Skocz do zawartości

Jak wyczyścić nieosłonięty tweeter z kurzu?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

Zastanawiam się nad tym jak zabrać się do małego odkurzenia tweeterów (Morel MT-23). Nie są one osłonięte kratownica - chroni je jedynie plastikowa osłonka - a niestety lekko osiadł na nich kurz i tak zastanawiam się nad jego usunięciem.

 

Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na ostrożne ich czyszczenie (jakiś pędzelek)? Lubię je i chciałbym żeby jeszcze mi posłużyły, a w słoneczne dni jednak ten kurz trochę widać i trzeba coś zadziałać.

 

Skóra na słupkach to rozumiem, że chusteczki dla niemowląt?

 

Z góry dzięki za Wasze wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo delikatny pędzelek - coś wstylu tych do nakładania tapety na twarz - mają dość długie włosie i bardzo delikatne końcówki włosków. Do tego w trakcie czyszczenia możesz troche podmuchać bylebyś ich nie popluł :D

 

Do czyszczenia plastików i skóry chusteczki dla niemowląt nie mają wg. mnie konkurencji w relacji cena-efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem można takim małym kompresorkiem na 12V. To będzie nawet bezpieczniej niż duzym kompresorem warsztatowym, gdzie potrzeba uważać, aby nie "psiknąć" zbyt mocnym strumieniem powietrza, który mógłby uszkodzić delkatną mmembranę tweetera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jak... ja wrzucam do "frani" na 30*C delikatne pranie bez wirowania i po sprawie :P

 

A tak serio :) jak koledzy mówią, weź delikatny pędzelek i delikatnie przeczyść, zamiast kompresora możesz wykorzystać własne płuca :wink: tylko nie napluj sobie w tweetery :rotfl:

Użycie dużego ciśnienia może spowodować, że już nie zagrają tak jak wcześniej :) płuca starczają w zupełności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź kompresor i przedmuchaj

nie polecam - mozna uszkodzic (np pogiac lub rozcentrowac) cewke

 

Bardzo delikatny pędzelek - coś wstylu tych do nakładania tapety na twarz - mają dość długie włosie i bardzo delikatne końcówki włosków.

taki do make-up'u (tak to sie pisze?) jest za miekki

ja mam zwykly pedzelek do malowania

ucinam wloski rowno duzymi nozyczkami i tym czyszcze glosniki w domu

tylko nie obcinaj za gleboko bo bedzie za sztywny

 

Moim zdaniem można takim małym kompresorkiem na 12V. To będzie nawet bezpieczniej niż duzym kompresorem warsztatowym

nie uzywalem, ale patrzac na to ze nie ma zbiornika cisnienia to powinien byc OK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki do make-up'u (tak to sie pisze?) jest za miekki

 

Jest przedewszystkim bezpieczny. W miare zwiększania wtajemniczenia można użyć sztywniejszego.

 

 

płuca starczają w zupełności

 

Po co kombinować z kompresorem

 

 

Użycie dużego ciśnienia może spowodować, że już nie zagrają tak jak wcześniej

 

recone i po problemie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...