Skocz do zawartości

Morel Tempo - aktywnie


Malcolm_x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

posiadam pionka p88rs który miał być użyty do aktywki,leży i się kurzy.Pomyślałem że można wykorzystać wyjścia rca wpiąć go po analogu do procesora i słuchać z płyt cd do momentu aż nie ogarnę telefonu z aptx lub playera ze światełkiem.Czy moglibyście mi pomóc w konfiguracji?Procesor to mini dsp helixa.Testowałem demo i czy tak będzie poprawnie?Aktywka

Main routing  czyli analog,tak? 

Digital routing mam ustawione.

I zmiana wejscia przez przycisk mode?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie,potrzebuje podpowiedzi.

 

Mam przystawkę do radia (cyfrowe radio dab digit caraudio2) i łaczy się z głownym radiem za pomocą mini jacka.Stare radio z którym było połączone już sprzedane a teraz jak pisałem jest procesor.Ogólnie łączę się z nim za pomocą bluetooth i tidal gra, ale czasem brak mi radia.Nie chcę już nic kupować a przystawka leży.Dziś przez przejściówkę z gniazdem mini jack żeński wpiąłem jacka z przystawki a w procesor podłaczyłem się chinchem do kanałów a i b w procesorze.Myślałem ze procesor będzie w stanie puścić dzwięk na wyjściu na dwudrożne głośniki i suba aktywnie,niestety gra tylko góra.Więc albo coś żle ustawiłem albo brakuje sygnału na wejściu w procesorze.

 

Ogólnie wydawało mi się ze jak z bluetooth wypuszcza aktywnie dwudrożne głośniki plus sub to z dwóch chinch również wypuści dzwięk na wszystkie głosniki.

 

Wszedłem w main routing ustawiłem kanał input a i b full signal a na wyjściu już głośniki aktywnie plus sub.W digital routing podobnie digital in a i b a na wyjściu to samo i po bluetooth gra a po chinchu tylko góra.Gdzie pomyłka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem masz podział aktywny, czyli wyjścia a i b idą na tweeteey ( L i R ), wyjścia c i d na średnioniskotonowe ( L i R ) a wyjścia e i f lub g i h idą na suba?

Jeśli tak, to musisz dać sygnał z wejścia analogowego a i b na wyjścia a i b oraz c i d ( powiedzmy wyjście a i c po 100% wejścia a oraz wyjścia b i d po 100% wejścia b, sub po 50% z wejścia a i b ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem masz podział aktywny, czyli wyjścia a i b idą na tweeteey ( L i R ), wyjścia c i d na średnioniskotonowe ( L i R ) a wyjścia e i f lub g i h idą na suba?

Jeśli tak, to musisz dać sygnał z wejścia analogowego a i b na wyjścia a i b oraz c i d ( powiedzmy wyjście a i c po 100% wejścia a oraz wyjścia b i d po 100% wejścia b, sub po 50% z wejścia a i b ).

Dzięki,już sobie poradziłem.Dałem a i b na wszystkie wyjścia i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam po długiej przerwie,trochę pytań bo fiio zakupiłem.Mam problem z wypuszczeniem sygnału cyfrowego z odtwarzacza.Jest to fiio x5 mk3.Próbuje w domu wpiac się kablem coaxial do dac pioneera,niestety nie ma dźwięku.Posiadam kabel cyfrowy mini jack-coaxial.Zakupiony był do karty dzwiekowej Creative w komputerze do daca pioneera i kabel jest sprawny,długość 5 metrów.W odtarzaczu ustawiam wyjscie coaxial i tyle wiem.Czy trzeba zmienić coś.jeszcze w ustawieniu fiio?

Sprostowanie, kabel ma 10 metrów. Piszę o tym bo np. w kablach hdmi ma to znaczenie. W fiio można jeszcze przestawić opcję spdif out i jest dop lub d2p, nie ma za dużo możliwości w samym menu i opcji związanych z wyjściem cyfrowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,dac ma wejście coaxialne do podłączenia np.transportu cd,czyli odtwarza sygnał z płyt cd.Ja na fiio mam zgrane płyty we flac 

 

W specyfikacji pisze że przyjmuje 

 

MP3,FLAC,AIIF,DSD,LPCM,WAV,WMA,APPLE LOSSLESS


Dac to pioneer n50 a,ppodłączałem też fiio do procesora w aucie helix mini dsp i też nie ppotrafiłem sobie poradzić.W aucie jednak jest więcej ustawień a ja się tak nie znam więc próbuję podłączyć w domu gdzie jest tylko odtwarzacz-kabel -dac .Do domowego systemu mam wpięty dysk włąsnie do dac pioneera i tam też są utwory w formacie flac,czyta bez problemu,ztym że przez usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sposoby podłączenia albo tak napisałeś że ciężko mi jest zrozumieć jak podłączasz poszczególne elementy.

