Skocz do zawartości

Narzędzia


Dareek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 272
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To by musiała być chyba pełna narzędzi  :wink:   jednak głupie 20% to ponad 7 dyszek, no i czy warto było napisać na forum moją prośbę to już zostawiam każdemu samodzielnie do rozważenia ...

 

PS: temat w sumie ogarnięty, dzięki panowie za PW !!!  :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak jak BULLI napisał:

 

 

Będziesz marce wierny

 

 

Po wkrętarce, z której jestem mega zadowolony, wleciała szlifierka mimośrodowa.

 

 

A jak to u mnie bywa, jak tylko dotarła, od razu do pracy- szlifowanie blatu dębowego do kuchni:

 

2bc5a43cff12d.jpg

 

Jeszcze tylko ukośnicę, zakrętarkę, frezarkę z tej stajni i będzie gitara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję ukośnicę na tarczę minimum 260mm i z prowadnicą

 

upatrzyłem Makitę LS1018L , z racji że mam już formatówkę MLT100 i jestem z niej bardzo zadowolony, w sumie z wkrętarki makity też

 

ale jestem otwarty na propozycje, może macie coś sprawdzonego do około 2tys.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję ukośnicę na tarczę minimum 260mm i z prowadnicą

 

upatrzyłem Makitę LS1018L , z racji że mam już formatówkę MLT100 i jestem z niej bardzo zadowolony, w sumie z wkrętarki makity też

 

ale jestem otwarty na propozycje, może macie coś sprawdzonego do około 2tys.  

Chcesz ją używać domo czy bardziej warsztatowo ? Niedawno miałem okazję pracować na takiej makicie (o ile dobrze pamiętam) ale przy cięciu profili alu 4x2 4x4 2x2 , kątowników 4x4 (ogólnie produkcja reklam) to raczej nie polecam bo trochę ponad rok czasu zaczęła mieć luzy :/  A normalnie czyszczona była, smarowana itd.  jakiś czas temu stwierdziliśmy na produkcji, że po co przepłacać i kupiliśmy coś takiego METABO KGS 216 M  kosztowało ponad połowę mniej niż makita i stwierdziliśmy, że niech przetrzyma pół roku i kupimy następną. Bilans wyjdzie na zero skoro co roku nową makitę byśmy kupowali :)

 

A jak chcesz mieć profesional i porsche to szukaj Festool :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

festool to nie ta pólka cenowa, 

 

ukośnica do domu używana będzie hobbystycznie (ogrodzenie , drewutnia, altanka, jakieś meble huśtawki itp)

 

na pewno nigdy profila nie zobaczy pod zębem xD

 

mam już jedną małą budżetową ukośnice, taką bez prowadnic i na tarcze 216 i nią już profile ciąłem i w sumie nic się jej nie dzieje.

 

taką "starą" z luzami chętnie bym odkupił :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Metabo kgs305 kup i masz dużą ukośnice za dobrą kasę.

 

ją właśnie też rozważam. 

 

muszę chyba jednak podjechać gdzieś do sklepu i pomacać obie. 

 

budżetówkami się już napracowałem w życiu :P teraz pomału ogarniam sprzęty ze średniej półki, bo praca z nimi jest zdecydowanie przyjemniejsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębiarka i dwie wkrętarki meec z Juli zupełnie nie zawodzą a pracują codziennie. Jak na budżet polecam obiema rekoma

Zgadzam się, również. Meec mamy pnematyczną nitownicę i wali codziennie 100-500 nitów po 2 latach działa ale na starcie do niej polecam od razu naolejacz kupić za 10-20zł żeby się smarowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębiarka i dwie wkrętarki meec z Juli zupełnie nie zawodzą a pracują codziennie. Jak na budżet polecam obiema rekoma

 

Która seria wkrętarek? Siwa czy czerwona? Bo miałem siwą jako zapas. Technicznie mocna choć ma luzy. Aku przeżył rok. Teraz lecę na ryobi i boschu. Ryobi wbrew niskiej cenie (niecałe 400 zł) nie do zajechania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jakiś czas temu wybór jednak padł na Makitę LS1018L i przyznam że maszynka zdaje egzamin :) dużym atutem okazuje się jest możliwość ustawienia kąta na 60* 

 

precyzja cięcia zadanych kątów jak i powtarzalność zadowalająca. 

 

ktoś ma doświadczenie z grubościówkami ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

kupiłem jednak dewalta dw733 i w sumie to jestem zadowolony, uskubałem już z 10 dużych worów z odciągu i jest ok 

 

a w sprawie lamelownicy coś doradzisz ? raczej do prac sporadycznych więc nie zeta p2 , zastanawiam się miedzy czymś marketowym a akumulatorową  makitą (kupiłbym samo body)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dewalt spoko. Jak kazda grubosciowka 'przenosna'  ma swoje wady i zalety,ale dewalt raczej gwarantuje powtarzalnosc i solidnosc sprzetu.

 

Co do lamelownicy - jak miesci Ci sie w budzecie makita i masz baterie z innych sprzetow to nie ma sie co zastanawiac. Kazda lepsza marka bedzie dzialac podobnie. Z kazda marketowka bedzie zawsze zabawa, nigdy nie trzymaja kata prostego. Oczywiscie wiekszosc ludzi bedzie zachwalala,nawet sprzet z lidla,ale tylko dlatego,ze ich nie stac na solidne narzedzie. Ja przez lata nauczylem sie ze lepiej dolozyc/poczekac/kupic uzywany solidny semi-profesjonalny sprzet niz kupic badziewie z marketu,nigdy nie zrobic nic porzadnie i codziennie sie na to wqurwiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już właśnie trochę makity i samo body by mi starczyło. Nigdy się właśnie nie odważyłem na te marketówki a są podejrzanie zachwalane.,.

 

Wróć, mam kątówkę LUX-a z regulacją obrotów, do tego jeszcze powystawową za 120 zł i naprawdę nieraz dostała po dupie np przy szlifowaniu betonów i śmiga już ze 2 lata bezproblemowo  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zachwalane sa przez ludzi ktorych nie stac na porzadny sprzet. I tyle w temacie. Nie ma cudow, wszystko co tanie jest nieprecyzyjne,nietrwale i zawodzi w najmniej oczekiwanym momencie. A potem i tak musisz kupic cos porzadnego,jak chcesz na tym pracowac,a nie sie wpieniac za kazdym razem jak masz takie zabawki w reku. Katowka to inna bajka, nie musi byc precyzyjna,ma tylko drzec :)

Z lamelownica inna sprawa, musi trzymac kat prosty idealnie,inaczej nie ma sensu zupelnie. A marktowe lamelownice rozpadaja sie w reku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Podpinając się do tematu narzędzi jaką wkrętarkę możecie polecić? Coś co służy wam już przez parę lat?

Parę lat temu kupiłem używaną bavarie einhella (żółta) i działa do dziś. Jedynie szczotki by się zdało wymienić i czasem podczas pracy sama przełącz się na udar.

Kilka razy spadła i nic nie pękło. Parę wiader farby wymieszala, trochę wiercilem i wkrecalem.

Do domu polecam. Tym bardziej, że wyrwalem z lombard za 50 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...