Skocz do zawartości

Tomek Mital
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest u góry nad XXL jakaś żelka ?

 

 

Fajniutko... Tomek ale Ty nie jesteś chyba w tym lekko "zmanierowany" klubie kibica na "B"? :rotfl::wink2:

 

 

Nad XXL jest dodatkowy akumulator firmy Kinetik - tylko pod audio. To nie jest żelówka tylko AGM

O jakim klubie piszesz?? Jeśli o Braxie to wierz mi, że nikt nigdy o mnie w tym klubie nawet nie słyszał.

 

Dobra chłopy pisać mi tu o śrubach bo musze mieć na jutro!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nad XXL jest dodatkowy akumulator firmy Kinetik - tylko pod audio. To nie jest żelówka tylko AGM

O jakim klubie piszesz?? Jeśli o Braxie to wierz mi, że nikt nigdy o mnie w tym klubie nawet nie słyszał.

 

Dobra chłopy pisać mi tu o śrubach bo musze mieć na jutro!! :D

 

 

To miałem na myśli, piszcząc "żelka", to jest typowe małe aku AGM? Czy coś jeszcze bardziej specjalizowanego do CA?

Po co stosowałeś pełni rolę aku, buforowego , czy to typowe drugie aku do tego z przodu?

Co masz Tomku z przodu jeśli chodzi o baterię?

 

Ps.Z tym klubem żartowałem, nic nie mam do "BT"... :)

Zresztą spr na priv co i jak... :)

 

Mam tylko 1 problem - śruba 10mm jest za duża zeby ją wkręcić a 8 wydaje sie za mała a w okolicy 9mm nie kupię bo jest niestandardowa ;) Jak sobie z tym poradziliście?

 

Masz gwintownik? To mi się ciśnie w pierwszej myśli ,aby nie stać z robotą. Zmierz sobie przystawiając gwintowniki do ori bolca z aku, jaki tp typ gwintu 9. 10, metryczny, czy jakiś inny skok, a potem wiedząc już co, narzynka w uchwyt przegwintuj 10kę na potrzeby wymiar i gotowe. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to gwint anglosaski 3/8" ?

 

Jeśli nie masz u siebie podjedż gdzieś do znajomego mechanika, który ma większy komplet do gwintowania, weż w rękę, te gwintowniki służące do gwintowania otworów(wygląda coś a'la "wiertło") przykładasz do gwintu w ori bolcu i dobierzesz odpowiedni gwint, następnie wiedząc, jaki to rozmiar 9, 10 metryczny czy też calowy, weż odpowiednią narzynkę i przegwintuj sobie tą 10kę na pożądany wymiar i gwint. Tylko ostrożnie, bo narzynki są z bardzo twardego stopu, ale jednocześnie kruchego(chyba duża zawartość węgla w stali), aby nie strzeliła narzynka...Do boju! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja mam i Kinetika i Hollywooda i jeszcze demo nie jestem? :P

Musze sprawdzić jak to u mnie jest bo w Hollywooda wkrecam normalne metryczne nie wiem czy 8 czy 10 bo nei pamietam, ale Kinetika jeszcze nie podlaczalem nawet z kartona nie wyjalem bo mam go z 5 dni.

A co do gwintowania to z wyczuciem nic na sile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miałem na myśli, piszcząc "żelka", to jest typowe małe aku AGM? Czy coś jeszcze bardziej specjalizowanego do CA?

Po co stosowałeś pełni rolę aku, buforowego , czy to typowe drugie aku do tego z przodu?

Co masz Tomku z przodu jeśli chodzi o baterię?

Z przodu pod maską siedzi Kinetic KHC 1200 (50Ah) a w bagaju ten na fotce to Kinetic KHC 1400 (60Ah). To wszystko będzie spięte przekaznikiem Hollywood 200A a okazyjnie nad tym wszystkim będzie czuwała ładowarka CTEK :wink: . Alternator będe musiał w przyszłości wymienić na coś mocniejszego niż 120A

Ps.Z tym klubem żartowałem, nic nie mam do "BT"...

 

luzik :)

 

Dzięki chłopaki za podpowiedzi odnośnie gwintu. Faktycznie popytam o takie narzynki - może akurat ktoś będzie miał.

 

 

Kurde ja mam i Kinetika i Hollywooda i jeszcze demo nie jestem?

 

Nie wiem o co wam chodzi z tym demo. Robie samochód dla siebie - pokażcie mi inne AGM z parametrami Kinetika w lepszej cenie. Hollywood jest troche droższy podobnie jak Stinger. Co jak co ale jest troche różnicy w cenie

 

A te udimension-y pewnie tylko docelowo wkładasz do Superba czy na dłużej posiedzą? A może dłubnięte są? słyszałem kiedyś takowe na zewnątrz normalka a środek inna bajka ,

 

Te u-Dimensiony wkładam bo je mam już dobre kilka lat- jeszcze w innym samochodzie sie woziły. Podoba mi sie to co sobą reprezentują i na razie ich zmieniać nie planuję. Są w 100% oryginalne chyba że ja o czymś nie wiem.

 

myśle ze posiadanie f1-ki i utopii to wzmaki też powinny nieodbiegać klasowo....

