Skocz do zawartości

Alpine pxa-h800


yasica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tego akurat nie sprawdzałem. CD i DVD leci normalnie. Czy WAV na DVD - nie wiem .... Trudno mi powiedzieć. Ogólnie kicha jak na stację za 5000 zł. Tym bardziej że np Ipod Classic 160 GB z wgranymi płytami w formacie bezstratnym podłączony jest do stacji nie przez przewód audio tylko przez USB. Więc dane dekodowane są w stacji i mogły by w postaci cyfrowej lecieć do proca. Jednak nie . Lecą już jako klasyczne audio AI-Net.  Totalnie bez sensu ... :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Aaale kicha :(

Z napędu wszystko leci optykiem (np WAV nagrany na DVD też?), czy tylko klasyczne CD audio?

 

 

Bo jedynie w napędzie jest formowany sygnał SPDIF

 

 

Tego akurat nie sprawdzałem. CD i DVD leci normalnie. Czy WAV na DVD - nie wiem .... Trudno mi powiedzieć. Ogólnie kicha jak na stację za 5000 zł. Tym bardziej że np Ipod Classic 160 GB z wgranymi płytami w formacie bezstratnym podłączony jest do stacji nie przez przewód audio tylko przez USB. Więc dane dekodowane są w stacji i mogły by w postaci cyfrowej lecieć do proca. Jednak nie . Lecą już jako klasyczne audio AI-Net. Totalnie bez sensu ... :(

 

 

Bo kazdy chce , aby mu działało tak jak sobie wobraża :wink2: .

Cieszcie się, że sa jeszcze modele które posiadają wyjścia na zewnętrzny procesor :wink:

To o czym pisałeś w 900 było bardzo fajnym pomysłem, aktywowane sygnałem wejście cyfrowe do proca , szkoda , ze po tylu latach nie idą tą drogą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jedynie w napędzie jest formowany sygnał SPDIF

 

 

 

Bo kazdy chce , aby mu działało tak jak sobie wobraża :wink2: .

Cieszcie się, że sa jeszcze modele które posiadają wyjścia na zewnętrzny procesor :wink:

 

Niedługo trzeba się bedzie cieszyć z wszystkiego co rzucą nam na rynek.  Rozumiałbym to w taniej stacji ale nie w urządzeniu za 5 koła. Sprawdzę w wolnej chwili jak się to ma w najwyższej stacji 800 - ciekawe czy też tak zrąbali sprawę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Niedługo trzeba się bedzie cieszyć z wszystkiego co rzucą nam na rynek. Rozumiałbym to w taniej stacji ale nie w urządzeniu za 5 koła. Sprawdzę w wolnej chwili jak się to ma w najwyższej stacji 800 - ciekawe czy też tak zrąbali sprawę .

Kazda stacja ma taką samą "organizację" , to chyba kwastia założen jakie sobie dawno temu przyjęto.

W Alpine od zawsze jedynym źródlem transmitowanym przez optyk był napęd CD/DVD , a np w Pioneerach kazdy sygnał ( nawet radiowy ) jest podawany do procka optykiem , co akurat nie stanowi o jego "cyfrowej" naturze :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie. W alpine jak nie masz płyty w napędzie - nie przełącza ci sie na tuner. Tniesz światłowód, zakładasz przełącznik toslink i podłączasz inne urządzenia. Oczywiście to w przypadku gdy nie masz wejscia w procku tak jak w PXA-H900 które odpala wejscie AUX Toslink na tunerze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czyli w praktyce wszystko z płyty pójdzie optykiem (także ten nagrany na DVD wav), czy tylko sygnał z płyty audio?

 

Każdy format odtwarzany z napędu. Czyli CD Audio, DVD Audio, DVD Video itd, idzie po optyku. Jednak warto zwrócić uwagę, które źródło zajmuje się dekodowaniem czy jednostka czy procek, w moim przypadku lepszy efekt daje podanie z jednostki strumienia danych (Bitstream) do 900ki gdy to ona się zajmuje dekodowaniem. Nie wiem z czego to wynika, stwierdzone jedynie ogranoleptycznie "na słuch" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 warto zwrócić uwagę, które źródło zajmuje się dekodowaniem czy jednostka czy procek, w moim przypadku lepszy efekt daje podanie z jednostki strumienia danych (Bitstream) do 900ki gdy to ona się zajmuje dekodowaniem. 

 

A gdzie to się sprawdza/ustawia?

Prąd na procek jeszcze nie podany, więc nie mogę samemu z lapkiem sprawdzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie złącze toslink aktywuje sie w przypadku przełączenia na zmieniarkę. Jeśli jej nie masz - nie włączy się ... 

Czy dobrze rozumiem że jeżeli przejdę "band'em" na zmieniarkę ale fizycznie jej nie ma lecz jest inne urządzenie zewnętrzne  które wyśle sygnał cyfrowy optykiem do tego złącza to procesor nie przyjmie tego sygnału i nie "zagra"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ok.Serwisówki niente, to jakoś może sobie ogarnę od chłopaków z Horna jak będę w Pl,ale mam inne pytanie.

Wczoraj włożyłem 800kę i się trochę zdziwiłem :-/, z tego co pamiętam to gdy wchodziła na rynek jako polecany komplet było właśnie H800 i m.in Iva-d800, jakież było moje zdziwienie, gdy z poziomu stacji mam tylko dostęp do podstawowych funkcji jak np z 9861 czyli vol, poziom suba, memorka i

... To by było na tyle.

Ta stacja nie obsługuje 800ki??

Przyznam, że przyzwyczaiłem się do strojenia z ekranu i uważam to za super wygodną opcję, nie potrzeba ruxa, ani lapka.

Wczoraj niestety skończyło się na rozklimianiu tego pomiganego ruxa (twardziele w instrukcję nie patrzą :D). Czy ktoś używał tego procka że stacją i udało mu się wejść w jego nastawy z jej poziomu?

Tu jest nawet filmik reklamowy :https://youtu.be/m2FxFB3Bjpg

 

Coś trzeba przestawić z poziomu lapka? stacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ciekawa sprawa przy poleconym połączeniu, które nowe kosztowało 7 tys. ;-)

 

Ruxa już mam rozpracowanego i auto wstępnie postrojone. Najwięcej czasu straciłem wczoraj na ustawienie gain od nowa, ona w fabrycznych nastawach ma bardzo mizerny poziom wyjść rca, system gra cicho, bez życia, dopiero wejście w magiczną opcję "Multichannel" i podbicie całych stron kanałów czyli prawo lewo przywraca normalność. Hmm, nie bardzo wiem jaki mieli cel stosowania tego.

Ale do momentu kiedy to nie zostało zrobione byłem zniesmaczony tym co usłyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ciekawa sprawa przy poleconym połączeniu, które nowe kosztowało 7 tys. ;-)

Znasz 3x droższe , które tez tego nie "umią " i jakoś nie pomstujesz na uciążliwość :wink2: , bo przecież programowanie z poziomu jednostki w F! jest chyba jedynie teoretyczną opcja , bo w praktyce chyba nie da się z tego w ludzki sposób sterować systemem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...