Skocz do zawartości

Alpine pxa-h800


yasica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Czy ma ktoś z Was dostęp do informacji / linku co dokładnie siedzi w środku .

Mam na myśli kośći DAC, model i parametry, ewentualnie oznaczenie tych kośći .

 

PS.

To że siedzą tam "

24-bitowe przetworniki cyfrowo-analogowe Wolfson" to doczytałem na stronie Alpine, szukam informacji jakie to są dokładnie kości

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ulala..

 

Toż to już fajne kostki, i pomyśleć że chciałem się jeszcze poł roku temu bawić w montowanie w samochodzie zewnętrzych Dac-ów.

 

Podziękował ślicznie :)

 

A jeszcze takie pytanie, czy za taką kością siedzą jakieś WO, czy w procesorach jest to jakoś inaczej rozwiązane ??

 

Nikt nie rozkręcał, ani nie analizował schematu ?? :)

 

I idąc za ciosem jezeli macie informację jakie kostki siedza w 700/701 i 650 .

Byłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie rozkręcał, ani nie analizował schematu ?? :)

A TY chcesz aby ktoś na forum robił dla Ciebie analizy .

Kup sobie service manual i masz ubaw do wiosny :)

 

I idąc za ciosem jezeli macie informację jakie kostki siedza w 700/701 i 650 .

W 700 masz przetwornik "zintegrowany " tzn 8 kanałów w jednym chipie BB .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A TY chcesz aby ktoś na forum robił dla Ciebie analizy .

Kup sobie service manual i masz ubaw do wiosny :)

 

Aż tak dużego ciśnienia nie mam :)

 

 

W 700 masz przetwornik "zintegrowany " tzn 8 kanałów w jednym chipie BB .

 

a w 650 ?? tak żeby było do kpl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś korzyść dla 800 na tle 700/701, taka za którą warto dopłacić prawie 2 razy tyle ? Pytam z ciekawości :)

 

1. Nowy produkt

2. gwarancja

3. .......

 

nowa 700/701 kosztowała tyle samo co teraz 800, poczekajmy z 4 lata i używane 800 też bedą po 2k :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro kupię i na poniedziałek dam radę . Może być :)

 

No Pewnie, dla chętnego nic trudnego :)

 

1. Nowy produkt

2. gwarancja

3. .......

 

nowa 700/701 kosztowała tyle samo co teraz 800, poczekajmy z 4 lata i używane 800 też bedą po 2k :D

 

3. : Cztery Osobne Kości DAC o bardzo dobrych parametrach w stosunku do Zintegrowanej kostki BB ( dalej nie wiem jakiej ;) ) w 700 powtarzając za Nakamichi, więc teoretycznie powinno być lepiej dla jakości dźwięku, no ale teoria a praktyka to ... więc także poczekam na wypowiedź mentora tegp forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nowy produkt

2. gwarancja

 

te rzeczy akurat pomijam ... mowa o samym produkcie, nie kwocie zakupu i itp. Chodzi o konstrukcję - czy jest na plus czy coś na minus, po prostu czy warto, bo jeśli nie różni się dużo od 700/701 to po co przepłacać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowa o samym produkcie, nie kwocie zakupu i itp. Chodzi o konstrukcję - czy jest na plus czy coś na minus, po prostu czy warto, bo jeśli nie różni się dużo od 700/701 to po co przepłacać :)

 

Jak chleb w piekarni kupujesz też czerstwy bo jest starszy i tańszy - to zapewne tak :)

 

Ogólnie ciężko powiedzieć czy wydając 2k więcej za fabrycznie nowy produkt, a 2k mniej za kilkuletni używany - jest sens, dla jednych tak, dla drugich zapewne nie, nawet gdyby wewnętrznie się nie różniły.

 

Osobiście, gdyby to mnie dotyczyło, do alero kupiłbym nowy, do C3 robiąc tanią instalkę wybrałbym używany - i to nawet gdyby były takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast używany produkt może spisywać się praktycznie tak samo :)

 

Jak po kilku latach padną kondensatory, wyświetlacz przestanie świecić, też nie pograsz, chleb na drugi dzien jest czerstwy a jeść się go też da - nie o to tu chodzi.

 

800 jest nowa i ma cenę za nową

700 jest używana i ma cenę adekwatną do stanu - przeważnie połowe nowego.

700/701 nowa tez kosztowała 3000zł + rux 1199zł

 

poczekajmy kilka lat jak 800 pojawi się na rynku wtórnym, pewnie też bedzie za ok 2k, może w tej samej cenie co idealny stan 701

 

zależność wydania kasy wyjaśniłem na swoim przykładzie powyżej, myślę że dość trafnie.

 

Pytanie czy warto ... nic więcej ... oczywiście na tle 700/701.

 

do czasu jak ktoś tego nie potestuje, odpowiedzi się nie znajdzie.

 

Pytanie czy nie nie będą miały podobnych problemów jak pierwsze serie 990, zarazem zyskując opinię fatalnych i niegrających

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

h800 bardzo fajny procek słyszalnie lepszy od h701/700 - lepsza obsługa i więcej możliwości - parę sztuk już przykręciłem

 

I tu mamy miarodajną ocenę, do tego możliwość strojenia laptopem (wygoda jak cholera) i mamy sprawę załatwioną.

 

Mając jednostkę Alpine (nie tylko 2din) nie trzeba ruxa, wystarczy laptop z USB, tak więc różnica w cenie dość istotnie spada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy system gra inaczej także moje subiektywne odczucia nic Ci nie pomogą - ogólniej gra zdecydowanie dynamiczniej i jest wiecej lekkości w graniu wg mnie gra bardzo podobnie do h900

mówiąc A powiedź i B :)

jak bra lepiej to w jakimś aspekcie - nie ważne czy subiektywnym czy nie ...

subiektywizm w ca to chyba chleb powszedni :)

 

ups odpowiedziałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...