Skocz do zawartości

Alpine pxa-h800


yasica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tomku jutro max do niedzieli wrzucę bo bez procka podłączonego sam program "Sound Manager" nie wstaję ,,,

 

ps. znalazłem porównanie gdzie masz ładne screeny z każdej funkcji

 

http://www.mobileelectronics.com.au/products/reviews/alpine_pxa-h800_vs_audison_bitone_processors_compared/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tomku jutro max do niedzieli wrzucę bo bez procka podłączonego sam program "Sound Manager" nie wstaję ,,,

U mnie wstaje :wink: .

Co do dynamiki nie mam wyrobionej opinii , z cała pewnością nie określę jej jako zdecydowanie lepszej , bo poprzednik nie miał się czego wstydzić .

Gra dźwiękiem lżejszym , bardziej "lotnym " , szczegółowym , ale to także zasługa ogólnej równowagi tonalnej .

To w czym wyraźnie 800 tka góruje, to zdecydowanie mniejszy wpływ wprowadzania kolejnych funkcji na degradację dźwięku , tu faktycznie widać ( słychać :wink: ) , ze jest to urządzenie nowej generacji ze zdecydowanie lepszą sekcją cyfrową .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po kilku latach padną kondensatory, wyświetlacz przestanie świecić, też nie pograsz, chleb na drugi dzien jest czerstwy a jeść się go też da - nie o to tu chodzi.

 

 

Z tym się Tomku nie zgodzę, sprzęt starszej generacji wykonywany był moim zadaniem na znacznie wyższym poziomie(jakościowo) zwłaszcza jeśli made in japan.

Zwróć uwagę ,że wszystkie te starsze pionki alpinki grają i grają (może CDR nie przeczytają, czy mptrzy nie odtworzą)...

A teraz zazwyczaj sprzęt jest jak samochody...patrz, nie dotykaj, a najlepiej za dwa lata jak minie gwarancja wyrzuć i kup nowy.

Mam przecież jak wiesz w babci tego starszego procka z Alpine i kupiłem go w używce, słucham jak wiesz sporo i nigdy mi się nic nie wykopciło, nic nie zawiesiło...

 

Oczywiście nie twierdzę ,że ktoś kto kupuje coś nowego popełnia błąd... Każdy kij ma dwa końce i z pewnością wynikają z tego jakieś korzyści.

Natomiast nie odżegnywałbym się od starszych generacji grubą krechą...

 

Czyli jednym słowem warto dopłacić te parę zł :) - dobrze zrozumiałem :) ?

 

No jeśli ja miałbym wybór kupić w rozsądnych pieniądzach 800kę czy 700/701, to pewnie bym poszedł już w nowszy typ procka...

Każda firma się rozwija więc z pewnością w pewnych aspektach góruje nad 700ką, pytanie tylko jak długo się nagra? Aby nie było jak Tbrek napisał, że mu po 24 mieś się kuku stanie...

800 ka według mnie za duzo ma dowalone multimedialnych "gów..." Imprint. Bi phantom, Euphony, Road EQ....

Zazwyczaj jak coś jest "wszystko mające" to przy oczekiwaniach czystego stereo, g... grające.

Ale skoro koledzy słuchali i jest lepiej, to wypada uwierzyć na słowo i postawić świnkę skarbonkę na nowego procka w miejsce 700ki... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przecież jak wiesz w babci tego starszego procka z Alpine i kupiłem go w używce, słucham jak wiesz sporo i nigdy mi się nic nie wykopciło, nic nie zawiesiło...

 

To to ja wiem, ale.... Paweł to samo mówił mi jak sprzedałem 7990 i kolejne sztuki co miałem, tyle że jest taka pewna strona z częsciami do CA, po wpisaniu magicznego hasła CDA7990 wyskakuje 40 pozycji, z czego większość to zaczepy, rca, pokrętełka itp. a rzeczy istotnych to masz tylko: replecement lub co gorsza discounted

i tak Paweł ma 2 padnięte wyświetlacze, kolejnej osobie co znam, wyświatlacz już zaniemaga, laserów oryginalnych już nie ma, są tylko zamienniki made in china, które są montowane też i w CD za 700zł itd. To są dla mnie dość istotne mankamenty oldscholowych sprzętów, niektóre oczywiście da się zreanimować, i grają kolejne kilka lat, więcej w to wiary mam w przypadku piecy, i tu się zgodzę że te stare są nawet lepsze, ale tam gdzie jest więcej ruchomej i migającej elektroniki - już nie.

 

A teraz najlepsze na poczet staroci, dysponowałem nówką F1 990, potem dwiema używkami, a na koniec wstawiłem starego DEX-p9, i co... skok w górę i to nie mały :) Mimo tego że pewne problemy w moim aucie pozostały nie zmienione, reszta poszybowała do góry, aż chce się słuchać. A ustawienia cięć te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wiem, że odkopuję ale chyba nie warto zakładac nowego tematu.

 

Koledzy mam dwa pytania.

Czy ktoś wie jaka jest najnowsza wersja oprogramowania dla PXA-H800? W moim zainstalowana jest 1.100/2.100. Na stronie Alpine nic nowszego nie ma ale może gdzieś indziej ktoś coś widział.

Czy bez RUXa procesor się włącza? Do radia będzie podłączony przez RCA bo bidne jest i nie ma AiNetu. Gdzieś czytałem, że niestety się nie włącza. Gdzie jest prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na stronie Alpine nic nowszego nie ma ale może gdzieś indziej ktoś coś widział.

