Skocz do zawartości

Kupno myjki ciśnieniowej


Dareek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


a Lavor co myślicie o nich?
r165

 

Od roku używam Lavor Galaxy 160. Parametry praktycznie identyczne do tej co podałeś. Do mycia auta spokojnie się nadaje. Ten patio cleaner z zestawu można od razu sobie podarować, myjka jest do niego zwyczajnie za słaba. Jedna z dysz rozsypała się po kilku użyciach. Aktualnie dokupiłem sobie porządną pianownicę i metalową dyszę do spłukiwania auta. Sama myjka daje radę, w sensie na razie się nie popsuła, a w domu jest kilka aut, więc dość często używana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie, doradźcie mi proszę jakąś myjkę w okolicach 500zł. Może być odrobinę więcej ale bardziej w stronę 500zł niż 600zł. Za propozycje typu "dołóż 15tys i kup myjkę hiper-duper-super 999132V-tec R" z góry dziękuję  :wink2: 

Cel: klasycznie - spłukanie samochodu przed i po myciu, czyszczenie sprzętów ogrodniczych, może czasem jakiejś kostki czy elewacji. Typowy przydomowy pomocnik.

Budżet: 500, maks 550zł z przesyłką

Wymagania: autostop, może jakaś pianownica, dodatkowa dysza, cokolwiek... Dobrze jakby myjka mogła sama pobierać wodę(mam na podwyższeniu zbiornik 1200l z kranikiem na dole) i ewentualnie wytrzymać temp wody w granicach 50-60stopni.

 

Moje propozycje: myślałem o hecht 318 ale mało o niej opinii, może jakiś Lavor, czytałem też o Kanwod 220, może coś typu Stanley JJM16, Riwall Pro albo inny chińczyk. Karcher niestety w tym przedziale cenowym odpada ze względu na niski przepływ wody i kompozytową pompę. Acha, zdecydowanie byłbym za nowym urządzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś z 2 tygodnie temu spytał, to poleciłbym Ci Parsida w Lidlu za 399zł który ma 3 letnią gwarancję , no ale teraz to już po ptokach ;)  Teraz za 499 możesz dostać Lavora Galaxy 180 z 2 letnią gwarancją door-to-door , no ale jakbyś mógł dołożyć ...taaa wiem wiem  :hyhy:  to za 899zł w OBI od chyba 13 marca możesz kupić Karchera K5. To solidna maszyna z solidnym ciśnieniem i wydatkiem wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, doradźcie mi proszę jakąś myjkę w okolicach 500zł. Może być odrobinę więcej ale bardziej w stronę 500zł niż 600zł. Za propozycje typu "dołóż 15tys i kup myjkę hiper-duper-super 999132V-tec R" z góry dziękuję  :wink2:

Cel: klasycznie - spłukanie samochodu przed i po myciu, czyszczenie sprzętów ogrodniczych, może czasem jakiejś kostki czy elewacji. Typowy przydomowy pomocnik.

Budżet: 500, maks 550zł z przesyłką

Wymagania: autostop, może jakaś pianownica, dodatkowa dysza, cokolwiek... Dobrze jakby myjka mogła sama pobierać wodę(mam na podwyższeniu zbiornik 1200l z kranikiem na dole) i ewentualnie wytrzymać temp wody w granicach 50-60stopni.

 

Moje propozycje: myślałem o hecht 318 ale mało o niej opinii, może jakiś Lavor, czytałem też o Kanwod 220, może coś typu Stanley JJM16, Riwall Pro albo inny chińczyk. Karcher niestety w tym przedziale cenowym odpada ze względu na niski przepływ wody i kompozytową pompę. Acha, zdecydowanie byłbym za nowym urządzeniem.

 

Zerknij na Nilfisk C125 - https://myjki.com/8-myjki-domowe/8241-c-1257-6-x-tra-125bar-460lh-myjka-nilfisk-entry-edition-8w1-5715492181346.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Takiego nilfiska 140 chętnie bym przytulił ale jest poza moim budżetem. Chyba pójdę w stronę Lavora Galaxy 180 o którym wspomniał powalla. Parametry wyglądają w miarę ok(chociaż wiem, że w przypadku chińczyków znacznie odbiegają od rzeczywistości) i cena jest przystępna. Miał ktoś do czynienia z tą firmą? Czy może to taki alphard wśród myjek? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mycia samochodu wystarczy prosta myjka. Od 2013 roku używam Verto 52G422. W sezonie myje średnio 2 samochody na tydzień i działa całkowicie bezawaryjnie. Ciśnienie na tyle duże, że potrafiła mi ściągnąć powłokę lakieru bezbarwnego z xantii. Do piaskowania na mokro się nie nadaje albo jak kto woli tylko dla celów hobbystycznych (za wolno to trwa) do tego potrzeba już np. Kranzle. Kupiłem Verto za 180 zł i z perspektywy czasu ( bezawaryjność i osiągi ) jestem bardzo zadowolony. Silnik 2,2 kW i 390 L/min do prac domowych w zupełności wystarczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Miał ktoś do czynienia z tą firmą?

