Skocz do zawartości

Honda Civic 5D by bonless


bonless
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze bedzie! Szkoda tylko ze zamiast APP mie uzyles maty sinusliva, zapytaj sie Pavliqa jak dziala :D

 

Myślę że zamierzony cel osiągnąłem, bo boczki dosyć sporo przytyły. Zobaczymy jak już wszystko ruszy.

 

Na Olsztyn się wyrobisz :?:

 

Takli jest plan :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 358
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Instalacja idzie powoli do przodu. Myślę że jest szansa żeby jutro coś zagrało. Potem zostaje dopieszczanie szczegółów.

 

http://img36.imageshack.us/img36/5495/dsc03036g.th.jpg

 

http://img801.imageshack.us/img801/7408/dsc03037o.th.jpg

 

Dolny poziom:

http://img823.imageshack.us/img823/3771/dsc03038iq.th.jpg

 

Górny poziom:

http://img535.imageshack.us/img535/3756/dsc03041v.th.jpg

 

Zasilanie:

http://img11.imageshack.us/img11/1053/dsc03042ki.th.jpg

 

Na razie tyle, sugestie i spostrzeżenia mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupić zapas w szpreju? :)

 

Niestety dojazdówka jeździ luzem w bagażniku jakoś nie mogę się przekonać do szprejów.

 

Ładnie spakowałeś klocki w koło:)

 

Ciasno jest :)

 

pamietam rozmowę i zdziwienie dwóch gosci jak stałeś na podium w Lublinie; Ten z hondy wygrał? przecież on tam nic nie miał ciekawego!!! :rotfl:

 

bo to nie wazne "co", wazne jak :wink:

 

Niektórzy słuchają oczami :P

 

Heheh Oldschoolowe Pionki wyrastają na zawodniczy hit, trzeba chyba brać póki ceny mają normalne... Bo potem będzie jak z M1 x3.. :wink:

 

Zobaczymy co z tego hitu wyjdzie :P Ceny to swoja drogą ostatnio zaczęły rosnąć, poza tym nie tak łatwo je upolować :)

 

Wentylacja jakas???

 

Jak na razie będzie płyta wierzchnia bez plexi więc będą mogły oddawać ciepło do bagażnika, zobaczę jak będzie się sprawdzać to rozwiązanie i ewentualnie dołożę wentylatory. Pionki i steg mają wbudowane po 2szt. wentylatorów więc może tragedii nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionki i steg mają wbudowane po 2szt. wentylatorów więc może tragedii nie bedzie.

 

No tak, ale jak je zamkniesz już zabudową z plexi, to te ich małe wentylatorki będą się kotłować we wnęce na koło jeśli chodzi o wymianę ciepła...

Najlepiej i chyba wcale nie tak drogo to dokupić sobie czujniczek temp, przyklejony do obudowy piecyka i wentylacja będzie się załączać tylko wtedy kiedy przyjdzie taka potrzeba, a tak to piecyki będą się grzały ładnie tak jak lubią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jak je zamkniesz już zabudową z plexi, to te ich małe wentylatorki będą się kotłować we wnęce na koło jeśli chodzi o wymianę ciepła...

Najlepiej i chyba wcale nie tak drogo to dokupić sobie czujniczek temp, przyklejony do obudowy piecyka i wentylacja będzie się załączać tylko wtedy kiedy przyjdzie taka potrzeba, a tak to piecyki będą się grzały ładnie tak jak lubią...

 

Tak jak pisałem, na razie będą pod dechą ale ze zdjętą plexą więc będą mogły swobodnie "oddychać". Z czasem będę myślał o zamknięciu ich i wrzuceniu w zabudowę wentylatorów. Dobry pomysł z tymi czujnikami będę miał go na uwadze :wink: W tej chwili priorytetem jest aby uruchomić system i żeby wszystko było poprawnie i bezpiecznie zamontowane. Jak się z tym uporam będę kombinował dalej czyli wentylatory siłowniki i tego typu gadżety :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dojazdówka jeździ luzem w bagażniku jakoś nie mogę się przekonać do szprejów.

