Skocz do zawartości

e39 2 way - po mojemu :)


wisior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mówisz poważnie ??

 

Czy takie rozwiązanie zawsze przyniesie zamierzony efekt ?? i o ile może obniżyć fs głośnika ??

a Skąd ja mam wiedzieć ile akurat w twoim głośniku to obniży FS, tak były robione już takie rzeczy , nawet chciałem przez chwilę robić to u siebie ale zrezygnowałem . na pewno ten zabieg obniży fs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

powoli do przodu ...

 

http://i1053.photobucket.com/albums/s475/wisior/20120720_145425.jpg

 

http://i1053.photobucket.com/albums/s475/wisior/20120721_145739.jpg

 

http://i1053.photobucket.com/albums/s475/wisior/20120721_145745.jpg

 

http://i1053.photobucket.com/albums/s475/wisior/20120721_175159.jpg

 

http://i1053.photobucket.com/albums/s475/wisior/20120721_175525.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadome że nie ;) Ale miejsca jest dużo w drzwiach, i można by się było pokusić o taki zabieg :)

 

Zależy do jakiego głośnika... Czasami komora może spowodować, że nie będzie takiego zejścia jak by się chciało , w porównaniu do pełnej furtki.

Skoro, to ma być szybka wrzutko/wyrzutka (w razie sprzedaży) to jest ok... Chociaż ja osobiście nie przepadam za półśrodkami (takie małe zboczenie) co nie zmienia faktu ,że spoglądam z ciekawością ,na ten projekt drzwi, skoro sam takie teraz robię...

Mam pytanie po co ten "daszek" nad woferem w panelu ? Bo jeśli chodzi o ochronę przed wodą, to wystarczy spojrzeć gdzie przebiega szyna szyby i ,że ściekająca nią woda i tak nie ma szans skapać na głośnik? Chyba ,że to nie o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno daszek dla revelatorka nie zaszkodzi

 

Jest "Karmnik" jest moc... Dziękuję ,ale ja takiego wihajstra w drzwi dawać nie będę Maniuś. Wystarczy mi prawo fizyki... ciecz ścieka po szybie, nie oderwie się od niej, chyba ,że szyba byłaby mega pochylona względem osi... Od głośnika do szyby jest jakieś 5-7 cm.... Więc karmnik może tylko i wylącznie zawirować nie potrzebnie w drzwiach falami... ;)

Pewnie są auta gdzie głośnik dość nie fortunnie jest zbyt blisko wtedy ok, ale w 5ce nie ma kompletnie takiej potrzeby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz daszku dodatkowo u siebie na dolnej krawędzi szyby wciskam pasek blachy wygięty w kształcie U z odchyloną zew. krawędzią. Tworzy się wtedy rynienka i nic nie kapie na głośnik. Woda musi spłynąć do końców rynienki, a na przednich końcach rynienek są przyczepione takie tasiemki do dołu, żeby woda nie spadała nie kontrolowanie przypadkiem na głośnik. Może to i zboczone, ale nigdy nie wyciągałem podrdzewiałych albo mokrych głośników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest "Karmnik" jest moc... Dziękuję ,ale ja takiego wihajstra w drzwi dawać nie będę Maniuś. Wystarczy mi prawo fizyki... ciecz ścieka po szybie, nie oderwie się od niej, chyba ,że szyba byłaby mega pochylona względem osi... Od głośnika do szyby jest jakieś 5-7 cm.... Więc karmnik może tylko i wylącznie zawirować nie potrzebnie w drzwiach falami... ;)

Pewnie są auta gdzie głośnik dość nie fortunnie jest zbyt blisko wtedy ok, ale w 5ce nie ma kompletnie takiej potrzeby...

 

chłopie zanim zaczniesz filozofie sprawdź najpierw coś organoleptycznie oki ? bo takie gadka o niczym nie ma najmniejszego sensu ...

 

Pozwól mój mistrzu, że Ci wyjaśnię idee. Głośnik znajduję się w odległości około jednego (1) centymetra od szyby ta z kolei jedzie wiadomo jak i po czym - przyłóż sobie poziomnicę do drzwi i zobacz jaki jest pion i gdzie woda będzie kapać - wtedy możemy pogadać o konkretach bo widzę, że jak na razie to za dużo tej filozofii a za mało konkretów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i macie powyżej wytłumaczenie na temat "starej dobrej" szkoły :) Gdzie najpierw ktoś sprawdza detale, potem robi, a na koniec osiąga efekty, nie musząc się martwić co by było gdybym...

A nie, daje zrobić, robi to sam aby było lepiej, a na koniec może i będzie poprawiał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dwojga złego wolałbym chyba delikatny wpływ na granie (zwłaszcza w przypadku "szybkiej wrzutki") niż możliwość zalania głośnika - pytanie tylko jak jest faktycznie i na ile możliwe jest zalanie.

 

btw. poziomica nie poziomnica :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól mój mistrzu, że Ci wyjaśnię idee. Głośnik znajduję się w odległości około jednego (1) centymetra od szyby ta z kolei jedzie wiadomo jak i po czym - przyłóż sobie poziomnicę do drzwi i zobacz jaki jest pion i gdzie woda będzie kapać - wtedy możemy pogadać o konkretach bo widzę, że jak na razie to za dużo tej filozofii a za mało konkretów ...

 

Napisałem co widzę w identycznych drzwiach.

Ty zrobiłeś daszek, ja go nie zrobię. I tyle.

Nie ma takiej potrzeby. woofer jest skryty w dystansie mdf z jakieś dobre 6-7 cm sam dystans rozjeżdza się w stronę drzwi, więc fizycznie nie jest możliwe aby cokolwiek( choć by chciało popłynęło wbrew prawu ciążenia.

