Skocz do zawartości

Helon 15 czy Orion 15


stochus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

hehe, jaki pamiętliwy. Dawno temu w trawie sprzedałem swoją perełke. Potrzebowałem kasy i teraz żałuje. Sub po reconie pograł z miesiąc w 4omach i niestety pitaszki były potrzebne, tak więc shandlowałem prawie nówke :) A co do zasilania - tego nigdy za wiele :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie nad taka modyfikacja ale chce zupelnie wywalic moj aku "kwas z olowiem" :P i dac tam powiedzmy Pure power 100 do tego w standardzie mam altka 140 Ah i chcialbym dolozyc 2 powiedzmy tej samej wartosci badz 160 Ah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy Pure power 100 do tego w standardzie mam altka 140 Ah i chcialbym dolozyc 2 powiedzmy tej samej wartosci badz 160 Ah

 

nom i ten drugi altek dać na drugą baterie w bagażniku i i pod nią wszystkie piece co masz i to było by dobre rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można jak najbardziej równolegle z wzbudzeniem tak samo

wyjaśniłeś to wprost rewelacyjnie :) a ten pasek którym są połączone ma miedź w środku? i jeszcze jak możesz mi wskazać w którym miejscu są połączone te alternatory.... bo chyba nie chcesz napisac ze dałeś tą fote i całkiem poważnie napisałeś o łączeniu alternatorów i chodziło ci o łączenie "napedowe" a nie "elektryczne"?? :)

 

Przyjmując, że mamy dwa spv 45 i 60 w bagażniku- jaki optymalny alternator dla nich, ile tego ładowania będą chciały?

optymalne 100A-120A ale jak chcesz szybciej ładować to raczej poniżej 150A nie schodź, zależy jak wielki prąd ciagnie ci piecyk.

 

Dalej nie potrafie rozszyfrować postów Damian2933...

Najpierw piszesz ze: bez problemu łączysz równolegle altki,

a potem piszesz: ze jeden łączysz do instalki a drugi do bateri w bagaju...

Jak możesz to rozwiń tą myśl...

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja juz mowilem - nie chce miec 2 akumulatorow tylko 1 w standardowym miejscu. I ten jeden aku maja zasilac 2 altki. A od tego aku kabelki do wzmakow

ale ja juz mowilem - nie chce miec 2 akumulatorow tylko 1 w standardowym miejscu. I ten jeden aku maja zasilac 2 altki. A od tego aku kabelki do wzmakow

po co Ci dwa altki na jeden akumulator bez sęsu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło ci o łączenie "napedowe" a nie "elektryczne"?? 

 

napędów owszem i elektryczne tak jak pisałem z obu altkow b+ razem

 

 

Najpierw piszesz ze: bez problemu łączysz równolegle altki,
a potem piszesz: ze jeden łączysz do instalki a drugi do bateri w bagaju...

 

wieksz każdy układa sobie zasilanie jak mu pasuje jeden zrobi tak że ma 1 np seryjny altek na instlacalje w aucie szyby światła itp. drugi altek np pod dwie bakterie :wink: do których ma tylko podpięte piece

 

a inny zrobi że złączy razem altki czyli podwoi łączna moc obu

 

oglądnij filmik a nusz zrozumiesz lepiej :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądnąłem filmik i zobaczyłem jak steve wymienił 4 alternatory :) - dalej nie wiem jak je połaczyć i czy zagrają ze sobą...

dla przykładu mam 2 sztuki po 140A - jeden ładuje 14,58v, drugi 14,39v - czy to razem zagra i czy nic nie padnie (reg napięcia, szczotki, itd itp...)

aha i czy jestes na 100% pewny swej odpowiedzi którą chcesz udzielić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej nie wiem jak je połaczyć i czy zagrają ze sobą...

dla przykładu mam 2 sztuki po 140A - jeden ładuje 14,58v, drugi 14,39v - czy to razem zagra i czy nic nie padnie (reg napięcia, szczotki, itd itp...)

.....

to jak?? bo na tym filmie nic nie pokazano, a i wczesniej nic nie napisałeś :( jak je razem połączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu chcesz podłączyć je razem? puść z każdego po przewodzie.

narazie je mam osobno i wzbudzenia też

i każdy wzmacniacz ma jakby osobna instalację

ale pytanie czy dało by rade razem to spiąć - już nie chodzi o wzbudzenia, ale o samo ładowanie - wtdy mam całą instalację na jednym zegarze i wiem ze piece dostają po równo prądu.

z obu alternatorów zacisk B+ zmostkuj razem i puść w instalacje dalej

a z tego co sie dowiedziałem od innych osób które to sprawdziły "w praniu" i od elektryków - to zawsze coś padnie jak nie reg napięcia w jednym to w drugim, jak nie szczotki to inne ustrojstwo, dlatego zadałem pytanie czy damian2933 jest tego pewny na 100% ze to razem zagada i nic nie padnie, a znając zycie jak by padło to napisałby że "trudno, widocznie miałem tą część wcześniej na wykończeniu dlatego padła"... i na tym by sie temat zakończył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nowe to oba pracowały w identycznych parametrach i równo by sie zurzywały

jak masz możliwość to sprawdz sobie 4 NOWE altki dedykowane do jakiegoś auta, od tego samego producenta i tej samej "mocy", i zobacz ile każdy z nich ładuje... bo widze ze nie dojdziemy do porozumienia zanim sam nie sprawdzisz jak to jest w praktyce, a nie tylko teoria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...