 

I bardzo dobrze ja tez nie mam przekonania do szprejów (prosty przykład jaki mi sie przytrafił ze 2-3 miechy temu). Wracałem z Ostrowca do W-wy i przed Radomiem "złapałem gume" i co sie okazało ze wentyl siadł a nie dziura w oponie, więc w takim przypadku szprej móglbym sobie co najwyżej wsadzić........ a tak założyłem dojazdówke doturlałem sie do Radomia, 1-szy lepszy wulkanizator, wymienił wentyl, założył koło 10-15 PLN i znowu w trase...... także szprajom mowie stanowcze nie :P

 

A tak wracając do tematu bardzo fajnie to wyglada, ciekaw jestem tez jak to zagra, może na szprocie w W-wie uda sie posluchac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło w sprayu nawet przy złapaniu gumy starczy na jakieś 10-20 km drogi i to bez zatrzymywania, jeśli staniesz to powietrze uchodzi.

guma w sprayu nie załatwi wszystkiego niestety ...

 

Dlatego pozostaje przy dojazdówce. Niestety też nie jest to najlepsze rozwiązanie bo jak złapie kapcia na przednim kole to nie obejdzie się bez kombinacji bo dojazdówka nie wejdzie mi na większe zaciski hamulcowe z przodu. :kwasny:

 

Zabudowa z grubsza jest skończona pozostały do dopieszczenia szczegóły. Czyli muszę jakiś kątownik założyć na krańce wyciętego koca bagażnika i przydał by się jakiś siłownik pod klapę z pajonierami. Z czasem dojdzie plexi i chłodzenie wzmaków.

 

Zdjęcia zrobione kalkulatorem:

 

http://img801.imageshack.us/img801/2567/21062012002.th.jpg

 

http://img820.imageshack.us/img820/8624/21062012005.th.jpg

 

http://img804.imageshack.us/img804/5043/21062012009.th.jpg

 

Co do grania tego zestawu jestem bardzo zadowolony. Jest dynamicznie, mocy i kontroli nie brakuje :ok: Scena jest troszkę głębsza niż na Juniorze i bardziej poukładana z tym że nad głębokością trzeba jeszcze popracować. Auto pojechało do Olsztyna w setupie:

922 - woofery

924 - tweetery

 

Było mięsiście na dole ale jednak brakowało cięcia wooferów od dołu. Na tą chwilę setup jest już zmieniony

922 - tweetery

924 - na dwóch mostkach woofery

 

W tym setupie jest już filtr HP na woofery i jest lepiej, pasmo na dole jest bardziej wyrównane bez wcześniejszego znacznego podbicia. Jest wykop i woofery fajnie współgrają z subem (no może czasem słychać że to BR :wink: ). Dodatkowo jeszcze troszkę zmodyfikowałem zwrotki od wooferów.

W niedzielę będe na spocie i będzie można do woli po testować z chęcią wysłucham sugestii co można by jeszcze poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety też nie jest to najlepsze rozwiązanie bo jak złapie kapcia na przednim kole to nie obejdzie się bez kombinacji bo dojazdówka nie wejdzie mi na większe zaciski hamulcowe z przodu. :kwasny:

 

coś za coś niestety :( to z przodu masz tam 280 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś za coś niestety :( to z przodu masz tam 280 ?

 

Tak dokładnie to 282 :D i moim zdaniem takie hamulce powinny być od początku w tym aucie bo seryjne do najlepszych nie należały :suchy:

 

Bonless brawo za instakę ! Dopinguję Cie mocno w tej klasie i z tego co słyszałem , masz spore szanse na wygraną w tym roku , tylko musisz się postarać :)

 

Dzięki za miłe słowa na pewno będę się starał i spróbuje nie zawieść :) Cieszy mnie to że konkurencja jest na wysokim poziomie i wszystko się może zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera mam to samo, też właśnie zmieniłem zaciski z 263mm na takie pod tarczę 283mm i też mam dojazdówkę...

 

Nie wiem czy jest sens jej wożenia w takim przypadku ;)

 

Na spota nie dotrę, ale muszę posłuchać bo ptaki mówiły że jest nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał w końcu wybrać się do wawy na spota i posłuchać tego autka. W końcu mam praktycznie to samo.

 

Co do dojazdówek to przecież zawsze można przełożyć koło z tyłu do przodu i dojazdówkę mieć na tyle ;) Ja tak u siebie robiłem ostatnio bo nie to że mam 282mm to jeszcze zacisk dwutłoczkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem Osłuchałem :) Generalnie jak na takie rzeźbiarstwo jak tam jest uskuteczniane to Autko gra nadzwyczaj dobrze. U mnie minus za tweeter :) bo reszta jest na bardzo zacnym poziomie.

 

Szkoda tylko że musieliśmy Finalnie Pchać hanię bo nie miala ochoty odpalić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...