 

Podłączasz DAP do DAC kablem 3,5 mm-Coax i nie gra... spróbuj podłączyć oryginalną przejściówkę i kabel Coax. 

 

Jak podłączasz DAP do Helixa DSP mini? Ma on jedynie wejście optyczne, gdzie DAP ma tylko wyjście cyfrowe Coax...  żeby to działało trzeba by adapter Coax-Toslink.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam DAP do Dac kablem 3,5mm-Coax i nie gra...właśnie tak robię,oryginalnej przejściówki brak.

 

DAP do Helix dsp mini przez adapter coaxial-spdif.

 

Dla tego właśnie próbuję w domu podłączyć żeby  było jak najprościej.Myślałem że może konwerter jest winny,lub ustawienie w procesorze,tyle tego jest że postanowiłem spróbować w domu no i coś nie tak jest.

 

Nie wiedziałem o przejściówce Coaxial do DAP,może to to.

 

W ustawieniach DAP jest opcja spdif out i mmożna tam wybrać  ,,DOP ,,lub ,,D2P,, co powinienem wybrać?

 

Oraz Multifunctional digital out ,można wybrać,, Coaxial digital out ,,oraz ,,Line Out,,  ja tutaj mam zaznaczone Coaxial Digital Out

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączyć cyfrowe wyjście S/PDIF/Coax X5 do innego sprzętu audio? Z jakimi urządzeniami czy mogę to w ogóle podłączyć? Odpowiedź: Przede wszystkim upewnij się, że wyjście wielofunkcyjne X5 jest ustawione na wyjście koncentryczne (Rozdział F.1.6.c) Następnie podłącz LINE/COAX/OUT na górze X5 za pomocą dostarczonego kabla adaptera S/PDIF (krótki kabel ze złączem jack 3,5 mm z jednej strony i pojedynczym złączem RCA na pozostałe). Następnie podłącz drugi koniec kabla adaptera do wejścia S/PDIF urządzenie audio z odpowiednim kablem-adapterem RCA. Uwaga: Różni producenci mają różne przypisania do swoich adapterów koncentrycznych. stosowanie dlatego, aby uniknąć problemów związanych z niekompatybilnością, należy używać wyłącznie dostarczonego adaptera.

 

 

Przetłumaczone z Niemieckiej instrukcji.

 

Ustawić musisz to co obsługuje Twój DAC, podejrzewam że D2P ale to musisz przetestować sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

 

czyli bez dostarczonego konwertera może nie grać.Zamówię zaraz gdzieś to ustrojstwo i dam znać.

 

Fajnie że mnie naprowadziłeś,sprzedający Dap nie mówil nic o tym,pewnie sam już zgubił.

 

Zaraz jak dojdzie przejściówka to spróbuję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kontaktowałem się z FIIO Polska i niestety nie ma go już w sprzedaży...Szukałem trochę w necie ,ale ostatecznie zamówiłem z alliexpress z tym że będzie w kwietniu.Dziękuję ci i odezwe się jak dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok intermis to super,

 

fiio x5 mk3 czyli mini jack trrs

 

czyli potrzeba mi mini jack z 4ema polami TRRS plus kabel.Tam opisane jest, blank, blank, ground, signal czyli pusty ,pusty,masa ,sygnał?

 

Po wyprowadzeniach 

 

1-pusty

2-pusty

3-masa

4-sygnał

 

Czy tak?


Ok,potrzebne rzeczy zakupione,jutro ppowinny być to może coś podziałamy.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc i mam nadzieję że coś z tego ulepie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,już mam kabelek zarobiony :)

 

Wszystko działa.

 

Jedynie problem byl z ustawieniem dac,,dzwięk przerywał i kiedy już miałem się brać za rozbieranie kabla przełlączyłem dac w tryb direct i bingo.

 

Dziekuję wszystkim za pomoc.Teraz trzeba będzie to w aucie podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Panów,zakupiłem wzmacniacz do suba monoblock od jbl club a1kw,on powinien mieć 600 wat rms dla 4 ohm.Ja podpięty mam do niego hx12sq który przyjmuje 450 wat przy 4 ohm.Problem jest taki że muszę podkręcić bass boost na maxa żeby sub się ruszył.

Przeglądając instrukcję pisze że podłączając jednego suba obojętnie czy wepne w jedno czy drugie wyjście na glośnik (bo posiada on dwa)czyli plus do plusa i minus do minusa.Sygnał natomiast jest wypuszczony pojedyńczym czinczem z procesora do wejścia L we wzmaku.Do tej pory na starym wzmacniaczu miałem opcję wyboru trybu mono i grało to ok natomiast tu jakby brakło mocy.Czy powinienem wpiąć się dwoma czinczami do kanału L i P z procesora?Bo mogę zmienić w procku na dwa kanały,tylko że tam ustawione kanały lewa, prawa,  czyli dwa kanały do mono.Proszę o podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...