Skocz do zawartości

jakie głośniki do golfa III ?


zuzka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowa i kompletnie się nie znam na głośnikach samochodowych. Chciałabym sprawić sobie nowy komplet, bo fabryczne brzmią jak stara taśma szpulowa. Posiadam radio Panasonic CQ-C1475N, którego na razie nie będę zmieniać, ale w okolicach roku - o ile fundusze pozwolą - tak. Słucham głównie płyt, muz. klasyczna i pop, czasem radio, nie zależy mi na basach, zależy mi na czystym i miękkim dźwięku, jeżdżę z półtorarocznym dzieckiem. Budżet powiedzmy do 400-500 zł, ale to już max. Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuję. Pozdrawiam!

 

Parametry radia dla ułatwienia:

 

WŁAŚCIWOŚCI GŁÓWNE

 

Moc wyjściowa (maks.) 50W x 4

DIN 45324 przy 14,4 V 22W x 4

Impedancja głośników 4-8 ?

Poziom wyjściowy przedwzmacniacza / impedancja (tryb zmieniacza CD) 2,5V / 200?

Odczyt płyt CD-R/RW i MP3

Przednie wejście AUX

Inteligentny system RDS

Sound Quality (SQ)

 

 

WŁAŚCIWOŚCI - TUNER

 

FM

Zakres częstotliwości FM 87,5 MHz - 108 MHz

Czułość użyteczna FM (75 ? S/N 30 dB) 6 dB/uV

Separacja stereo (1kHz) 35dB

MW

Zakres częstotliwości MW 531 kHz - 1620 kHz

Skuteczność (S/N 20dB) 28dB / ?V

 

 

WŁAŚCIWOŚCI - ODTWARZACZ CD

 

Pasmo przenoszenia (+/- 1dB) 20 Hz - 20 kHz

Stosunek synał/szum 96 dB

Cał. zniekszt. nielin. THD (1kHz) 0,01 %

Separacja kanałów (1 kHz) (przedwzm.) 75 dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego:

ES-6Cv.2 Evolution

Pod samo radio głośniki, które mają 85W :kwasny:

Jeżeli koleżanko chcesz mieć fajne granie z samego radyjka to ja proponuję μ-Dimension EL-6 Comp. Głośniczki te cechuje bardzo spokojne naturalne brzmienia tak więc podejżewam że spodoba Ci się dżwięk wydobywający z tych głośniczków.

Tylko mała uwaga pod radyjkiem zagrają w miarę przyzwoicie jeżeli spełnione zostaną dwa warunki:

- wygłuszone drzwi,

- głośniki zamontowane solidnie na dystansach

Jeżeli jesteś w stanie sama to wykonać lub masz jakiegoś faceta pod ręką :P to ja szczerze polecam taką opcję.

Koszt głośników to 350zł a wygłuszenie drzwi i dystanse to jakieś 150zł tak więc idealnie mieścisz się w budżecie :P Z czasem zmienisz radyjko i będzie cacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne granie z samego radyjka to ja proponuję μ-Dimension EL-6 Comp. Głośniczki te cechuje bardzo spokojne naturalne brzmienia tak więc podejżewam że spodoba Ci się dżwięk wydobywający z tych głośniczków.
Potwierdzam i polecam również :P

Jeśli mąż/narzeczony/jakiś kolega lubia majsterkować to da spokojnie radę wygłuszyć wszystko sam Tym bardziej, że Golf III nie jest aż takim trudnym autkiem.

 

Polecił bym również za jednym zamachem zmienić kable głośnikowe od radia po same głośniki na 1,5mm^2 , ponieważ seryjne sa jednak za cienkie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eryjne sa jednak za cienkie

 

nie na tyle cienkie żeby nie podołać takiej instalacji :kwasny:

 

 

 

A co do głośników to tak jak koledzy piszą wyżej najrozsądniejszym wyborem jest EL-6 Comp. No i do tego dystanse i wytłumienie drzwi.

 

a tak na marginesie Witam nową forumowiczkę w naszych skromnych progach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam też te u-Dim element, choć ich nie słyszałem. Ale wierzę w firmę....

I zajrzyj tutaj http://strefacaraudio.pl/forum/topics4/wyg...-iii-vt1264.htm

PS. Albo mi sie wydaje, albo jesteś pierwszą kobitką na forum :P

 

[ Komentarz dodany przez: Gilotyn@: 2008-11-01, 08:04 ]

nie pierwszą :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest link do paru niezlych zdjec jak zrobic drzwi w Golfie MK3

http://www.audiotuning.pl/car-audio,golf_3.html

 

pomaga :D

 

Warto kupic wlasnie takie dystanse bo swietnie pasuje i nic nie trzeba ciac!! sam kupilem i smialo moge polecic takie dystanse (duzo wycinania tapicerki od tylu ale to nic nie szkodzi, na prawde :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecił bym również za jednym zamachem zmienić kable głośnikowe od radia po same głośniki na 1,5mm^2 , ponieważ seryjne sa jednak za cienkie

 

dales 8mm^2 do glosnikow wysoko tonowych... ja takimi zasila caly wzmacniacz, a to i tak jest na wyrost i chodzi!!

 

lysutki, człowieku o czym Ty piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję koledzy za rady, linki i powitanie :hyhy:

mąż jest majsterkowiczem i nawet własnoręcznie ukleił malucha pickupa więc parę kabelków to dla niego pestka :D

proponuję μ-Dimension EL-6 Comp

 

nabędę te cuda czym prędzej i się zobaczy, jak mi się spodoba, stawiam pivo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...