem wątek na fragmencie Twojej wypowiedzi.

 

Przecież to zwykła dyskusja o jednym z fragmentów toru a nie tłumaczenie zasad działania czy próba wywarcia wrażenia.

 

Będą/były inne formy/realizacje to i ludzie je pokażą.

 

Póki co nie widzę 3 czy 5 wariacji, o których można rozmawiać i oceniać walory czy funkcjonalność. Bo zwyczajnie w autach z aktualnymi DSP ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...