Skocz do zawartości

Początki CA - proszę o porady i wasze uwagi :)


simonesq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jako świeżak na forum dotyczącym CA (kolejka dla wszystkich) :kwasny:

 

Jako że poruszam się samochodzikiem służbowym Fiatem Brava 1.9 JTD 105KM i czasem jeżdżę w dłuższe trasy postanowiłem wymienić to co włożył 8 lat temu fabrycznie Fiat i nazwał radioodtwarzaczem samochodowym... Chodzi to jak chce - połowa opcji wogóle nie działa tak jak to w książce piszą - po prostu małej nerwicy się nabawiłem walcząc z tym "czymś"... zawsze kończyło się słuchaniem uspokajającego dźwięku delikatnie mruczącego dieselka, który był znacznie przyjemniejszy od tego badziewnego radioodtwarzacza (kaset chyba bym nie zdzierżył choć magnet pewnie lepiej chodzi niż reszta - nie sprawdzałem bo kaset nie posiadam :D )

Naprawa tego wielkiego G mija się z celem dlatego postanowiłem wykonać średnio-budżetową modyfikację tego co ma grać w samochodziku i uprzyjemniać mi jazdę....

Przede wszystkim słuchałem zawsze radia (w prywatnym Golfiku II mam jakiegos Mediona - już swoje odsłużył) ale jak chyba większość lubię posłuchać czasem dobrej muzyczki na CD gdzie w Golfiku nie koniecznie to było wykonalne bo to autko już w dosyć podeszłym wieku (bez względu na to GOLF II RULEZZZ :P ) i klekoczący dieselek jeszcze bardziej to uniemożliwiał...

Głównie lubię muzyczkę starszej daty, czyli klasycznego rocka z lat 80' jak Marka Knopfflera, ale nie omieszkam troszkę nowoczesnej muzyczki jak np. Astral Projection... wniosek z tego taki, że lubię słuchać po troszkę wszystkiego w zależności od nieokreślonych czynników....

Jako że ukończyłem tech. elektryczne wieki temu jakąś tam minimalną wiedzę mam odnośnie instalacji, sprzętu, parametrów itp dlatego sam czasem pomajstrować lubię.

 

Po tym małym wywodzie doszedłem do sedna sprawy (ciekawe ile wytrzymało do tego momentu :rotfl: )

Pierwsze zacząłem szukać jednostki głównej czyli radyjka, które na przyszłość gdy stwierdzę że pasuje coś zmodyfikować, umożliwi mi to bez większych przeszkód. Jakiś cudów na kiju nie potrzebuję bo nie miałem zbyt wielkiej styczności z CA prócz kombinacja mojego szwagra dlatego nie potrafię dokładnie oceniać zasadniczych różnic jakości itd - kierowałem się w wyborze ceną oraz sugestiami masy postów czytanych na różnych forach (miedzy innymi tutaj).

 

Założyłem aby zmieścić się może w 1000zł tak na dobry początek.

 

Padło na takie radyjka jak poniżej, co podyktowane jest założoną ceną 600zł

PIONEER DEH-P6000UB (jakieś 600zł z pilotem na kierownicy)

ALPINE CDE-9882Ri (dokładnie za 600zł)

Co do pierwszego radyjka poszperałem poszukałem i wyszło, że średnia opinia nie jest zła lecz w porównaniu do Alpine wypadało trochę słabo w opinii użytkowników. Design radia mi się podoba ale jakość ma tu chyba pierwszorzędne znaczenie... Dosyć dużo osób uważa że zbyt wiele postawiono na ilość modeli w przypadku Pioneera.

Alpine sama w sobie jest marką i wszędzie gdzie padały porównani tych dwóch marek wszędzie prawie wygrywała Alpine....

