Skocz do zawartości

TRU TECHNOLOGY co to za firma i piece?


truck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no tak bo to hybryda

Można zapytać inaczej , kiedy ostatnio regulowałeś bias w preampie :wink:

 

Te wyciągane z kazamatów magazynów ZSSR? :)

Podobno bardzo fajne lampki, tyle ,że cholernie drogie gdyż.... Wyciągane z kazamatów jakimiś kanałami... :wink2:

Nie wiem skąd , nie wiem jak i nie wiem za ile :wink: .

Pytanie było o trwałość i niezawodność takiego rozwiązania , jest znacznie trudniej niż przy technice SMD , ale przy odpowiednim dobraniu lamp i sposobu montażu się da .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było o trwałość i niezawodność takiego rozwiązania , jest znacznie trudniej niż przy technice SMD , ale przy odpowiednim dobraniu lamp i sposobu montażu się da .

 

W to nie wątpię...

 

Nie wiem skąd , nie wiem jak i nie wiem za ile :wink: .

 

W to zaś śmiem wątpić i to mocno.. Haha.. :wink2:

 

Pomimo zaś ,że "się da" uważam lampy w CA za dość dużą "ekstrawagancję" i proszenie się prędzej czy później o wymianę tych dość delikatnych podzespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pomimo zaś ,że "się da" uważam lampy w CA za dość dużą "ekstrawagancję" i proszenie się prędzej czy później o wymianę tych dość delikatnych podzespołów.

Wszystko zalezy od punktu widzenia , trwałość dobrych lamp w preampie może wynosić 10.000 godzin .

Przy trzech godzinach dziennie daje to około 10 lat , przy założeniu , ze nawet w święta pojedziesz nim dalej niż do kościoła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od punktu widzenia , trwałość dobrych lamp w preampie może wynosić 10.000 godzin .

Przy trzech godzinach dziennie daje to około 10 lat , przy założeniu , ze nawet w święta pojedziesz nim dalej niż do kościoła :)

 

Myślałem ,że ich fizyczny "żywot" pomijając kwestię fizycznego uszkodzenia jest znacznie krótszy...

Więc zwracam honor, kolejny raz... niestety :D

A skoro padło "A" to jak pan by określił profil brzmienia takiego DLS TA2, w odniesieniu do np A7, które z zasady doskonale znam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden ma kilka miechów, jeszcze na gwarancji, drugi, nie wiem... :rotfl:

 

Ale sam chyba przyznasz ,że ratowanie starych sypiących się Zapco, czy też sypiących się na potęgę Xtantów, to nie "SPA" bo tak się teraz pięknie i wygodnie mówi kolejnemu głupiemu kupującemu "Piecyk świezutko po SPA", i cieszy się jak głupi do sera a powinno być "Sprzedam, trupa po reanimacji na OIOMie, nie wiem ile pochodzi do kolejnej wizyty na SPA"...

Zastanawiałem się nad jakimiś innymi piecami aby zrobić eksperyment ze zmianą brzmienia w betce, dlatego skłaniałem się stronę "hamerykańców" i dlatego stanęło na tym ,że albo wcale nie zmienię bo wolę sprawdzone Fki, albo jeśli mi się uda je dobrze sprzedać to kupię fabrycznie nową baterię ARC SE aby się nie martwić czy coś mi się "wysra" w najmniej spodziewanej chwili.

Ja na swoje piece mogę dać osobistą gwarancję na pół roku, jesli bym je sprzedawał, dasz takową sprzedając Zapcola, lub Xtanta to jak prosić się o Harakiri na własnym portfelu Daniel. :)

Myślałem również bardzo poważnie o Pionkach 922, jako tańszej a wcale nie gorszej alternatywie dla ARC, tyle ,że ciągle są z nimi problemu z zimnymi lutami, i to mnie także zmartwiło..

Reasumując brzmienie to jedno, ale ciągłe "starcze" choroby moga chyba skutecznie wyleczyć z Oldscoolowców.