 

to jak tam nie ma, to gdzie indziej tym bardziej ;) :P

 


Czy bez RUXa procesor się włącza? Do radia będzie podłączony przez RCA bo bidne jest i nie ma AiNetu. Gdzieś czytałem, że niestety się nie włącza. Gdzie jest prawda?

 

strona 8 manuala mówi dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To to ja wiem, ale.... Paweł to samo mówił mi jak sprzedałem 7990 i kolejne sztuki co miałem, tyle że jest taka pewna strona z częsciami do CA, po wpisaniu magicznego hasła CDA7990 wyskakuje 40 pozycji, z czego większość to zaczepy, rca, pokrętełka itp. a rzeczy istotnych to masz tylko: replecement lub co gorsza discounted

 

z "discounted" to tylko się cieszyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z "discounted" to tylko się cieszyć :P

 

No nie zupełnie, gdyż akurat w ich mniemaniu nie oznacza to rabat wyprzedażowy, a raczej po wyprzedaży i brak już w magazynie ("nie brać pod uwagę").

Gdyż wraz z oznaczeniem "discounted" na czerwono zapala się out of stock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupic zlom za 2 - 3k na dawce :rotfl:

 

Bywa... :D

Chce się mieć 20 letni sprzęt  kupiony za ułamek  wartości nowego, to trzeba się liczyć ,że coś może klęknąć(lecz wcale nie musi) rezim wykonania w Japonii był znacznie wyższy niż obecne made in China...

Oczywiście zawsze sobie można kupić 800/701 i się o nic nie martwić. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panowie.

Dla potwierdzenia chciałbym się dowiedzieć - może ktoś testował.

Czy po optyku idzie tylko sygnał ze stacji jak się włączy CD/DVD, reszta czyli usb i radio idzie po AI necie??

Pytam bo dzisiaj się bawiłem troszkę W505 i wyłączyłem Aux i gdy włączyłem CD była cisza, radio i usb chodziło normalnie.

A niestety nie mam kabelka optycznego żeby to przetestować.

Ktoś coś wie?

Znalazłem jeszcze to w necie

http://www.audiogroupforum.com/csforum/showthread.php?t=46625

Ale wiadomo jak ktoś potwierdzi jeszcze to będzie lepiej.


No to już wiadomo wszystko co i jak (wielkie  podziękowania dla znakomitego źródła wiedzy.)

Wszystkie źródła sygnału "radio, USB, CD/DVD chodzi po analogu poprzez AINet.

Gdy włączymy wyjście optyczne w jednostce to tylko sygnał z CD/DVD idzie cyfrowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 


Czy ktoś z Kolegów się orientuje jaką max gęstość sygnału stereo(bit/khz) jest w stanie "przyjąć" 800 na wejściu optycznym.

Czy tak samo jak 700-ka 24bit/48khz?

Przestudiowałem całą instrukcję 800 i nic nie znalazłem

 

Odbiornik moze przyjąć i zdekodować

 

Detection Functions
- Non-PCM Bit Stream Detection
- DTS-CD Bit Stream Detection
- Sampling Frequency Detection
(32kHz, 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4kHz, 192kHz)
- Unlock & Parity Error Detection
- Validity Flag Detection
Up to 24bit Audio Data Format
Audio I/F: Left justified, Right justified (16bit, 18bit, 20bit, 24bit), I2S
 
Ale transmisja Toslink ma ograniczenia transmisji do 96k.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odbiornik moze przyjąć i zdekodować

 

Detection Functions
- Non-PCM Bit Stream Detection
- DTS-CD Bit Stream Detection
- Sampling Frequency Detection
(32kHz, 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4kHz, 192kHz)
- Unlock & Parity Error Detection
- Validity Flag Detection
Up to 24bit Audio Data Format
Audio I/F: Left justified, Right justified (16bit, 18bit, 20bit, 24bit), I2S
 
Ale transmisja Toslink ma ograniczenia transmisji do 96k.

 

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź Panie Józefie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Dla potwierdzenia chciałbym się dowiedzieć - może ktoś testował.

Czy po optyku idzie tylko sygnał ze stacji jak się włączy CD/DVD, reszta czyli usb i radio idzie po AI necie??

Pytam bo dzisiaj się bawiłem troszkę W505 i wyłączyłem Aux i gdy włączyłem CD była cisza, radio i usb chodziło normalnie.

A niestety nie mam kabelka optycznego żeby to przetestować.

Ktoś coś wie?

Znalazłem jeszcze to w necie

http://www.audiogroupforum.com/csforum/showthread.php?t=46625

Ale wiadomo jak ktoś potwierdzi jeszcze to będzie lepiej.

No to już wiadomo wszystko co i jak (wielkie  podziękowania dla znakomitego źródła wiedzy.)

Wszystkie źródła sygnału "radio, USB, CD/DVD chodzi po analogu poprzez AINet.

Gdy włączymy wyjście optyczne w jednostce to tylko sygnał z CD/DVD idzie cyfrowo.

 

Testowałem ostatnio navi 910 + zewnętrzny procek. Wychodzi na to że sygnał z napędu leci tylko optykiem. Każdy inny (usb, sd, ipod) leci Ai Net. Różnica jest bardzo duża w sygnale. Podpiąłem ipoda bezpośrednio światłem do procka i różnica w graniu była znaczna. Mówię oczywiście o płytach zgranych bez kompresji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...