Skocz do zawartości

Nagłośnienie Rovera


Ronol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poniewaz posiadam wersje Rovera 200 wersja 3 drzwiowa, ma w nim radio alpine jakies podstawowe i głośniki Hertz ESK 165 separowany...głośniki pod radiem już są wygrzane..na początku jak na taki system i pod radiem grały koszmarnie...a;e do żeczy

Szukam kompanów do tego przodu

 

Wzmacniacz cena do 1000pln (4 kanały)

Subwoofer w cenie max 400-600pln (myślałem o re audio, generalnie skrzynka zamknięta 10cali)

 

 

Preferencje muzyczne..to : mieszanka stylów jako człowiek który z muzyką ma wiele lat doczynienia.. przwijają się przez płytotek..chillouty. smooth jazz; rock, metal, techniczne i wesłe rytmy , wokale i disco..

Wiec sprecyzowanie sub tylko do.. nie ma sensu..

 

 

Nie pytajcie o wygłuszenie i kable - na to mam osobny budżet

 

 

Zastanawia mnie kondensator z możliwościa utrzymywania napięcia - nie wiem do końca jak taki kondensator działa i jaki jest sens w budżetowym systemie umieszczania go..problemem może być u mnie stary akumulator..

 

czekam na info pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego forumowicza!! :D

 

Jeśli chodzi o piecyk to pierwsze co mi przychodzi do głowy w tej cenie to dwie następujące opcje:

 

-u-Dimension RM V41

-US Amps XT-1600.4

 

Pierwszy moim zdaniem lepszy jakościowo jednak słabszy od Xterminatora. W temacie u-D mógłby być problem z doborem przetwornika niskotonowego, gdyż mostek 225W@4Ohm, nie daje zbyt wielkiego pola manewru. Możnaby się zainteresować czymś z DLS'a, np. W710 lub 0A10. Nie słyszałem tych subwooferów, jednak przy Twoich gustach muzycznych, jakościowy sub jest jak najbardziej na miejscu, a marka DLS właśnie zajmuje się produkcją takiego sprzętu :D

 

Przy US Amps'ie pole manewru byłoby szersze. Producent deklaruje 400W mostek. W takiej mocy możnaby się zainteresować czymś z RE Audio, albo Rainbowa.

 

Pasuje Ci gra zestawu przedniego, nie narzekasz na kłujące wysokie tony? Alpine z niższych serii lubią kłuć po uszach. Domeną niższych serii Hertza jest również podobny objaw. Możnaby pomyśleć nad zmianą przodu lub jednostki, albo i jednego i drugiego, chyba, że obecna praca zestawu Ci pasuje.

 

Zastanawia mnie kondensator z możliwościa utrzymywania napięcia - nie wiem do końca jak taki kondensator działa i jaki jest sens w budżetowym systemie umieszczania go..problemem może być u mnie stary akumulator..

 

Kondenstor jak sama nazwa wskazuje jest urządzeniem elektrycznym kondensującym (gromadzącym) prąd. Jest on w stanie zmagazynować prąd w krótkim czasie i równie szybko go oddać. Ma to na celu zniwelowanie spadków napieć, przy chwilowym większym poborze prądu. Jednak jeśli masz w tym momencie poblemy z prądem to kondensator nic nie pomoże. Najlepszym rozwiązaniem jest nowe aku, sprawny altek i dobre kable zasilające, przy plusie i minusie ciągniętym bezpośrednio od akumulatora. Rozważając kupno kondensatora lepiej zastanowić się nad drugim "pomocniczym" akumulator lub chociażby lepszym okablowaniem :D

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESX Signum SX-4120

Crunch Pro GTR-640.4

Esx typowo do miłego grania a crunch jak chcesz miec kopa z subwoferem

Do tego zestawu kondzio raczej bedzie zbedny.. Ta muzyczka nie potrzebuje mega mocy.Lepiej wymienic aku (przy okazji-idzie zima) i tak jak pisze balcer-poprostu dbre kablowanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść witam i dzięki za szybkie info..

 

US Amps XT-1600.4 .. myślałem o nim, słyszałem opinie,ze jest on raczej nastawiony na ciągłe dostarczanie mocy niż na jakość ..ale wspolne pogodzenie siła / jakość idzie mu dość znosnie po mimo wszystko

 

Co do subwoofera :

Więć tak Re Audio również wpadł mi w ucho DLS marka znana i ceniona

RE Audio ma subwoofery już od 175 w w rms więc mogło by to zagrać..kwestia czy dotrzymają tempa Hertzowi z przodu

 

Co do Hertza..to model który mam jest faktycznie drugi od dolupierwszy jest dsk ja mam ESK i wyzej jest HSK i pozniej jakas chyba referencja

Czy mi się podoba pytasz.. powiem tak ..jeżdze z nimi 2-3 miesiące..słucham na końcówkach z radia tak naprawde nie wiem jak zagraja na wzmaku..

Zobacze jak bede miał wzmacniacz wtedy zobacze/usłyszę różnicę..

HSK naszczęście już mają wyliminowane kłócie w uszy soprane..można go lekko ściągnąć i idzie przeżyć..kwestia gustu..jk narazie jest do przyjęcia

 

O Kondensatorach troche poczytałem.faktycznie odpada..myśle o akumulatorze i chyba bede musial wybrac jakąś dobrą Centre i tyle..

