Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 666
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Suwmiarka nie zmierze bo na rantach celowo jest zostawiona cieńsza warstwa bo dojdzie jeszcze sporo towaru przy połączeniu z frontem.

 

Zresztą w sumie to ile ma tyle ma więcej już nie będzie miała :rotfl: ale wygląda i waży solidnie więc jest :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidniejszej skrzynki z żywicy w życiu nie widziałem :DJakiej żywicy używasz, epoksydowej? 
Szczerze to ja tez :rotfl: "Sa rzeczy na świecie ........... " :rotfl: A żywicy do tego użylem poliestrowej chociaż mam i epoxy ale aż takich przeciązen tam nie ma tam żeby epoxy kłaść a koszty by wzrosły niewspółmierne :wink:

 

Mnie by się nie chciało. 
Nie dziwie się bo roboty jest w chu.... i ja tez czasami mam zachwiania ale na szczęście im bardziej robota postępuje to efekty motywują do działania :wink: dużo zdrowia straciłem poprzez nieoczekiwaną wtope z przyspieszaczem kobaltowym ale dalej to już jest :ok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Sinoffowskie skrzyneczki nie raz i :padam: ale wiesz ze jak zrobisz sam to choćby była gowniana to bardziej cieszy. Druga sprawa ze Sinoff troszke innym sposobem robił ja tez troszke innym i w sumie to nie są zawody w robieniu skrzynek i broń Boże nie próbuje z nikim konkurować. Po prostu miałem ochotę zrobić sobie skrzynkę samemu a nie zlecić komuś wiec robie a nie każdemu sie musi ona podobać :wink: mi podoba sie zayyyyyebiscie :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że to nie zawody, nie mniej jednak wydaje mi się że ścianki w tamtej Sinoff-owej produkcji były bodajże w ok. 15mm, u siebie nie mierzyłeś, ale myślę że i bez dekarki jest za mało ;)
Celowo na sile nie pogrubialem kostkami mdf bo grubość scianki to nie wszystko :wink: W laminowaniu chodzi o uzyskanie odpowiedniej sztywności przy zachowaniu minimalnej grubości ścianek więc zamiast kostek + zywicy z pylem mdf ale przy miejszym zbrojeniu tylko matą emulsyjną wolałem użyć w to miejsce kilku dodatkowych warstw laminatu ale z wykorzystaniem grubej tkaniny rowingowej przesyconej zywicą. Może dużo wiecej jest z tym roboty ale usyskujesz w ten sposób duża sztywniejsza konstrukcje przy cieńszej ściance co za tym idzie zyskujesz cenne litry przy tych samych wymiarach zewnętrznych :D a dodatkowo z racji bardzo porowatego wnętrza musiałem dać pierwszą warstwę z grubszego SilentCoat-a i dopiero na to jeszcze jedna warstwę dekarki. Więc ścianka pomimo swej niewielkiej grubości w najcienszym miejscu wydaje bardziej gluche odgłosy przy pukaniu i zarazem jest sztywniejsza niz mała ścianka z wykorzystaniem 30mm MDF-u. :D więc w tym przypadku wydaje mi się to wystarczające. Coś za coś bo ile się przy tym nayyyebałem to tylko ja wiem :rotfl:

 

Pamietam ze szukales wzmaka na twoje tweeterki , wisi fajny Gienek za nie duza kase na naszej gieldzie.Moze warto by zaryzykowac ?? :wink:
Dzięki za pamięc. Pasował by mi ten piecyk w sumie ale niestety nie podzwigne teraz tego finansowo :mur1: więc musi ta sprawa troszkę zaczekać :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Coś za coś bo ile się przy tym nayyyebałem to tylko ja wiem :rotfl:

 