 

Co do nagłośnienia. Zainteresowałem się takim oto zestawem marki HERTZ:

- Woofer: średnica 165 mm

- Woorer: głębokość montażowa 61 mm

- Moc max: 160 W

- Moc RMS: 80 W

- Skuteczność: 93 dB

- Pasmo: 50Hz - 21 kHz

- Impedancja: 4ohm

- Nierdzewny kosz głośnika

- Tweeter: magnes neodymowy

- Zwrotnica HI-PASS: 3,5 kHz/12 dB Oct.

- Zwrotnica LO-PASS: 3,5 kHz/6 dB Oct.

- Gwarancja: 24 miesiące

 

Zestaw:- 2 x głośnik woofer EV 165 mm

- 2 x głosnik tweeter ET 20 mm

- 2 x maskownica na woofer 165 mm

- 2 x 2-drożna zwrotnica

 

Nie brałem pod uwagę innych modeli bo z przyzwoitych znam jeszcze Magnata w tej dolnej półce cenowej a cena za zestaw HERTZa około 250zł jest dla mnie satysfakcjonująca w stosunku cena/jakość.

 

Kolejnym etapem jakiego się podejmę będzie wytłumienie drzwi i tu wiele wyczytałem na forum za co serdecznie wszystkim udzielającym się trzeba podziękować Oczywiście najprawdopodobniej w grę wejdzie metoda soudalowa ale to wszystko jeszcze do przemyślenia. Jak będę miał czas będę się bawił w wytłumianie sam a jeśli czasu nie będzie to trzeba będzie komuś zlecić zadanie do wykonania.

 

PROŚBA TERAZ DO WSZYSTKICH KTÓRZY WYTRWALI :P

Przyjmę chętnie każdą poradę, sugestię, uwagę bo będzie nieocenioną pomocą w podjęciu ostatecznej decyzji. Sprzęcik potrzebuję do takiego jak sobie to nazwałem "średniego poziomu" abym był zadowolony podczas tych dłuższych oraz krótszych wycieczek. Wyrażajcie opinie o radioodtwarzaczu który wybrałem, głośnikach, sposobie i materiałąch do wytłumienia drzwi i wszystkim o czym wam pasuje.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Montowanie głosników o mocy 80wat rms pod radiem ktore defakto wyciagnie 4x20watt przy dobrej jakosci mija sie z celem.. Aby odpowiednio zasilic takie hertze potrzebiowałbys wzmaka okolo 60wat rms a zadne radio takiego wzmocnienia nie ma.

Nie brałem pod uwagę innych modeli bo z przyzwoitych znam jeszcze Magnata

Chyba bywasz tylko w sklepach typu media markt, przejsz sie po punktach montazowych twoja wiedza zmieni sie drastycznie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaznaczyłem nie potrzebuje czegoś co będzie mną wstrząsało w aucie a sprzętu który będzie przyzwoicie grał z możliwościa rozbudowy - ktoś tu słabo czytał ale zwalę to na ilość tekstu do ogarnięcia :kwasny:

 

Zauważ że podałem "potencjalną chęć rozbudowy" i nie podałem iż chcę razem z tym zestawem zamontować teraz wzmacniacz, a takie oto głośniki na to pozwalają bez ich wymiany gdy dodam do zestawu wzmacniacz (którego teraz oto nie montuję)

 

ps. nie wiem czemu ten tekst ze sklepem "tylko dla idiotów" tu przytoczyłeś ale jeśli bym chciał chodzić po sklepach tego typu pewnie bym się tu nie udzielał. Marża takich sklepów i "doświadczenie" ludzi tam pracujących niestety nie pozwoliłoby mi posiadać nawet tę minimalną wiedzę jaką posiadam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nowego uzytkownika :kwasny:

Widac ze masz rozsadne podejscie i przemyslales sprawe ale ja bym wprowadzil kilka poprawek a chociaz bym je przemyslal.