 

Pytałem o te subwoofery bo daj my na to RE Audio..wypuszcza sub 8,10,12 cali każdy po 175 w rms - dlaczego w 3 roznych rozmiarach..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator to lepsza inwestycja od kondensatora, Re w zamkniętych dają rade z przodem, w trzech rozmiarach, bo jeden chce 8: inny 10" :D zależy od ilości miejsca i muzyki, powodów zapewne wiele :D co do wzmaka to również zachęcam do US Amps, czasami można wypatrzeć jakąś używkę na serwisach aukcyjnych, ale to zależy, czy ma byc nowy, czy używka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko z tym akumulatorem..a te centry są dobre i wytrzymałe ? :D

 

co do RE w sumie słyszałem 2-3 fajen opinie ale kwestia gustu..myslełem,ze z tymi calami to jeszce jakiś inny powód..a tu taki banał..

 

Co do wzmaka no chyba dość dość prpozycja se w essa w prmo teraz...hmm

uzywki odpadaja jestem chyba dość staroświecki..co nowe z gwarancja i nie grzebane to nowe..:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Kondensatorach troche poczytałem.faktycznie odpada..myśle o akumulatorze i chyba bede musial wybrac jakąś dobrą Centre i tyle..

 

Bardzo dobry tok rozumowania :D

 

Pytałem o te subwoofery bo daj my na to RE Audio..wypuszcza sub 8,10,12 cali każdy po 175 w rms - dlaczego w 3 roznych rozmiarach..??

 

Rozmiar głośnika dobierasz w zależności od preferencji muzycznych. 8" będzie najszybsze, ponieważ ma najlżejszy układ drgający, jednak powierzchnia drgająca(membrana) ma najmniejszą powierzchnie przez co mówiąc prostym językiem zrobi najmniej basu. Przy 12" uzyskasz lepsze zejście dzięki większej powierzchni membrany, jednak gdy będzie wymagana szybka praca przetwornika ten z racji cięższego układu drgającego może się gubić.

 

Osobiście na Twoim miejscu nie zwracałbym uwagi na serię Re, gdyż jest to najniższa seria przetworników od RE Audio i wydaje mi sie, że nie sprosta Twoim oczekiwaniom. Ogólnie RE Audio jest mniej marką jakościową niż monumentalną. Na Twoim miejscu postawiłbym na coś bardziej górnolotnego. Może coś od MBQuart? Jakiś czas temu słyszałem wiele pochlebnych opinii o produktach tej marki.

 

Co do Hertza..to model który mam jest faktycznie drugi od dolupierwszy jest dsk ja mam ESK i wyzej jest HSK i pozniej jakas chyba referencja

Czy mi się podoba pytasz.. powiem tak ..jeżdze z nimi 2-3 miesiące..słucham na końcówkach z radia tak naprawde nie wiem jak zagraja na wzmaku..

Zobacze jak bede miał wzmacniacz wtedy zobacze/usłyszę różnicę..

HSK naszczęście już mają wyliminowane kłócie w uszy soprane..można go lekko ściągnąć i idzie przeżyć..kwestia gustu..jk narazie jest do przyjęcia

 

Skoro ich gra Ci odpowiada to chyba nie ma sensu zmieniać. Możesz spróbować odsłuchać inne zestawy i jeśli bardziej Ci przypasują to wtedy zastanowić się nad zmianą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powody pewnie tez są inne co do wyboru głośnika,

 

miałem wcześniej DLS'a OA10 w zamkniętej, aktualnie Re sr12d2 również w zamkniętej i jest duuuża różnica :D jak pokombinujesz to znajdziesz miejsce gdzie kupisz już serię SR w dobrej cenie :D czytaj kontakt ze sklepem "firmowym" forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rockford fosgate o nim również myślałem ale P3 to już wyższe moce i wyższe ceny.. ? prawda ?

 

W ogóle nie wchodzić w jakieś budżetowe marki z racji domowego audio wiem,ze nie ma to kompletnie sensu..(nie mówię tu o marce RF!!)

 

Więć wracając do subwooferow,, myślę, że musiał być zająć kilko markami DLS, wymieniony Rockford Fosgate, RE Audio, chyba wybór po między tymi trzema będzie poprawny

 

idac tym tropem, system tylni musi nadążać za przodami które potrafią wytworzyć niebagatelne ciśnienie i zagrać głośno, tyle że musiał bym poszukać kompromisu pomiędzy zejściem jakościa grania oraz nie męczącym basem

Wymieniony MBQuart wychodzi cenowo za wysoko:(

 

Co do wzmacniaczy z takich jakie mi polecano - nie pytajcie kto polecał bo z tego co widze wypowiedzieli sie jedni z lepszych montrów w kraju:

 

Kilka razy padło na :

u s amps xt 1600 4

następnie wzmacniacz u-Dimension Glow

i teraz małe zaskocznie :

INFINITY REF 475 A

oraz

HARMAN KARDON CA 470

 

Myślę, ze te 3 wzmacniacze bedą grały dość podobnie to w końcu hamrekyńskie spawarki u-D.G. bedzie lekki i przyjemny

 

a ja przecież muszę rozchuśtać to całe towarzystwo..

pozdrawiam zapraszam do dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli chyba faktycznie padnie na nią..nie ma co dłużej sie zastanawiać...

a co z tematem suba..???

 

[ Dodano: 2008-11-05, 12:00 ]

Mam jeszce pytanie w temacie dostosowania przedwzmacniacza w radiu

Jakie sa roznice jeżeli przedwzmacniacz w radio dysponuje 2V a jaka 4V lub więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...