Skocz do zawartości

Początki CA - proszę o porady i wasze uwagi :)


simonesq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytajacy nie zaznaczył do jakiej kwoty ma byc wzmacniacz.. Mam zgadywac?

Jak moge polecic cos, niewiedzac czego PMK, słucha ani jaka ma kwote.

 

Czy gdyby ktoś na żywo zapytałby cię jako fachowca jaki wzmacniacz do takich głośników (za takie pieniądze) również zaproponowałbyś wzmacniacz za 8000zł do głośników za 200-300zł ;>?

 

@kudlaty - proponować a nie marudzić - zabudowa w planie jest od samego początku tego tematu, wzmacniacz jeśli znajdzie się proporcjonalny do ceny/jakości pewnie że wchodzi w grę - ale kto powiedział że musi być od razu już na tę chwilę - przecież mogę kupić radio, głośniki (nie montować ich), dokupić wzmacniacz z czasem (np. za miesiąc bądź dwa) - nikt nie powiedział że wkładam wszystko w dniu zakupu :D

 

dlatego cały czas pisany ten temat od początku jest z myślą o "rozbudowie" (np. o wzmacniacz i sub) - proszę czytajcie to co się pisze...

 

@zomer - jak pisałem że sprawa rozbudowy jest możliwa (od samego początku tego tematu) to odradzałeś kupno Hertza a teraz jak podałem porównanie to jednak wypada lepiej Hertz - próbuje zrozumieć... to że na początku wybrałem taki zestaw głośników właśnie samo w sobie sugerował planowana rozbudowę... czyż nie??

znowu kolejka dla wszystkich bo ktoś tu chyba śpi jak czyta :rotfl::kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy gdyby ktoś na żywo zapytałby cię jako fachowca jaki wzmacniacz do takich głośników (za takie pieniądze) również zaproponowałbyś wzmacniacz za 8000zł do głośników za 200-300zł

To był zart, chodził mi o to aby pytania były bardziej konkretne..

zomer - jak pisałem że sprawa rozbudowy jest możliwa (od samego początku tego tematu) to odradzałeś kupno Hertza a teraz jak podałem porównanie to jednak wypada lepiej Hertz

Z poczatku była mwa o podłaczeniu głosnikow pod samo radio, pozniej jest rozmwa o piecy. Dla jednego rozbudowa to montaz tylnych dodatkowych glosnikow, dla innego rozbudowa to podlaczenie glsnikow pod piec, a dla jeszcze innego rozbudowa to podlaczenie dodatkowo suba.

Odradzalem ci hertza ze wzgledu na zasilanie tylko z radia. Ale jak w niedalekiej przyszlosci powiedzmy za miesiac czy 2planujesz piecyk pod glosniki to rozmwa tez jest inna.. Ja ci odpowiedzialem c wybrac z posrod tych 2 konkretnych modeli, wiedzac ze bedzie pozniej piec-odpowiedz ci dałem. Widzisz całe spory są o niedoinformwanie :kwasny:

 

[ Dodano: 2008-10-25, 16:16 ]

sorka ale podajac tamte wzmaki myslalem ze bedzie wiadomy przedial cenowy, moja kwota to ok.200zl na jakas uzywany wzmak.

PMK, nie obraz sie ale doradzanie sprzetu uzywanego jest ciezkie. Nowy to nowy wiem jak gra. A uzywka? Wiesz u kgo siedziała? co sie z nią działo?

Kazdy ci napisze ze super, ze go nie naprawiał. Ale jak da sie zauwazyc allegro to miejsce gdzie ludzie lubią koloryzowac.. Pisza moce 4x450watt, super tuba 6000wat, nie lubie doradzac uzywek bo niewiem od kogo co sie dział, czy nie kradziony itd..

 

[ Dodano: 2008-10-25, 16:18 ]

A jesli klient do mnie przychodzi i sie pyta o wzmachol do danych glosnikow-pytam sie o preferencje muzyczne. A pozniej ewentualnie o kwote. Bywa tak ze klient kupi glosniki za 1tys a na wzmachol wyda 200zł bo nie jest audiofilem. Polska to dziwny kraj i upodobania ludzi tez sa dziwne.. Poczytasz forum to zrozumiesz :D

 

[ Dodano: 2008-10-25, 16:19 ]

A jak wejdziesz w dział o skrzyniach basowych to juz jest istny south park

Szczelinowki sa najlepsze..Sa dobre na wszystko :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lubie doradzac uzywek bo niewiem od kogo co sie dział, czy nie kradziony itd..