Co do radyjka w tym przedziale cenowym bralbym clariona dxz577 , zmam model i wydaje mi sie ze jest juz fajna baza do rozbudowy systemu w pozniejszym czasie. A w drzwi ewentualnie pomyslalbym o opcji helix db 6.1 , helixy przedewszystkim zagraja bardzo przyzwoicie pod samym radiem. co do bygluszenia to tasma dekarska jest najlepsza opcja w tym przypadku

 

[ Dodano: 2008-10-25, 12:27 ]

koledze zomerowi nie chodzilo o to ze wzmak jest konieczny po to zeby cie wytrzasc w aucie tylko dlatego bo dostarczenie 1/4 mocy jaka potrzebuja glosniki odbije sie na jakosci grania i braku kontroli nad nimi , objawy to pierdzenie glosnikow przy wiekszej glosnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak moze przyzwoicie grac sprzet ktory ledwo dostanie 1/4mocy?

Jak masz zamiar zeby grał przyzwoicie to dobieraj glosniki mocy rms gora 50watt..

Chyba ze planujesz wzmachol w niedługim czasie to ok..Ale napisz co rozumujesz przez rozbudowe bo inni rozbudowuja wrzucajac glsniki na tył a inni robia panele i pakuja 2 subwoofery

Alpine sama w sobie jest marką

Czyli rozumiem ze alpine cde 9870 bedzie lepszy od PIONEER DEH-P88RS II ??

Alpine nie jest super, nic nie jest super. Po piersze jak sie porownuje to modele a nie firmy.. Czy fiat jest super?Bravo moze ok ale cienko cienko juz nie..

Jakiekolwiek porownywanie moze sie odbywac tylko i wyłacznie pod wzgledem funkcjonalnsci, preferencji odsłuchowych, wizualnych, a to jaka to jest marka.. To tylko napis..

 

[ Dodano: 2008-10-25, 12:33 ]

Wiele osob mysli ze kupujac cokolwiek alpine, jbl czy hertz mysli ze bedzie super.. Ilu klientow mi sie przewineło ze sprzetem przez sklep i kazdy mowił-

Panie ale to przeciez alpine!!

Niemiecka firma ona musi grac super..Pan cos zle pewnie podłaczył klega ma Alpina i mu ładnie gra..

A ile wydał pan a ile kolega?

Ja wydałem 350, kolega 1200 Ale wyglada podobnie..

Ma pan racje.. Podobnie..Wyglada..

I nic wiecej.. Moze zeby ci dokladnie pomoc napisz jaki masz budzet, ile go mozna ewentualnie nagiac.. Czy masz juz instalacje w aucie czy ja trzeba robic?

Jak napiszesz jeszcze czego słuchasz to pomozemy ci dkladniej oszacowac koszta i mozliwosci pod dana muzyczke, tak chyba bedzie najloatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer - bardzo serdecznie proszę o udzielanie się osób mi pomocnych a nie pouczających...

jak zauważyłeś jestem świeżak a nie kozak jak ty - to moje początki z CA...

a o ile się nie mylę to nie porównuję tu stricte marek tylko modeli które przedstawiłem..

 

jeśli nic nie masz zamiaru wnosić bardzo cię proszę o udzielanie się gdzieś w innym miejscu - jak będę potrzebował pouczania to na pewno się zgłoszę do ciebie :kwasny:

 

ps. mówisz żebym podał jaką muzykę itp... a ja zapytam ile z mojego postu przeczytałeś...??? o ile mnie pamięć nie zawodzi tam wszystko jest, budżet też....

naprawdę poproszę ludzi chętnych do pomocy o wypowiadanie się....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory za OT zomer , dzieki za skrzyneczke gra godnie , troche dam RF czas na wygrzanie i zobaczymy jak bedzie grac .

 

a co do simonesq to jedyne co bedzie odrazu fajnie gralo to helixy , maja 50wat i jest niezle z jakoscia a 80wat to stanowczo za duzo dla radia. Moje radyjko ma podobno 31wat rms a z glosniikami 50wat sobie srednio radzilo przy wiekszych glosnosciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine sama w sobie jest marką i wszędzie gdzie padały porównani tych dwóch marek wszędzie prawie wygrywała Alpine....

