Skocz do zawartości

INFINITY KAPPA 202A


barył
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Natrafiłem niedawno na taki wzmacniacz INFINITY KAPPA 202A

Trochę mnie zaciekawił, ale nie mogłem znaleźć żadnych konkretnych informacji o nim prócz gołych danych.

 

Dane z instrukcji na stronie Infinity mniej więcej pokrywają się z tym co jest na amp-performance.de

 

 

 

Nennleistung gemessen nach DIN 45500 bis 1% Klirrfaktor bei 13,5V

1 × 218 Watt Kanal 1 an 4 Ohm

2 × 207 Watt Kanal 1 + 2 an 4 Ohm

Stromaufnahme 45,8A

Wirkungsgrad 67,1%

1 × 692 Watt Kanal 1 + 2 gebrückt an 4 Ohm

Stromaufnahme 83A

Wirkungsgrad 61,7%

692 Watt Gesamtleistung

 

Infinity Kappa 202a

 

Czy ktoś mógł by coś więcej powiedzieć o tym wzmacniaczu??

Miał ktoś z nim do czynienia?

W necie nic nie znalazłem konkretnego.

 

Mocy mu jak widać nie braknie, ale jak jest z jakością np. w porównaniu do Rodka 2200??

Jak by się sprawdził do napędu suba??

Bądź też do jakiego innego wzmacniacza można by go porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kiedyś na temat tego wzmacniacza z Kolegą z Forum VW - herbiasty, on właśnie miał go do zasilenia suba, ogólnie chwalił, tylko mówił, że jak mocny sub i wzmacniacz dostaje po d..., to jest mocno prądożerny (zresztą w teście widzisz ile połyka amperażu :) ) i instalacja musi być gruba i oczywiście elektrownia (ale to oczywista oczywistość :P)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nim Xeteca zasilam jak potrzebuję sobie mocniej pograć :) Ogólnie mega spawarka - nie trafił mi się jeszcze głośnik którego nie obsłużył. Inną sprawą jest że powyżej 1kW głośników nie biorę :P Jeszcze lepsza kontrola niż Rodek 1900N, bardziej ciepłe i przyjemniejsze brzmienie. Generalnie jak trafi Ci się taki nie grzebany, to nie masz już po co wymieniać napędu do suba w przyszłości ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje go testować i powiem ze po prostu demon :D świetne przyjemne brzmienie - "czyste" z dużą ilością "powietrza". Rodek to sie może schować i przy tym klocku to jest shit tak na prawde bo rodek przy nim nie brzmi wogole wg mnie :P Rodej jest gdzies o 2 półki niżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdzilem z taka Kappa kilka lat i z tego co pamietam to bardzo dobry wzmacniacz z duza iloscia regulacji. Mocowo jest miazga, ale prad, prad, prad.. Wdaje mi sie, ze mial taki parametr jak Q, co chyba w jakis sposob wplywalo na dobroc glosnika..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiu ma go chyba wystawionego na allegro :) Ja miałem piec oparty na tych samych końcach czyli TIP35C i 36C, wzmacniacz co miałem był ostry brzmieniowo, ale kontrola i moc dawała dobrze rade, na suba bym kupił takie coś jeżeli w rozsądnej kasie. Koszt ew napraw nie jest duży, zamienniki TIPów to BD ileś tam :)

 

Mój piec akurat nie płakał przy niskich impedancjach :) Miałem Ultimmate UHC5, sub w 1ohm spokojnie hulał. Niestety uszkodziłem piec przez głupote i nie dałem rady naprawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem cheć kupic taki piec i potestować na wooferkach. Kupujcie i zdajcie relacje

 

Ja nie dalem rady, bo moj zaczal przerywac na jednym kanale z tego co pamietam.. Ale chetnie bym przygarnal sprawnego w dobrej kasie :D

 

Koszt ew napraw nie jest duży, zamienniki TIPów to BD ileś tam :)

 

Uhum.. Chyba nie widziales tego pieca w srodku.. Samo otwarcie pieca to dla niektorych nie lada wyczyn :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdaje mi sie, ze mial taki parametr jak Q, co chyba w jakis sposob wplywalo na dobroc glosnika..

