Skocz do zawartości

nowe osoby na forum - restrykcja


Morfi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

z racji masowego napływu nowych użytkowników, którzy rejestrują się, nie czytają regulaminu, pytają o to, co było poruszane milion razy, mam propozycję, która sprawdziła się na kilku innych forach, mianowicie, po zarejestrowaniu się, nowy użytkownik nie może pisać nowych postów przez 24-72 godziny, które ma na zapoznanie się z regulaminem, przeszukanie forum. Dopiero potem mógłby pisać.

 

Sądzę, że jest to w miarę rozsądny pomysł - krzykaczy skutecznie odstraszy - po 2-3 dniach czekania, taki pan zapomni o istnieniu tego forum. Inna osoba, przeszuka w tym czasie forum lub chociaż przeczyta FAQ nazara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 213
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Popieram, a do tego dorzuciłbym automatyczne usuwanie takich użytkowników, którzy tylko się zarejestrują, nic nie napiszą i nie będą się logowały przez długi czas.

I na start zamiast głównej strony wyświetla się przez jakiś czas tylko regulamin, następnie odnośnik do FAQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy użytkownik nie może pisać nowych postów przez 24-72 godziny,

dobry pomysł

pierwsze 5 postów było by moderowane jak giełda .

chyba technicznie nie możliwe...lub zaczął by sie spam w innych tematach typu ładne auto,ładne ca,wklei 3 kawały...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to aż taki dobry pomysł to nie wiem :rolleyes:

 

Podejrzewam że odstraszy, zniechęci to przyszłych użytkowników do tego forum.

 

 

Zgodzę się że niektóre tematy pisane przez dopiero co zarejestrowanych użytkowników wołają o pomstę do nieba :wink: ale trzeba pamiętać że nie każdy jest alfą i omegą w CA, nie wszyscy nowi wiedzą - mają świadomość tego że te forum tworzą ludzie z pasją i konkretną (hi-end) wiedzą na temat CA, oczekując prostej i często banalnej odpowiedzi na swoje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że odstraszy, zniechęci to przyszłych użytkowników do tego forum.

Jak ktoś chce się czegoś dowiedzieć to poczeka cierpliwie, a forum nie jest tylko do zakładania nowych tematów. Równie dobrze można posadzić sztab specjalistów, którzy bez końca będą odpowiadali na te same pytania, do znudzenia, do usr.. śmierci. Nie może tak być, odstraszy leniwych, nie chcących się zagłębiać w temacie, a nie ludzi, którzy chcieliby się zapoznać z pewnymi informacjami i dążyć cały czas do pogłębiania wiedzy.

 

A tak oftopując to nie było już czasem tematu takiego jak ten? o nowych na forum :)

Ło, a bo to jeden ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wszystkim , ale tak jak bylo poruszane kilka postow wyzej padaja podstawowe pytania ktore sa wyjasnione czarno na bialym , wiedza podstawowa , na to wszystko sa odpowiedzi , porownania nie oszukujmy sie to forum nie powstalo wczoraj zeby ta wiedze poglebiac , no czy nie jest tak ? Ja rozumiem ktos kto sie rejestruje kilka sekund pozniej zadaje pytania nie patrzac nie czytajac nie wkladajac wlasnego czasu w to zeby co kolwiek znalesc tylko idzie na latwizne i mysli ze ktos poswieci swoj czas na to by mu pomoc i doradzic , a on i tak jest zielony i co by mu nie napisal to tak nie ogarnie tego bo bez podstaw dalej nie zajdzie niz to ze zadawal bedzie kolejne pytania , wiec pomysl jakis to jest i moze to zmotywuje swierzakow i zmusi do poswiecenia swego czasu i przeciwstawieniu sie lenistwu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że odstraszy, zniechęci to przyszłych użytkowników do tego forum.

Jeśli komuś będzie zależało to nie odstraszy :wink:

oczekując prostej i często banalnej odpowiedzi na swoje pytania.

w 90% ta odpowiedź jest już na forum :)

 

 

ale żeśmy napisali w jednej minucie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chodzi o to, aby odciążyć modów. Zobacz, że średnio zamykają 10-20 tematów dziennie o matach, zestawach za xyz PLN itd.