 

To zdanie nie jest moim zdaniem zdecydowanie - może źle ująłem ale tak się właśnie wyrażała nie jedna osoba która się zajmuje CA a których się radziłem podając do wyboru te dwie marki I MODELE. Również na wielu forach internetowych widziałem podobne wypowiedzi (nie w sklepie "tylko dla idiotów")....

 

ps. jeszcze jedno - czy wg ciebie długa jazda z włączonym radiem przy głośności takiej, która uniemożliwia rozmowę oraz czasem choćby skupienie się na drodze to fajna przyjemna sprawa... jak bym chciał montować JUZ W TEJ CHWILI SPRZĘT który będzie naprawdę dobrze/głośno słychać to chyba bym napisał iż wzmacniacz NIEZBĘDNIE JUZ POTRZEBNY :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jezeli przyszedles tu po rade to nie dyskutuj o rzeczach mniej waznych typu gdzie od kogo slyszales , fakt jest taki ze niskie modele pionkow sa bez rewelacji tak jak alpina seria cde , polecilem ci przemyslenie clariona dolorze do listy jakiegos kenia seri w7... o ktorej napewno chcetnie sie wypowie kolega zomer , bo te radia prezentuja dobra jakosc i wszystkie funkcjde nmozliwe do zdobycisa za te pieniadze

 

[ Dodano: 2008-10-25, 12:52 ]

wzmak daje mozliwosc glosnika pokazac na co je stac szczegolnie hertza ktore zawsze potrzebuja wiecej wat , apstrachujac od tego przypadku to zreby te hertze pokazaly jak graja potrzebuja ze 100wat , ale kolega pewnie zaraz zripostuje , bo przeciez jak ktos ma wzmaka to tylko do napierdalania , a tu psikus ok rozumiemy tez ze nie chcesz teraz rozbudowywac systemu ale jak nie chcesz to po cholere ci takie glosniki ktorych radio nie uciagnie , kupujesz na zapas i bedziesz kilka miechow jezdzil z pierdzacymu glosnikami bo juz beda dobra baza? to ja polecam zakup radia i wzmaka zamiast glosnikow i podpiecie pod zeryjne glosniki a jak zechcesz rozbudowac system to kupisz glosniki :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanders- twoje uwagi biorę do siebie bo są na temat w przeciwieństwie do zomera :kwasny:

I serdecznie za nie dziękuję bo może mnie przekonają do szarpnięcia się właśnie na wzmacniacz - kwestia jest tylko taka iż wzmacniacz że tak powiem "lepszej jakości" prawdopodobnie mało nie kosztuje a jednorazowo nie wywalę tyle kasy :D

Kto wie, może nawet zakup radia+wzmacniacza weźmie górę nad moimi przemyśleniami ale ty w przeciwieństwie do zomera przeczytałeś znacznie większą część mojego pierwszego posta i nie pytasz o rodzaj muzyki i budżet który przedstawiłem jak wiesz w tym pierwszym poscie :P - może nie za kilka miesięcy a za miesiąc lub dwa kupie wzmacniacz - może chciałbym sobie jeszcze przed zimą załatwić sprawę z wytłumieniem drzwi bo w garażu będę musiał kopcić żeby nie zamarznąć :rotfl:

Jest wysoce prawdopodobne, że jeśli wiele osób zasugeruje, że nie ma sensu takich głośników bez wzmacniacza to na wzmacniacz sięgnę głębiej do kieszonki :D

 

Proszę serdecznie o merytoryczną rozmowę a chyba to że się podpieram tym co wyczytałem i słyszałem nie jest chyba zakazane dla kogoś kto jest laikiem - mało tego jeśli ktoś doradził/poradził/powiedział coś nie do końca z prawdą to przynajmniej dzięki wam zostanę wyprowadzony z błędu za co będę wam bardzo wdzięczny http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Przeczytajcie dokładnie pierwszy post - zawarłem tam chyba dużo informacji... I doradzajcie proszę i może przez to uczcie mnie a nie pouczajcie :D

