Skocz do zawartości

Chevrolet HHR - CASKP


CASKP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 668
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

truck - dzieki ;)

Fakt - kiedyś trzeba pokazać furę tu i tam ;) Jeśli będą chętni - postaram sie pokazać również inne ;)

 

Tomek - tak zgadłeś. Siedzą u mnie 2 szt X4 - jednak dosyć specyficzne.

Mają pierwsze komercyjne numerki 002 i 003. Niestety nie chcieli mi sprzedać 001 która została w fabryce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbyś rozwinąć trochę temat swoich doświadczeń jeśli chodzi o TW do tandemu z 2.1? Wiem ,że kilka opcji przerobiłeś i jestem ciekaw Twoich odczuć?

 

Mają pierwsze komercyjne numerki 002 i 003

 

no nie chwal się już tak nie chwal... :wink:

Co Wy macie z tymi numerkami jeśli chodzi o Braxa? Czy numer 002 gra lepiej niż 251? :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia...

 

Ogólnie problem z głosnikami typu kopułka jest taki, że nisko nie da się ich ciąć. Dlatego w niektórych rozwiązaniach nie uzyskasz pewnych efektów które są porządane w danym miejscu montażowym. U mnie ze względu na rodzaj fury, miejsca w jakim siedzimy (wysokość) wyszło po prostu na to że lepiej sprawdza się głośnik stożkowy... W tej chwili męczę ODR średniaki i jak na chwilę obecną zostana u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia...

 

 

Ok wszystko rozumiem, ale wiem ,że testowałeś kilka TW do kompletu z 2.1 i bardziej o te odczucia pytałem, średniaka mam jak wiesz i znam, więc interesuje mnie co Ci się spodobało z nim na górze.

Przewaliło Ci się przecież tego sprzętu przed dłonie i uszy więc korzystam z okazji... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety albo stety 002,003 grają inaczej niż reszta piecy... Były jeszcze 2 szt w pl z tego samego rzutu ;) W sumie to nie testowałem swojego pieca z MX4 wiec nie wiem który gra lepiej ale będę w końcu musiał taki test zrobić. Słuchałem samego MX4 ale nie w porównaniu do moich X4

 

Fakt - przewaliłem troche tweeterów przez ten samochód. Szczególnie różne wariacje jesli chodzi o Braxa. Był rówież Focal, GZ, Audison, Wstęgi Elac Jet III, Wstęgi Raven i inne wynalazki.

 

Pomijam Raven i Jet III - bo tutaj problem z montażem i test był raczej jako ciekawostka i sprawdzenie moich teorii ;)

 

Jeśli chodzi o Braxa to testowałem różne wariacje HT1 które miałem pod ręką - czyli wszystkie. Również Nox 29. Najlepszym tweetkiem do 3 way wraz z 2.1 został 1.1. Grał najbardziej naturalnie i to mi się w tym zestawieniu podobało. Do dziś słucham zresztą 1.1 i nie bardzo widzę tweeter który byłby w stanie go zastąpić. Próbowałem parę innych i wychodziło że inne są np bardziej szczegółowe, perliste, dokładniejsze, niżej schodzą i tp. Problem pozostawał jeden. Za cholerę nie są naturalne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cholerę nie są naturalne .

 

Dzięki za w miarę obszerną odp.

 

To teraz z innej beczki... Dlaczego wymieniłeś tak znakomite piece jak MSK na Braxa? Czym się kierowałeś?

Według mnie to krok w tył... Podobnie jak u Adamu, ale to wyłącznie moja osobista opinia.

Wasze auta Wasze granie, jednak mając już MSK ma pokładzie nie odczuwałbym potrzeby zmian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prostego powodu. Nie mam miejsca w swojej furze na 4 x msk .. Sorry ale nie ma jak ich wsadzić. Poza tym MSK50 nie jest w stanie dobrze kontrolować wooferów. Po prostu ma za mało mocy. Jedynym logicznym układem jest układ taki jak u Nexusa - MSK A classe na woofery i tweetery. Jednak w jego przypadku jest na to miejsce. U mnie go nie ma ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

truck po czym wnosisz że to krok w tył porównywałeś obydwa? opisz

jeden przy drugim

Ciekawy jestem twojej opini nie jest to zaczepka.

 

Nigdy nie stosuję "zaczepek" i bez tego mam dar do dziwnych dyskusji... :wink2:

 

Dopytywałem Pawła gdyż nigdy nie miałem możliwości odsłuchania(porównania) auta z tymi samymi klockami ale zmienionymi piecykami, myślałem ,że On miał, stąd moje pytania.

 

Moja opinia o MSK i Braxie wynika z tego ,że miałem możliwość posłuchać dwukrotnie aut na MSK jak również wielokrotnie tych zasilanych Braxami, ze wskazaniem na MSK, ale nigdy w tym samym aucie po zmianach, stąd nie wiem do końca czy to ,że podobało mi się bardziej, wynikało z pieców, czy też pozostałych klocków.

Dlatego właśnie o to spytałem CASKPa.

 

Jeśli chodzi o bezpośrednie wrażenia, uważam ,że w MSK jest więcej cieplejszego naturalnego grania, natomiast Braxy mają tendencję do analizy wszystkiego co znajdą, pokażą to i owszem, ale już takie jakieś odessane z życia, mam identyczne wobec nich wrażenie jak wobec moich pieców z F1, dostaniesz wszystko, każdy detal o ile tylko jest na ścieżce dźwiękowej, lecz czujesz słuchając dłużej , że to nie jest to co było nagrywane w studio czy też koncercie...

hmm... nie wiem jak to ubrać w słowa co mam na myśli... To tak jakbyś usłyszał każdy oddech wokalisty, ale słyszał ,że coś nagle obcięło mu jedno jajo...

 

W tym samym setupie nie słuchałem z prostego powodu. Nie miałem na stole obok 4 szt msk :) Domyslam się, że pewno było by lepiej (z msk a classe 3 x + 1 x 1500 ) ale niestety - nie miałem ich w trakcie zabawy ;)

 

To jest wielka "wada" MSK, niestety to są tylko dwukanałówki, na domiar złego sporych rozmiarów... Stąd pod 2 way jeszcze ok, ale pod trzy drogi to już duży problem(pomijając koszt zakupu 4 takich piecy)... Gdyby kiedyś natomiast wyszła 4 kanałówka z profilem brzmienia i osiągami MSK, już w tej chwili bym postawił skarbonkę na półkę i ciułał na takie dwa piecyki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - całkowicie możliwe ;)

 

Dobra ... Wrzucamy całościowy wygląd instalacji na chwilę obecną :

 

Bagażnik. Założenie było takie - ma wyglądać jak oryginał.

 

DSC00646.jpg

 

DSC00650.jpg

 

DSC00658.jpg

 

Kierownicy zamieszania :)

 

DSC00661.jpg

 

DSC00662.jpg

 

Bagażnik bez deski dekoracyjnej :

 

DSC00665.jpg

 

DSC00667.jpg

 

DSC00677.jpg

 

DSC00679.jpg

 

DSC00687.jpg

 

 

Woofery Brax TT1 :

 

DSC00692-2.jpg

 

DSC00695-2.jpg

 

 

Wnętrze :

 

DSC00704-2.jpg

 

 

Jednostka sterująca i monitor :

 

DSC00722-2.jpg

 

DSC00724-2.jpg

 

 

Słupki i różne wariacje średniaków :

 

DSC00732-2.jpg

 

DSC00737-2.jpg

 

DSC00749-2.jpg

 

DSC00752-2.jpg

 

 

No to chyba na tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...