Skocz do zawartości

Porównanie 18"


nero_partner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nurtuje mnie pytanko która z dostępnych 18" gra mocno i fajnie mam odniesienie do 2 szt takze niewiele

moze jakies sugestje??

słuchana czarna muza, docelowe zasilanie troche ponad 4kW

myslałem nad soloX-em ale nigdy go nie słyszałem (cho o cos w porównywalnych pieniądzach.

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ponad 4kw raczej ciezko bedzie znalesc przetwornik ktory wytrzyma taka moc na dluzsza mete na strzala to spoko.

 

Pytales na pw o nowego btl wiec nowy btl mocowo niewiele jesli wogole rozni sie od starego,wedlug amerykanow gorna granica na dluzsza mete jest ok 2,8-3kW ale pod WARUNKIEM ze na wyjsciu wzmcniacza bedzie very very good watts czyli bez przesterow,stadkow napiecia itp bo to balansowanie na granicy,lecz osobiscie uwazam iz jest to juz bardzo duzo jak na 3calowa cewke bo poprostu ona ma ograniczona pojemnosc cieplna.Na strzala btl ponoc lyka lekko 10kW w dobrej aplikacji wiec na dB z 4kW nie bedzie problemu.

 

Jesli chodzi o solo-x to niewiem nigdy nie mialem okazji sluchac,ogladac,dodtykac nawet sie szczegolnie nie interesowalem ale osobiscie uwazam ze z 4kW tez bedzie mial duzy problem,zreszta sam kicker podaje 5kw rms peak....alee kicker 18 ma duza zalete ma ogromna powieszchnie membramy a sam uklad magnetyczny tez niczego sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad ta pewnosc?

W warszawie jezdzi jeden solo x i napedzany jest goliathem

Ganiałem tez 15" o mocy 1000wat na piecu 4kw i jakos sie nie spalił.. Gain był lekko odkrecony, chodziło przyzwoicie.

Głosniczek jezdził na co dzien i nie był tylko na "strzały"

 

Zapytaj sie jeszcze nero_partner, czy utrzyma te 4kw przez 30minut grania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad ta pewnosc?

W warszawie jezdzi jeden solo x i napedzany jest goliathem

Ganiałem tez 15" o mocy 1000wat na piecu 4kw i jakos sie nie spalił.. Gain był lekko odkrecony, chodziło przyzwoicie.

Głosniczek jezdził na co dzien i nie był tylko na "strzały"

 

Zapytaj sie jeszcze nero_partner, czy utrzyma te 4kw przez 30minut grania..

 

Heh pewnie kupic ferrari i jezdzic 60km/h to po co tak mocny piec? 2x 15 beda duzo lepszym rozwiazaniem wykorzysta cała moc pieca i bedzie dużo mocniej niz na jednej 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj sie jeszcze nero_partner, czy utrzyma te 4kw przez 30minut grania..

Ja w to nie wnikam i wrozka nie jestem pytanie bylo o glosnik ktory wytrzyma 4kW a nie ktory bedzie chodzil podlaczony do 4kW z niepelna moca bo to nie problem zaden.

 

2x15 owszem ale zdaje sie nero planuje startowac w konkretnej klasie i niewiem czy 2x15 nie przeniesie go automatycznie w inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh widze temat sie rozkrecił:P

dzieki za podpowiedzi

napewno nie bede jezdził z gainem odkreconym na pełnej mocy mysle ze koło 70% (tak jak teraz na orionie - btl nie greje sie przy tym ale to ma 2,5kW)

 

Na twoim miejscu bym sie zastanowił nad 2x 15" Bedzie mocniej niz jedna 18

tez o tym myslałem ale skrzynki mi nie wejda bo chciałbym w street 1-2 startowac (jak wogóle beda zawody) na codzien do słuchania to moge poswiecic siedzenia tylne dla duuuuzej skrzyni)

 

nero planuje startowac w konkretnej klasie i niewiem czy 2x15 nie przeniesie go automatycznie w inna

w streecie 1 - nie wiecej niz piec na głosniczek ale MUSI byc wszystko w bagaju :/

 

jak by chciał drag to by startował dalej na btl

no własnie mysle tez o dragu sorki za niedopisanie tego w temacie, a wole jedna duzą skrzynke 180L netto (czyt. taka co mam bo wieksza nie wejdzie) niz za małe na 2 szt 15"

tym bardziej ze 1 szt 18" dostane taniej niz 2szt 15" (chyba )

 

Rozjasnie chodzi o to zeby dobrze pierdnac i zeby dobrze gralo

EGZEKLI :P (czyt. DOKŁADNIE:) )

 

[ Dodano: 2008-10-22, 01:08 ]

alee kicker 18 ma duza zalete ma ogromna powieszchnie membramy a sam uklad magnetyczny tez niczego sobie.

a i tu pytanko bo widziałem kickera 12" i wizualnie był duzy, jak oni podaja średnice... po przekątnej czy po najkródszej scianie, czy posrednio??)

chodzi o to czy srednica głosnika to:

A koło wpisane w kwadrat

B kwadrat wpisany w koło

C srednia pomiedzy ??