KAŻDA WYPOWIEDŹ JEST CENNA BYLE BY ODNOSIŁA SIĘ DO TEGO CO OPISAŁEM :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer - bardzo serdecznie proszę o udzielanie się osób mi pomocnych a nie pouczających

simonesq, staram sie ci pomoc, ale zeby zrozumiec nasza pomc musisz troszke zmienic myslenie. Jak narazie twoje myslenie opiera sie nazwach marek (alpine magnat hetrz) a frum pomaga ludziom w kompletowaniu sprzetu. Jesli szukasz porady to juz cie poprsiłem wyzej-

Rodzaj słuchania muzyczki

Czy budzet mozna nagiac, jesli tak to o ile

Ja ma grac głosno i dobrze to hetrz odpada. Jak wspomnial sanders glosniki potrzebuja mocy. Maja małą kompresje a wiec zeby ładnie zagrały to potrzebne jest dobrej jakosci 60watt

Alpine cde masz strasznie kiepska jakosc przedwzmacniacza, wysterowanie basu na+2 powoduje pierdzenie glosnikow. Tym radiem mozna słuchac głosno ale w ustawieniach liniowych(bass treble midle na zero )

Clarion ma spokojne granie, cieple. Kenwood ma precyzyjne ale słabszy bas (ale za to partie wokalne sa milsze)

 

Zanim zaczniemy ci senswnie dradzac napisz czego słuchasz, i poczekaj kilka postow a wszystko bedziesz wiedział co i jak.

Tu nikt nie bedzie miał negatywnego nastawienia jesli wysłuchasz spokojnie i powiesz co ci pasuje a co nie bo jak poczyatłbys kilka postow to bys zobaczył ze czasami cos doradzamy a całe to nasze "spuszczanie" sie jest jak grochem o sciane bo klient i tak robi cos na siłe po swojemu.

Cierpliwosc to podstawa :kwasny:

 

[ Dodano: 2008-10-25, 13:15 ]

nie pytasz o rodzaj muzyki

Ale to podstawa!!

 

[ Dodano: 2008-10-25, 13:17 ]

Sorry nie dczytałem

Głównie lubię muzyczkę starszej daty, czyli klasycznego rocka z lat 80' jak Marka Knopfflera, ale nie omieszkam troszkę nowoczesnej muzyczki jak np. Astral Projection...
:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem to biez ta Alpine bo jak nie jestes jakims audiofilem to i tak nie uslyszysz roznicy w graniu a Alpine wydaje sie byc prostrzym w obsludze co jest chyba wazne podczas prowadzenia auta :kwasny: do tego te Helixy co koledzy wyzej proponowali jakies 200zl kosztuja i w poruwnaniu cena/jakosc wypadaja naprawde dobrze, do tego wygluszenie drzwi jakies 120zl i do tego dystanse z MDF'u i jak dobrze wygluszysz drzwi i porzadnie zamontujesz glosniki to efekt bedzie naprawde zadowalajacy. sumujac wszystkie wydatki to zmiescisz sie spokojnie w 1000zl oczywiscie jak sam bedziesz wszystko montowal i jeszcze zostanie na jakies piwo

niestety w takiej kwocie nie ma zbyt duzego wyboru wiec nie ma co wybrzydzac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz zomer - nie doczytałes :D:rotfl:

założeniem budżetu faktycznie jest te 1000zł ale oczywiście mogę nagiąć ten budżeciek - napisałem że wszystkie sugestie co do sprzętu biorę sobie do serca bo na was liczę - inaczej by mnie tu nie było :kwasny:

 

tak więc zacznijmy jeszcze raz - to były moje typy co do radia, głośników, wytłumienia (tylko moje) i właśnie liczę na to że je przedstawicie w takim świetle jakie są naprawdę - jeśli je skrytykujecie to dobrze bo wiem że tym mi nie zaszkodzicie a pomożecie :P - ja tylko marny laik w temacie CA :D

