Skocz do zawartości

zestaw odseparowany 16cm do 800zł


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja się podepne w temat, bo nowego nie chce zakładać, a widze ktoś tutaj wchodzi więc panowie, i ewentualnie panie, jesta taka sprawa ..

 

Kupiłem niedawno Sonego cdx gt650ui - odtwarzacz może kolorowy, ale chodziło mi o łatwą dostępność utworów, a Sony z racji swojego QuickBrowzer mnei do tego zacheciło.

Odtwarzacz, ma specyfikacje na 4 x 52 w, ja jako tako nigdy nie miałem sprzętu w aucie, więc dopiero zaczynam się bawić. Na tą chwile, zestaw ma się ograniczyć na mocy z radia, nie chce podpinać żadnego wzmacniacza, więc pytanko, jak to z tymi watami ? .

 

Chce kupić do auta głośniki, na moją Alfe 146 jest to wymiar 165 mm.

 

Z allegro czaiłem się na dwa modele, ale chyba wybór padnie na Hertz'a DDCX 165 ( http://allegro.pl/hertz-dcx-165-i2309231078.html ).

 

Niby moc znamionowa RDS u nich to 60 W, a z radia dam 52 W niby. Więc jak to można to mieszać czy nie bardzo. A reszta głośników auta to standard. Więc pytanko radio ciągnie po 52 W na kanał, czy np. Jeśli 2 głośniki przod to będą te 60 tki, to jest to pobierane z wydajności radia np. 4 x 52 = 208 W ? . Pytanie głupie, ale nie wiem, i czy warto brać takie 60 tki pod to Sony ? .

 

Na głośniki chce wydać coś koło 200 złotych, może coś ponad. W Alfie mam syczki w słupkach standard. Drugi model co się czaiłem sam to JBL GT6-6 ( http://allegro.pl/jbl-gt6-6-gt6-extra-glosniki-niska-cena-16-5cm-i2321541366.html ), z racji tego, że mają mniejszy RDS, będą grały lepiej mimo to ? .

 

Muza to rock, reggae, i pierdoły, więc nie zależy mi maks na basie.

 

Jak to z doborem głośników na auto. Co lepiej z tego co wymieniłem, lub może jakiś Wasz typ w te koszta +/- 225 zeta ? .

 

Dzięki za pomoc. Nowy ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiec tak ...

 

Jeśli to ma być zestaw na przód - zapomnij o tych głośnikach. Musisz kupić zestaw składający się z woofera + tweetera + zwrotnicy.

Głośniki które pokazałeś to Coaxy - nie nadające się do montażu jako system przedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuurde to ja już niewiem :(( , szukam 4 kanałówki co gra przyjemnie , dynamicznie , szczegółowo i ogólnie fajnie za 600-650zł parametry tak jak wyzej czyli około 100 rms na kanał i za 250-max 300 w mostku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi cos się niebędzie podobało najwyżej się jakomś zwrotke sprodukuje i się odpowiednio potnie

 

Oj będzie ciężko dorobić nową , bo ta ori zwrotka DLS to .... ma w sobie duuużo elementów i przez to MUSI grać dobrze :rotfl:

 

 

Tak czytam ten temat i ...może wziąłbyś się za czytanie forum? Ileż można porównywać Tempo z R6a ? Ileż można klepać o zrobieniu drzwi , no a tematów o wzmacniaczach w tej cenie też jakbyś się tylko wysilił to mamy sporo. CZYTAMY WIĘC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...