Skocz do zawartości

Kilka słów o referencyjnych źródłach dźwięku


truck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W czym tkwi fenomen 7909 i 5959 skoro sygnał przesyłany jest analogowo?

 

A z H600 do piecy jak jest przesyłany sygnał? optyk to tylko przedłuzenie drogi z "lasera" do "przetwornika". Już ktoś nawet niedawno to powiedział a ja powtorzę "nie ważne jak jest zbudowane, ważne jak gra"

 

Fenomen tkwi w przetwornikach i nie tylko ktore posiadają 7909 i 5959

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Te zmieniarki miały jakieś inne magazynki czy takie same jak nowsze Alpiny?

Zupełnie inne.

Zmieniarka 5959 nie ustępuje a nawet stawiana jest na równi z 7909

Oczywiście,skoro została stworzona do pracy w parze z 7909.

Z kaseciakiem zagra tak jak pozwoli przetwornik w tym właśnie kaseciaku.Zeby ten kaseciak z 5959 zagrał tak jak 7909 trzeba jeszcze jednej rzeczy do układanki(dac 3900).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kaseciakiem zagra tak jak pozwoli przetwornik w tym właśnie kaseciaku.

 

Tu się z lekka rozpędziłeś :) .

Kaseciaki raczej niczego takiego w sobie nie miały , bo i po co ?

Fenomen tkwi w przetwornikach i nie tylko ktore posiadają 7909 i 5959

Jakkolwiek czytać to zdanie , to raczej nic więcej niż o przetwornikach w nim nie ma :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inne.

Oczywiście,skoro została stworzona do pracy w parze z 7909.

Z kaseciakiem zagra tak jak pozwoli przetwornik w tym właśnie kaseciaku.Zeby ten kaseciak z 5959 zagrał tak jak 7909 trzeba jeszcze jednej rzeczy do układanki(dac 3900).

5959 z dac 3900 łączyć się powinno m-busem i opykiem, którym "płynie dźwięk'.

I czy jeśli 5959 prócz wyprowadzenia optycznego i m-busa, miało jeszcze parę RCA, to ę parę kierowało się do wzmacniacza czy do sterownika/radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiu fiu ależ rozgorzała Nam dyskusja(o dziwo na poziomie).. ;)

 

Tyle ,że ja mam takie pytanie/przemyślenie odnośnie klocków typu 7909, 5959, etc... Pomijając w tej chwili ich walory brzmieniowe...

Przecież to już stare "trupy", w sensie lat użytkowania, jak to się ma do ich awaryjności, lub też SPA gdy coś umrze?

Jaka jest dostepność częsci zamiennych? Bo co mi z "białego kruka" skoro za 2 tyg może wylądować na półce bo coś już się najzwyczajniej zużyło przez lata, a częsci zamiennych brak... Nowych. Czy jednak , nie wyląda to tak żle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5959 nie ma czasem wyjsc RCA?

 

Jakkolwiek czytać to zdanie , to raczej nic więcej niż o przetwornikach w nim nie ma :wink: .

 

Wiem ale do mnie nie trzeba pisac jak do sciany :) i wiem ze fenomenem 7909 jest jej cała budowa jako całość.

Bardziej niz budowa przekonuja mnie do siebie walory brzmieniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się z lekka rozpędziłeś

Jakby tego nie nazwać zmieniarka zagra tak jak pozwoli na to radio.

5959 z dac 3900 łączyć się powinno m-busem i opykiem, którym "płynie dźwięk'.

Tu trzeba by mieć 5959S lub dość trudno dostępne(oryginalne)przejście z coaxa na toslinka.

I czy jeśli 5959 prócz wyprowadzenia optycznego i m-busa, miało jeszcze parę RCA, to ę parę kierowało się do wzmacniacza czy do sterownika/radia?

W przypadku użycia z samym sterownika rca prowadzisz do sterownika.Gdy używasz z DACkiem nie są potrzebne.

 

5959 można używać nie tylko z kaseciakami :) , działa z CDM 7982r .

działa ze wszystkimi źródłami z magistrala M-bus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie bo czegos nie czaje skoro kaseciak jest tylko sterownikiem a przetwornik siedzi w 5959 to co ma przetwornik kaseciaka do zmieniarki skoro tam tylko jest sterowanie zmieniarą...... ? nie bardzo sie orientuje ale tak na chlopski rozum to biore ze czy to bedzie kaseciak, czy 7909 czy cokolwiek innego co wysteruje zmieniarę to przetwarzanie jest po stronie zmieniarki. Czy w takim przypadku HU (jakiekolwiek) w/w ma znaczenie i ma wplyw na jakosc dzwieku zmieniarki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ok, dlatego wlasnie sie zapytalem bo dla mnie to czarna magia i tak mi przyszlo do glowy co wyzej napisalem. Ze skoro kaseciak w sumie tutaj robi za sterownik a zmieniarka przetwarza i obrabia dzwiek wiec siłą rzeczy nasuwa sie pytanie jaki wplyw na dzwiek moze miec sterownik w tym momencie kaseciak, czy 7909 czy inny.... ale spoko moze ktos jeszcze cos skrobnie bo jestem ciekaw

 

fakt faktem najlepiej miec taki zestaw 7909, kaseciak i 5959 i porownac, niestety nie moge tego zrobic bo nic z tych rzeczy nie mam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba czas wydzielić tą zacną dyskusję :D czy jedzie z nami moderator :D ?

 

Także tak sądzę, bo temat zacny o "oldscoolowych" rozwiązaniach, i szkoda aby mod, a ostatnio Gilotyn, w tym przoduje, zrobił "porządki" w ramach Off top...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...