 

Nie ma sie co trzymać stereotypów!! Niejeden raz uznany sprzęt nie pokazał w pełni swoich możliwości (z różnych powodów) a ktoś inny systemem za połowe ceny uzyskiwał lepsze wyniki (z różnych powodów) :wink:

 

 

 

 

Dziś nic nie grzebałem w instalce bo nastąpiła zmiana planów i cały dzień byłem zajęty przy czymś innym. Ruszam do boju w przyszłym tygodniu

 

Jeszcze na koniec dnia taki ładny prezent (wdlg. mnie-spodziewany) sprawiła nam nasza reprezentacja na EURO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co wam chodzi z tym demo. Robie samochód dla siebie - pokażcie mi inne AGM z parametrami Kinetika w lepszej cenie. Hollywood jest troche droższy podobnie jak Stinger. Co jak co ale jest troche różnicy w cenie

 

 

Sam mam Kinetika, najlepsza relacja ceny do jakości, bo to wszystko jedna parafia Kinetik/Stinger/Holly...

Z demo nikt Ci nie dowala, w "grubszych" autach a zwłaszcza pod "zawody" wiele klocków można dostać od dystrybutora w cenach "demo" czyli jakieś 50% mniej...

Tyle ,że ja się o tym dowiedziałem gdy.... Skończyłem swoje auto... :rotfl:

Więc zapłaciłem normalnie detalicznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Kinetika, najlepsza relacja ceny do jakości, bo to wszystko jedna parafia Kinetik/Stinger/Holly...

Z demo nikt Ci nie dowala, w "grubszych" autach a zwłaszcza pod "zawody" wiele klocków można dostać od dystrybutora w cenach "demo" czyli jakieś 50% mniej...

Tyle ,że ja się o tym dowiedziałem gdy.... Skończyłem swoje auto... :rotfl:

Więc zapłaciłem normalnie detalicznie...

 

No ja pierwsze słysze o czymś takim. Przy tej klasie sprzętu który posiadasz 50% to sporooo kapuchy w kieszeni. Jesli tak jest faktycznie to troche boli no nie? Horn powinien sie bardziej postarać ;)

Dobra zostawmy ten offtop

 

Znacie jakiś dobry sterownik wentylatorów? Taki żeby miał 3-4 czujniki temperatury. Musze cos pomysleć nad chłodzeniem tego wszystkiego w letnie dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ścisłości, masz gwint wewnętrzny, więc potrzebne Ci są gwintowniki. Narzynki są do gwintów zewnętrznych.

 

Gwintu a aku nie myśle dotykać- jedynie śrube nagwintować na taki jak ma być.

Zresztą pewnie masz racje- nie jestem w temacie także luz :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to życzę powodzenia w szukaniu kogoś z narzynkami calowymi. Najpierw weź suwmiarkę i chociaż zmierz średnicę wierzchołków w tym gwincie zewnętrznym w aku. Te gwinty anglosaskie są tak popiep****e, tyle ich jest rodzajów, że chyba taniej wyszłoby Cię wziąć hollywooda z gwintami metrzycznymi, niż latać za tym wszystkich, jeśli nie chcesz ruszać gwintu w aku. Co ci z tej gwarancji, jak jest jej tylko rok i raczej tak szybko nie padnie przy normalnym użytkowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Naprawdę super rzecz za ta kasę, szkoda ,że Tomek wrzucił temat w momencie kiedy już auto miałem poskładane, i nie mam już weny na kolejny kipisz kładzenie kabelków, i szukanie miejsca na sterownik... Ale jak ktoś sobie jeszcze grzebie chyba naprawdę warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój czeka na zamontowanie :)

http://www.herbirol.com/audiocar/berlingo/beznazwy.jpg

Świetna sprawa, wyświetla temperature, steruje wentkami, mi dodatkowo pokazuje temp zewnetrzna bo Citroen skapil na termometrze.

Generalnie mozliwosci sa prawie nieograniczone, a i koszty sa niskie w porownaniu do np wyswietlacza Brax'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie na razie przestój w pracach spowodowany różnymi problemami ze sprzętem który wylądował w serwisie :(((((((((((((((

 

Odnośnie akumulatorów moge powiedzieć dla potomnych, że AGM-y Kinetik oraz Stinger posiadają terminale na gwint 3/8 cala UNF natomiast Hollywood ma zwykły metryczny. W specjalistycznym sklepie udało mi sie bez problemu kupić śruby 3/8 cala za grosze.

 

Co do tego sterownika wentylatorów to faktycznie fajna sprawa jednak nie wiem czy mi potrzeba az taki kombajn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo pisać - coś tam z prockiem :((( i cos drobnego (tak mi sie wydaje) z XXL. Jak wszystko wróci to sam bede mądrzejszy bo na razie sam nie wiem do konca co jest grane. Jedno co wiem- nie ma to jak GWARANCJA!!!!

 

Tak sobie przegladalem twoj temat i pomyslalem ze chyba mam takie terminale na 3/8. Chyba ze nie o to Ci chodzi????

 

Takie coś na pewno byłoby lepsze niż zwykłe śruby ale chyba nie ma co kombinować. W tej cenie śruba też daje rade ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie na pewno tak ,widzę że zmieniłes autko :) Jak na razie ,idzie profi ... jak w poprzednim .Powodzenia

 

hehe dzięki Mańku ale chyba mnie pomyliłeś z kimś innym ;) W moim poprzednim aucie (Octavia) PROFI zdecydowanie nie było ! To znaczy było poprawnie-początkująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...