Nie dziwię się ,bo jakbym sam miał sklep CA ,to nie polecałbym lepszych klocków na allegro ,tylko do znudzenia polecał ESXa .... stare to jeszcze grały ,a te nowe ,to z Crunch ami i Hifonicsami w jeden worek można wrzucić ... tylko moc wysoka się liczy zero "muzyki" i "ducha" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie będziesz wkładał wszystkiego odrazu, to można zakupić jakieś lepsze klocki do poskładania :hyhy:

 

@kudlaty - proponować a nie marudzić

proponuje, a później marudze :D a to różnica

 

wzmacniacz jeśli znajdzie się proporcjonalny do ceny/jakości pewnie że wchodzi w grę

proporcjonalny jest wyżej wymieniony HV VENTI :hyhy:

 

Jeśli później będzie rozbudowa o suba i wzmak (kolejny) przydałby się lepsze kable zasilające, bo później znowu będzie potrzeba rozbierania progów i całej reszty, lepiej to zrobić odrazu, pozatym kupić raz grubszy kabel to mniejsze koszta, niż później ciągnąc drugi cienki, ew. wymieniać

 

Nikt niestety nie jest jasnowidzem ile chcesz przeznaczyć na cały zestaw - radio, przód, wzmaki, sub, kable, głuszenie ... Określ się, jak będzie zabudowa, to odrazu grube kable, np.35mm^2 (zależnie od poboru prądu), osobiście uważam, że stosowne minimum do wzmaka, czy to dobry czy gorszy, to 20mm^2, na mniejszych większe straty :D czy sprzęty mogą być używane, tj. radio i wzmaki, jeśli tak to można znaleźć ciekawe propozycje w dobrej cenie, głośniki przód lepiej nowe, chyba, że masz pewne źródło i wiesz jak ktoś je traktował.

 

Każdy na forum z czasem dokłada nowe klocki, jedni przenoszą się o klasę do góry, inni o kilka, czasami trafiają się i tacy co idą w dół :kwasny: wszystko zależy od kassy, pisząc, że będzie rozbudowa, to z czasem można dojść do wyżej wymienionego venti :]

 

[ Dodano: 2008-10-25, 16:51 ]

@PMK do 200zł spokojnie znajdziesz dobrej jakości stara alpinke, czasem coś z serii v12 się trafi w rozsądnej kasie, może coś ze złotej serii sony, lub również audison, hifonics ...... tak można do nocy, Twoje głośniki niestety nie są "wysokich lotów" ale z dobrym piecykiem zapewne zagrają lepiej, nie zawsze moc się liczy jak to było ujęte wcześniej. Choć każdy praktycznie się chwali ile to watów ma w aucie, ten 1800W, tamten 3000W, ale jakoś nie słyszałem, żeby którykolwiek z nich dobrze grał ...

 

[ Dodano: 2008-10-25, 16:56 ]

Żeby nie było :wstyd: są auta w których są moce rzędu kilku kW, ale ludzie którzy to składali nie chwalą się tym :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzizas kriest - trzeba wam łopatologicznie wyłożyć wszystko - a chodziło o naprawdę nieskomplikowane porady :wstyd:

 

ZACZYNAM OD POCZĄTKU BO MARUDZICIE JAK STARE BABY !!!!

 

Budżet: obstawmy 1000-1200zł

 

Zestaw: OKREŚLONO W PIERWSZYM POSCIE TEGO TEMATU - czyli coś w TEN DESEŃ - nie wiem jak nazwać - może "jakościowo w ten deseń" bądź "cenowo w ten deseń"....

 

- WARIANT I: źródło + zestaw odseparowany (przód) z wytłumienie (tańszym kosztem czyli pewnie soudalowe)

(z możliwością rozbudowy w krótkim czasie) dla analizujących każdy wyraz

ROZBUDOWA - czyt. dodanie wzmacniacza (za chwilę będzie pytanie czy aktywnego czy nie bo też

nie napisałem....)

