Skocz do zawartości

Tym razem granie w B5 i to w TDI:D


Wojtekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Długo wzbraniałem się z ingerencją w nagłośnieniu w to autko, podobał mi się wygląd deski z oryginalną gammą, a i nie grało to najgorzej, jednak charczący prawy głośnik nie dawał mi spokoju więc przyszedł czas na zmiany

początkowo miałem kupić oryginalny głośnik zamiast zepsutego ot tak aby tylko to grało, jednak zdecydowałem się(wtedy jeszcze bez pojęcia o sprzęcie audio byłem) zakupiłem taki zestaw

*pioneer 6100bt-helix b62c, helix db4 i jbl cs1204b na początku byłem zachwycony ale nie długo pojeździłem na tym setupie 2 miesiące, później doszedł helix p400 zamiast db4, zmiana przodu na dego po 650 i jednostka pioneer p88rs

Obecnie wszystko przedstawia się tak czyli

*zasilanie kable spawalniczy 35mm2 do rozdzielaczy od rozdzielaczy stinger 20mm2

post-7637-0-86535800-1333892527_thumb.jpg

 

post-7637-0-04859800-1333892576_thumb.jpg

 

Obecne tweetery to proxy xt2

 

post-7637-0-80819000-1333892685_thumb.jpg

 

Woofery i suba pędzi Helix p400, a tweetery audio art 120.2

 

post-7637-0-69817200-1333892822_thumb.jpg

 

post-7637-0-95561700-1333892837_thumb.jpg

 

takie tam buczydło

 

post-7637-0-72397100-1333892875_thumb.jpg

 

oraz jednostka dobrze znana pioneer p88rs

 

post-7637-0-99029000-1333892917_thumb.jpg

 

 

Okablowanie to sygnałówki dls ultimate, klotz lagrande oraz Tec precision

głośnikowe zwykłe najtańsze ofc 2,5mm2 na woofery, 4mm2 na suba oraz i tu się wkopałem kompletnie;/ hollywood pro(1,5mm2 z żyłami skręcanymi w dodatkowej izolacji, fajny jest ale przy montażu to tylko strata czasu aby obłupać tą izolację, nie polecam.

 

reszta to rozdzielacze od ghosta tanie, dobre i solidnie, a przy tym nie kosztują krocie jak np. audisona rozdzielacze

 

Ogółem instalacje niedawno co zakończyłem, a więc wszystko jeszcze się zazębia, ale powoli już ogarnąłem po swojemu

Co w planach hmm. na dniach założę stp crystal za woofery to porobię foty jak mam zrobione drzwi

W dalszej przyszłości wymiana wooferów na audio system HX 165 phase, zrobienie słupów jak należy, wymiana audio arta na DLS ra25 lub helix A1 pod suba i wtedy P400 na cały przód.

Oczywiście również jakaś zabudowa w bagażniku jak już będę miał docelowe wzmacniacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Zgrał sie helix z audio artem?

docelowo chciałbym cały przód pędzić z helixa, audio art był kupiony spontanicznie i to dzięki niemu cały pomysł na aktywkę

jeszcze jeden problem jest ze sparowaniem aa i pioneera, pionek ma wyjście 5v, a aa maksymalnie 1v i jest obecne takie kliknięcie w tweeterach przy zwiększaniu głośności tak do 3 skali(0-62 w pionku) oraz z początku miałem szumy w tweeterach ale to chyba proxy się wygrzewały, bo teraz tego problemu nie ma

Zaznaczam, że przy helixie problemów z tym kliknięciem nie mam, helix ma na wyjściu do 8V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audio arta ustaw na najmniejsza czułość gaina a helixem kręć do wyrównania tonalnego (na słuch juz)

audio art mam skręcony na min inaczej nie dało by się tego normalnie słuchać :wink:

a helix ma znacznie większy zakres regulacji i jest prawie na połowę ustawiony i na woofer i sub

reszta to już na radiu tweetery -5

woofer L-3 R-4

sub 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A generalnie jesteś zadowolony z aa? Dobry piecyk pod tw?

podoba mi się jego gra jest detaliczny, szczegółowy, a pod proxami nie daje po uszach

mino wszystko chciałbym kiedyś go porównać z takimi hitami jak genesis SA50 czy audison VR203 wtedy dopiero moja opinia byłaby pomocna.

tak to tylko bazuje na jednym wzmacniaczu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za info.

To pasuje się wybrać na jakiegoś spota, na pewno ktoś użyczy ci na chwilę swój piecyk, posłuchasz o ocenisz:)

Jeśli można zapytać to z jakiego rejonu polski jesteś? może ktoś mieszka blisko Ciebie i będziesz mógł posłuchać innych "wynalazków" w swoim systemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezla rozpusta dawc piec za 1,5kola na woofery(100hc)

e tam :)

 

Powiem ci jedno akurat watami to najmniej bym sie przejmowal.

jak nie sprawdzi to się nie dowie :)

 

Instalka fajna jak na początek, możesz coś o cięciach napisać ? :) No i o tym czego wymagasz od woofera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...