Ty zrobiłeś inną koncepcję i ok. Mam na to inne zdanie( i mam chyba prawo je mieć?), chyba ,że słowo jakiejkolwiek uwagi powoduje u Ciebie reakcję typu "mistrzu" (nie uważam się za nikogo w tej kwestii) i oczekujesz tylko zachwytów "oh"ów" i "ah'ów" typowym dla towarzystwa wzajemnej adoracji. To zmienia postać rzeczy.

 

A nie, daje zrobić, robi to sam aby było lepiej, a na koniec może i będzie poprawiał :D

 

Bez obaw Tomciu, po mnie nie będzie co poprawiać bo sam sobie czasu nie wyliczam i materiałów. A zanim coś zrobię myślę nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, jak zauważyłeś (lub nie) Kamil montuje woofer w innym miejscu jak Ty masz zamontowane, stąd też i inne wymagania do ich zabezpieczenia.

 

Bez obaw Tomciu, po mnie nie będzie co poprawiać bo sam sobie czasu nie wyliczam i materiałów. A zanim coś zrobię myślę nad tym.

 

Nie mów hop :) ja robiłem wiele razy na tip top, a zawsze wyszło coś do poprawki, za 10 razem bedziesz wiedział jak to musi być zrobione idealnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem co widzę w identycznych drzwiach.

Ty zrobiłeś daszek, ja go nie zrobię. I tyle.

Nie ma takiej potrzeby. woofer jest skryty w dystansie mdf z jakieś dobre 6-7 cm sam dystans rozjeżdza się w stronę drzwi, więc fizycznie nie jest możliwe aby cokolwiek( choć by chciało popłynęło wbrew prawu ciążenia.

 

jak zaczniesz pisać merytorycznie to może będziemy mieli o czym pogadać ... dystans wraz z panelem mierzy dokładnie 32mm - głębokość montażowa głośnika wynosi 71,2 przy odległości od szyby w okolicy 10mm, gdzie ona sama znajduję się znacznie nad nim i to w innej płaszczyźnie nie ma możliwości aby się na niego nie lało !

 

Jeśli chodzi o techniczne zagadnienia możemy prowadzić polemikę do woli.

 

ps. bardzo chętnie przyjmuje krytykę - podstawną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, nie będę się przeciągał w kwestii kurnika( teraz już żartuję! :) ).

Czy z nim czy bez, z pewnością będzie o niebo lepiej grało niż fabryka, bo to co montuje Bmka w serii woła o pomstę do nieba a przecież auto swego czasu kosztowało z 150-200 tys.

No ale trzeba im przyznać, że komorkę a'la kickpanel pod 12kę zrobili... :D

 

Marcin, jak zauważyłeś (lub nie) Kamil montuje woofer w innym miejscu jak Ty masz zamontowane, stąd też i inne wymagania do ich zabezpieczenia.

 

 

Wiem, wiem... patrz wyżej...

 

Nie mów hop :) ja robiłem wiele razy na tip top, a zawsze wyszło coś do poprawki, za 10 razem bedziesz wiedział jak to musi być zrobione idealnie :wink:

 

Nie dobijaj mnie, chcę zrobić raz i mieć z czapki... Lepiej myśl nad tą pianką bo kończę wyklejać maty a potrzebuję ją wkleić aby poskładać elektrykę i pierdy w bagażniku(wywaliłem wszystko do gołej blachy) póki jeszcze coś pamiętam po demontażu... Bo potem będzie każda śrubka z innej parafii.. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów hop :) ja robiłem wiele razy na tip top, a zawsze wyszło coś do poprawki, za 10 razem bedziesz wiedział jak to musi być zrobione idealnie :wink:

swiete slowa... latwiej zrobic 5 razy od podstaw niz raz a bez popelniania bledow. Moze i za piatym razem wyjdzie tip top, ale warunek: w takim samym lub najlepiej tym samym samochodzie :D dobrze, ze ten watek mi przypomnial o daszkach nad wooferami, stara szkola, a ja po nowemu robilem pare razy. Rdzy nie ma na glosnikach, ale jakies slady po wodzie widac... czlowiek sie przyzwyczaja do wygodnictwa i nie mysli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze :) polepsza się śednica , ale pogorszy pasmo basu . Głośnik zamocowany na tej wysokości w aucie nie odwdzięczy się mocnym kickiem i zejściem , przetestowałem to na kilku autach .

 

Nie odczułem tego u siebie... a woofer praktycznie na wysokości kolan.

A nie mieliście problemów z ustawieniem sceny przy takim ulokowaniu głośników? I nie chodzi mi tutaj o wysokość tylko o przesuniecie wooferów do środka drzwi www e39.

Mi uciekały lewy i prawy środek na skraje auta koło lustarek, i to właśnie w tym dopatrywałem sie problemu. Później w passku elegancko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie tez bede robil daszki bo jak teraz nie mam w ogole wooferow w drzwiach i widzialem co sie dzialo jak w nieba leciala sciana wody to we wrotach zamiast kapac to prysznic prawie byl. Co do tego daszka to woda lecaca po nim i tak nie poleci na woofer? Jakos srednio to widze na foto dlatego pytam bo daszek nie zachodzi na polowe tego okregu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego daszka to woda lecaca po nim i tak nie poleci na woofer? Jakos srednio to widze na foto dlatego pytam bo daszek nie zachodzi na polowe tego okregu.

u mnie daszek był przez całość, był jeszcze za głośnikiem z 1 cm (kilka mm od szyby), a i tak głośniki swoje dostały:

http://wiosna.vipserv.org/Dego/Untitled%20Export/DSC_3858.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...