 

Wymianę pistoletu dla klienta załatwiam 1 telefonem, bez jednego papierka, ot dzwonię, mówię o co chodzi i gość z infolinii po prostu mówi żebym mu dał pistolet z myjki wystawowej , a on już mi wysyła nówkę.  U karchera to nie przejdzie choć znam osobiście kilka osób w ich serwisie ...procedury ;) Czy całe myjki się psują tego nie wiem, bo przy gwarancji door-to-door po prostu klienci załatwiają to poza naszą wiedzą ...co bardzo nas cieszy ;)    

Jedynie mogę przypuszczać iż takich spraw mają mało , bo gdyby psuły się na potęgę, to nie dawali by 24 miesięcznej gwarancji lecz 12 miesięczną jak Karcher , no i gwarancja door-to-door też generuje sporo kosztów gdyby były bardzo awaryjne. 

Nie zapominajmy że ta firma produkuje myjki od 1975r i  ma też w swojej ofercie myjki profesjonalne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Miał ktoś do czynienia z tą firmą? Czy może to taki alphard wśród myjek? ;-)


 

Używam Lavora Galaxy 160 już trzeci rok. Używam dość często do mycia aut (3 szt), czyściłem też polbruk (ponad 200m2). Myjka przeżyła wszystkie operacje. Mogę śmiało polecić. 

Jeśli zdecydujesz się na Lavora poszukaj opcji z samą myjką, jak najmniej wyposażenia. Dysza z kompletu rozsypała mi się po kilkunastu myciach. Pianowanica jest do bani. Patiocleaner..... ta myjka ma za małą wydajność do niego. Szkoda kasy. W komplecie była też jakaś szczotka do kół, w ogóle nie użyłem. 

Dokupiłem dobrą dyszę mosiężną i dobrą pianownicę, tyle mi wystarcza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


dobry karcher to tylko z salonu, bo na markety idzie zupełnie co innego

 

No proszę Cię ! Też wierzysz w te bzdury? Wiesz co to kod EAN? Porównaj i już wiesz że ktoś Cię oszukuje gadając takie bzdury! 


 

 


Dokupiłem dobrą dyszę mosiężną i dobrą pianownicę, tyle mi wystarcza. 

 

Dokładnie tak, kupić gołą myjkę , ori lance zostawić w spokoju w pudełku, dokupić lancę metalową z odpowiednią końcówką do danej myjki i 2 dysze tzn. 15*  do ostrej jazdy  plus dysza 25* lub 40* do mycia auta i dopiero wiemy co może dana myjka.  Pianownicę możemy odpuścić przy zakupie odpowiedniej chemii jako prewash tzn . np. Shine Garage Citrus oil  + opryskiwacz  i myje lepiej niż tańsze piany aktywne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już jedziemy po offtopie, to posiadam myjkę karcher k5 premium(? nie wiem czym się różnią te full control itd, moja niby z wszystkimi dodatkami) z taką lancą z wyświetlaczem jakie jest ciśnienie - pytanie do @powalla - ta oryginalna końcówka do mycia(co kręcąc zmieniasz ciśnienie) jest okej? Czy można zakupić jakąś inną, która zrobi lepsze ciśnienie/inny(lepszy) strumień?

 

jeśli chodzi o pianownicę to mam la ps3 i robi super robotę z adbl yeti, ale nie wiem co ze zwykłą końcówką ;)

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zacząłem czytać ostatnie 2 strony, bo powolutku rozglądam się za nową myjką. Obecna działa ale można sobie nią ręce myć. Takie małe ma ciśnienie. Z tego co wyczytałem to powinienem rozejrzeć się Nilfisk albo Lavorem. Budżet tak okolice 500-600zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ale nie wiem co ze zwykłą końcówką

 

Nie wiem jaką dokładnie masz myjkę ale K5 jest w kilku wersjach , czyli :

 

1. X range - model najstarszy starszy i tu też może być goła wersja lub premium ze zwijaczem węża . W każdej 2 lance w komplecie , czyli jedna rotacyjna i druga regulowana która po ustawieniu na MIX powoduje pobieranie chemii z butelki włożonej z tyłu myjki ...aaa ona też jako jedyna z serii K5 pozwala na regulację ilości tej chemii pokrętłem na górze myjki. 