- WARIANT II: źródło + wzmacniacz (najprawdopodobniej dwukanałowy) + zestaw odseparowany (przód)

z wytłumieniem (tańszym kosztem czyli pewnie soudalowe)

 

Źródło + nagłośnienie (W GRĘ WCHODZĄ TYLKO NOWE !!!) + wzmacniacz (tu decyduje cena - albo nowy albo pewna używka)

 

RODZAJ MUZYKI: powiedzmy rock, ale nie tylko bo i radia chcę posłuchać i muzyczki bardziej elektronicznej czyt. nowoczesnej

 

OPISYWAĆ WARIANTY JAKIE WG WAS ZASTOSOWAĆ!!!

 

I ODNIEŚĆ SIĘ KONKRETNIE DO TEGO CO PODAŁEM NA POCZĄTKU TEMATU CZYLI TAMTYCH MODELI I TAMTYCH GŁOŚNIKÓW - CO O NICH SĄDZICIE I KIEDY BĘDĄ "DOBRZE GRAŁY" ZE WZMACNIACZAMI (TYLKO NIE ZA FYFNASCIE TYSIĘCY ZŁOTYCH POLSKICH - TEZ DODAM ŻEBY NIE BYŁO ŻE NIE PODAŁEM JAKICH ZŁOTYCH :]) BO JAK DOTĄD TO PARĘ WYWODÓW WIELE NIE POMOGŁO!!!!

 

I NIE MARUDZIĆ JAK STARE ZRZĘDY BO CHYBA W "SKLEPIE DLA IDIOTÓW" AŻ TAK ŹLE NIE JEST :kwasny:

 

PS. ZAPOMNIAŁEM DODAĆ - ELEKTRYKA O KABLACH NIE MUSICIE UCZYĆ TAKŻE TEN WĄTEK MOŻECIE POMINĄĆ TAK JAK I O "CIĄGNIĘCIU INSTALACJI" ITP..... Z TYM SOBIE DAM RADĘ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLARION DXZ389RUSB - 550zł

Sinuslive SL-165w + Neo25 - 290zł

WZMACNIACZ AUDISON SRX2 - 350zł

 

Wszystko nowe na all.... do zdobycia 1190zł za calosc , dokulaj na kable i wygluszenie ze 150zł i masz sprzecik jedyne co mozna w tym zestawieniu zmienic to glosniki ale mi sie wydaje ze nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lubie doradzac uzywek bo niewiem od kogo co sie dział, czy nie kradziony itd..

Nie dziwię się ,bo jakbym sam miał sklep CA ,to nie polecałbym lepszych klocków na allegro ,tylko do znudzenia polecał ESXa .... stare to jeszcze grały ,a te nowe ,to z Crunch ami i Hifonicsami w jeden worek można wrzucić ... tylko moc wysoka się liczy zero "muzyki" i "ducha" .

Niewiem czy słuchałes serie quantum.. Stoi na przyzwoitym poziomie.

Skoro tak narzekasz na piece to pokaz mi piecyk w cenie 400-500zł ktory jest dobry jakosciowo?Umówmy sie tak szczerze ze takich nie ma.. W takich kwotach to albo trzepie ci basem ze az uszy bola albo idą trszke bardziej w wokal z twardym basem..

Carpowerowi to i tak brakuje tego co ma esx.. Crunch t dla mnie wogole porazka wogole nie ma dzwieku tylko moc.. hifonics jest tylk ciutke lepszy od cruncha. U dinesion ma fatalna separacje kanałow, brakuje mu stereo. Blaupunkty graja w sumie jak crunch, magnat to wogole nie ma dzwieku.. No coz wychodzi na to ze nowe piece w cenie do 1000zł to nie graja zbytnio przejzyscie..