 

lepszym pomysłem jest rozszerzyć moderację, bo tak zniechęci się wielu potencjalnych userów, choć temu komu zależy to pokornie przeczyta dużo tematów potem napisze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepszym pomysłem jest rozszerzyć moderację

heh on tak na forum można powiedzieć że jest dwóch aktywnych moderatorów, ale nawet jeśli byłoby więcej modów to i tak większość nowych użytkowników i tak będzie zadawać dalej podstawowe pytania na które odpowiedzi już są napisane xxxx razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak większość nowych użytkowników i tak będzie zadawać dalej podstawowe pytania na które odpowiedzi już są napisane xxxx razy

No tak ale co masz zrobić ? :) Zamknąć forum i czekać na koniec swiata? :)

 

Czasem myślę że takie bezmyślne pytania które się zadaje powinno się w jeden wątek wrypać i odpowiedzieć na nie dogłębnie :P Niby FAQu to mówi ale cóż... Długie jest troszke i pewnie dlatego odstrasza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś będzie zależało to nie odstraszy :wink:

 

w 90% ta odpowiedź jest już na forum :)

 

 

ale żeśmy napisali w jednej minucie :D

Ano nie odstraszy ;) i co do odpowiedzi na większość pytań to się zgodzę :)

 

Ale niestety rzeczywistość jest inna, ludzie rejestrują się tylko po to aby napisać jeden tamat, uzyskać interesującą ich odpowiedź i nie pojawić się więcej już na forum. No chyba że wyniknie kolejny problem to i kolejny temat się założy.

 

Tak jest niestety nie tylko na tym forum. Są tu ludzie z VKP - tam też często się to zdarza.

Nowi niestety nie są nauczeni czytania, chcą już i w tej chwili

Pomijam już w tej chwili ortografię i stylistyką pisania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby FAQu to mówi ale cóż... Długie jest troszke i pewnie dlatego odstrasza

zobacz do Shoutbox na stronie głównej. był już taki pomysł, ale... :kwasny:

Nowi niestety nie są nauczeni czytania, chcą już i w tej chwili

Pomijam już w tej chwili ortografię i stylistyką pisania ;)

http://www.strefacar...izyta-na-forum/ Bardzo fajny temat, niby podpięty, ale jakoś niewidoczny. Sam się przyznam że po roku czasu bycia na forum dzisiaj przez przypadek to przeczytałem . To powinno się wyświetlić zaraz po zarejestrowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.strefacar...izyta-na-forum/ Bardzo fajny temat, niby podpięty, ale jakoś niewidoczny. Sam się przyznam że po roku czasu bycia na forum dzisiaj przez przypadek to przeczytałem . To powinno się wyświetlić zaraz po zarejestrowaniu

Eeee, ja go przeczytałemjakoś po rejestracji :P

 

Ale generalnie pomysł dobry z tym wyświetleniem po rejestracji :)

 

 

 

 

A tak nawiasem mówiąc człowiek dobrze wychowany najpierw słucha - czyta co inni mają ( powiedzieli) w danym temacie a potem pyta

Niestety ale netykieta w necie spadała na psy, każdy myśli że jest anonimowy w sieci i może robić co mu się rzywnie podoba.

I tak jest z różnego rodzaju forumami i portalami

 

 

 

Ja do tej pory nie założyłem jeszcze żadnego tematu. Żyję jak widać :rotfl: i czytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, ja go przeczytałemjakoś po rejestracji

heh widać że dokładnie go przeczytałeś :)

ale czysto teoretycznie:

 

- Aktualna liczba użytkowników: 7113

- Wyświetlenia w/w tematu: 1524

wychodzi na to że 5589 użytkowników nie widziało tematu na oczy :)

tyle że to teoria, a jak w praktyce było to nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to że 5589 użytkowników nie widziało tematu na oczy :)

tyle że to teoria, a jak w praktyce było to nie wiem :)

Nie mam pojęcia jak to jest tutaj, ale w większości for z jakimi maiłem kontakt to liczona jest liczba wejść do tematu, nawet jeśli jedna osoba robiła to 20razy.

 

Nie mniej jednak Ci co chcą pogłębić wiedzę o CA to szukają i czytają, a reszta to trolle :mur1: bez nich by było nudno :wink:

 

A w temacie, prędzej bym proponował przez okres próbny ( 3, 5 lub 7 dni ) odnośnik do podanego kilka postów wcześniej tematu jako strona startowa, niż blokowanie pisania, pewnie blokowanie pisania by dało zamierzony skutek, czyli mniej durnowato-powielanych pytań, ale jednocześnie mogło by to odstraszyć wartościowe osoby których byśmy się nie mogli wstydzić. Pewne jest jedno że im więcej reguł, zasad i restrykcji tym coraz to większa liczba nowo przybyłych tego nie czyta...

 

:wstyd: przyznaje się że regulamin przeczytałem i jest śmiesznie krótki, :ok: ale w większości for opiera się na tym samym założeniu nie spamuj, nie trolluj, nie wkurzaj :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...