Skocz do zawartości

Budżetowy sub...


Piroman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie(bo też się pojawiają :D ) Kompletuję sobie 1 sprzęt, mam już założone jvc sh-9101, el 6 compy na dystansach i wygłuszonych drzwiach. Kupiłem sobie teraz pod to wzmacniaczyk axtona, c500x4, pewnie na dniach podłączę. Czego brakuje? Taaaak, suba :D No właśnie... Cały sprzęt kupowałem przy Waszej pomocy, więc mam nadzieję, że teraz też nie zawiedziecie:) Wzmak ma wg danych producenta 200 W RMS w mostku. Czytałem gdzieś jednak, że ma zmierzone 148W, więc tego się trzymajmy. Potrzebuję budżetowego subika (do 300zł sam głośnik), który mi z tym zestawem ładnie zagra. Moje wymagania za te pieniadze to głównie uzupełnienie pasma, ale też chciałbym żeby potrafił w miarę ładnie zejść. Aha, jest też problem, bo myślę że największa skrzynia jaką zmieszczę w bagażniku to tak 35l. Słucham raczej reggae, ragga głównie i jakiegoś rocka polskiego, czasami też jakiś pop z radia. Rozważałem narazie 2 subiki:

 

1. Intertechnik MDS08 - i wsadzić go w br

2. RE-audio re10s4 - tutaj nie wiem czy zamknięta czy br.

 

Kiedyś myślałem też o Magnacie Xpress 10, ale chyba sobie odpuszczę. Te wyżej chyba są troszkę bardziej jakościowe.

 

Proszę o opinie kogoś, kto to słyszał, lub ma doświadczenie i wie, czego mogę się po nich spodziewać. Oczywiście walcie też śmiało ze swoimi propozycjami. Poczytam, popatrzę i zdecyduję:D Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki profil brzmienia preferujesz?

MDS zagra szybkim basem, dosyć twardym.

RE nie słuchałem.

 

Do tej listy możesz dorzucić jeszcze Mivoc XAW210HC. Głośnik bardzo fajny. Szybki, potrafiący "kopnąć", grający "tłusto".

Mam takie 2 sztuki, już w skrzyni 15l@45hz ładnie grała jedna sztuka, podejrzewam, że gdyby obniżyć strojenie nie straciłby wiele na szybkości, a zyskałby na zejściu(fs głośnika to 30Hz, czyli dosyć nisko jak na tak mały głośnik).

http://www.speakertrade.com/mivoc/details-...=XAW%20210%20HC

Kumpel jak go usłyszał podłączonego u siebie pod blaupunkta gta470 to nie mógł uwierzyć, że to tylko 8" w 15l skrzynce :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz takie strasznie laickie pytanie :D Powiedzcie mi, jak podłączam suba w mostku na 3 i 4 kanale w tym axtonie, to sygnałówki mam podłączyć też pod 3 i 4 kanał? Bo jak się mostkuje, to bierze się z jednego kanału + a z drugiego - z tego co wiem. Czyli biorę kabel Y i podłączam pojedyńczego chincha pod wyjście od suba w radiu a 2 chinche z drugiej stronie pod wyjścia na wzmaku, tak? Jeszcze raz --> :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki maxtz. Poszło "pomógł". Wracając do sprawy głośnika, to nie wiem czy re12s4 będzie korzystnym wyborem. On potrzebuje dość dużej skrzyni, a mój bagażnik jest nie za duży. Mam Hondę Civic 5 gen. w hatchbacku, więc auto malutkie i myślę, czy np re10 by nie starczyło. Ważną kwestię gra tutaj wielkość obudowy, bo w klozecie potrzebuje około 15 litrów + obj. głośnika. Wożę koło zapasowe w bagażniku, więc miejsca na skrzynię za dużo nie mam, a przy re10s4 to pewnie nawet bym jakieś zakupy zmieścił jeszcze do bagażnika jakbym z dziewuchą gdzieś jechał :D A jak basu byłoby mi mało, to wtedy jakiś BR sobie do tego sklepię. Myślę, że i tak basu powinno być sporo. No! Dobrze myślę? Jeszcze po głowie chodzi mi ten IT ale chyba sobie odpuszczę, bo RE pewnie zejdzie niżej z racji na 10". Cholera, sam już nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...