 

[ Dodano: 2008-10-25, 20:10 ]

WZMACNIACZ AUDISON SRX2 - 350zł
tak na dobra sprawe to audison tez nie powala jakoscia.. Cała gama piecyków w takich kwotach maja nie duze roznice. Ja polecam esx bo daje chociaz troszke wokalu..U-dimension tez ma wokal ale słabsze stereo. Jak ktos chce bas to moze dac carpowera, cruncha czy hifona.. Roznice sa delikatne wiecej uwagi nalezy zwrocic na montaz glosnikow wytłumienie tutaj wiecej zyskamy tak naprawde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U-dimension tez ma wokal ale słabsze stereo
U dinesion ma fatalna separacje kanałow, brakuje mu stereo.

 

hmm ciągle o tym piszesz , a inni są zadowoleni ...ciekawe ... może ,że Jurek nie podpisał z tobą umowy na "dilerkę" i przez to się tak uwziąłeś na uDimension ? Jaki konkretnie model uDimension nie ma stereo , no bo chyba nie uogólniasz tylko na podstawie np. Glowa ? Z proxami też tak słabiutko?Z tą separacja kanałów ,to po "cyferkach" na papierku piszesz , czy po odsłuchach ?

 

Tego to juz kompletnie nie rozumię >

Crunch t dla mnie wogole porazka wogole nie ma dzwieku tylko moc.. hifonics jest tylk ciutke lepszy od cruncha.

 

To po co to sprzedajesz ludziom ? Gdyby nie "łasi na kasę" sprzedawcy ,to producent ,któremu zalegałyby kontenery "badziewia" poszedł by po rozum do głowy i wypuściłby jedną fajną serię ,a nie kilka równie beznadziejnych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucilem dla porownania piece w cenie 400-500zł.. Jak komus pasuje glow-jego sprawa. Nie ma co rozmawiac o roznych połkach tylko porownujemy piece w cenie 400-500zł.. Wiadomo ze wyzsze modele u-dimension maja juz inna charakterystke i sprawuja sie swietnie..

Z proxami też tak słabiutko?

A załatwisz proxa za 400zł?

Nie neguje całej firmu UDimension. Chodzi mi o porownanie sprzetu. Przeciez glow ma separacje kanałow chyba ponizej 70db.. I to ma byc stereo?Esx w najnizszej seri oferuje sporo wiecej.

Nie romuje esx-a ale skoro sie upierasz podaj swoja propzycje pieca nowego w cenie 400zł nadajacego sie do rocka w miare mozliwosci dobrej jaksci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z gory sie przyznaje ze nie czytalem calego tematu, bo juz nie mam sil...

jak zwykle nie czytajac ludzie Ci radza co masz kupic, ale mimo ze i jak nie czytalem to juz na samym poczatku zastanawiales sie nad Hertz DSK 165, otoz nie mam sil bo wlasnie koncze montowac kable wzmaka itd... :kwasny:

 

ja mam pioneera keh-p8600r (wedlug producenta 25W RMS na kanał)

drzwi wytlumilem, moze nie jakos super profesjonalnie (na zewnetrzenj czesci blachy jest mata biotumiczna (czyli papa:D) dokleilem orginalne wygluszenie w postaci pianki od volkswagena i dolozylem filc na ta wlasnie pianke a pod tapicerke i to wszytsko

i smialo mowie ze te wlasnie Hertze graja super! juz pod samym radiem

chociaz jak bedziesz chcial podglosnic mocno to niestety slychac brak mocy radia...

basik gra swietnie, porownywalnie do glosnikow sony w polce - lupie az milo (wiem, wiem, nie krzyczcie na mnie, wlasnie wywalilem polke do komorki )

 

takze Hertze polecam

 

[ Dodano: 2008-10-26, 00:08 ]

a co do radia, nie jestem specem, ale uwazam ze przy sprzecie za 1200 zł, czy to bedzie wymieniony przez ciebie pioneer czy tez alpina, i tak radio przewyzsza znacznie jakoscia generowanego dzwieku glosniki ktore kupisz...

a nawet jak bedzie ktores troche gorsze to... jezdzisz Diesel'em, i tak polowy nie uslyszysz :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak.

Moja propozycja to:

 

Radio - CLARION DXZ588RUSB - ok 600 zł

Głośniki - U - Dimension El Comp 6 - ok 300 zł (w promocji z dystansem MDF)

Wygłuszenie - Taśma dekarska wystarczająca na parę drzwi (dostępna w każdej hurt. budowlanej 10m x 30cm) - ok 100 zł

 

Radio(4x31W) daje sobie spokojnie radę z tymi głośnikami. Oczywiście w przyszłości możesz dorzucić do tego wzmak, lecz nie jest to konieczne.

