Skocz do zawartości

e39 2 way - po mojemu :)


wisior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie, włożyłem surowy MDF do drzwi ;)

 

ehhh ...

 

najpierw zaipregnowany wikolem pozniej bezbarwnym 2 warstwy

 

 

 

jedyna jaką miałem i pasowała pod rozmiar ...

.

 

Grubo grubo ....ale tak to jest jak pol forum komunii jeszcze nie mialo jak my walczylismy po nocach w grazach.

 

Fajnie Kamil ze cos budjesz. Bo ostanio ta sztuka wymiera wsrod znajomych.

Czekam na efekty.

 

 

Odwazny jestes, ja swoich aut nie wrzucam bo nie chcialo by mi sie dyskutowac na temat grubosci blachy w drzwiach (ktore byly przespawane) i kiepskosci f1. ;) A jak ktos chce zobaczyc zawsze moze sie umowic i posluchac.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Grubo grubo ....ale tak to jest jak pol forum komunii jeszcze nie mialo jak my walczylismy po nocach w grazach.

 

Fajnie Kamil ze cos budjesz. Bo ostanio ta sztuka wymiera wsrod znajomych.

Czekam na efekty.

 

 

Odwazny jestes, ja swoich aut nie wrzucam bo nie chcialo by mi sie dyskutowac na temat grubosci blachy w drztwiach (ktore byly przespawane) i kiepskosci f1. ;) A jak ktos chce zobaczyc zawsze moze sie umowic i posluchac.

 

 

Wiesz zupełnie szczerze to robię to tylko dlatego, że to projekt w 100% prywatny taki który prawie na pewno nie pojedzie na żadne zawody ma tylko cieszyć właściciela ...

 

A to co inni piszą bardzo mi się podoba. Można w końcu będzie z kim pogadać o konkretach bo takich tutaj mało sami znawcy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , wrzucacie wszystko do jednego wora , a sami robicie babole (i to nie jedne ) próbujecie udowodnić swoją zajebi..tość ? Przestańcie bić pianę , chcecie to zamieszczajcie , nie to nie musicie , chcecie się pojawić by posłuchać innych i dać ocenić siebie , to się pojawiajcie , a jak robicie sustemy by samemu popadać w samozachwyt to też proszę , tylko po co o tym piszecie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...coś w tym jest,co się czyta jakiś temat to o blachach główny wątek :rotfl:

 

hehehehe, noo jest kilka takich tematów przechodnich nie związanych;)

 

 

 

Wiesz zupełnie szczerze to robię to tylko dlatego, że to projekt w 100% prywatny taki który prawie na pewno nie pojedzie na żadne zawody ma tylko cieszyć właściciela ...

 

A to co inni piszą bardzo mi się podoba. Można w końcu będzie z kim pogadać o konkretach bo takich tutaj mało sami znawcy :-)

 

jak chcesz się podciągnąć to rozumiem. ;)

 

 

 

Moje auta są też teoretycznie prywatne, choć zbudowane pod regulamin emmy. Miałem kiedyś koncept żeby pojeździć. Wole jednak w tym czasie skoczyć dzieciakami nad jezioro czy coś. Jak by szefuncio mój nadworny montarzysta ( na bank kojarzysz w naszych czasach robił u Kwiacia) nie byl by pod pantoflem pewnie by gdzieś się pokazał z moimi autami. Ale mu się łańcuch kończy na granicy powiatu ;)

 

 

 

Panowie , wrzucacie wszystko do jednego wora , a sami robicie babole (i to nie jedne ) próbujecie udowodnić swoją zajebi..tość ? Przestańcie bić pianę , chcecie to zamieszczajcie , nie to nie musicie , chcecie się pojawić by posłuchać innych i dać ocenić siebie , to się pojawiajcie , a jak robicie sustemy by samemu popadać w samozachwyt to też proszę , tylko po co o tym piszecie ?

 

 

ojtam ojtam że do jednego wora.

