Skocz do zawartości

Nowa klasa w Bass Race


dB Drag Racing
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz już naprawdę nikt nie powie, że ma za słaby sprzęt by startować w turnieju car audio.

Od najbliższego turnieju w Sosnowcu ruszamy z nową klasą w turnieju Bass Race - 110-119.9dB

Ten poziom ciśnienia jest do osiągnięcia nawet w autach nie posiadających subwooferów. Organizacja dBDRA otwiera więc drogę do mistrzostwa również dla tych, którzy do tej pory na imprezy jeździli tylko jako widzowie.

Skoro już jechać na imprezę i palić paliwo to czemu nie wystartować sobie w jednym z najpopularniejszych dzisiaj turniejów car audio na Świecie!! Nowa klasa do 119.9dB nie ma co prawda finału światowego, ale jest listowana na międzynarodowej stronie organizacji www.dbdrag.com i tam każdy będzie mógł walczyć o wyższe miejsce w ogólnoświatowej tabeli punktowej.

Zapraszamy więc do rywalizacji nowych zawodników. Tym razem do równej walki nawet w zakresie "db-dragowego przedszkola" - od czegoś jednak trzeba zacząć.

W razie dodatkowych pytań piszcie w tym temacie, z chęcią odpowiemy na wszelkie wątpliwości. Zainteresowanych zapraszamy również na stronę www.dbdrag.pl do działu Regulaminy, gdzie możecie ściągnąć pełną wersję regulaminu Bass Race.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawiej jest do 149,9db

jestem za, ale nie wiem ilu by było zawodników do tej klasy...czterech tak na szybciora myśle ze by było

a myśle że jeszcze ciekawiej byłoby zrobić średnią na maxymalne ciśnienie na otwartych drzwiach np. przez 30 sek...

cos chyba jak w USACI taki turniej mają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uwaga do wszystkich początkujących graczy z podstawowym sprzętem car audio. Podczas imprezy Auto Moto Show w Skaryszewie w klasie Bass Race do 119.9dB będzie do wygrania kasa!!!

Za pierwsze miejsce w tej kategorii dostaniecie 300zł

Za drugie miejsce 200zł

Warto więc spróbować się pobawić. Dla wszystkich obecnych będzie też opcja potrenowania na dwóch democarach, które przez cały dzień będą do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych. Kilkukrotnie będziemy też aktywować tą w tej strefie konkurs Street Bass, który na tej imprezie będzie obfitował w bardzo atrakcyjne nagrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bla bla ja mojego nie daje :D A tak na serio trenować będziemy cały czas :)

U ciebie i tak nie idzie opanować tego potwora :wink:

Auta do treningu na pewno się znajdą, więc warto przyjść bo będzie w końcu dużo czasu by naprawdę podszkolić się w temacie "kręcenia gałą" :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
czyli wyniki rzedu 120 db sa do osiagniecia bez problemu ? majac jakies 500 watow w sedanie daloby rade osiagnac taki wynik ? kompletnie green jestem , niemam rozrachunku , gosciu na hifonie bxi-6000d i dwoch re sx 12 , mial 149 z kawalkiem w glolf 3 ,prawdopodnie niewygluszonym , z pradem tam tez podobno slabo bylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemam odczucia ani odniesienia jak glosno to jest , wiem ze u mnie potrafi byc glosno , wszystko drzec , masowac plecy :D , telefon powolnie zjezdzac po siedzeniu , niestety jak kazdy wokol ma radio i 4 glosniki , oczywiscie wszystko super firm z allegro , wiec najglosniejsze dotad co slyszalem to zestaw ktory posiadam ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto tu ustalić kilka spraw:

1. Ciśnienie na poziomie 120dB nie wymaga użycia subwoofera. Na dobrym zestawie przednim zasilanym powiedzmy ok. 80W RMS w średniej wielkości samochodzie daje ciśnienie maksymalne na poziomie ok. 122dB - to już sprawdzaliśmy w realu.

2. Warto pamiętać, że skala w decybelach jest skalą logarytmiczną co oznacza, że średnio można liczyć tak: Wzrost o 3dB na poziomie 140dB to mniej więcej 2 razy głośniej. Im większy wynik decybelowy tym wykres hiperboliczny jest bardziej stromy.

3.Pamiętajcie, że na wszystkich eventach, gdzie jest dBDRA można podjechać na linie startowe i bez żadnych opłat i obaw sprawdzić swój samochód. Bez konieczności startu w zawodach. Poza tym na takich zawodach możecie też liczyć na poradę co zrobić by grało, lepiej, głośniej, a nie będzie kosztowało worka pieniędzy. W dzisiejszych czasach osiągnięcie wyników na poziomie 135-140dB to naprawdę bezproblemowa sprawa. Przy przemyślanej instalacji można to osiągnąć ze wzmacniaczy o mocy 300-500W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie tylko zapytam z ciekawości- jak wygląda zmiana auta w sezonie i klasy...

bo myśle o powrocie do pandy/marabelli i starcie jednak w NW...

a startowałem juz w tym sezonie w extreme.

z tego co ja wiem to mozesz bez problemu wystartowac bo teraz wszyskie klasy sa dla wszystkich ale dla pewnosci napisz do Michala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...