Wiem co mówię bo zaczynałem od podobnego zestawu i byłem zadowolony.

Całość zagra naprawdę czysto i dynamicznie.

Tak się składa, że też słucham Dire Straits. :kwasny:

 

I na koniec dodam,że na co byś się nie zdecydował to największe efekty w uzyskaniu dobrego dźwięku daje wygłuszenie drzwi i montaż głośników w dystansach z MDF'u.

Jest to podstawa bez której nawet sprzęt za kilka tysięcy nie zagra dobrze. :]

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lysutki i chosenone - i na takie właśnie porady czekałem !!! serdecznie wam dziękuję za te wypowiedzi bo w końcu nie czepiacie się wyrazów (których nie dopisałem lub nie opisałem dokładnie) - konkretne zestawy i konkretne wypowiedzi - + za pomoc są :hyhy:

sprzedający towar szczerze nie powinni się tak do końca wypowiadać bo wg nich prawie zawsze wszystko będzie dobre co oni mają i sprzedają a ja czekam na tę prostszą część społeczeństwa, która ma doświadczenie z autopsji - oczywiście nie neguję propozycji zomera... ale jakoś... chyba nie do końca na tych samych falach analizujemy...

 

podam przykład co do jednego warsztaciku CA+ alarmy w moim miasteczku (kiedyś zdobył jakąś nagrodę związaną z CA i zabezpieczeniami bodajże):

wchodzi klient i pyta własciciela:

- proszę pana mam taki a taki zestaw do zamontowania do samochodu - jest w nim wszystko: alarm, centralny, czujki itd

właściciel warsztatu odpowiada:

- ja mam taki a taki alarm i jest w nim tylko to... (porównywalny alarm - cena za samą centralkę)

klient:

- ale ja w sprawie montażu tego oto zestawu...

właściciel:

- ja mam taki zestaw....

klient:

- to może mi pan doradzi czym się różni ten zestaw od pańskiego w szczegółach...

właściciel:

- ale to nie poradnia, niech się pan zgłosi do poradni...

po tych słowach większość klientów wyszła z tegoż punktu... Obecnie przyjeżdżają tam samochody ze średniej i wyższej półki gdzie wysiada nastolatek i mówi:

- tu jest 5000zł (lub więcej) ma grać...

wraca odebrać samochód, odpala głośno i mówi:

-zaj****... gra na wypas... (a nawet nie wie co ma włożone w autku :kwasny: )

 

głośne słuchanie w długiej podróży na pewno nie umila nikomu jazdy - mało tego znacznie bardziej potrafi zmęczyć....

 

To tyle co do słuchania sprzedawców - niestety jeden czasem skutecznie nastawia z góry na dystans do innych ze swojej branży - jak w każdej dziedzinie... fachowiec źle ułoży płytki to innego następnym razem się sprawdzi na pinćset sposobów...

 

jako że w tym tygodniu pewnie będę po zakupach także pisać pisać panowie bo trzeba się zdecydować ostatecznie :D

 

i smialo mowie ze te wlasnie Hertze graja super! juz pod samym radiem

chociaz jak bedziesz chcial podglosnic mocno to niestety slychac brak mocy radia...

 

to również ważne stwierdzenie :]

zomer cały czas mówił o "pierdzeniu" Hertza pod tym radiem, ale ja zaznaczałem że wcale jakoś wyśmienicie głośno nie muszę słuchać od razu (czyt. póki wzmaka nie założę :hyhy:) - tym bardziej że w czasie jazdy bardzo głośno to nie lubię szczerze powiedziawszy (wyjątkami są oczywiście jakieś konkretne kawałki)...

dlatego tak jakoś na nie stawiałem bo wierzyłem że przyzwoicie zagrają w dystansiku z MDFu po wytłumieniu drzwi (wiedząc że ich moc znacznie przewyższa moc radia)...