 

Po pierwsze uważam że pouczanie kogoś takiego jaki Wisior jest nie na miejscu. Tylko bawiąc się w pewna dziedzinę trzeba znać historie jej. Kamil może jej nie naginał, ale był znany z bardzo dokładnie wykonanych instalacji. Bardzo ciężko pracował przez sezony w których braliśmy czynny udział w zawodach. Nie do końca fajne wydaję mi się nie sprawdzenie nawet historii człowieka. tylko od razu mądrości. Dobrze że nikt nie podrzucił mu faqu nazara. ;)

 

Nie galopuj też proszę z tym samozachwytem. Chcesz posłuchać wsiadaj i przyjeżdżaj. Moje auta są zawsze otwarte. Jest jakiś spot na którym mogę się pojawić bez 13 godzinnej straty dnia, jestem. Ale bezpowrotnie mineły dla mnie czasy zabawy w to na maksa. Mimo że na tym forum jest niewiele aut podobnie przegrzebanych. Myślę ze to samo dotyczy Kamila ...

 

Po drugie my już jesteśmy zajebiści i nic z tym nie zrobisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie my już jesteśmy zajebiści i nic z tym nie zrobisz ;)

 

No tak tak, posłodźcie jeszcze sobie trochę jak to było, kiedy było...

 

Tak jak by wszystko stało w miejscu i to co zrobione x lat temu przez ludzi, którzy kiedyś byli dobrzy, nadal było Mount Everestem...

 

Było minęło, świat się zmienia, zmieniają się także technologie, więc dla mnie takie argumenty są w najlepszym wypadku o kant d... potłuc...

 

Jedynym miarodajnym wyznacznikiem dla mnie, jest np postawienie jednego z aut z tamtych lat, z jakimś dobrym "dzisiejszym" w jednej klasie w obecnych zawodach i poddanie ocenie...

To ok, wtedy mogę pochylić głowę nad kunsztem tamtych lat, inaczej mam go dość głęboko na liście dokonań, które mi imponują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , wrzucacie wszystko do jednego wora , a sami robicie babole (i to nie jedne ) próbujecie udowodnić swoją zajebi..tość ? Przestańcie bić pianę , chcecie to zamieszczajcie , nie to nie musicie , chcecie się pojawić by posłuchać innych i dać ocenić siebie , to się pojawiajcie , a jak robicie sustemy by samemu popadać w samozachwyt to też proszę , tylko po co o tym piszecie ?

 

Człowieku ale o co Ci chodzi masz jakiś problem to nie czytaj i nie trać na to czasu. Chce się podzielić swoim projektem, wiedzą, doświadczeniem a Wy szukacie dziury w całym !

myślę, że mało instruktorów pokazuje swoją robotę od a do z ... a tutaj ciągle jakieś stekanie. Na prawdę nie muszę tego robić i nie mam z tego żadnych korzyści. Jak również daleki jestem od samozachwytu i uwielbienia ale o tym było wyżej

 

 

Było minęło, świat się zmienia, zmieniają się także technologie, więc dla mnie takie argumenty są w najlepszym wypadku o kant d... potłuc...

 

Jedynym miarodajnym wyznacznikiem dla mnie, jest np postawienie jednego z aut z tamtych lat, z jakimś dobrym "dzisiejszym" w jednej klasie w obecnych zawodach i poddanie ocenie...

To ok, wtedy mogę pochylić głowę nad kunsztem tamtych lat, inaczej mam go dość głęboko na liście dokonań, które mi imponują...

 

Myślę, że byś się zdziwił poza tym powinieneś doskonale o tym wiedzieć znając nakamichi bo moja przygoda z CA właśnie od tego Pana się zaczęła i do dziś dnia mamy dobry kontakt ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku ale o co Ci chodzi masz jakiś problem to nie czytaj i nie trać na to czasu. Chce się podzielić swoim projektem, wiedzą, doświadczeniem a Wy szukacie dziury w całym !

Ogarnij się ... odpowiedziałem na twoje słowa

Można w końcu będzie z kim pogadać o konkretach bo takich tutaj mało sami znawcy :-)

nazywasz kogoś "znawcą" a jako osoba która tu się wypowiadała , pytała (!!!) czy np. nie masz takich problemów bo ja miałem zostaje wrzucony do wora "znawców" .