a ile nawdychałem :D sztywność sztywnością, ale grubość i struktura swoją drogą :) wydaje mi się że kostka i pył jednak zda lepszy egzamin, ale to trzeba by 2 takie same skrzynki zrobić tymi metodami, ten sam przetwornik wsadzić i zobaczyć, a właściwie usłyszeć czy coś się różni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile nawdychałem :D sztywność sztywnością, ale grubość i struktura swoją drogą :) wydaje mi się że kostka i pył jednak zda lepszy egzamin, ale to trzeba by 2 takie same skrzynki zrobić tymi metodami, ten sam przetwornik wsadzić i zobaczyć, a właściwie usłyszeć czy coś się różni :D
No o nawdychaniu nie wspominałem :D bardzo możliwe ze zdał by lepiej egzamin. Tylko czy nasze uszy to usłyszą :rotfl: ja wyszedłem przy budowie tego ustroistwa z załozenia żeby osiągnąć jak największą gęstość przy jak najcieńszej ściance. Bo po to sie używa grubych płyt Mdf, klejonek Hdf a nie zwykłej wiórówki czy kartonu jak w tubach :wink: bo mają większa gęstość o sztywności nie wspominając. Ale gęstość mdf jest na poziomie 650-850kg/m3, hdf powyżej 850kg/m3, a laminatu w zależności od zawartości zbrojenia od 1240kg/m3 przy 10% zbrojeniu do 2080kg/m3 przy 70% zbrojeniu. Więc sam sobie odpowiedz na pytanie która scianka jest bardziej gęsta - ta z zawartością min 10mm płyty mdf/hdf nasączonej zywicą z użyciem cienkiego llaminatu czy powiedzmy +/- 10mm laminat z zawartością 50-60% zbrojenia ( 1800-1940kg/m3). :D Chcesz to sobie zerknij jak wyliczyć gęstość laminatu - http://www.baltazarkompozyty.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=68:jak-obliczy-wag-wyrobu-z-laminatu&catid=47:artykusy tam na dole jest taka fajna tabela :) a u mnie w tej skrzyneczce sa same wyoblenia nie ma kantów więc zbrojenie automatycznie ma większa zawartość. (Patrz opis pod tabela)Ale to sa tylko liczby a w rzeczywistości czasami jest inaczej. Ale to nie jest temat o wyższości laminatu nad mdf-em czy inne takie tylko pokazanie ze można inaczej zrobić skrzynkę :D a jak ktoś sobie będzie robił to ma zawsze wybór :)

 

Myślisz, że odczujesz różnicę??
X2

 

Czytam Twój temat i jedyne co mi zostaje to powiedzieć że idziesz jak dzik do przodu. Tak trzymać.
Dzięki ale teraz mam przymusowy postój przed samą końcówką bo niestety trzeba zarobić trochę € :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeśli tylko masz tyle czasu i cierpliwości :rotfl: mi az tak testowac to sie nie chce :rotfl: napewno by była nie pancerna tylko przeciwpancerna nawet :rotfl:

 

A napewno by już była anty-yumowa bo by była ciężka do uniesienia :rotfl:

 

Ale próbuj może jakiś nowy trend zapoczątkujesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze skrzynkami klejonymi nie tak prosto. Każdy kto decyduje się na zabudowę wnęki klejoną z żywicy skrzynką  przez pewien czas chodzi w niepewności. Na rónwni ci którzy robią to pierwszy raz z tymi którzy kleją już kolejny raz. Tak samo ci którzy robią to amatorsko jak i ci klejący zawodowo. W któryms momencie przychodzi chwila prawdy - gra albo nie gra.

Ja klejąc skrzynki staram się o to aby zawierały możliwie jak największą procentową ilość HDF-u w postaci skrawków, pyłu albo płyty. Dlaczego? Ano właśnie ze względu na walory brzmieniowe. Zdarzyło mi się zrobić klejoną skrzynkę bez użycia HDF-u jako wypełniacza, która jedynie sam front miała z płyty i mimo kombinacji nie chciała dać jakościowego basu, dopiero dodatkowe tłumienie pomogło. Z kolei żadna z tych które zawierały dużo HDF-u  nie wymagała stosowania polepszacza w postaci maty, pasty, czy gumy z pędzla.

Zrobienie klejonej skrzynki z dużą ilością HDF-u lub z mniejszą ilością to już z reguły świadoma i planowana decyzja na którymś tam etapie klejenia. Myślę, że problem oceny skrzynki pod kątem dobra/zła albo sztywna/wiotka leży gdzie indziej i nalepszym mi znanym sposobem na weryfikację brzmienia jest przećwiczenie tego samego przetwornika w grubościennej skrzynce o podobnej kubaturze, no i albo jest ok albo mamy kibel, może być że przenośny :)

