Skocz do zawartości

Początki CA - proszę o porady i wasze uwagi :)


simonesq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

simonesq, staram ci sie pomc ale tez zmieniasz zdanie.. Wybor pomiedzy pyle a hertz to troszke jak matiz a lanos..

Renegade t jest tak pomiedzy wole go od pyle i w dodatku jest tanszy.

napisałem ci o hertzach ze nie nadaja sie pod samo radio ale jak planujesz zakup piecyka nie najnizszej jakosci to beda ok.

Powiem ci jeszcze jedno-Sprzet zagra tak dobrze jak jego najsłabsze ogniwo.

Wiec patrzac na dobre lepsze radio nie mysl o glosnikach z najtanszych systemów.

Celuj chciaz w ta sama półke jakosciowa..

Jak chcesz sie pakowac w pyle czy renegade to wystarczy ci wtedy zwykły piecyk taki jak CP HPB-602 i zwykła alpina

jezeli chcesz bardziej postawic na jakosc a zakup sprzetu rozłozyc w ciagu 2 miesiecy to wtedy doradze ci model alpine ALPINE CDA-9812RB do tego hertza i piecyk Esx

El Compy z kolei zagraja dobrze pod samym radiem, tak jak helix jak dobrze wytłumisz to bedzie git. Wtedy mozna postawic na Alpine CDA-9812RB elcompy 6, jezeli mozna to zmienic kable zasilajace radio+kable głosnikowe, do tego przyłozyc sie do wytłumienia i mocowania głosników.

Mam nadzieje ze teraz masz to bardziej zobrazowane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Alpinka już zakupiona :kwasny:

Niestety w tym tygodniu 1 listopad dlatego kolejne etapy odkładam na przyszły tydzień - głośniki już zamówione wraz z dystansami, półeczką na radio itp itd.

Zanim to dotrze pewnie zabiorę się za wytłumianie drzwiczków i pociągnięcie instalacji pod wzmacniacz (ESX zomer )... niestety chciałem wzmacniacz pod siedzenie wcisnąć ale chyba nierealne... trzeba będzie w bagażnik się pchać (chyba że jakaś sugestia gdzie we fiacie brava mógłby jeszcze być...).

Wymiary wzmacniacza 282 x 250 x 50mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMK :D

 

dzięqwa za dobry namiar :kwasny:

 

same przydatne tematy :P

 

pozdrawiam i daję +

 

[ Dodano: 2008-11-10, 21:38 ]

Powitać po krótkiej przerwie :D

Przyszedł w końcu czas i zabrałem się za robotę przy montażu sprzętu... niestety w sobotę zabawa zakończyła się przedwcześnie gdyż wylądowałem u okulisty z wbitym odłamkiem plastiku centralnie na środku oka - jedną spinkę z kołkiem rozporowym ktoś zakleił i musiałem ją wyłamać - zasłoniłem ręką i podważałem śrubokrętem - pech chciał że się zafajdany kawałek odbił gdzieś z boku i trafił z dosyć dużym impetem w moje biedne oczko.... tyle z przygody sobotniej.... - oko na szczęście całe i już nie widzę takich różnych wzorków i figur geometrycznych patrząc np. na lampy... :P - cieszmy się że okulistka nie zdążyła wyjechać na długi weekend i pirata jednookiego ze mnie zrobiła.... :P - zaczynam się zastanawiać czemu elektrycy samochodowi i mechanicy w okularach ochronnych nie chodzą - pewnie to ja tylko taki szczęściarz :P

 

W sobotę od 14stej do 16stej pociągnąłem sobie tunelem środkowym sterowanie do wzmaka oraz rca (czincze)...

Poniedziałek:

Lewą stroną-progiem pociągnąłem zasilanie wzmaka przechodząc przez przegrodę silnika nad pedałami - chyba najdogodniejsze miejsce i pozwalające na szybkie bezbolesne przeprowadzenie tegoż przewodziku. Bezpiecznik przykręcony do czarnej skrzyneczki bezpieczników (zdjęcia porobię pewnie jutro w międzyczasie gdy będę wytłumiał)...

Kolejno pociągnąłem nowe przewody do drzwi (przez kostkę w drzwiach nie było problemu się przewiercić - miejsca a miejsca z elektryką szyb, centralnym - jeszcze drugie tyle bym pociągnął tych kabelków :P) - zostawiony zapasik przewodów na montaż gdy już będę miał zestaw głośniki+tweetery. Przewody do głośników poszły prawą stroną-progiem wychodząc w punkcie docelowym czyli bagażniku - jak i zasilanie oraz sterowanie+rca...

 

Wytargałem badziewne seryjne radyjko i zacząłem sprawdzać ISO... Planowałem podpiąć tak aby chodziło poza stacyjką na +12V (ciągłym) czyli żebym mógł włączać kiedy mi się podoba... Sprawdzam a tu +12V za stacyjką napięcie bez kluczyka a powinno być po przekręceniu kluczyka - na podtrzymaniu za to stacyjka :D - także dobrze się złożyło bo tylko na kostce od radia musiałem dorobić konektor na (-) bo oryginalnie nie miałem go gdzie przykręcić - wszędzie plastik - podpinka na goło i radyjko zamrugało i zaświeciło :D - etap elektryki za mną :hyhy:

 

Niestety za wygłuszanie się już nie zabrałem bo garażyk ciasny i jakoś z sił opadłem po którymś bronku http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Wyczyściłem sobie tylko blachy i odtłuściłem i jutro polecę z koksem... Niestety zniesmaczony jestem bo wzmacniacz i głośniki miały być NAJPÓŹNIEJ dzisiaj ale jakoś ich nie zobaczyłem - (na kiego grzyba kuriera brałem - miał być podobno :hyhy: )

 

Tak więc - jestem na etapie wytłumiania który mam nadzieję nastąpi jutro a testy i wszystko inne pewnie nastąpi we środę bo jutro to raczej nie przybędzie zbłąkany kurier :D

 

Myślę że jutro fotosiki będę stukał także postaram się udokumentować przebieg dalszych prac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...