 

Myślę że damy rade a ja naprawdę nie jestem za tymi moimi typami - to tylko taki wstęp co ja znalazłem (co mi doradzano) :P

 

Ustalmy tak:

Radio jak już wszyscy wiedzą do słuchania muzyczki - rożnej (bo rock lat 80' a Astral Projection to inne światy) - cena myślę do 600zł i tej nie chciałbym naginać

 

Do tego zestaw na przód do 250zł

 

Wzmacniacz też sugerujcie proszę - przecież was nie ukatrupię za to że ktoś mówi że to co ja podałem za słabe w stosunku radio do głośników :D

 

Obstawiałem że na tę chwilę 1000zł wyjdzie radio+głośniki+wygłuszenie ale jeśli na tę chwilę będzie radio+głośniki+wzmacniacz to w łeb sobie nie strzelę :D - albo pomarznę i zrobię wytłumienie w zimie albo poczekam z całym montażem - wiecie że rozwiązań jest wiele a ja proszę o takie które zaproponowalibyście najlepszemu kumplowi http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif lub sobie samemu :D

 

Zamieniam się w słuch... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli rock to mimo mojego zamilowania do kenwooda polece ci clarina. Cieple brzmienie jak i delikatnosc bassu jest tu mile widziana

Co do samych glosnikow, trzeba poszukac czegos opartego na bardzo lekkiej membranie, najlepiej papierowej o nie duzej mocy aby miec to charakterystyczne mruczenie basu.

Wytłumienie najtaniej wyjdzie soudal musisz liczyc okolo 60zł bo tyle kosztuje rlka i starczy ci to na pare drzwi (czytaj dwoje drzwi, czyli przod)

Fiat bravo z teg co pamietam ma dystanse, ale poprawcie mnie jesli sie myle-koszt okolo 30-zł za komplet. Czyi kolo 100zł masz koszty instalacyjne.

 

[ Dodano: 2008-10-25, 13:47 ]

zakladajac ze na clarka wydamy 600zł (tutaj licze na pomoc kolegow z forum co maja wiecej stycznosci z clarionem) zostaje nam 300zł na głosniki na przod..

 

[ Dodano: 2008-10-25, 13:52 ]

o wzmacniaczu lepiej zapomniec narazie jak sam wspomniales wyzej nie ma co liczyc chociaz.. Do wokalowych rokowych parti moge polecic firme ESX, ESX Signum SX-260 399zł 2x60wat ale z dobra separacja kanałow. Lepszy byłby ESX Quantum Q-200.2 w cenie niecałe 500zł ale juz duzo lepsze brzmienie.

W cenie do 500zł mozna miec u-dimensiona GLOW ale wypada gorzej na tle dzwieku w porownianiu z ESX-em.. Chyba ze cos poszukamy z uzywek..

Tu bardziej musi zdac sie na doswiadczenie osob majacych spore porownanie a nie bazujac na tym ze kts ma carpowera a ktos cos tam i gra mu przyzwoicie..

Ktos kto zaklada rozne piece ma trszke wiecej opini na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helixy bardzo ładnie grają pod starą serią sony. Sprawdzone. U znajomego podłączyłem xm-4020, producent podaje 40rms na kanał (nie szukałem ile faktycznie podaje, ale zapewne nie odbiega od podanej mocy). Radio to calrion z niższej półki.