Większość insruktorów pokazuje swoje pracę i opisuje je daleko bardziej niż ty , przykładem jest choćby CASKP .

pokazuje swoją robotę od a do z ... a tutaj ciągle jakieś stekanie

Bardzo za to dziękuje , myśle że nie tylko w swoim imieniu , ale nie miej pretensji jak "młodzi" zapytają o to jak coś zostało zrobiono , jeśłi nawet to będzie banał , bo od tego są ludzie jak ty lub nakamishi lub tomek , żeby tych młody naprowadzić , podsunąć myśl , lub po prostu dać odpowiedz . Jesli tego nie robisz to ten temat nie ma sensu lub jest po prostu pochwaleniem sie że "ja umiem a wy nie ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie miej pretensji jak "młodzi" zapytają o to jak coś zostało zrobiono , jeśłi nawet to będzie banał

Jakoś tak stałem się wywołany, więc odpowiem. Po pierwsze nie jestem taki młody, po drugie wiem o co chodzi, a zapytałem o te panele, bo zawsze impregnuję impregnatem, a nie lakierem bezbarwnym, który nie wnika w środek tylko zabezpiecza po wierzchu. Nie obrażam się i żeby nie było OT: instalacja bardzo podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burek ogarnij sie, przeciez pewnie nawet nie wypada ze "znawcami" czytaj furumowiczami rozmawiac. Odpowiadac? Ale w jakim celu? Chyba w mysl zasady, ze nie dla psa kielbasa.

Instalacja z pewnoscia bedzie profi bo bawisz sie w to na konkretnym poziomie od lat, czy Twoja arogancje wisior mam sobie tlumaczyc latami zabawy w CA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce się podzielić swoim projektem, wiedzą, doświadczeniem a Wy szukacie dziury w całym !

myślę, że mało instruktorów pokazuje swoją robotę od a do z ... a tutaj ciągle jakieś stekanie.

 

To skoro masz cel , aby trochę sprzedać "młodym" starą porządną szkołę, to dlaczego tak mało "pedagogicznie" reagujecie, kiedy , ktoś o coś dopyta.

Czasami banalne , pytania wynikają z mniejszego doświadczenia a chyba wyciągnąć parę osób z ciemnogrodu , taki cel przyświecał temu tematowi?

Pokazać krok po kroku co i jak...

I do tego momentu wszystko jest ok i temu przyklaskuję.

 

Ale jak czytam te całe słodzenie sobie "starej gwardii" to chłopaki bez urazy, ale ży... mi się chce.

Dlaczego zachowujecie się jak hipokryci, na kilka słów krytyki ,że ja bym to zrobił trochę inaczej, zareagowaliście jak bym jakiegoś bożka ruszył, a ja zwyczajnie pytałem, lub miałem swoje zdanie, to odebraliście jako moją arogancję a moja dociekliwość wynika z chęci wyciągnięcia czegoś dla siebie jeśli chodzi o wiedzę i rozumienia dlaczego pewne rzeczy tak a nie inaczej.

Nie oczekuję czystych rozwiązań, podanych na tacy. Wolę zrozumieć skąd się biorą i gdy spotkam się z danym problemem umieć przenieść uzyskaną wiedzę do jakiegoś nowego projektu.

 

Ale jak sami sobie posłodzicie stwierdzeniami" No wtedy to się działo , a nie ten syf co teraz" lub też "że pół forum to tylko, dyskusja jaką dać grubość blachy", no cóż, ja prywatnie uważam ,że im bardziej stabilne i idealne warunki ma woofer stworzone tym lepiej się odwdzięczy swoim brzmieniem pod odpowiednim wystrojeniu.Nie uważam ,więc takich kwestii za banalne.

Jednak sprowadzanie i generalizowanie rozmów na forum do "blachy" chyba trochę obraża, ludzi skupionych wokół tej samej pasji co Wasza.

Przestańcie robić z ludzi idiotów takimi wypowiedziami , to i nikt, nie obleje nikogo pomyjami.

Teraz jest "blacha" i "maty" ,za tydzień , będzie okablowanie a w swoim czasie strojenie i inne rozwiązania... Wszystko ma swoją kolej.

Reasumując, chętnie będę się przyglądał temu tematowi i coś z niego wyciągnę pozytywnego dla siebie, ale w normalnym koleżeńskim tonie a nie na zasadzie "My "starzy" sobie posłodzimy a Wy "blacharze" sobie co najwyżej możecie postękać"...

 

A Tobie wau się dziwię, myślałem ,że normalny z Ciebie gość ale ta wczorajsza wypowiedż ,jakoś cholernie arogancko zabrzmiała.

 

Moje auta są też teoretycznie prywatne, choć zbudowane pod regulamin emmy.

 

A czym się różni auto prywatne od nie prywatnego Emmowego? Samochwalstwo..? Mam "Emmowe" chociaż prywatne? Masło maślane...

