Skocz do zawartości

Pytanie opropo car audio


przemala2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do wszystkich:mianowicie czy kondensator w stanie spoczynku jest w stanie rozładować akumulator?chodzi mi o to że po wyłączeniu systemu audio kondensator wskazuje aktualny prąd,zamykam auto idę do domu włączam sprzęt i odczyt z kondka jest dużo niższy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to wyświetlacz na kondensatorze nie wskazuje prądu tylko napięcie :kwasny:

Kondensator jest tak jak i reszta użądzeń w samochodzie odbiornikiem i jakiś tam prąd pobiera. Na pewno nie jest w stanie Ci rozładować akumulatora , no chyba że wspomniany wcześniej wyświetlacz świeci non stop :kwasny:

A to że po powrocie napięcie po powrocie jest niższe to normalny obiaw bo w samochodzie są inne odbiorniki które pobierają prąd i rozładowują akumulator. Po za tym to sam akumulator w jakimś stopni sam się rozładowuje :zalamany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie,kondensator wyłącza się po 30 sekundach od wyłączenia sprzętu,pytanie zadałem ponieważ chciałbym uniknąć niemiłej niespodzianki gdy rano do pracy a tu buuu......idąc tropem dalej niezakładając nowego wątku bo bez sensu.Mam taki niemiły problem mój sprzęt to cd Clarion 2din podłączony z procesorem dps firmy clarion (mam na myśli remote) idąc dalej wzmacniacz soundmagus e150 plus do tego car power by monacor zasilający przetwornik magnat x3000.Teraz tak większy bass i wyłącza sie procesor???procesor wyłącza wzmacniacze czy to wina tego że pod ten cieniutki remote są podłączone trzy odbiorniki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz zasilanie wzmacniaczy, radia i całego sprzętu?

Musisz wziąść miernik do ręki i pomierzyć jakie jest napięcie na poszczególnych elementach w czasie uderzenia basu, nie wykluczone że i remonte spada poniżej jakiegoś progu granicznego dla procesora :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy tak do radia i procesora wykorzystałem oryginalną instalację,wzmacniacze mają robioną instalacje wiadomo, wszystkie kable zasilające to miedz firmy octopus grubości nie pamiętam ale są grubości małego palca od ręki oczywiście.Bezpiecznik jest na 10cm-etrze przewodu przy akumulatorze,kondensator podłączony do wzmacniacza jest kablami o długości 15 cm które są zmostkowane bezpośrednio na kondku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie,kondensator wyłącza się po 30 sekundach od wyłączenia sprzętu

kondensator sie nie wyłacza....

kondensator nie wskazuje napięcia po 30 sek jeseli nie nastąpi jego zmiana o 0,5V (u mnie tak miałem zależnie od konda)

pusc sobie muze po cichu i zobacz czy wyłaczy sie wskaznik z konda i po jakim czasie.....

pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stała się pierwsza porażka,zmarł wyświetlacz w kondensatorze diabli wiedzą co mu sie stało....Pierw przestał wyświetlać pierwszą linie na ledowym wskaźniku a teraz totalna kaplica nic nie wyświetla .Do tego nie świecą diody podświetlające i informujące o doładowywaniu co z tym fantem zrobić???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może być taka? Skrzynka

Muzyka różna od techno po rap raczej ostrzejsze brzmienia

zaraz okaże się że ten przetwornik nie nadaje sie do takiej muzyki :D czy przy procesorze dsp muszę stosować jakieś filtry dolnoprzepustowe?we wzmacniaczu jest takowy filtr hp i lp dodatkowo dps ma możliwośc ustawienia filtra od 50 hz do 120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...