 

helixy... no nie jest najgorzej ale ich moc 35RMS trochę blado wypada w stosunku do 80RMS Hertza (porównuję już pod ewentualną rozbudowę o wzmacniacz a nie o głośne słuchanie pod samym radiem bo rozumiem że pod samym radiem co do mocy wykorzystanej lepiej wypada helix) a cena porównywalna (no i chyba zestaw Hertza z tweeterami oraz z wrotnicami trochę lepszy niż dwudrożny głośnik - może się mylę...)

ROZBUDOWA O WZMACNIACZ W PRZYSZŁOŚCI (JAKA BY ONA DŁUGA NIE BYŁA) TO TEŻ ROZBUDOWA

 

GŁOŚNE SŁUCHANIE MUZYCZKI PODCZAS DŁUŻSZEJ PODRÓŻY WCALE NIE UMILA JAZDY - WRĘCZ PRZECIWNIE - POTRAFI BARDZO ZMĘCZYĆ !!!

 

ps. TAKI EDIT PANOWIE JESZCZE - ZACZERPNIĘTE Z TEMATU LYSUTKIEGO GDZIE WYPOWIEDZIAŁ SIĘ SANDERS:

 

koledzy bez urazy ale jezeli zostal zaklorzony temat budzet i wymagania to dlaczego wszyscy na sile go zmuszacie jezeli on chce czegos innego ja mu podalem zestaw ktory zagra calkiem przyzwoicie a za te pieniadze to nawt bardzo dobrze odrobina nagiecia funduszy i bedzie mial co chce wszyscy wiemy ze jak by nial na to z 1500 to zlorzyc zestaw to nie filozofia a za 600-700 juz tak. Ja tez wiem ze idealnie jest kupowac klocek po klocku i wszystko odrazu wypas i za rok miec zajebiscie grajacy sprzet , ale tu sa konkretne wymagania wiec sprobujmy im podolac

 

I O TO LOTTO - ŻE MOŻNA MIEĆ SPRZĘT MARZENIE TO JA WIEM - ALE PO PIERWSZE ŻE ZAŁOŻYŁEM BUDŻET DO MAX 1200zł ORAZ ŻE SAMOCHÓD JEST SŁUŻBOWY TO JA STARAM SIĘ TO ZROBIĆ W GRANICACH ROZSĄDKU - W OGÓLE TO WSZYSTKO PISZE TYLKO CZYTAĆ I JESZCZE RAZ CZYTAĆ - TO NIE BOLI !!!! :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli zdecydujesz sie na HERTZ'e to polecam zwrocic uwage na tego goscia:

HERTZ DSK 165 (zeby nie bylo ze link nie opisany )

http://allegro.pl/item465971825_hertz_dsk_...dsk165_z30.html

 

ja mieszkam w lodzi wiec podjechalem do aleksandrowa, to byl kawaleczek i cena wyszla atrakcyjna, bo bez przesylki, ale i tak facet daje dystanse dedykowane do aut gratis i np. do mojego golfa pasowaly swietnie...

 

ale oprocz tych Hertzow to nie bardzo jest tam co kupic niestety :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za namiar ale akurat u siebie w Nowym Sączu mam mastera co wszystko zdobędę, mianowicie:

- zestawik HERTZ (prawdopodobnie będzie zniżka :] )

- dystans z MDFu

- półka na radio

- kable, wtyczki, końcooffki itd itp

 

Wszystko na miejscu i w każdej chwili mogę wymienić bez najmniejszego problemu :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 1000zł a więc ja proponuję poszukć używanej ALPINE CDA-9812RB kupisz za nie całe 600zł :kwasny: i do tego podane już wcześniej elementy do tego wygłuszysz drzwi i na początek będziesz na pewno zadowolony a to radyjko stwarza już spore możliwości rozbudowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...proponuję poszukć używanej ALPINE CDA-9812RB...

 

Rozważam właśnie tę propozycję bo za 700zł mogę mieć nowe....

Dlatego co sądzicie o tych dwóch Alpinkach:

 

ALPINE CDA-9812RB

ALPINE CDA-9884R

 

Oczywiście nadal biorąc pod uwagę model ALPINE CDE-9882Ri gdyż jeszcze go nie skreśliliśmy.

