Skocz do zawartości

Kilka słów o referencyjnych źródłach dźwięku


truck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dobra, dobra nie łap mnie za słówka :P chodzi mi o to ze w takim połączeniu kaseciak i 7909 robią za sterownik zmieniarki, zmieniarka obrabia dzwiek i czy faktycznie rodzaj nazwijmy to w/w "sterowanika" ma wplyw na dzwiek jaki wychodzi z 5959 i czy faktycznie kaseciak ogranicza mozliwosci 5959 a 7909 pozwala jej bardziej rozwinąc skrzydla???

 

ja tego nie wiem dlatego zapytalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

o jakim przetworniku mowa w kaseciaku? :)

 

Ja także nie "kleję" już powoli nic... :)

Skoro w 7909,w połączeniu z DAC i zmieniarką odpowiada ono wyłącznie za sterowanie całością sygnał zaś daje zmieniarka a konwersji dokonuje DAC, to po kij to radio? Nie prościej było zrobić tylko jakiś panel ze sterowaniem zmieniarki...

 

Ps. Im głębiej w las tym głupszy... :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej niz budowa przekonuja mnie do siebie walory brzmieniowe.

Pisałem konstrukcja jako całość , a nie budowa ( prostokąt lepszy od kwadratu ) czy przetwornik "X" jako gwarant muzycznej nirvany.

Brzmienie jest wynikiem świadomej działalności przy projekcie i testach .

 

a moja slyszales?

Raczej nie , nawet jeżeli, to skąd mam wiedzieć , ze jest Twoja skoro nie rozmawialiśmy na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz wiem o co kaman :P prąd

 

?! :huh:

 

Ja bym obstawiał lepszą klasę "potencjometra",mam a myśli lepszej klasy komponenty odpowiedzialne za jego funkcję, w...

Albo.... Typowy efekt "placebo"... Posłuchamy zobaczymy... :D

Tyle ,że nie wiem czy ja usłyszę... Bo dla mnie nie ma różnicy między dobrej klasy kablami typu DLS, za kilkaset zł, a tymi "mega hi-end" ze złotem wydobywanym w zapomnianej przez Boga dolinie Peru za 10000?!(drenowanie kieszeni naiwniakom).Więc pewnie i tego nie "usłyszę"... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w 7909,w połączeniu z DAC i zmieniarką odpowiada ono wyłącznie za sterowanie całością sygnał zaś daje zmieniarka a konwersji dokonuje DAC, to po kij to radio? Nie prościej było zrobić tylko jakiś panel ze sterowaniem zmieniarki...

Tu jest sedno sprawy.7909 nie obsługuje DAC'a 3900.Robi to jedynie 7618/19(kaseciak) oraz sterownik 1310(sam panel na kablu z oddzielną puszką).W czasie gdy pojawiło się to na rynku,kasety magnetofonowe były bardzo powszechnie używane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik truck dnia 31 maj 2012 - 17:55 napisał

?!

 

Ja bym obstawiał lepszą klasę "potencjometra",mam a myśli lepszej klasy komponenty odpowiedzialne za jego funkcję, w...

Albo.... Typowy efekt "placebo"... Posłuchamy zobaczymy...

A dużo na postawisz

 

Truck nie radze ci się zakładać :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck nie radze ci się zakładać :wink2:

 

Nie zwykłem się zakładać( hazard słabo mnie kręci), ale podyskutować mogę... :wink2:

A gdy skończą mi się argumenty to zawsze dyplomatycznie mogę pójść zmieniać fazę w babci lub spr stan wofersona... ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co pamietam kostka 7618 jest skonstruowana tak, ze sygnał ze zmieniacza jest bezposrednio przekazywany do rca w radioodtwarzaczu, nie jest "przepuszczana" przez radio, wiec jak bedzie w przypadku 5959? inaczej?

 

Co do soniaka, to mam xr c900rds jako sterownik do tego u50d i 805 po optyku i tutaj ewidentnie radio nie odpowiada za nic poza obsługą zmieniarki i proca, cały sygnał obsługuje u50d, no i pozwala zapiac toslinka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co pamietam kostka 7618 jest skonstruowana tak, ze sygnał ze zmieniacza jest bezposrednio przekazywany do rca w radioodtwarzaczu, nie jest "przepuszczana" przez radio, wiec jak bedzie w przypadku 5959?

W jaki sposób regulujesz głośność?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...