Skocz do zawartości

Morel Tempo - aktywnie


Malcolm_x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zbliza sie czas wolnego, dlatego chce poswiecic go na dopieszczenie sprzetu :)

 

Caly system mam poprowadzony do podlaczenie aktywnie, lecz w tej chwili od 2 tygodni wszystko jedzie poprzez oryginalna zwrotnice morela. Dlatego iz balem sie nieogaru ktory na pewno mialbym na poczatku z aktywna zwrotnica. Tak pojezdzilem, posluchalem, ustawilem wysokotonowe tak jak najbardziej mi pasuja na slupku, itd.

 

teraz jest czas na podlaczenie wreszczcie tak jak powinno byc :) czyli aktywna.

 

Tutaj prosba do kolegow;

Moglbym prosic o rzucenie okiem, czy takie ustawienia dotyczace oryginalnych Morel Tempo 6 beda nie tyle "optymalne - najlepsze" lecz BEZPIECZNE.

Nigdzie nie moge znalesc w sieci opisu co do wysokotonowego ile jest w stanie "zniesc" a nie chce zaraz po podlaczeniu spalic...

 

o to jak chcialbym to podlaczyc:

http://images42.fotosik.pl/321/43138489daf800fbmed.jpg

 

Uwazacie ze bedzie ok?a

2,5khz przy zboczu 24dB/Oct to troche stromo wiem, ale boje sie ze cos pojdzie nie tak!

Powtarzam nie pytam sie o najlepsze ustawienia, tylko o to czy do podlaczenie calego systemu takie ustawienie bedzie ok.

 

A moze ktos wie jakie dokladne parametry ma zwrotnica oryginalna Morela?

Wtedy ustawiajac tak samo aktywnie, jest najmniejsze prawdopodobienstwo "upadku" A i najlepsza BAZA do "krecenia"

 

Z gory dziekuje wszystkich za zainteresowanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ori zwrotnica daje punkt cięcia przy 3800Hz 6dB/oct. Ustawienie tweetera jest bezpieczne ale raczej nie schodź poniżej tej wartości.

Całkiem możliwe że poniżej 3k wysoki zacznie trochę japę drzeć tak jak w dotechu u mnie, ale zbocze większe koryguje minimalnie to coś, możesz spróbować 3000Hz 12dB/oct albo 18dB/okt. Powinieneś ustawić na słuch to, jak CI odpowiada.

 

Głośniki te cięte aktywnie pokazują dopiero ile są warte, w moim przypadku było łał i ciesze się że nie zmieniłem swoich owocków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden wzacniacz na dzien dzisiejszy Alpine 3554.

radio Alpine 9853r

 

Chodzi o wysokie tony.

Naprawde przerazliwie ostre.

Niektorych nagran wrecz nie mozna sluchac. Nadmienie ze slucham duzo Jazzu i bluesa.

 

Przyzwyczajony jestem do lekko stlumionych wysokich i dobrego srodka (w domu slucham na monitorach studyjnych) dlatego tak drazni mnie gorny rejestr!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No '35 i czarna alpina zdecydowanie nie pomagaja w pozbyciu sie natarczywosci mt 11, kilka osób u nas walczyło z l-padami na tweeter w pasywce i pod CDA wlasnie jedna z nich jest Pimp_zabrze i udało sie ogarnac krew z ucha :)

 

Jak sa ukierunkowane? W twarz?

 

Jaki sub i jakiego pieca szukasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche szukalem ukierunkowania.

Ale jednak zostalo na twarz. Prawe centralnie, lewe na zaglowek pasazera.

Najlepsza scena/stereofonia wedlug mnie.

 

Co do subwoofera, to narazie szukam i czytam.

U mnie bedzie troche zabiegow z zamontowaniem. Chce dac w polke tylna sam glosnik, zabudowany w bagazniku. cos takiego:

http://images38.fotosik.pl/1526/aebd2d52e6a7ee3cmed.jpg

http://images41.fotosik.pl/1481/6151f116b5138298med.jpg

 

Chcialbym ominac taka kwestie, ale jak czytalem rozne fora zwiazane z moich autem, to jest najlepsze. Miedzy kabina a bagaznikiem mam zbiornik paliwa, takze sytuacja nie do przejscia, Do tego dosc dobrze wygluszone..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś na odległość powiedzieć, ale to że jest ostrzenie na górze może być spowodowane radyjkiem. Kiedyś trochę walczyłem z tym radyjkiem u znajomego i mimo że system był dość prosty a tweeter nie był z górnej półki, góra była nie do zaakceptowania. Po podmianie radyjka na 7894 zmieniło się wszystko na plus. I sama góra była zupełnie inna.