Stąd pomysł z ARC... Amerykańskie brzmienie w zasięgu moich możliwości finansowych i nowe na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym spa się nie zgodzę. Mój piecyk był w takim "spa" 2 lata temu i smiga bez problemu do dzis mimo ze ma juz kilkanascie lat.

Nie wiem co w takim wzmacniaczu ma się niby posypać, przecie nie ma w nim żadnych ruchomych elementów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co w takim wzmacniaczu ma się niby posypać, przecie nie ma w nim żadnych ruchomych elementów :)

 

Pogadaj z użytkownikami Xtantów... Oczywiście nie w momencie kiedy akurat szukają kupca, a już po w prywatnej rozmowie...

Ja nie generalizuję, oczywiście ,że normalnie w piecu za bardzo o ile jest prawidłowo użytkowany i podłączony mało co ma prawo się wysypać, ale skoro poruszamy tutaj szeroko pojęty temat pieców z ameryki to uważam ,że są wśród nich modele z większą dawką ryzyka odnośnie ich niezawodności.

To moje prywatne zdanie i tyle, ktoś się może nie zgadzać ba obudzyć ,że bzdury pletę, ale chyba mam prawo mieć swoją opinię?

A co do SPA. to często zdarza się ,że producenci klocków z górnej półki selekcjonują specjalnie komponenty typu kondki, w każdym torze audio aby były niemalże identyczne...

Ciekawy jestem czy w SPA ktokolwiek się w to bawi. czy najzywczajniej w świecie sięga na półkę po to co akurat wyzionęło ducha, wlutowuje i cześć.

Więc reasumując wolę stary piec(jeśli już) ale nie grzebany od dłubanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to że jesteś tak pewny nich nie oznacza że nie wyskoczysz z kasi jak się zepsują.

 

Na tą tą chwilę pograły u Ciebie miesiąc,także samopoczucie masz spoko.

 

Nigdy nie przewidzisz co się może wydarzyć.

 

Jak będę sprzedawał i będę miał dobry humor to też mogę dać gwarancję.

 

Mam takie same szanse na wyskoczenie z kasy jak ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same szanse na wyskoczenie z kasy jak ty.

 

Ja jestem w stanie podjąć to ryzyko, gdyż jakoś skośni bardziej mnie napawają wiarą w dobrą jakość produktu niż spasieni wyznawcy hamburgerów, ale aby nie było, to nie odżegnuję się od pieców z hameryki, skoro sam się zastanawiam czy nie ocieplić brzmienia beci i nie dodać jej jeszcze trochę miesa hamerykańcami. Tyle ,że nowymi i wtedy będę miał w tyłku czy coś umrze czy nie.

Oczywiście w ramach jakiegoś tam zamkniętego budżetu po sprzedaży F1nek, bo dokładać za bardzo nie chcę i nie mam z czego.

Żródełko przewidziane na CA, wyschło... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z użytkownikami Xtantów...

 

Miałem okazje rozmawiac z jednym uzytkownikiem tego forum który miał ten wzmaciacz i po oddaniu do spa nie miał juz problemów z tym piecem

 

A co do SPA. to często zdarza się ,że producenci klocków z górnej półki selekcjonują specjalnie komponenty typu kondki, w każdym torze audio aby były niemalże identyczne...

Ciekawy jestem czy w SPA ktokolwiek się w to bawi. czy najzywczajniej w świecie sięga na półkę po to co akurat wyzionęło ducha, wlutowuje i cześć.

Trzeba wiedzieć gdzie go oddać do SPA bo z tego co wiem czasem niektórzy potrafią poprawić fabrykę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje prywatne zdanie i tyle, ktoś się może nie zgadzać ba obudzyć ,że bzdury pletę, ale chyba mam prawo mieć swoją opinię?

A co do SPA. to często zdarza się ,że producenci klocków z górnej półki selekcjonują specjalnie komponenty typu kondki, w każdym torze audio aby były niemalże identyczne...

Ciekawy jestem czy w SPA ktokolwiek się w to bawi. czy najzywczajniej w świecie sięga na półkę po to co akurat wyzionęło ducha, wlutowuje i cześć.