ile ma w cm srednicy po przekatnej 18" kickera (chyba ma 4" cewke to powienien wytrzymac wiecej niz BTL - nie wiem jak z pojemnoscią cieplną i zejsciem soloX-a)

moze inne sugestje co do głosniczków w podobnych pieniądzach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To radze sie zapoznać z manualem kickera bo watpie ze ci to wejdzie do bagaja tam zalecana skrzynia do SQ to 10ft3 jesli chcesz na tym słuchać muzyki. CO do dbrag to sam sie przekonaleś ze na takim strojeniu nic nie zrobisz wiec albo muza albo dbdrag. Zmiana na kickera nic tu nie da jesli chodzi od dbdrag mysle ze zrobisz duzo wiecej pod tym mocniejszym piecem na btl niz na solox. Napewno solox sie bardziej nada do muzy wiec jesli bardziej stawiasz na db ja bym został przy btl. BTLa juz masz wiec jedyny koszt to zmiana pieca a przytarganie takiego kloca solox który z pudłem wazy prawie 50kg nie bedzie tanie napewno nie przy tym kursie dolara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

docelowo beda dwie skrzynki, jedna do dragu druga do muzy.

 

To radze sie zapoznać z manualem kickera bo watpie ze ci to wejdzie do bagaja tam zalecana skrzynia do SQ to 10ft3 jesli chcesz na tym słuchać muzyki

no własnie tu moge poświecic tylne siedzenia bo to wychodzi ok 280L

 

CO do dbrag to sam sie przekonaleś ze na takim strojeniu nic nie zrobisz wiec albo muza albo dbdrag

i tu tez mnie zastanawia jedno bo do dragu w sumie to skrzynia 170-180L powinna wystarczyc, gadałem z dzikim i dls opolski team i sami mówili ze takiej skrzynki nie trzeba do dragu na wysokim strojeniu ze niby na BTL-a powinna wystarczyc 120L

mowa tu o samum dragu

 

Napewno solox sie bardziej nada do muzy wiec jesli bardziej stawiasz na db ja bym został przy btl.

dla mnie to nie ma wiekszej róznicy, fakt faktem troche drozej wyjdzie mnie solox ale to akurat przezyje.

 

SAM JUŻ NIE WIEM :P

 

[ Dodano: 2008-10-22, 15:50 ]

w manualu sa przykladowe litraze i zdaje sie konkretne wymiary,srednica glosnika

no własnie szukałem i nie umie znalesc podaja ze ma 18, cos tam ale nie wiem jak to jest mierzone :P

 

Czytam i czytam tego manuala i tam tekst:

1. With assistance from a friend remove the SoloX from the cardboard facilitation chamber

:szok::P:P:P:/

łata fak is tis boki zrywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z czystej ciekawości sprawdził najpierw btla pod piecem 4kw własnie w róznych skrzyniach jedna do drag z wysokim strojeniem i do tego tez bym sprawdził najwieksza bude do btl 8ft3 i strojenie 32Hz mysle ze tez zagra to dobrze.

no własnie tu problem taki ze albo SoloX albo BTL a czujnik bede miał dopiero w grudniu, chyba zeby poczekac z ym soloxem ale klient na BTL-a bedzie sie niecierpliwił...

moze jednak wpadne do Ciebie mike21, i zademonstruujesz jak to gra ale Ty tez chba masz skrzynke koło 180L

bo ze sprawdzeniem BTL-a w skrzynce 8ft to wystarczy ze załoze go do góry szłapami.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z czystej ciekawości sprawdził najpierw btla pod piecem 4kw własnie w róznych skrzyniach jedna do drag z wysokim strojeniem i do tego tez bym sprawdził najwieksza bude do btl 8ft3 i strojenie 32Hz mysle ze tez zagra to dobrze.

no własnie tu problem taki ze albo SoloX albo BTL a czujnik bede miał dopiero w grudniu, chyba zeby poczekac z ym soloxem ale klient na BTL-a bedzie sie niecierpliwił...

moze jednak wpadne do Ciebie mike21, i zademonstruujesz jak to gra ale Ty tez chba masz skrzynke koło 180L

 

 

No to rób jak uważasz :P ale szkoda nie sprawdzic BTLa. Tak 175l 35Hz

 

 

SD solo x to 1426cm2 btl 1210cm2 2x 15" to powierzchnia 1620cm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ze sprawdzeniem BTL-a w skrzynce 8ft to wystarczy ze załoze go do góry szłapami.....

No chyba raczej nie bo 8cu.ft to 230L+port

sam btl z tego co pamietam zajmuje ok 10L tzn jego kosz

 

 

heh jesli chodzi o skrzynie pow 200l + solox 50kg + wzmcniacze itp to mozesz miec problem z zawieszeniem auta wez to pod uwage ja bynajmniej mialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba raczej nie bo 8cu.ft to 230L+port

sam btl z tego co pamietam zajmuje ok 10L tzn jego kosz

dokładnie moja pomyłka / czyli dostane po odwróceniu go ok 200L

teraz mam czyba 183/185L wiec odwracając go dostane 19X litrów

 

heh jesli chodzi o skrzynie pow 200l + solox 50kg + wzmcniacze itp to mozesz miec problem z zawieszeniem auta wez to pod uwage ja bynajmniej mialem

zawieszenie bedzie wymienione na twarde ale w sumie to bedzie jakbym miał dwie duze walizki w bagaju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...