 

Miałem kiedyś koncept żeby pojeździć. Wole jednak w tym czasie skoczyć dzieciakami nad jezioro czy coś. Jak by szefuncio mój nadworny montarzysta ( na bank kojarzysz w naszych czasach robił u Kwiacia) nie byl by pod pantoflem pewnie by gdzieś się pokazał z moimi autami.

 

To Twój prywatny czas i Twoja sprawa jak go spędzisz, czy z rodziną czy na zawodach.

Co ma nadworny montażysta i to ,że i tak się nigdzie nie pojawi z Twoim autem do tematu Wisiora?

Nadal nie wiem do czego to przypiąć poza chęcią stwierdzenia " Mam Emmowe auta, ale i tak wolę nad jezioro.."

 

Po pierwsze uważam że pouczanie kogoś takiego jaki Wisior jest nie na miejscu.

 

Nikt go nie pouczał, a to ,że ktoś ma inną wizję czy zdanie, nie oznacza krytyki tylko ,że... Ma inne zdanie. Ma prawo? Ma.

Podobnie jak Wisior w temacie kogoś innego może mieć zdanie ,że coś mu ni leży. Proste? Proste...

Posiadanie swojego zdania nie oznacza braku szacunku dla siebie nawzajem.

 

Tylko bawiąc się w pewna dziedzinę trzeba znać historie jej. Kamil może jej nie naginał, ale był znany z bardzo dokładnie wykonanych instalacji. Bardzo ciężko pracował przez sezony w których braliśmy czynny udział w zawodach. Nie do końca fajne wydaję mi się nie sprawdzenie nawet historii człowieka. tylko od razu mądrości

 

Tak pewnie.... Tak jak by historia sprawiła ,że moje auto zagra lepiej czy gorzej.

Nie po to zaglądam w takie tematy jak tutaj aby obejrzeć kolejny odcinek serialu "urzekła mnie Twoja historia" tylko się czegoś nauczyć.

To co mam niby cofnąć się o 20 lat i dopytywać i historię każdego ex zawodnika czy montażysty?

Część z tych ludzi już dawno położyła kreskę na pasji CA bo się im znudziło lub też się wypalili tematem.

Nie będę na siłę wykopywał "duchów" spod ziemi...

 

Dobrze że nikt nie podrzucił mu faqu nazara. ;)

 

To napisz sam kompentium dla początkujących jeśli uważasz wspomniany temat i osobę za banalne...

Ale, nie lepiej siedzieć cicho , zajrzeć raz na rok i wyrzucić z siebie trochę jadu...

Bo przecież "szlachcic" o "blachach" rozmawiać nie będzie... To nie przystoi..

 

Ale bezpowrotnie mineły dla mnie czasy zabawy w to na maksa.

 

No i...? Przecież to Twój wybór i zawsze możesz to zmienić a skoro nie chcesz to do czego to przypiąć?

 

Po drugie my już jesteśmy zajebiści i nic z tym nie zrobisz ;)

 

A to już klasyk... Dziwisz się potem ,że ktoś ma małą ochotę czytać wypowiedzi "starych"?

Już mam paść na kolana i całować Ci buty bo jesteś "zajebisty" i masz F1, czy za godzinę mogę?

 

 

Reasumując albo na spokojnie Paweł przeczytasz co napisałem i zrozumiesz gdzie leży sedno sprawy, albo znowu odbierzesz moją wypowiedż po swojemu i stwierdzisz ,że "młody" podskakuje "staremu" i staniemy w punkcie wejścia w temat czyli... Ja będę miał swoje zdanie na te kwestie a Ty stwierdzisz ,że jesteś "zajebisty" i nie będziesz się zniżał do mojego poziomu bo byłem za młody gdy była Emma...

 

Zapominasz jednak o najważniejszym, to , że tutaj jesteśmy powoduje ta sama pasja. Więc co jest lepsze uczenie mniej doświadczonych przez stare wilki, czy skakanie sobie do gardeł? :wink2:

 

Pozdrawiam Was chłopaki i bez urazy jeśli coś mocniej określiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo za to dziękuje , myśle że nie tylko w swoim imieniu , ale nie miej pretensji jak "młodzi" zapytają o to jak coś zostało zrobiono , jeśłi nawet to będzie banał , bo od tego są ludzie jak ty lub nakamishi lub tomek , żeby tych młody naprowadzić , podsunąć myśl , lub po prostu dać odpowiedz . Jesli tego nie robisz to ten temat nie ma sensu lub jest po prostu pochwaleniem sie że "ja umiem a wy nie ..."