Dobrze jest wiedzieć o czym i jak sie pisze .

Nie każdemu psu na imię Burek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest wiedzieć o czym i jak sie pisze .

Nie każdemu psu na imię Burek :wink:

 

bo jest SPA i spa... :wink2:

 

Ja jeśli bym się decydował na Arc to z pewnością z jakiś czas zrobiłbym im direct i wywalił te wodotryski, które idą w serii...

 

To powinno wystarczyć za komentarz ,że nie zwykłem generalizować i wrzucać do jednego worka...

Stąd stwierdzenie "SPA" i "spa"... wyniki renowacji mogą być diametralnie różne prawda?

 

Mój jest po spa więc... :wink:

 

Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.

 

Oj dobra już dobra, jak zwykle świadomie lub nie wdepnąłem na minę, czy też odcisk... Mam dar, przecież wiecie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co z tym DLS z lampkami Naka? Czy mogę liczyć na jakąś opinię w tym względzie? Gdyż szukałem opinii i na forum i na google i null lub niemal null...

 

Tak średnio to wgląda ja nagle odcinasz się od używek.

 

Daniel nie odcinam... Sam mam większość klocków w autach w używce, może poza głośnikami bo takowe zawsze uważam , najlepiej o ile jest możliwość w dobrej cenie kupować nowe.

W obu autach jednostki centralne są w używce.

W babci piec miałem nowy, ale już w bmce sa używane.

Jednak widzę ,żle zostałem zrozumiany, to wszystko japońskie klocki jeszcze z "dobrych" czasów, a nie made in china...

Więc się kompletnie nie boję o niezawodność.

A nt. poruszanych kwestii Xtantów i Zapco to trochę się nasłuchałem...

Druga kwestia nie były kupowane jako grzebane, liftowane, SPAwowane itd, wszystko fabryczne i o to mi głównie chodziło, bo jak zauważył Naka jest SPA i spa, a chyba sam wiesz ,że tak jak z autem naprawić coś u dobrego fachowca po fabryce z zachowaniem sztuki to jedno a poprawiać po 3 partaczach wczesniej to drugie, stąd takie moje radykalne podejście do chwalenia się ,że piec, głośniki itp są po przeglądzie, powinno się od razu pisać u kogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co z tym DLS z lampkami Naka? Czy mogę liczyć na jakąś opinię w tym względzie? Gdyż szukałem opinii i na forum i na google i null lub niemal null...

 

Zupełnie prywatną.

To nie jest piec dla Ciebie . Gra z wyraźnym akcentem na środek pasma , nie daje takiej płynności jakiej zazwyczaj oczekujemy po użyciu lampy , dźwięk suchy , analityczny z wyraźnie spłyconą dynamiką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie prywatną.

To nie jest piec dla Ciebie . Gra z wyraźnym akcentem na środek pasma , nie daje takiej płynności jakiej zazwyczaj oczekujemy po użyciu lampy , dźwięk suchy , analityczny z wyraźnie spłycona dynamiką

 

Dziękuję.

 

Ps. Im dalej w las tym ciemniej... :zalamany:

Mój problem z piecami nie wynika z profilu ich brzmienia, a tego ,że zaczynają grać gdy się nagrzeją,a grzeją się po ..3 h, konkretnego "pałowania", więc spróbuję jeszcze manewru, wymiany obudowy na trochę inną o mniejszych gabarytach, gdyż to według chłopaków z Poznania pomogło im ogarnąć ten problem.

Nie chcę ingerować w elektronikę, gdyż w przypadku odsprzedaży wolę sprzedać z czystym sercem nie dłubane piecyki nowemu właścicielowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z użytkownikami Xtantów... Oczywiście nie w momencie kiedy akurat szukają kupca, a już po w prywatnej rozmowie...

Chętnie pogadam,sprzedałem swoją 603'ke.Nigdy nie miałem z nią problemów.Przyjechała do mnie sprawna a nie jako złom,którego najwięcej do nas trafia bo jest tani.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...