 

Hmm nie na dobroć głośnika, to jest zestaw filtrów - tzn taka korekcja oznaczona DBO. Wybierasz częstotliwość korekcji oraz jej "szerokość", dobroć.

 

Samo otwarcie pieca to dla niektorych nie lada wyczyn :rotfl:

 

A no potwierdzam - próbowałem ale dałem sobie siana po 5min ;P Nie ma co grzebać w sprawnym wzmaku, skoro zdjęcia są na necie.

 

http://amp-performance.de/images/big/kappa8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhum.. Chyba nie widziales tego pieca w srodku.. Samo otwarcie pieca to dla niektorych nie lada wyczyn

A myślisz że UHC5 jest mniej naszpikowany w środku? W tym momencie mnie obrażasz panie Ache. Na żywo infinity nie widziałem ale zdjęc nie mało jest w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pany, dajcie dokładną fotkę bebechów tego wzmaka od dołu, bo cholerka mam mały problem z ogarnięciem i potrzebuję foty dla porównania:P U mnie jakiś czas ten wzmak grał w mostku w 1ohm i nic mu nie było:) Ogólnie wzmak w mostku i 4ohm'ach przy normalnym graniu nie robił się wcale ciepły. Jak u mnie dostawał "po garach" to i tak nie był gorący gdzie nie można by dotknąć. Fajny wzmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio licytowałem na eBay.de ten wzmacniacz, stan idealny, nienaprawiany itp itd, jednej wtyczki tylko brakowało.

Poszedł za 450zł z wysyłką oczywiście na nasze pieniążki, odpuściłem sobie jednak pod koniec

licytacji bo mam na oku inny piec, normalne Mono z płynną regulacją fazy pracujący w 4ohm, 2ohm i 1ohm.

Dla mnie takie Mono to bardziej przyszłościowe rozwiązanie pod sam subwoofer.

 

Infinity Kappa 202a:

http://www.ebay.pl/itm/120889656949?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie proszę o wypowiedź i poradę w sprawie tego wzmacniacza Infinity.

Otóż kupiłem taki, ponoć naprawiany, kondensatory puszczały zakłócenia wymienione na takie same jak były i nic poza tym nie było ruszane.

Robiłem próbę i porównywałem go do obecnego jaki posiadam Carpower-a Power 2/250, głośnik to obecnie Infinity ref 1260w (miało być coś lepszego wkrótce ale... na razie się wstrzymałem przez ten wzmacniacz). I teraz tak, podłączyłem wszystko, włączyłem, ustawiłem gain, ustawiłem cięcie na ok 70-80hz i posłuchałem trochę pobawiłem się różnymi ustawieniami i moje wstępne zadowolenie opadło.

Moc jest, membrana lata, w środku ciśnienie i wszystko się trzęsie przy głośniejszym graniu, ale dźwięk jest moim zdaniem do kitu, nie da się tego słuchać w środku jak by ktoś młotkiem walił w deske.... ponad to jaki utwór by nie grał dźwięk jest taki sam.

Nie ma tego Boom boom, tylko jakieś rozwlekłe yyyhhh yyyhhh, wzdychanie, ryczenie czy nie wiem jak to opisać Ale carpower ma lepszy przyjemniejszy dźwięk bas jest głęboki i jest to boom boom jak na bas przystało.

 

O co chodzi, co jest nie tak, czy to może być uszkodzony wzmacniacz??

 

Wiem że głośnik nie jest najwyższych lotów, ale to powinno grać dożo lepiej, bądź przynajmniej tak samo jak carpower skoro głośnik by nie wyrabiał. A tu ten bas jest jakiś płaski i żadne regulacje nie pozwalają uzyskać dobrego brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...