 

chętnie wszystkim zainteresowanym rzemiosłem pomogę i odpowiem na każde nurtujące pytanie :zdrowko:

Po pierwsze nie jestem taki młody, po drugie wiem o co chodzi, a zapytałem o te panele, bo zawsze impregnuję impregnatem, a nie lakierem bezbarwnym, który nie wnika w środek tylko zabezpiecza po wierzchu. Nie obrażam się i żeby nie było OT: instalacja bardzo podoba mi się.

 

zlekceważyłem pytanie, sorry - już prostuję. Impregnuje zawsze wikolem, który wnika głęboko a na to daje bezbarwny i jest super

 

Instalacja z pewnoscia bedzie profi bo bawisz sie w to na konkretnym poziomie od lat, czy Twoja arogancje wisior mam sobie tlumaczyc latami zabawy w CA?

 

nie, tak jak pisałem wyżej chętnie pomogę każdemu zainteresowanemu - uwierz lub nie jestem na prawdę bardzo bezinteresownym człowiekiem ...

 

 

To skoro masz cel , aby trochę sprzedać "młodym" starą porządną szkołę, to dlaczego tak mało "pedagogicznie" reagujecie, kiedy , ktoś o coś dopyta.

Czasami banalne , pytania wynikają z mniejszego doświadczenia a chyba wyciągnąć parę osób z ciemnogrodu , taki cel przyświecał temu tematowi?

Pokazać krok po kroku co i jak...

I do tego momentu wszystko jest ok i temu przyklaskuję.

 

taki był cel i będzie on kontynuowany - tylko niestety nie wszystko jest na fotach i ciężko będzie niektóre know how przekazać - może następnym razem ;)

 

jutro kolejny wpis - mały ale zawsze - słupki a kurtyny w aucie ....

 

a co do słodzenia to wybacz ja tego nie zacząłem tylko chłopaki z którymi się lata nie widziałem i tyle - nie chcę tego dalej ciągnąć tylko robić swoje także zapomnijmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro kolejny wpis - mały ale zawsze - słupki a kurtyny w aucie ....

 

a co do słodzenia to wybacz ja tego nie zacząłem tylko chłopaki z którymi się lata nie widziałem i tyle - nie chcę tego dalej ciągnąć tylko robić swoje także zapomnijmy ;)

 

Koniec tematu, Kropka.

Nie ma co dzielić się na obozy "starej gwardii" i reszty, łączy Nas ta sama pasja i trzeba się wspierać nawzajem aby coś szło do przodu a nie stać w miejscu. :wink2:

 

Słupkom chętnie się przyjrzę, bo jak Kamil wiesz , pracuję nad dokładnie tym samym autem i czeka mnie również to, więc wolę popatrzeć jak to rozwiązałeś i zrobić poprawnie.

Na zasadzie , najpierw , spójrz, dowiedz się a potem rób a nie na odwrót i poprawki poprawek... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słupki odebrane od majstra :) niczym nie oklejane tylko sam flok dla bezpieczeństwa

 

20120731_150617.jpg

 

20120731_150628.jpg

 

tutaj dokładnie widać fabryczne osłabienie gdzie ma pęknąć słupek podczas wystrzału poduszki ...

20120731_150645.jpg

 

poduszka w całej okazałości - tylko ta górna część się pompuję - gdzieś tak do połowy słupka

 

20120731_150742.jpg

 

ready to run :)

 

20120731_175708.jpg

 

żeby nie było, że lipa :)

 

20120731_175732.jpg

 

20120731_181758.jpg

 

20120731_182654.jpg

 

20120731_182729.jpg

 

robótki ręczne ...

20120731_183033.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słupki odebrane od majstra :)

 

Ładne i delikatne...

Nie wiedziałem ,że słupek ma pęknąć w miejscach osłabień, myślalem ,że odskakuje cały dołem lub górą od słupka i się odchyla?

A czy fachmani od flocku nie mają bogatszej palety barw? Bo chyba wyszedł trochę inny odcień słupka i podsufitki? ( wiem , wiem "czepiam" się) ,,, :wink2:

Ring w chromie na TW to dorabiany czy ori ?

 

a cóż to za tweeter?

 

A to nie jest coś przypadkiem w stylu Braxa? Nox 20/28 albo matrix 1.1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...