Wiem że to już więcej niż 600zł na radio ale uważam że 100zł więcej to jeszcze rozsądny koszt...

 

Zamieniam się w słuch ponownie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer cały czas mówił o "pierdzeniu" Hertza pod tym radiem, ale ja zaznaczałem że wcale jakoś wyśmienicie głośno nie muszę słuchać od razu

Ktos inny ci napisał wczesniej ze nie liczy sie tylko głosne słuchanie ale takze co głosnik moze pokazac przy zbyt małej mocy.. Nie liczy sie tylko walenie ale nie tylko bas leci z głosników.. Głosnik gra pewnym pasmem i zeby odpowiednie czestotliwosci były poprawnie przenoszne tez jest potrzebna moc. Ja miałem załozonego blaupunkta ODA 5,1 i uwierz mi mimo ze ma 40watt na kanał walenia tam nie ma a jest jakosc..

Ktos ci wczesniej napisał ze chodzi o kontrole nad głosnikiem, moc to jedno a jakosc to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja głośników jakie ewentualnie jeszcze się pojawiły:

 

Pyle PLDV6k

Renegade RX6.2C

 

Wzmacniacz:

 

CP HPB-602

 

Sprzęt:

ALPINE CDA-9812RB

ALPINE CDA-9884R

ALPINE CDE-9882Ri

Które radio do przemyślenia bo różnica cenowo jeszcze nie tragedia a chyba jest nad czym się zastanowić...

 

powiedzmy ze zaproponowane przeze mnie i przez was głośniki w układzie z takim wzmacniaczem.... jak to się by miało do cena budżetu do jakości ??? (tylko nie gadajcie znowu o najwyższej z możliwych jakości jaką da się osiągnąć :kwasny: )

 

wiem że już licząc całościowo przekroczę 1000zł ale jeszcze w sensownych granicach - w końcu pierścionek zaręczynowy też za coś muszę kupić :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyle odpada zupełnie nie ma dzwieku.. Z tych 2 opcji wybrałbym renegade, mzna je kupic juz za 155zł..

 

ALPINE CDA-9812RB
ma juz korekty czasowe cena kolo750zł
ALPINE CDA-9884R
sprawdzony dobrej jakosci przetwornik 24bitowy

Ostatni to tak srednio na jeza.. I tu jest dylemat, jedni beda woleli kupic 1 opcje a inni druga kazda ma swoje + i -

Moge ci zadac tylko pytanie skad sie wdarł pomysł na CP HPB-602 i te tansze głosniki?

Dopiero co chiałes hertza..

Te opcje to bedzie gorsza konfiguracja niz np: esx i hertz a cenowo nie jest az tak strasza.. Na glosnikach zarabiasz 150zł na piecu tez ze 150zł wiec zarabiasz 300

Roznica bedzie odczuwalna. Ja bym postawił na rozłozenie zakupu systemu na dłuzszy okres. Zakupisz tansze glosniki, tanszy piec, lepsze radio a pozniej? zmiana pieca i głosników?Moze zainwestuj narazie w radio i glosniki a piecyk dokup z czasem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer ja tylko pytam o te głośniki bo cenowo wcale wiele się nie różnią od Hertza - a ja nie jestem w stanie powiedzieć czym się zasadniczo różnią jak chodzi o jakość - dlatego też pytam co myślicie panowie...

napisałem również iż w grę wchodzą głośniki zaproponowane wcześniej przeze mnie (czyli Hertz) oraz przez was jak Helixy... (znowu nie doczytujesz zomer!!!)

 

Osobiście wzmacniacz za 250 a 500 to już jednak różnica - jakby nie patrzeć 100% ceny...

 

Moze zainwestuj narazie w radio i glosniki a piecyk dokup z czasem..

 

zomer jak tak chciałem zrobić na początku to mówiłeś że to nic nie da bez wzmacniacza (coś w ten deseń) i że będę jeździł na sprzęcie który tylko w 1/4 zaspokaja to co kupuje - (sory bracie że łapię cię za słówka ale najwięcej mętliku mi w wyborze wprowadzasz co wcale nie oznacza że to jest niepożądane :kwasny: ) - ukatrupić to mało :D - ale wysłuchuję twoich uwag do samego końca :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...