Skocz do zawartości

Narzędzia


Dareek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a co sądzicie o firmie Coval?

 

a dokładnie o tej walizce:

http://www.coval.com.pl/oferta_narzedzia_07_komplety_kluczy_nasadowych_150s.php

 

dają dożywotnią gwarancję na swoje zabawki:

http://www.coval.com.pl/aktualnosci/regulamin-dozywotniej-gwarancji.pdf

 

wszystko opisane. Kolega u nich wymieniał nasadkę - dostała kilka razy młotkiem 10 KG i jej się pękło. Nie robili problemów, wymienili bez gadania. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 272
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja napiszę jakich firm używa się u mnie w pracy:

Atalas Copco

Bosch

Hitachi

Milwaukee

Chicago Pneumatic

Wurth

Fanar

Panasonic

Coval

Yato

 

Sporo by jeszcze wymieniać jakby poszukać w narzędziach typowo ręcznych, może jutro zwrócę bardziej uwagę na nazwy kluczy. Większość przyjechała do PL z FIN więc już była, a teraz dokupują u różnych firm i testują. Kiedyś mieliśmy np lepszej firmy wiertła, bo szły jak w masło, wióry to były jak kręcona blondi a teraz wyglądają jak włoski na mysiej pipce. Wiem że większość tego co podałem kosztuje ale kupujesz raz i wytrzyma to bardzo długo, skoro profesjonalnie wytrzymuje takie "przebiegi"

 

P.S. Jak kupujecie nasadki to odżałujcie kasę i kupcie czarne do narzędzi udarowych, one wytrzymują bardzo dużo i nie scierają się jak te zwykłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem ofertę na tengtools.

 

Na WERE np. wkrętaki zresztą też ;)

 

Dobre to?

 

Mialem kupic tengtools wozek z 86 szt narzedzi, ale znalazlem dosyc okrutne recenzje... Chyba na elce.

 

Wera podobno dobra i... Trochu kosztuje.

 

Od siebie dodam, ze zakupilem Proxxon'a (plasko-oczkowe 6,8,10,13,15,17,19,22 i 24, niektore po kilka sztuk - tak wiem williams pisal ze to chu.nia, ale ja po tym nie bede skakal) , zobaczymy co to bedzie, jak nie bedzie nadąwalo sie do ciezszej pracy to zostaie je sobie do garazu i kupie co innego. Dan124 skoro masz cos w oferćie to sie nie odzywasz? Siedze jak ta piz.da przed kompem szukam, czytam, dostaje szalu bitewnego a Ty "nie pomozesz";) p.s. Wozki tez masz?

 

Morfi, czytalem o Coval'u dobre recenzje, ktos gdzies kiedys napisal ze to chinczyki pod wymyslona przez Polakow marka.... i jedna partia kiedys byla wadliwa, no ale wiadomo kazdy producent w jakims segmencie zalicza predzej czy pozniej wtope... Coval generalnie polecany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morfi, czytalem o Coval'u dobre recenzje, ktos gdzies kiedys napisal ze to chinczyki pod wymyslona przez Polakow marka.... i jedna partia kiedys byla wadliwa, no ale wiadomo kazdy producent w jakims segmencie zalicza predzej czy pozniej wtope... Coval generalnie polecany...

 

Bo to jest na rzeczy COVAL to dawny KOWAL(polska świetna firma) i te drugie "stare" polecał mi serwisant od aut ciężarowych z 30 letnim doświadczeniem, a jak ma się to do COVAL'a z ładnym nowym logiem, nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coval 150-01

 

Już mam w domu, na pierwszy rzut oka nie są najgorsze, ale też Beta to to nie jest. Jakość podobna do YATO. W pracy mam z YATO walizkę 3884 i grzechotki małe są praktycznie i tu i tu takie same. Duża, wydaje mi się, że w YATO bardziej lata na boki głowica, za to w Coval, tak jakoś tandetniej wygląda (młotkiem bym się bał w nią przywalić, ta z YATO już kilka razy dostała lub za młotek robiła)...

 

Same bity już sprawdziłem, są twarde (torxy 20, 25), dają radę nawet z ciężkim zadaniem. Sądzę, że zestaw trochę posłuży. Zrobiłem trochę zdjęć makro, zobaczycie jakość wykonania całego zestawu (odlewy nie są idealne, no ale beta to to nie jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten zestawik Covala od 1,5 roku i przy drobnych pracach domowych/garażowych daje radę. Zastrzeżenia mam jedynie do walizki, która jest kiepsko wykonana - w szczególności tandetne zamykanie(przy częstym otwieraniu raczej się rozsypie) i słabo trzyma elementy.

No i w moim zestawie mam też zastrzeżenia do średniej grzechotki (cwancyk od zmiany obrotu nie pracuje jak powinien/przycina się) ale to pewno problem jednostkowy.

Poza tym na własny użytek klucze jak najbardziej wystarczą. Co ciekawe zakupiłem je wtedy za ~320,a teraz widzę, że jakoś podrożały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

castorama - sparky

 

Męczę ją już 2 lata i ciągle chodzi a lekko nie ma, służy wyłącznie na budowie przy tyczeniu budynków, tak więc czasem w błocie wyląduje, czasem leje na nią deszcz a ona ciągle działa, i ma system stop więc natychmiast się zatrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

odkopie. szukam walizki do 7 stów. 

 

wymagania to 3 grzechotki i mile widziane płaskooczkowe

 

rozważam między yato 3894  a  3884

 

inne propozycje również innych firm mile widziane 

 

 

 

Polecam od siebie komplet Jonnesway. 

 

Naprawdę daje radę. 

 

Ten zestaw można było wyrwać taniej mogę podpytać jak będziesz zainteresowany.

 

http://www.jonnesway.pl/index.php?item=1264

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwie walizki z Yato i polecam , dobra relacja cena/jakość, dużo elementów i nic się nie rozleciało... Beta to to nie jest, ale przy domu spokojnie wystarczy.

Zwróć uwagę gdybyś się na którąś decydował ,że z Yato masz walizkę z kluczami metrycznymi, ale jest i wersja z nasadkami calowymi, niby pierdoła, ale przy tych amerykańskich piecach... :rotfl:  Co do grzechotek to żadna się nie rozsypała a zdarzało mi się przedłużać rękę rurą, więc coś tam w tyłek dostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...