Czy skrzynki mojego aurorstwa są jakościowo dobre i grają? Cóż... będę nieskromny,  powiem że  i sa dobre jakościowo i grają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie panowie i tutaj pojawia sie kwestia wykorzystania dostepnych i znanych materialow. Jestem sklonny zdania ze skrzynka Przemka i Grzeska zagraja  prawiet ak samo mimo roznic konstrukcyjnych. Wynika to z zastosowanych materialow. Przecietny kowalski ma dostepna w casto zywkla mate szklana bez zadnego wyboru gradacji czy innych parametrow o ktorych szczerze powiem nie mam pojecia :) Tak samo mdf jest szerzej dostepny w marketach anizeli hdf (przyznam sie ze hdfu w casto nie widzialem). I w takim przypadku dla przecietnego kowalskiego najlepszym rozwiazaniem jest wlasnie mieszanka mdf plus laminat, jest to dla niego osiagalne i niedrogie w zakupie. Przemek wspominal o tkaninie rowingowej ktora jak sadze jest o wiele lepszym materialem niz mata szklana z casto (Vampirek kiedys gdzies wspominal o wloknie jachtowym ktore ponoc tez robi super robote), dlatego mogl sobie pozwolic na samo laminowanie. Grzegorz z kolei posiada dostep do ciekawszych materialow drewnianych i dlatego je wykorzystuje wspomagajac sie jedynie mata szklana z casto. I oba podejscia sa moim zdaniem prawidlowe i rownie pancerne. Dlatego zamiast licytowania sie i dywagacji na temat wyzszosci swiat Bozego Narodzenia nad Wielkanoca moze po prostu uznajmy ze sciezki sa rozne ale cel obu jest ten sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze skrzynkami klejonymi nie tak prosto. Każdy kto decyduje się na zabudowę wnęki klejoną z żywicy skrzynką przez pewien czas chodzi w niepewności. Na rónwni ci którzy robią to pierwszy raz z tymi którzy kleją już kolejny raz. .................... no i albo jest ok albo mamy kibel, może być że przenośny :)

Czy skrzynki mojego aurorstwa są jakościowo dobre i grają? Cóż... będę nieskromny, powiem że i sa dobre jakościowo i grają :)

Bardzo trafne spostrzeżenia :padam: pozostaje mi tylko nadzieja ze ToiToja sobie nie ulepiłem :rotfl: i trzymam za to kciuki. Okaże się w praniu co z tego wyjdzie.

A to Grzesiu ze twoje skrzynki sa jakościowe i grają to wszyscy wiedza i ja zresztą tez ostatnio miałem możliwość o tym sie przekonać dlatego dla mnie tez jesteś niepodważalnym autorytetem :padam:

 

Zresztą ty już w swoim życiu natłukłeś tych karmników a mój to w sumie pierwszy :D

 

Widzicie panowie i tutaj pojawia sie kwestia wykorzystania dostepnych i znanych materialow.............................po prostu uznajmy ze sciezki sa rozne ale cel obu jest ten sam :)
Święta racja :ok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaje mi tylko nadzieja ze ToiToja sobie nie ulepiłem :rotfl: i trzymam za to kciuki. Okaże się w praniu co z tego wyjdzie.

 

Tego akurat bym się tak nie obawiał, większe ryzyko niewypału będzie jeśli nieodpowiedni przetwornik zapniesz albo licho suba postroisz, klejonki zwykle chcą grać.

 

 

A to Grzesiu ze twoje skrzynki sa jakościowe i grają to wszyscy wiedza i ja zresztą tez ostatnio miałem możliwość o tym sie przekonać dlatego dla mnie tez jesteś niepodważalnym autorytetem :padam:

 

Schlebiasz mi i jest to miłe :) Ale jest też druga strona medalu. Jak zaczynałem klejonki robić, to na forach CA całe stada autorytetów były ale bardzo krucho z info na temat takiej roboty choć wyjątki się zdarzały. Jeden taki "wyjątek" właśnie powyżej się wpisał :) , no ale max zawsze (corsa)  skromy był :) Teraz trochę się to zmienia, choćby ze względu na to co wklejasz w swoim temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sztywność konstrukcji to jedno a brzmienie konkretnej obudowy to drugie.Moim zdaniem im więcej mdf'u tym lepiej to brzmi.Dwa różne materiały,dwa różne oddziaływanie na rezonanse.

 

W teorii zgadzam sie z tym ze drewno daje jakies fajniejsze smaczki brzmieniowe, w praktyce trzebaby posluchac tworu Przemka zeby zadecydowac ostatecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...