 

2. Full control  - mniejsza gabarytowo , bo uchwyt jest chowany w korpusie myjki , bebechy takie same , lance takie same ale pistolet ma diodowy wyświetlacz ...no własnie czego? Jak obracamy regulowaną lancę na różne pozycje, to diody wskazują co można takim ustawieniem myć   :mur1:  Gadżet dla osób z brakiem pamięci krótkotrwałej by po spojrzeniu na diodę przypomniały sobie że auto myją  :wink:

3 . Full control PLUS - myjka najnowsza , wielkościowo jak powyższa myjka lecz bebechy trochę inne tzn. jest regulator ciśnienia jakie podaje myjka na wyjściu . Lanca już tylko jedna ale 3 funkcyjna (rotacja, nanoszenie chemii i dysza płaska) . Pistolet ma wyświetlacz i ma 2 klawisze + i _  którymi reguluje się ciśnienie ...pistolet łączy się z zaworem na pompie poprzez ...WIFI  :przestraszony:  Rzecz świetna ale jak z czasem będzie się to spisywało tzn. im więcej gratów tym więcej rzeczy do serwisowania i zepsucia ;) 

 

Co do wymiany lancy , to najlepiej widoczne jest to na filmikach 

https://www.youtube.com/watch?v=DORbThhchyA

 

Przy pracy myjką bardzo ważne jest (oprócz ciśnienia i samej ilości wody)  odległość dyszy od przedmiotu czyli jeśli odległość wynosi więcej niż 10-15cm , to tylko lejemy wodę zamiast mycia ciśnieniem ;)  Ważna też są same krawędzie strumienia i jak widać na filmikach krawędzie są jakby odcięte nożem i strumień wody ma kształt jakby szpachelki ...jak to wygląda na oryginalnych lancach to każdy sobie sprawdzi ;)  Powiem że akurat u Karchera w tej regulowanej lancy z K5 i K5 FC nie ma takiej tragedii i strumień ma dość fajną "szpachelkę"  :hyhy:  

Lanca do karchera w firmie Techkar to ok 60zł i możemy wybrać szerokość strumienia (15, 25 , 40 stopni ) , a z racji iż sama dysza kosztuje 19zł , to warto kupić od razu 15 (do ostrej jazdy) i 40 do płukania np. auta , a podmiana dyszy zajmuje jedyne 15 sekund. Ważne jest aby im po zakupie napisać jaką myjkę mamy , bo muszą dobrać złącze do pistoletu i dobrać wielkość samej dyszy w zależności od ciśnienia myjki . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś z 2 tygodnie temu spytał, to poleciłbym Ci Parsida w Lidlu za 399zł który ma 3 letnią gwarancję , no ale teraz to już po ptokach ;) Teraz za 499 możesz dostać Lavora Galaxy 180 z 2 letnią gwarancją door-to-door , no ale jakbyś mógł dołożyć ...taaa wiem wiem :hyhy: to za 899zł w OBI od chyba 13 marca możesz kupić Karchera K5. To solidna maszyna z solidnym ciśnieniem i wydatkiem wody.

post-11777-0-71443500-1552297935_thumb.pngpost-11777-0-71443500-1552297935_thumb.png

Jarek mozesz mu polecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ale takie Karchery czy Nifiliski czy Parkside mają żywotność do kilkunastu godzin. To są typowe sieciówkowe siepacze na pieniądze. Za 500 złotych to sobie mopa można kupić. Są porządne firmy takie jak IPC, Biemmedue czy najlepsza, moim skormnym zdaniem DiBO. Mają polską stronę tutaj https://myjkidibo.pl/ Głównie dla przemysłu i stosowania profesjonalnego ale mają ofertę także "garażową". Trzeba oczywiście więcej zapłacić ale lepiej dozbierać i mieć coś na lata i co się sprawdza. Ale są tacy co lubią kupować kilka razy :P Sprawdźcie sobie ofertę!

 

 

Wpis zostawiam bo koledzy niżej "wyjaśnili" już post. Idealna antyreklama, choć konto założone specjalnie w celu "rozreklamowania" ;)

 

-Mamusa

Edytowane przez mamusa
Dopisek moderatora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, za radą powalli, kupiłem myjkę Lavor Galaxy 180 + lancę z kilkoma końcówkami od majfriendów i jestem bardzo zadowolony. Do użytku przydomowego jak mycie elewacji, kostka lego(nieczyszczona do kilkunastu lat), trzy samochody, mnóstwo mniejszych i większych sprzętów(jakieś felgi, grile, maszyny ogrodowe). Łącznie kilkadziesiąt przepracowanych godzin. Nie mógłbym w tej cenie(500zł) niczego lepszego znaleźć. Dalej wygląda i działa jak nowa. Jestem bardzo zadowolony! Powalla - dziękuję! :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...