Skocz do zawartości

Czujniki cofania w radiu z nawigacją, dvd itp.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, zdecydowałem się na zakup radia jak w temacie do Seata Altea. Wszystko fajnie paczka odebrana radio z nawigacją, dvd, tv dvb i inne, po czym zaczynam się rozglądać kto mógłby mi to zamontować i okazuje się że w Gorzowie Wlkp. ciężko jest kogokolwiek znaleźć do podłączenia większość robi szerokie oczy, nawet na serwisie seata powiedzieli, że nigdy czegoś takiego nie robili i się nie podejmą. Znalazłem jedną firmę, w której powiedzieli, że spróbują. Poprosiłem o dodatkową wycenę zamontowania czujników cofania i podłączenia ich do radia na co ze zdziwieniem powiedzieli, że nie ma CHYBA takiej opcji po czym spojrzeli na schemat i powiedzieli, że nie da rady, na co odpowiedziałem, że w większości tego typu sprzętu na reklamówkach widziałem taką możliwość. Ich odp. "raczej nie" i tutaj chciałbym zwrócić sie do osób które mają takie radio z tą opcją, gdzie należy podłączyć czujniki i czy wogóle u mnie jest takowa możliwość.

Z góry dziękuję i czekam na odpowiedź

 

Dwa ostatnie zdjęcia są z aukcji gdzie pokazana jest taka opcja przesyłam jeszcze zdjęcia aukcji z radiem w którym jest to pokazane, niestety nie mam opisu przewodów

post-9327-0-18769600-1332451336_thumb.jpg

post-9327-0-53314000-1332451401_thumb.jpg

post-9327-0-51627300-1332451417_thumb.jpg

post-9327-0-20242100-1332451826_thumb.jpg

post-9327-0-66700200-1332451833_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano , w zadnym z takich kombajnów czujników nie podepniesz na zasadzie alarmu dzwiekowego. To co jest w reklamowkach to po prostu kamera cofania i do tego służy Video IN plus zazwyczaj plus podany na odpowiedni z przewodów w kostce samego "kombajnu", plius pochodzacy z czujnika cofania bądz swiatła cofania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem dzisiaj do firmy w zabrzu, która zajmuje się sprzedażą i montażem tego typu sprzętu i już wiem wszystko. Poprostu czujniki parkowania musiałyby być fabryczne i wyświetlać się na oryginalnym wyświetlaczu, tu akurat nie ma znaczenia rozdzielczość i kolor wyświetlacza. Jeżeli ja takich nie miałem, a dopiero chciałbym sobie zamontować to nie podłączę ich w jakikolwiek sposób do radia. Powiedzieli mi że może i jest taka opcja aby je "zainstalować" w systemie samochodu, ale pewnie nie będzie to w ogóle opłacalne i juz dużo taniej wyjdzie kupić oddzielnie czujniki z wyświetlaczem. No szkoda, bo liczyłem, że wszystko będę miał na jednym wyświetlaczu. Na razie poprostu zamontuję kamerkę cofania i tyle (chodzi tu głównie o parkowanie żony które pozostawia wiele do życzenia niestety). Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi tu głównie o parkowanie żony które pozostawia wiele do życzenia niestety

 

Najlepiej zwalić na niewinną kobietę, ile człowiek się nasłucha, że to żona urwała koło, dziewczyna zahaczyła o słupek :)

Masz kilka wyjść, bo przy kiepskim parkowaniu i kiepskiej orientacji w samochodzie to i kamerka może nie pomóc:

1 nauczyć żonę(się) parkować :)

2 zmienić żonę

3 pogodzić się zmyślą obitego zderzaka (ale to i tak jest nie uniknione, jak nie Wy, to w Was wjadą :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem dzisiaj do firmy w zabrzu, która zajmuje się sprzedażą i montażem tego typu sprzętu i już wiem wszystko. Poprostu czujniki parkowania musiałyby być fabryczne i wyświetlać się na oryginalnym wyświetlaczu, tu akurat nie ma znaczenia rozdzielczość i kolor wyświetlacza. Jeżeli ja takich nie miałem, a dopiero chciałbym sobie zamontować to nie podłączę ich w jakikolwiek sposób do radia. Powiedzieli mi że może i jest taka opcja aby je "zainstalować" w systemie samochodu, ale pewnie nie będzie to w ogóle opłacalne i juz dużo taniej wyjdzie kupić oddzielnie czujniki z wyświetlaczem. No szkoda, bo liczyłem, że wszystko będę miał na jednym wyświetlaczu. Na razie poprostu zamontuję kamerkę cofania i tyle (chodzi tu głównie o parkowanie żony które pozostawia wiele do życzenia niestety). Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.

Gdybys kolego zainwestował troche więcej kasy w porządny sprzęt, np taki: Stopol Group - DVM-1820G HDi VOLKSWAGEN Passat to nie byłoby problemu z podłączeniem czujników parkowania...

Niestety "tanie chińczyki" czasami zaskakuja po otwarciu pudełka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybys kolego zainwestował troche więcej kasy w porządny sprzęt, np taki: Stopol Group - DVM-1820G HDi VOLKSWAGEN Passat to nie byłoby problemu z podłączeniem czujników parkowania...

Niestety "tanie chińczyki" czasami zaskakuja po otwarciu pudełka...

 

Czy mógłbyś uświadomić gdzie dokładnie podpina się te czujniki ?

Tu jest link do instrukcji : http://www.autocomplect.ru/pdf/1820.pdf

 

PS

Swoją drogą nie rozumiem w czym i dlaczego czujnik parkowania jest lepszy od kamery ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ustalmy fakty, czujników N I E PODŁĄCZA sie do radia ;) jakie by on nie było - radio poprzez magistrale CAN odczytuje z FABRYCZNYCH czujników informacje i wyświetla na ekranie - to samo tyczy się odczytu parametrów klimatronika - wszystko idzie na radio po Canie

 

a do kombajnów to nie oszukujmy się obecnie najlepszy stosunek ceny jakość ma zdecydowanie GMS !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś uświadomić gdzie dokładnie podpina się te czujniki ?

Tu jest link do instrukcji : http://www.autocompl...ru/pdf/1820.pdf

 

PS

Swoją drogą nie rozumiem w czym i dlaczego czujnik parkowania jest lepszy od kamery ?

 

Wg instrukcji od urządzenia, czujniki podłącza sie do przewodu który równiez obsługuje kamerę cofania...

 

Panowie ustalmy fakty, czujników N I E PODŁĄCZA sie do radia ;) jakie by on nie było - radio poprzez magistrale CAN odczytuje z FABRYCZNYCH czujników informacje i wyświetla na ekranie - to samo tyczy się odczytu parametrów klimatronika - wszystko idzie na radio po Canie

 

a do kombajnów to nie oszukujmy się obecnie najlepszy stosunek ceny jakość ma zdecydowanie GMS !

 

Do dedykowanych stacji PHANTOM jest mozliwość popięcia akcesoryjnych czujników parkowania (oczywiście stacja tez obsluguje fabryczne czujniki poprzez CAN)

bez tytułu.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...