 

 

Podstawowe znacznie tutaj ma też cięcie WF i TW, ale to że zwrotka jest podstawą nie trzeba mówić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że jest ostrzenie na górze może być spowodowane radyjkiem

 

w tej chwili od 2 tygodni wszystko jedzie poprzez oryginalna zwrotnice morela

 

 

Gilotyn@ widziałeś kiedyś ori zwrotke Tempo? Słuchałeś zestawu pod nią? Ja słuchałem tydzień i wg. mnie nadaje się ona tylko do wywalenia. Tak, stwierdzam na odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie powinieneś zrobić sobie coś takiego:

Jeżeli radio ma aktywkę, to na kanałach front jest pasmo dla wysokich i tam bym podłączył wysokie aby sprawdzić czy nie grają one czasem lepiej pod samą końcówką radia (lepiej czyt. łagodniej) bo alpinki czarne mają tą właśnie wadę że lubią ostrzyć górkę, a połączenie alpine+pasywna zwrotnica z morelków znam jak własną kieszeń. Miałem dotech na ori zwrotkach+alpine 3544. Ogień był niesamowity. Spróbuj tego co Ci proponuje. Koszt niewielki bo wydasz tylko gorsze na kostkę ISO pod radio do głośników. Na wszelki wypadek sprawdź czy oby na pewno z kanałów końcówki radia FRONT wychodzi obcięte pasmo przenoszenia - podłącz jakiegoś pierdziela pod to bo szkoda jak nie będzie obcięte pasmo i spali wysokie.

 

Ta alpinka 3554 pogoni dość dobrze same wooferki a i małego suba 8cali zasili w mostku. Szału nie będzie ale zagra wtedy cały zestaw.

 

Jestem zdania żeby wyciskać soki z tego co się ma, ja kiedyś tak nie robiłem i trochę żałuje tego, bo miałem parę fajnych klocków ale teraz wiem że trzeba wyciskać wszystko co można z tego co się posiada i tak trzymam :) Dlatego do dziś mam dotechy w aucie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Tempo dość długo. Wg. niektórych grało to dobrze jak mogło grać w swojej klasie, a teraz tylko gonię króliczka :wink: Miałem to spięte pod Alpinę F-405 i CDA-9884 więc cudów nie było. A sprawa się zmieniła z tweeterem jak przeszedłem na 3way. Brakowało najwyższych rejestrów.

 

Tweeter z tempo ma ma taką górkę ok.2000hz tak więc za nisko bym go nie ciął, bo będzie bardziej szeleścił.

 

Może spróbuj go obciąć przy tych 3800 na 12db, jak kolega wyżej piszę i podciągnąć woofer do góry. Masz w końcu aktywkę, która daje dużo kombinacji. Musisz wybrać swoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,podepne sie pod temat.Posiadam taki o to sprzet(jak narazie jeszcze nie jest zamontowany w aucie): radio 9835r,glosniki morel tempo 6 i do tego wzmacniacz sony xm 10020.Zastanawiam sie czy do tej konfiguracji jest sens zakupic jakies drugie sony xm?I jak tak to o jakiej mocy do tych tweterow morel??Ewentualnie inny wzmacniacz.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,podepne sie pod temat.Posiadam taki o to sprzet(jak narazie jeszcze nie jest zamontowany w aucie): radio 9835r,glosniki morel tempo 6 i do tego wzmacniacz sony xm 10020.Zastanawiam sie czy do tej konfiguracji jest sens zakupic jakies drugie sony xm?I jak tak to o jakiej mocy do tych tweterow morel??Ewentualnie inny wzmacniacz.Pozdrawiam

 

Ha, też tak miałem. Miałem 6020 i 4040 natomiast nawet pod radiem alpine grało to kluskowato. Tweeter dawał jednak radę ale pod takim małym XM w kolorze złotym, nie pamiętam modelu ale chyba 4520 czy 4525.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...