 

Radio clarion 388 (jak dobrze pamiętam, może się myle) - 400zł

głośniki przód helix - 200zł

sony xm 4020 - 100zł (używka z alledrogo :D )

mata na drzwi i dystans, kable, bezpiecznik - około 200zł

 

Całość wychodzi 900zł, muzyki słucha bardzo rożnej, ale to bardzo przyjemny zestaw, mocne głośniki pod radio nie bardzo, bo nie pokażą na co je stać. A stary soniak ze złotej serii bardzo dobrze je trzyma :kwasny:

 

Jeśli budżet to około 1k zł, to można jakieś głośniki z PB. I wychodzi bardzo przyjemny zestaw, który ładnie gra

pozdro

 

[ Dodano: 2008-10-25, 14:33 ]

Do rock'a przydała by się jakaś skrzyneczka z szybką 10", ale to już wyższy koszt. Chociaż zawsze można później rozbudować audio :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko - zaczynają się jak widzę porady na które liczyłem. Pamiętam że szwagier kiedyś miał coś pod soniakiem i był również zadowolony - jak będę się z nim widział to opiszę co on to tam miał...

 

Czekam nadal na propozycje tym bardziej że w tym tygodniu chciałbym już być po zakupie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Tez mam Fiacika Brava i powiem ci że wygłuszenie drzwi przednich to koszt 86zl (tasma dekarska 10mbx15cm = 50zl i 10mbx10cm = 36zl kupisz w leroy merlin) i efekt bardzo dobry :kwasny:

 

co do glosniczkow to ja wybralem Mac Audio Pro Flat 2.16 sa w cenie Helixow. Dane: http://www.macaudio.de/index.php?id=2748&L=1

 

ktos poradzi mi jakis wzmak do nich? Zastanawiam sie nad HPB-602 lub Mac Audio Ninja 2.180 lub Magnatem Classic 360? doradzcie poczatkujacemu (niewiedzacemu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zomer - nie obraź się ale ten link który podałeś jest aby doradzający - za 8000zł ???

rozmawiamy o jakimś tam średnim poziomie (przynajmniej ja tak zaznaczałem) a ty walniesz takiego gwoździa który wiesz dobrze że nie wchodzi w grę... jeśli byłby to temat o tytule "poproszę doradztwo o wysoką/najwyższą półkę sprzętu do 10000-15000tyś" byłoby git... ale komu ten wzmacniacz.... nie widzę tu zainteresowanych sprzętem CA na tym poziomie - przynajmniej mój temat takowego nie dotyczy :kwasny: ???

 

pytanie z innej beczki... kilka osób zaproponowało HELIX DARK BLUE 6.1 - moje pytanie teraz brzmi:

 

jak się mają te helixy do zaproponowanych na początku przeze mnie HERTZ (Hertz DSK 165 160W) gdybym jednak zastosował wzmacniacz (bo na początku również o tym wspomniałem że ewentualna rozbudowa wchodzi w grę) - co wtedy lepsze na odpowiednim wzmacniaczu - czy HELIX DARK BLUE 6.1 35W RMS czy Hertz 80W RMS ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się mają te helixy do zaproponowanych na początku przeze mnie HERTZ (Hertz DSK 165 160W) gdybym jednak zastosował wzmacniacz (bo na początku również o tym wspomniałem że ewentualna rozbudowa wchodzi w grę) - co wtedy lepsze na odpowiednim wzmacniaczu - czy HELIX DARK BLUE 6.1 35W RMS czy Hertz 80W RMS ???

 

Zależy pod jakim wzmakiem, jak dla mnie helix'y grają bardziej 'kulturalnie'.

 

Teraz piszesz, że wzmak, zabudowa itp. ale to już podniesie koszty i prawie na bank nie zmieścisz się w 1k zł.

 

[ Dodano: 2008-10-25, 15:37 ]

na bank nie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zomer - nie obraź się ale ten link który podałeś jest aby doradzający - za 8000zł

Pytajacy nie zaznaczył do jakiej kwoty ma byc wzmacniacz.. Mam zgadywac?

Jak moge polecic cos, niewiedzac czego PMK, słucha ani jaka ma kwote.

 

Co do twjego pytania czy helix czy hertz

Wybrałbym hertza ze wzgledu na papierowa membrane.

Helix jest dobry pod samo radio a hetrz napewno potrzebuje pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...