Skocz do zawartości

Tym razem granie w B5 i to w TDI:D


Wojtekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cięcia wyglądają następująco Sub 63hz 12db/oct(odwrócona faza i stero jakoś tak najlepiej brzmi), woofery 80hz 12db/oct - 3,200 12db/oct(-3,-4db) tweetery 4000hz 12db/oct(-6db), ustawienia na flat bez podbić

Kombinuje z cięciami woofera na 63 hz, a sub 50 hz jednak pierwsza opcja bardziej mi się podoba

No i o tym czego wymagasz od woofera :)

aby fajnie kopał i dego jest w tym wyśmienite:) taki kompromis między jakością, a wykopem chcę. Zapomniałbym wytrzymałości, bo ja lubię ze sprzętu korzystać :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Spróbuj podbić pasmo woofera na 300Hz i zobacz czy pomaga :)Woofer na 63 12dB. U mnie na woofery 70W jest a kopią dobrze z słabo zrobionych drzwi :)

ja mam drzwi na gotowca poszło 7 mat stp i 4 maty gms 02 na boczek i blachę z podnośnikiem szyb.

przedtem miałem gms 02 za głośnikiem taki kwadrat wyklejony i grało to wszystko bardziej basem, a mniej kickiem takie moje odczucie względem tej pianki za głośnikiem.

jedynie nad czym się zastanawiam to czy nie wyciągnąć je przed tapicerkę, ale jest problem, bo to taka sama babranina mnie czeka jak w golfie IV i boję się tego efektu tuby(długi dystans)

Jeszcze mam takie pytanie czy warto dać uszczelkę pod kosz głośnika? widziałem, że niektórzy tak montują głośniki do dystansu.

 

Wojtekk, jeśli byłbyś w moich stronach, mogę udostępnić do posłuchania AA 50HC.

chętnie bym posłuchał jak to gra:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam takie pytanie czy warto dać uszczelkę pod kosz głośnika? widziałem, że niektórzy tak montują głośniki do dystansu.

Tak, zdecydowanie tak.

 

Znowu ciekawe, zdecydowane stwierdzenie :) niedawno w ktoryms z tematów widziałem wlasnie ze m.in. wywalenie czegoś "niesztywnego" z pod kosza glosnika a pierscienia mialo pozytywny wplyw na brzemienie i nie buczenie..... Kontrukcja na ktorej zawieszony jest woofer ma byc sztywna w kazdym polaczniu, konstrukcja drzwi <-> mdf, mdf <-> pierscien z nierdzewki, nierdzewka <-> kosz glosnik . Oczywiscie nie wszystkie elementy ktore w/w musza wystepowac lub mogą wystepować z innych materiałow itp... ale ma być sztywno i tyle. Te niby mikroskopijne nieszczelnosci mozesz jak to niektorzy robią z zewnątrz potraktowac pasta braxa, lub poprostu matami stp/dynamat/gms i nic nie bedzie Ci uciekac ale ma byc sztywno.

Zreszta zrobisz jak chcesz nie moj samochod :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka nie musi być gruba a nawet nie powinna, dobrze jest dać taki pasek z cieniutkiej pianki i też jest ok, albo kupić płaskie uszczelki do okien. Każdy robi jak uważa :) To że pod głośnikiem jest uszczelka nie znaczy że on na niej podskakuje i stłumia to bas :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wojtekk powiedz mi, ile warstw tego stp silver nakleiłeś ? Ja u siebie w passacie dałem właśnie drugą, ale tak patrzę na środkową część drzwi (górna i dolna część drzwi jest sztywna) i widzę, że to za mało będzie. Po naciśnięciu ręką ugina się :mur1: Mowa oczywiście o zewnętrznej części drzwi.

Może ktoś z kolegów podpowie, czy jest sens dawać kolejną warstwę STP Silver, czy zdecydować się na inną, sztywniejszą matę ? Druga kwestia - czy lepiej jest położyć najpierw grubszą matę, a potem STP Silver, czy jest to bez znaczenia ? Jakie macie doświadczenia z tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naciśnięciu ręką ugina się Mowa oczywiście o zewnętrznej części drzwi.

Jeśli chcesz ją maksymalnie usztywnić przy użyciu mat, to polecam STP BOMB. Jednak jaką matą byś nie wykleił, to i tak blacha pod naciskiem ręki będzie się uginać. To jest poprostu zbyt duża powierzchnia. Jak sama potoczna nazwa mówi, maty są do tłumienia rezonansów, a nie do usztywniania blachy. Owszem, efektem wyklejania jest lekkie usztywnienie blachy, ale tu nie zupełnie o to chodzi. Jak nie chcesz, żeby taka połać blachy się nie uginała, to musisz na nią naspawać inną blachę/profil lub poprostu zabetonować. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Chcę zmienić suba AS 10 SQ i kupić 12 SQ kto sprzedaje oryginały ? Szukam i szukam i nic, a chcę kupić oryginalną skrzynkę z głośnikiem.


aha i zaraz po Dego PO650 wpadły focale K2P i grają do dziś, świetne wooferki :) + wytłumienie reszty budy tzn. podłoga i dach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alle leżą 12sq zarówno w closed jak i w br. Nie wiem tylko czy te pudełka uznasz za oryginalne. I na czym właściwie taka oryginalność ma  polegać? No bo przecież nie za sprawą jakiej plakietki chyba? Nie możesz uderzyć do kogoś z forum o skrzynkę? Spora liczba osób je dobrze robi zarówno wedle Twojego jak i własnych projektów, mastah choćby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Po kilku latach przyszła pora na większe zmiany. Co zostaje Helix P400 oraz system przedni. Reszta do zmiany i tu pytanie w jakim kierunku pój aby wcelować się w złoty środek trochę jakości oraz ciśnienia. 

Helix P400 będzie napędzał przód czyli focale K2P + proxy 

będę potrzebował jakiś wzmacniacz pod suba i tu pytanie iść w jakość coś w stylu DLS A6, Helix A2 czy może klasa D coś jak helix spxl 1000 ? 

obecnie mam HX12SQ i zastanawiam się nad dodaniem drugiego 2x HX12SQ spięte w 2ohm tylko pytanie czy DLS A6 to uciągnie  ? Wiadomo helix spxl1000 teoretycznie tak na papierze przy 2 ohm 1200 W, DLS ok 900 W. 

 

Fajnie jakby ktoś coś doradził, bo mam mętlik w głowie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...